Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 28. Apr 2021 19:20:46

elviska píše:@ifcopifco
Prečo si až taký pesimista? Už hneď v prologu napíšeš ze v zaverečnom stupani zaostal, ano zaostal, ale nie až tak vela, kukni top 3, všetci z Ineosu, ešte aj Ganna stratil. Ale v top 3 boli najma vrchári a časovkár Dennis. Včera som radšej nenapísala nič , počkala som si na dnešnú etapu.

ide o to ako sa clovek nato pozera. ci to porovnava s minulostou alebo nie. lebo faktom je, ze pred par rokmi by Peto takyto prolog zrejme vyhral. taketo 700m stupanie by si vychutnal. ak vsak berieme do uvahy okolnosti poslednych mesiacov tak Peto vcera zasiel taky standard sucasnej vykonnosti.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod 3pa3ck3 » Str 28. Apr 2021 19:51:41

elviska píše:v top 3 boli najma vrchári a časovkár Dennis.

Potom, čo predvádzal minulý rok na Gire si myslím, že aj Dennisa môžeme považovať za vrchára ;)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 28. Apr 2021 20:05:20

3pa3ck3 píše:
elviska píše:v top 3 boli najma vrchári a časovkár Dennis.

Potom, čo predvádzal minulý rok na Gire si myslím, že aj Dennisa môžeme považovať za vrchára ;)


Tak on to ukazoval už vo Švajčiarsku 2019 keď skončil v GC druhý za Bernalom len o 19 sekúnd.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 28. Apr 2021 20:23:29

10 km pred cieľom som musel ísť kriesiť suseda a tak som si záver etapy pozrel až zo záznamu. Bol som celkom prekvapený, že pri poslednom prechode tých zlepených stúpaní nebolo pokusy to viac roztrhať, čakal som to najmä od Astany. Peter urobil všetko dobre, len si musí dať pozor, Bevina tam pri zábranách celkom obmedzil a rozhodcovia sú teraz citliví. Neviem č Erik zajtra neskončí, zavolali ho na poslednú chvíľu za Kamnu a vyzerá to, že ešte nemá kondičku.
@elviska - Peter včera v stúpaní výrazne stratil, na medzičase bol 8. v kontakte s najlepšími, chápem, že ho dali borci ako Dennis, Thomas .... ale porazil ho aj 20 ročný Wilder, pri všetkej úcte Pepa Černý a viacerí ktorí boli na medzičase za ním ...... a to nie je dobré znamenie. Dnes to ustál, výborne, ale celkom ma prekvapil v popretekovom rozhovore, kde naznačil, že už nemá ďalšiu šancu, tak hádam si ešte pozrie tú piatkovú etapu a nevzdá to vopred. Strata puncherskej výkonnosti je, ak chce vyhrať ešte nejaké väčšie preteky dosť problematická, v rýchlych šprintoch sú jeho šance v konfrontácii so šprintérskou špičkou minimálne, takže ako chce vyhrať trebárs na Gire a získať čiklamíno? Etapu možno nejakým dlhším únikom ako minulý rok, lenže to je vždy lotéria.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Str 28. Apr 2021 20:35:49

ifčopifčo píše:10 km pred cieľom som musel ísť kriesiť suseda a tak som si záver etapy pozrel až zo záznamu. Bol som celkom prekvapený, že pri poslednom prechode tých zlepených stúpaní nebolo pokusy to viac roztrhať, čakal som to najmä od Astany. Peter urobil všetko dobre, len si musí dať pozor, Bevina tam pri zábranách celkom obmedzil a rozhodcovia sú teraz citliví. Neviem č Erik zajtra neskončí, zavolali ho na poslednú chvíľu za Kamnu a vyzerá to, že ešte nemá kondičku.
@elviska - Peter včera v stúpaní výrazne stratil, na medzičase bol 8. v kontakte s najlepšími, chápem, že ho dali borci ako Dennis, Thomas .... ale porazil ho aj 20 ročný Wilder, pri všetkej úcte Pepa Černý a viacerí ktorí boli na medzičase za ním ...... a to nie je dobré znamenie. Dnes to ustál, výborne, ale celkom ma prekvapil v popretekovom rozhovore, kde naznačil, že už nemá ďalšiu šancu, tak hádam si ešte pozrie tú piatkovú etapu a nevzdá to vopred. Strata puncherskej výkonnosti je, ak chce vyhrať ešte nejaké väčšie preteky dosť problematická, v rýchlych šprintoch sú jeho šance v konfrontácii so šprintérskou špičkou minimálne, takže ako chce vyhrať trebárs na Gire a získať čiklamíno? Etapu možno nejakým dlhším únikom ako minulý rok, lenže to je vždy lotéria.


