Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 25. Mar 2021 13:28:46

zakliata.panna píše:Inak veľmi sa teším na účinkovanie cyklokrosárok (Alvarado, Cant, Worst, Bakker atď.) v tíme Plantur-Pura na nasledujúcich klasikách, hlavne na Ronde. Azda prinesú nový vietor. :)


Uvidíme, ale určite ženský peletón skrášlia, najmä Annemarie ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 25. Mar 2021 20:31:54

paci sa mi Kamnova odvaha...ide do toho zatial dost bezhlavo stylom bud-alebo ale kedze nieje jasny lider tak si to moze dovolit a neboji sa toho a to sa mi paci...kazdopadne vitazstvo Chavesa ma velmi potesilo...chlapca som mal vzdy rad
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 25. Mar 2021 21:59:42

Aj vcera aj dnes padol rekord na cielovom kopci. Vcera Yates a dnes Chaves. Nejake rekordy ma aj Pogi (Prato di Tivo) a tusim aj Roglic na P-N. Celkovo peloton vyzera ze sa dost zrychlil. Hmmmm. Dufam ze cyklistiku necaka nejaky skandal.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pia 26. Mar 2021 14:51:42

Bora z WT tímov má asi najväčšiu smolu na koronavírus. Dnes pred E3 pozitívny Walls, Bora neštartuje. Som zvedavý, čo bude pred Ronde, keď tam bude aj Peter... Zaujímavá je evolúcia Terpstru po odchode z QS - žiadna výhra, žiadny výrazný prienik medzi najlepších, dnes dokonca v úniku dňa, ktorý ale asi bude odsúdený na zánik. Iné ani Terpstrovi neostáva, pri súboji v pelotóne je bez šance. 8-)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pia 26. Mar 2021 16:36:10

zakliata.panna píše:Bora z WT tímov má asi najväčšiu smolu na koronavírus. Dnes pred E3 pozitívny Walls, Bora neštartuje. Som zvedavý, čo bude pred Ronde, keď tam bude aj Peter... Zaujímavá je evolúcia Terpstru po odchode z QS - žiadna výhra, žiadny výrazný prienik medzi najlepších, dnes dokonca v úniku dňa, ktorý ale asi bude odsúdený na zánik. Iné ani Terpstrovi neostáva, pri súboji v pelotóne je bez šance. 8-)


Tak Terpstra mal veľkú smolu na zranenia, no a navyše on vždy profitoval asi najviac z kolektívnej sily Quick-Stepu.
Fúha, na E3ke masívny útok Quick-Stepu 80km pred cieľom, no a je to 4 vs. Van Der Poel lebo Van Aert mal defekt... Zvládne to Mathieu :lol: ? Celkom by som si pozrel ďalší debakel ako ich kedysi Stannard porazil 1vs3.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pia 26. Mar 2021 18:28:33

Cakal som vacsiu dominanciu van Aerta a van der Poela. Aj na M-SR to vyzeralo ze uz nedominuju ako na T-A. Co je len skoda, lebo neuvidime pretekanie, ale len natahovacku s QS :(
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 26. Mar 2021 18:35:45

Dnes by sa tam MVDP hodil Sagan v solídnej forme. WvA vybuchol a ostatní tam boli ako prívesky (GVA, Naesen, Van Baarle). Takto sa DQS nedá poraziť. 30km pred koncom bolo jasné ako to dopadne. Jeden útok z DQS sa nedolepí a ten aj vyhrá.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod konyk87 » Pia 26. Mar 2021 18:37:13

dnes to boli celkom zabavne preteky az do mety cca 20 km do ciela, potom uz to bolo cakanie, kto z DQS ujde a vyhra... mozno si mali nechat asgreena v uniku dlhsie a dobehnut ho az uplne tesne pred cielom, cim by aspon o 1 kus znizili prevahu DQS, ale ktovie ci by im na to skocili.
kazdopadne neviem, co je horsie - ci toto DQS pretekanie alebo to minulorocne cakanie na poslednych 200 metrov na RVV...
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pia 26. Mar 2021 18:38:40

