Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Str 12. Aug 2020 1:11:39

@majo Tak to si ma celkom znepokojil... Dúfam že na Tour a Gire nato organizátori nejak dozrú... Posledné čo potrebujeme je aby si nejaký fanúšik s koronou išiel pokecať s mechanikom, ktorý to donesie do tímu, nakazí sa pretekár, cez voľný deň príde pozitívny test a Tour je v háji a celý pelotón v karanténe :roll: ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod miakee » Str 12. Aug 2020 13:27:41

hold, život je už raz taký. A čo ti vieš či krízu/ obmedzenia nevyužili na získanie protilátok. ..

A v tom prípade majú už postarané o najlepšiu ochranu.
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 12. Aug 2020 15:33:29

no uvidime ci nas dnes Peto prekvapi. v top forme by sme dnes od neho ocakavali urcite podium. toto je jeho vyjadrenie:
“I feel good. My condition is improving and there will be lots of climbs this week. It’s the last opportunity to work ahead of the Tour de France. Today is a hard stage with climbs already. I can’t say if the final climb suits me, I don’t speak with “ifs”, so we’ll see.”

myslim si ze ked Peto chce povedat ze nebude v zavere a ze bude trenovat a pomahat tak to nema problem povedat. tak uvidime zatial som ho videl tusim dost v popredi.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 12. Aug 2020 16:05:11

Tak nic samozrejme. Uplna jar 2019
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 12. Aug 2020 16:40:18

Sagan v naj forme by sancu mal. Nechcem povedat ze by vyhral mozno by to bolo prilis tazke. Ale odpadnut 6 km skorej ako Oss? Na to sa nepozera lahko. :( Froome sa mozno ani na TDF nedostane s tymto vykonom.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 12. Aug 2020 16:45:18

Keram píše:Sagan v naj forme by sancu mal. Nechcem povedat ze by vyhral mozno by to bolo prilis tazke. Ale odpadnut 6 km skorej ako Oss? Na to sa nepozera lahko. :( Froome sa mozno ani na TDF nedostane s tymto vykonom.

Sagan s vrcharskou formou z TdF 2018 by dnes bojoval o vitazstvo. Kedysi pri spurte 50 clennej skupiny kde bolo uz len kopec vrcharov zvyklo svietit casto jeho meno na 1. mieste. Nieco sa velmi pokazilo pri tom pade na TdF. Jednoducho toto nie je prirodzeny pokles. Nemozes byt v top vrcharskej forme v lete 2018 a uz na jar 2019 byt natom zle. Ale ok tam bola aj choroba do toho. Dlho som si nechcel pripustit ze ten pad bol z kategorie takych ktore velmi ovplyvnia dalsiu karieru ale uz tomu zacinam verit...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 12. Aug 2020 16:59:33

Keram píše:Sagan v naj forme by sancu mal. Nechcem povedat ze by vyhral mozno by to bolo prilis tazke. Ale odpadnut 6 km skorej ako Oss? Na to sa nepozera lahko. :( Froome sa mozno ani na TDF nedostane s tymto vykonom.

To prekvapilo aj mňa, že dlhšie vydržal aj Oss a na tie rečí o zlepšovaní stavu už začínam byť trochu alergický, počúvali sme to celú minuloročnú jar :x
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 12. Aug 2020 17:09:25

ifčopifčo píše:
Keram píše:Sagan v naj forme by sancu mal. Nechcem povedat ze by vyhral mozno by to bolo prilis tazke. Ale odpadnut 6 km skorej ako Oss? Na to sa nepozera lahko. :( Froome sa mozno ani na TDF nedostane s tymto vykonom.