Lepšie sa to už nedalo napísať. Elviska, presne na to všetci narážame, a to sme isto jeho veľkí fanúšikovia. Že strata puncherskej výbušnosti je očividná v posledných rokoch. Včerajší pológ hore-dole, ale ak na klasikách na bergoch nebude stíhať s najlepšími, tak to je už väčší problém. Navyše stále ma len 31 rokov, čo je ideálny vek pre klasikára. ;) A zase musí si uvedomiť, že on nie je Spartakus, ktorý si mohol dovoliť nebyť najlepší v krátkych prudkých stúpaniach, ale vďaka tempárskym schopnostiam si kohokoľvek ,,doklepol". :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 28. Apr 2021 20:50:16

@ifcopifco
tiez som bol prekvapeny ked povedal ze vlastne toto bola jedina sanca a tu vyuzil. ja dufam ze su to len take typicke Petove reci a ze v piatkovej etape nas prekvapi. ako som uz napisal, to stupanie 10 km pred cielom ponuka priestor na ataky ale dufam ze Peto sa bude snazit aspon udrzat v hlavnom baliku. nepacia sa mi v poslednom case od neho reci kde sa stavia takmer do pozicie cisteho sprintera:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 28. Apr 2021 21:00:52

zakliata.panna píše:
ifčopifčo píše:10 km pred cieľom som musel ísť kriesiť suseda a tak som si záver etapy pozrel až zo záznamu. Bol som celkom prekvapený, že pri poslednom prechode tých zlepených stúpaní nebolo pokusy to viac roztrhať, čakal som to najmä od Astany. Peter urobil všetko dobre, len si musí dať pozor, Bevina tam pri zábranách celkom obmedzil a rozhodcovia sú teraz citliví. Neviem č Erik zajtra neskončí, zavolali ho na poslednú chvíľu za Kamnu a vyzerá to, že ešte nemá kondičku.
@elviska - Peter včera v stúpaní výrazne stratil, na medzičase bol 8. v kontakte s najlepšími, chápem, že ho dali borci ako Dennis, Thomas .... ale porazil ho aj 20 ročný Wilder, pri všetkej úcte Pepa Černý a viacerí ktorí boli na medzičase za ním ...... a to nie je dobré znamenie. Dnes to ustál, výborne, ale celkom ma prekvapil v popretekovom rozhovore, kde naznačil, že už nemá ďalšiu šancu, tak hádam si ešte pozrie tú piatkovú etapu a nevzdá to vopred. Strata puncherskej výkonnosti je, ak chce vyhrať ešte nejaké väčšie preteky dosť problematická, v rýchlych šprintoch sú jeho šance v konfrontácii so šprintérskou špičkou minimálne, takže ako chce vyhrať trebárs na Gire a získať čiklamíno? Etapu možno nejakým dlhším únikom ako minulý rok, lenže to je vždy lotéria.


Lepšie sa to už nedalo napísať. Elviska, presne na to všetci narážame, a to sme isto jeho veľkí fanúšikovia. Že strata puncherskej výbušnosti je očividná v posledných rokoch. Včerajší pológ hore-dole, ale ak na klasikách na bergoch nebude stíhať s najlepšími, tak to je už väčší problém. Navyše stále ma len 31 rokov, čo je ideálny vek pre klasikára. ;) A zase musí si uvedomiť, že on nie je Spartakus, ktorý si mohol dovoliť nebyť najlepší v krátkych prudkých stúpaniach, ale vďaka tempárskym schopnostiam si kohokoľvek ,,doklepol". :)

Ifčo. Ano rozhodcovia sú citliví, ale nebezpečné to nebolo, nezatlačil ho. Jednoducho, ja až taký pesimista nie som jak ty, alebo skôr Vy( podaktorí). Možno má stratu puncherskej vykonnosti, ale podaktorí tu píšete, a najma ty, jak keby skončil včera posledný. Ale ja mu verím že sa zlepší ešte aj na klasikách. Viaceri mi píšete že sa ho často zastávam, ale ty včera aj dneska, si napísal asi 4 pesimistické komenty. Ty už moc ho odpisuješ aj pred Girom ,, uvidime počas Gira, ako na tom bude a nie teraz. Ešte aj ked vyhraje, tak to musite pokazit podaktorí tu. Ze človek sa ani troška tešiť nemože.
Zakliata panna, a ešte kolkokrát budete spomínať tu jeho stratu puncherskej výbušnoti. V posledných rokoch mal zdravotné problémy, tento rok začiatkom roka Covid, chyba mu možno aj viacdnové vysokohorské sustredenie. A doplním ešte toto: „Každý hovorí, že Sagan je späť a tak, ale ja som predsa nikdy neodišiel.“ ......A ked už mám napísať tak ste skor faušikovia už pochybovači.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 28. Apr 2021 21:02:43

3pa3ck3 píše:
elviska píše:v top 3 boli najma vrchári a časovkár Dennis.