Tak to minulorocne cakanie bolo napivane. Tuto si uz polhodinu vedel ako to skonci.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod konyk87 » Pia 26. Mar 2021 18:48:52

Napinave lebo si nevedel kto vyhra, ale inak to bola neskutocna nuda lebo odkedy spadol Alaphilippe, tak sa neuskutocnil jediny naznak o utok...
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 26. Mar 2021 18:55:51

tak aspon ma ifco odpoved ci nieco dokazu podlahari bez Juliena
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 26. Mar 2021 18:59:07

QS dnes takticky na 1*. Nezaregistroval som jediny utok kde by neboli skocili. Bez jedinej chyby. Asgreen po tom sole este mal energie na dalsie solo :D Veru proti Wolfpacku nie je lahke sutazit. Po tom ako dnes suverenne vybabrali s cyklokrosarmi treba uznat ze svojho casu to mal Sagan mozno aj tazsie ako sme si tu boli ochotni pripustit. Van Aert zvladol na Tirrene horsky dojazd s najlepsimi a tu odpadne na Tiegenbergu ci ako sa to pise. Sokujuce.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 26. Mar 2021 19:09:30

Keram píše:QS dnes takticky na 1*.

Neviem no, tá taktika je totálne jednodimenzionálna. Máš dostatočne silných 2-3 jazdcov (nemá nič spoločné s taktikou, skôr s manažementom a tréningom) a potom už len uvisieť nástupy aby vo finálnej skupinke ich bolo stále viac ako súperov. Potom v závere skúšať nástupy až kým sa jeden ujme. Už mi to pomaly ide krkom. Zaujímalo by ma o čo dnes išlo AG2R. Mali tam dvoch skvelých klasikárov a vymysleli veľký prd.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 26. Mar 2021 19:33:18

majo píše:tak aspon ma ifco odpoved ci nieco dokazu podlahari bez Juliena


To teda mám a ospravedlňujem sa Asgreenovi, vedel som, že to je výborný cyklista ale to, čo predviedol dnes bolo až neskutočné. Keď ostal v skupine hneď som tušil, že si oddýchne a ešte zaútočí, ale že takým spôsobom. Celý tím bol výborný, Štyby uvisel krosárov, Senechal tiež výborne a to mal ešte Lampaert smolu, že dostal defekt v najnevhodnejšej chvíli. Na Ronde sa pripojí Alaphilippe .... Skvelý výkon predviedol Halller, kde sa to v tom chlapovi zobralo, Van Baarle pripomenul svoju klasikársku formu z rokov 2016-17, Van Avermaet a Naesen potvrdili vysoký štandard, neviem kde sa stratili Bettiol, Bling, Kristoff, Sep.... ale aj tak sa na Ronde máme na čo tešiť. Žiaľ myslím si, že Petrove šance na nejaký výsledok nie sú veľké a krosári musia pochopiť, že nestačí strážiť sa navzájom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 26. Mar 2021 19:38:31

Gaučový profesionál píše:
Keram píše:QS dnes takticky na 1*.

Neviem no, tá taktika je totálne jednodimenzionálna. Máš dostatočne silných 2-3 jazdcov (nemá nič spoločné s taktikou, skôr s manažementom a tréningom) a potom už len uvisieť nástupy aby vo finálnej skupinke ich bolo stále viac ako súperov. Potom v závere skúšať nástupy až kým sa jeden ujme. Už mi to pomaly ide krkom. Zaujímalo by ma o čo dnes išlo AG2R. Mali tam dvoch skvelých klasikárov a vymysleli veľký prd.