To prekvapilo aj mňa, že dlhšie vydržal aj Oss a na tie rečí o zlepšovaní stavu už začínam byť trochu alergický, počúvali sme to celú minuloročnú jar :x

Tak ho nepocuvaj, keď si na to alergický.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 12. Aug 2020 17:18:50

To ze Peto je natom pomaly horsie ako Oss je zvlastne. Ale ze by Peto nieco podcenil v priprave to sa nanho vobec nepodoba. Ano v Monaku ten lockdown trval dlhsie, belgicania uz trenovali normalne vonku, ale to predsa nemoze byt az taketo markantne. Ok verim nadalej a ak Peter stale tvrdi ze TdF je ciel tak si musime pockat. Ak si to zoberieme z hladiska casovania formy tuto kombibaciu Tour-Giro tak mi to vychadza ze by mal v druhej polovici TdF jeho vykon rast a mal by vydrzat aj prvu polovica Gira. To dava logiku. Ale takto som sa utesoval aj na jar 2019 a po FW uz nebolo o com:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 12. Aug 2020 18:06:22

simko píše:To ze Peto je natom pomaly horsie ako Oss je zvlastne. Ale ze by Peto nieco podcenil v priprave to sa nanho vobec nepodoba. Ano v Monaku ten lockdown trval dlhsie, belgicania uz trenovali normalne vonku, ale to predsa nemoze byt az taketo markantne. Ok verim nadalej a ak Peter stale tvrdi ze TdF je ciel tak si musime pockat. Ak si to zoberieme z hladiska casovania formy tuto kombibaciu Tour-Giro tak mi to vychadza ze by mal v druhej polovici TdF jeho vykon rast a mal by vydrzat aj prvu polovica Gira. To dava logiku. Ale takto som sa utesoval aj na jar 2019 a po FW uz nebolo o com:)


Logiku to dáva, takže vyhrá na Champs-Elysees ;) Len aby táto sezóna nebola horšia ako minulá, ktovie, či relatívne tvrdé slová Denka nenaznačujú, že Peter do tréningov nedáva to, čo by mal. V jednom rozhovore Szmyd tvrdil, že Petra treba dosť nútiť do tréningu a keď nemohol ísť von tak možno trenažéru nedával príliš zabrať (sám hovorí, že trenažér nemá príliš v láske) a má opäť manko ako na začiatku minulej sezóny. Treba dúfať, že skutočne pôjde výkonnostne hore, v tomto stave by možno ani nedokončil Tour. Minulý rok nepodal ani v jedných pretekoch v takom stredne ťažkom teréne kvalitný výkon teraz ako keby na to nadväzoval.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 12. Aug 2020 18:09:18

elviska píše:
ifčopifčo píše:
Keram píše:Sagan v naj forme by sancu mal. Nechcem povedat ze by vyhral mozno by to bolo prilis tazke. Ale odpadnut 6 km skorej ako Oss? Na to sa nepozera lahko. :( Froome sa mozno ani na TDF nedostane s tymto vykonom.

To prekvapilo aj mňa, že dlhšie vydržal aj Oss a na tie rečí o zlepšovaní stavu už začínam byť trochu alergický, počúvali sme to celú minuloročnú jar :x

Tak ho nepocuvaj, keď si na to alergický.

Budem aj čítať a aj počúvať a keď sa začne až príliš podobať mnohým klasickým slovenským športovcom a bude iba sľubovať a vyhovárať sa tak mu to nandám :lol: Srandujem.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 12. Aug 2020 18:13:29

mna skor prekvapuje ze to vypustil len 200m pred vrcholom...som si isty ze ak by to dolamal na vrchol s niekolkosekundovym mankom tak v zjazde by si to este urcite docvakol a este by to aspon skusil v tom zaverecnom kopci...skoda
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 12. Aug 2020 18:17:43

Ifcopifco
Zrazu už aj tréning je problém? To ze nemá rád trenažér, to vieme, ani virtuálne preteky nejazdil, len raz. Ale nemyslím si, že s tréningom ma až taky problém. Keď sa dalo ísť vonku už, otvorili hranice, tak trénoval s Gattom. Potom mali tréningový kemp v Rakúsku a keď už spomínaš poľského trénera, tak trénovali spolu vo Francúzsku ešte teraz pred prvými pretekmi, plus zajazdil si na horaku.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 12. Aug 2020 18:32:29

elviska píše:Ifcopifco
Zrazu už aj tréning je problém? To ze nemá rád trenažér, to vieme, ani virtuálne preteky nejazdil, len raz. Ale nemyslím si, že s tréningom ma až taky problém. Keď sa dalo ísť vonku už, otvorili hranice, tak trénoval s Gattom. Potom mali tréningový kemp v Rakúsku a keď už spomínaš poľského trénera, tak trénovali spolu vo Francúzsku ešte teraz pred prvými pretekmi, plus zajazdil si na horaku.