Potom, čo predvádzal minulý rok na Gire si myslím, že aj Dennisa môžeme považovať za vrchára ;)

No to je pravda, už je aj vrchár.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 28. Apr 2021 21:14:53

@elviska, nie som pesimista, len píšem ako to vidím na základe jeho výkonov a vôbec netvrdím, že sa nemôže zlepšiť. Len si myslím, že ak má niečo väčšie vyhrať, mal by sa zlepšiť v tom, v čom patril medzi najlepších.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 28. Apr 2021 22:00:02

ifčopifčo píše:@elviska, nie som pesimista, len píšem ako to vidím na základe jeho výkonov a vôbec netvrdím, že sa nemôže zlepšiť. Len si myslím, že ak má niečo väčšie vyhrať, mal by sa zlepšiť v tom, v čom patril medzi najlepších.

Dobre, včera napr na Twitteri písali ze nestratil veľa, ale keď som čítala tvoj názor, tak som mala chuť niečo napísať, ale radšej som to nechala na dnešok. U mňa si momentálne až moc veľký pesimista alebo pochybovač. A aj dneska keď čítam názory tu, alebo pod článkom, tak.... Sú veci, že s tebou súhlasím, ale v poslednom čase len s par vecami.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Štv 29. Apr 2021 8:55:37

@elviska,

sorry, ale presná citácia včerajšieho Saganovho vyjadrenia po etape:

"toto je asi jediná etapa, ktorá mi vyhovovala. Nasledujúce etapy budú veľmi ťažké."

Mne to znie dosť pochybovačne, ako keby Peter sám o sebe pochyboval, či ďalšie etapy zvládne... Tebe nie?

Celkovo mi príde dosť nešťastné z Tvojej strany nálepkovať ifča ako "veľký pesimista" a "pochybovač". To nemá v tejto diskusii moc čo robiť, každý sme rovnaký a rovnako dobrý/zlý Petrov fanúšik - Ty, on aj ja. Osobné ataky a hodnotenia ponechajme stranou, OK?
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 29. Apr 2021 9:40:51

eres píše:@elviska,

sorry, ale presná citácia včerajšieho Saganovho vyjadrenia po etape:

"toto je asi jediná etapa, ktorá mi vyhovovala. Nasledujúce etapy budú veľmi ťažké."

Mne to znie dosť pochybovačne, ako keby Peter sám o sebe pochyboval, či ďalšie etapy zvládne... Tebe nie?

Celkovo mi príde dosť nešťastné z Tvojej strany nálepkovať ifča ako "veľký pesimista" a "pochybovač". To nemá v tejto diskusii moc čo robiť, každý sme rovnaký a rovnako dobrý/zlý Petrov fanúšik - Ty, on aj ja. Osobné ataky a hodnotenia ponechajme stranou, OK?

Nie, má etapu, tak možno preto tak povedal alebo si nepozrel Peter piatkovu etapu úplne . A Vy ste potom asi neprečítali, to co som včera napísala. Môj názor, človek sa nevie ani tešiť troska, lebo hneď pohybujete, spekulujete a najviac to vidím u ifca tu na fóre . A ešte neviem čo.
A prečo by som nemohla, Vy ste tiež davnejsie na mňa, troska aj ifčopifčo nalepkovali. To nie je osobný atak, ale v poslednom čase to tak vidím aj u dobrých / zlých fanúšikov a najmä teraz na tejto stránke. Ja si vážim ifca, rozumie sa cyklistike ako fanúšik, ale nemyslím si ze vidí úplne všetko presne čo sa týka Petra , to ani ja.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 29. Apr 2021 9:42:35

Pekný opis (cez google translate) Saganovho víťazstva so spomienkami z dánskeho servera, pozor, "rukopys neprešiel jazikovov upravov" ;)