2-3 jazdcov? Declercq je jeden z najlepších kontrolórov pretekov v celom peletóne, porátaj si dnes, Asgreen, Štybar, Senechal, Lampaert a na Ronde sa pridá Alaphilippe. Ja som si myslel, že bez Alaphilippa budú takí jaloví ako boli v roku 2016 ale asi som sa šeredne pomýlil.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 26. Mar 2021 20:01:29

po dlhsom case sa konecne s ifcom na niecom zhodneme...ja som napriklad s vitazom spokojny lebo ja beriem cyklistiku ako teamovy sport a toto bol cisti teamovy takticky vykon samozrejme podporeny skvelou vykonnostou podlaharov...vyrazy stybyho ci senechala hovorili sami za seba ako to bolelo sa udrzat mvdp zrychleni ale nenechali mu ani meter a nakoniec este florian mathiewa osprintoval...na margo dalsich diskutujucich...ludia kolkokrat sme my tu na fore ale aj vela dalsich slovenskych fanusikov vyplakavali te Peter nema okolo seba team s ktorym by mohol bojovat az do ciela a teraz vam vadi ze podlahari maju silny team ktory dokazal dnes ohrat aj cyklokrosarov...a ze taktika je okukana a nudna? a aka ina taktika by sa v takej prevahe mala robit? pre mna dnes genialny vykon najsilnejsieho teamu...trosku som na konci viac cakal od ag2r ale ocividne na viac uz nemali
a este jedna poznamocka ku cyklokrosarom...mozno sa mylim ale mam pocit ze im obom zacina dochadzat a ze sa im ta dlha cyklokrosarsko-cestna sezona zacina prejavovat v nohach...odpoved nam da ronde
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 26. Mar 2021 20:26:39

Ja som nepozerala ani E3, ani Katalansko, bola som sa bicyklovať, plus som umývala okná, konečne fajné jarné počasie. ;)
@ifcopifco
Ja verím aspon troška Petrovi, že bude mať výsledok a to isté si myslí aj Boonen.
https://www.wielerkrant.be/nieuws/2021- ... O-1mdVWonY
Jedine, ešte nevieme aké pravidlá sú v Belgicku, čo sa týka karantémy, kedže dneska jeden jazdec Bory bol pozitívny, a boh vie či budu Boráci štartovať na Ronde. Teda dúfajme že nikto další nebude pozitívny.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 26. Mar 2021 20:34:08

Gaučový profesionál píše:
Keram píše:QS dnes takticky na 1*.

Neviem no, tá taktika je totálne jednodimenzionálna. Máš dostatočne silných 2-3 jazdcov (nemá nič spoločné s taktikou, skôr s manažementom a tréningom) a potom už len uvisieť nástupy aby vo finálnej skupinke ich bolo stále viac ako súperov. Potom v závere skúšať nástupy až kým sa jeden ujme. Už mi to pomaly ide krkom. Zaujímalo by ma o čo dnes išlo AG2R. Mali tam dvoch skvelých klasikárov a vymysleli veľký prd.

Jednoducha ci nie naplnili ju do bodky. Navyse len nechytali uniky ale Asgreen bol dlhodobo vpredu cize zautocili prvi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 26. Mar 2021 23:21:10

elviska píše:Ja som nepozerala ani E3, ani Katalansko, bola som sa bicyklovať, plus som umývala okná, konečne fajné jarné počasie. ;)
@ifcopifco
Ja verím aspon troška Petrovi, že bude mať výsledok a to isté si myslí aj Boonen.
https://www.wielerkrant.be/nieuws/2021- ... O-1mdVWonY
Jedine, ešte nevieme aké pravidlá sú v Belgicku, čo sa týka karantémy, kedže dneska jeden jazdec Bory bol pozitívny, a boh vie či budu Boráci štartovať na Ronde. Teda dúfajme že nikto další nebude pozitívny.


Páči sa mi , ako si vždy vyberieš tie optimistickejšie predpovede ;) , na tej stránke kde si dala link je aj iné vyjadrenie, ktoré k Saganovi až také lichotivé nie je,
https://www.wielerkrant.be/nieuws/2021- ... aan-te-pas
Myslím si, že ak je niekto pozitívny tak nemôže pretekať tím v tých konkrétnych pretekoch a netýka sa to ďalších.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 26. Mar 2021 23:34:20

Čítala som aj ten článok, teda preložila ale radšej dobre ako to zlé, a keď už tak viacerí Belgicania kritizovali toho komentátora z Belgicka na FB . Nebudem az taky veľký pesimista jak....
Neviem aké pravidlá su v Belgicku, čo sa týka karanteny ale už dali aj súpisku na G-W.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 70 hostia