No vidíš obaja na fokte, ked už ich spomínáš, Peter mal dajaký technický problém, len neviem kolko km bolo do ciela. https://www.facebook.com/SprintCycling/ ... 8453331879
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 12. Aug 2020 18:45:19

elviska píše:Ifcopifco
Zrazu už aj tréning je problém? To ze nemá rád trenažér, to vieme, ani virtuálne preteky nejazdil, len raz. Ale nemyslím si, že s tréningom ma až taky problém. Keď sa dalo ísť vonku už, otvorili hranice, tak trénoval s Gattom. Potom mali tréningový kemp v Rakúsku a keď už spomínaš poľského trénera, tak trénovali spolu vo Francúzsku ešte teraz pred prvými pretekmi, plus zajazdil si na horaku.

Elviska ja neviem, kde je problém a tak len špekulujem ako nakoniec všetci ktorí okolo Petra mudrujeme. Ja si myslím, že z hľadiska jeho kariéry (zvyšku) by bolo lepšie keby to bolo slabším tréningom, pretože by to dávalo nádej, že sa môže polepšiť a vylúčilo by to nejaké zdravotné limity.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 12. Aug 2020 19:11:53

@ifcopifco
Už špekulujeme, mudrujeme až moc. Troška zvolnime.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 12. Aug 2020 19:14:06

ja tiez velmi neverim tomu ze by Peto nieco odflakol v treningu. to zas on je v tomto velky profesional. ale este by som pripustil moznost, ze po tom zraneni mozno potrebuje dlhsi cas aby sa dostal do formy. lebo kedysi to bolo tak ze ak by nejake preteky boli mimo sezony tak Peto by tam prisiel a vyzeral by vo forme. jednoducho jeho zakladna forma bola velmi velmi vysoka. podobne to mal aj Valverde, GVA, Alaphilippe. ale momentalne to vyzera ze to neplati.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 12. Aug 2020 19:15:07

elviska píše:@ifcopifco
Už špekulujeme, mudrujeme až moc. Troška zvolnime.

podla mna spekulovat a mudrovat mozme kolko chceme. nikto na Petra nenadava ani mu nic nevycita. som si isty ze kazdy z nas ho chce vidiet na vrchole. a tie emocie nejake dostavame zo seba mudrovanim a spekulovanim.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 12. Aug 2020 19:37:29

simko píše:
elviska píše:@ifcopifco
Už špekulujeme, mudrujeme až moc. Troška zvolnime.

podla mna spekulovat a mudrovat mozme kolko chceme. nikto na Petra nenadava ani mu nic nevycita. som si isty ze kazdy z nas ho chce vidiet na vrchole. a tie emocie nejake dostavame zo seba mudrovanim a spekulovanim.

Dobre, ale mna to už nebaví, ked čítam rozne špekuácie ohladom jeho formy atd. Ja viem že nikto nenadáva, ja tiež mám emocie, ale už je to skor deprimujúce. Pesimistická som skôr z diskusii, ako z Petra, aj keď aj ja vidím, že sa mu až tak nedarí. Ale ked verí aspoň on v zlepšenie, tak treba dať tomu šancu, aj ked je horšie.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 12. Aug 2020 19:42:02

@elviska
ale ved ano verime, davame sancu. ale podla mna diskutovat o pricinach je uplne normalna vec. nenormalne by bolo nepovedat nic. toto nie je ze sa nedari. to mohlo platit vtedy ked Peto casto koncil druhy, treti a nie a nie vitazstvo. vtedy sme mohli povedat ze sa nedari. ale momentalne riesime ze je niekde problem a obavame sa ze su za tym nejake zdravotne komplikacie. co by bol ten najhorsi variant znamenajuci ze Peto uz nikdy nebude na 100%. a vsetci verime ze to nie je o tom. ale teda neviem o com inom by to mohlo byt:(
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 68 hostia