Pamätáte si, že ste sa v roku 2010 vrátili na Tour de Romandie? Práve vtedy celý cyklistický svet stále uchopil to, čoho boli svedkami v prvých mesiacoch roka. Na prvých cyklistických pretekoch tohto roku, Tour Down Under, sa stratili obe oči, nos a ústa, keď sa v Tour Down Under hviezdy navzájom napadli na kopci Willunga. Majster sveta Cadel Evans a svetové hviezdy Luis Leon Sanchez a Alejandro Valverde boli neočakávane vyhnaní na najikonickejšie stúpanie Austrálie, ale svetoví cyklistickí pozorovatelia si museli ešte raz skontrolovať štartovú listinu, aby si uvedomili, že neznámy jazdec Liquigasu, ktorý ich sprevádzal, bol 19. ..ročný neopro Peter Sagan.
Bol to začiatok nezabudnuteľného kariérneho začiatku. Len o pár týždňov neskôr prišiel Slovák opäť na ihrisko, keď na svojich prvých európskych pretekoch WorldTour v kariére Paríž-Nice zvíťazil v dvoch etapách a na ceste za celkom pôsobivým 16. miestom si zabezpečil dve 2. miesta. V Paríži-Roubaix sa opäť dostal na prvé miesto v titulkoch tým, že jazdil s najlepšími na počiatočných chodníkoch, až kým sa 260 km dlhé preteky nestali príliš pekelným aj pre Sagana.
Všetky oči sa preto upriamili aj na Sagana, keď na konci apríla štartoval v Romandieti, a len dva dni musel stráviť ďalším získaním víťazstva v druhých európskych etapových pretekoch WorldTour. Po 2. mieste na prológu Sagan udrel, keď sa 1. etapa skončila redukovaným hromadným šprintom, kde bol jednoznačne najrýchlejší a zároveň jazdil v pretekárskom drese.
Dátum bol 28. apríla. Pamätám si to obzvlášť dobre, pretože v ten istý deň, keď som s rodinou oslávil narodeniny, sme zavŕšili konferenčný stolík a sledovali, ako moja nová obľúbená kométa pokračuje v búrke proti svetovému nebu. Preto bolo tiež ťažké nezískať pocit deja-vu dnes o 11 rokov neskôr, keď dnes Sagan šprintoval k druhému víťazstvu vo švajčiarskych etapových pretekoch.
Podobnosti sú zarážajúce. Dátum bol opäť 28. apríla a Sagan opäť štartoval na 1. etape, ktorá bola s niekoľkými neskorými stúpaniami ako stvorená pre stúpanie silných šprintérov. Rozdiel bol iba v tom, že Sagan zajazdil sklamaný prológ, a teda nemohol jazdiť v drese vodiča, ale inak by dnešná etapa mohla byť rovnako kópiou tej, ktorá sa odohrala presne pred 11 rokmi. Aj dvojka závodu sa na prvý pohľad dala zameniť, pretože podobnosti medzi dvoma Talianmi Francescom Gavazzim a Sonnym Colbrellim sú nesmierne nápadné.
Napriek tomu je veľmi odlišný. To je možné zabezpečiť štúdiom top 10 z čias, keď sme skutočne našli nášho súčasného národného trénera Andersa Lunda na 8. mieste etapy a pre mnohých je to pocit, ako keby žil celý život, odkedy ukončil svoju kariéru. Odvtedy bolo pre Sagana pod mostom veľa vody, pretože medzi 3. víťazstvom jeho kariéry v roku 2010 a dnešným víťazstvom č. 116 zvíťazil inokedy 112-krát, sú tu dva monumenty, tri majstrovstvá sveta a sedem zelených bodov. dresy z Tour de France na rozdiel od Sagana, ktorý v tom čase ovládol svet a Švajčiarsko, a starnúceho veterána, ktorý dnes opäť zvíťazil pri svojej druhej účasti v pretekoch.
Sagan je v dvoch úplne odlišných kariérnych situáciách. V tom čase mu svet ležal pri nohách a všetci sa čudovali, čo na svete tá šialená kométa dokáže. Dnes je Sagan už niekoľko rokov na klesajúcom sklze, kde ho predstihla celá armáda nových komét, ktoré ho odkázali na anonymnejšiu rolu v profesionálnej oblasti. V skutočnosti sa ocitol v trochu kariérnej kríze, kde sa po sezóne 2020 s jediným víťazstvom, ktoré zlomilo víťazné sucho viac ako rok, mohol oprávnene pýtať, koľko toho je v bývalej poprednej superhviezde tohto športu .
Je tiež zrejmé, že Sagan už nie je jazdcom, akým bol kedysi, ale stále je to sakra dobrý cyklista. Je možné, že medzi snímkami zostáva dlhší čas, ale existuje dôvod, prečo jeho posledné víťazstvo v pretekoch, ktoré možno charakterizovať ako menšiu udalosť, padlo na Tour Oman v roku 2014. Odvtedy vyhral iba buď na WorldTour, na majstrovstvách alebo na pretekoch, ktoré odvtedy prišli na WorldTour alebo musia byť považované za poprednú klasiku mimo najlepšej spoločnosti tohto športu.
Preto je len prirodzené, že Saganove dve tohtoročné víťazstvá samozrejme prišli na WorldTour, pretože ide v podstate iba o také preteky, aké vedie. A dnes nám všetkým pripomenul, aký dobrý je, keď vyhral celkom vynikajúcim štýlom na pódiu, ktoré svojím dizajnom so štyrmi kruhmi na tvrdom okruhu a plochým finále bolo také, aké Sagan vyhral toľko, že nie jeden už má na sebe čísla.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 29. Apr 2021 9:50:58

Ifčo komentuje Petra podľa momentálnej formy a Elviska podľa toho aké výsledky predviedol v top forme po bezproblémovej príprave (to robím aj ja, keď bude po skvelej príprave slabá výkonnosť, tiež budem nad ním lámať palicu). Tak by sme to nemuseli rozvádzať na neviem koľko príspevkov. Každý sme nejaký a každý fandí inak a každý má iný nazor a treba ho rešpektovať.
Ja osobne si myslím, že Peter už nemá takú motiváciu. Keď som videl jeho videjko s Marlonom, tiež by som na prácu kašlal :D Hlavne po tom, koľko už tou prácou zarobil a aké rekordy prelomil.
Naivne verím, že naladí parádnu formu na P-R a WC na jeseň a minimálne na jednon podujatí uspeje. Samozrejme by som ako fanúšik uprednostnil dúhu pred kockou.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Štv 29. Apr 2021 10:15:19

Gaučový profesionál píše:Ifčo komentuje Petra podľa momentálnej formy a Elviska podľa toho aké výsledky predviedol v top forme po bezproblémovej príprave (to robím aj ja, keď bude po skvelej príprave slabá výkonnosť, tiež budem nad ním lámať palicu). Tak by sme to nemuseli rozvádzať na neviem koľko príspevkov. Každý sme nejaký a každý fandí inak a každý má iný nazor a treba ho rešpektovať.
Ja osobne si myslím, že Peter už nemá takú motiváciu. Keď som videl jeho videjko s Marlonom, tiež by som na prácu kašlal :D Hlavne po tom, koľko už tou prácou zarobil a aké rekordy prelomil.
Naivne verím, že naladí parádnu formu na P-R a WC na jeseň a minimálne na jednon podujatí uspeje. Samozrejme by som ako fanúšik uprednostnil dúhu pred kockou.


Dobre píšeš v prvom odseku. :) Ja si však práve naopak myslím, že má novú motiváciu. Už len fakt, že ide opäť na Giro, že chce aj dres z bodovačky, ak by mu to bolo jedno, tak minuloročná účasť a vyhraná etapa by mu stačili. Rovnako bude chcieť vyhrať zelený dres aj na Vuelte, škoda toho roku 2018, keď jazdil na španielskej GT po zranení z Tour, skončil druhý v bodovačke za Valverdem (pritom stačilo, aby jednu etapu vyhral, práve tú, kde ho Valverde porazil + nejaký jeden únik). Ale aspoň sa môžeme tešiť, že možno o rok alebo dva sa do Španielska vráti a bude chcieť skompletizovať dresy z GT. :) A isto to motivujú aj mladí cyklokrosári (už traja), bolo vidieť, že ho veľmi štve, že tento rok nemohol byť vyrovnaným súperom, čo sa podľa všetkého zmení na MS a P-R, kde im ukáže, že ho netreba odpisovať - v čo všetci veríme. :) A budúcu sezónu hor sa na flámske klasiky, kde mu stále uniká Omploop + nešťastné talianske M-SR. Stále bude mať len 32 rokov, ideálny klasikársky vek. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 29. Apr 2021 11:05:30

Ak niekomu moje písačky navodzujú pocit, že nad Petrom lámem palicu, tak je to chyba v preklade a v mojom chabom písomnom prejave, nie je to tak. Viackrát som písal, že sa teším na sezónu kde bude mať Peter prípravu neovplyvnenú okolnosťami aké mal v ostatných 3 sezónach ( pád, choroba, kovidova sezóna a kovid). Teším sa aj na jeseň a na Roubaix a MS, podľa toho ako zatiaľ jazdí by som mu viac veril na Pekle.

Elviska, keď som včera prišiel od susedov okamžite som sa pozrel na PCS a zvýskol od radosti keď som tam videl Petrovu fotku, manželka je svedok a pýtala sa ma či mi nešibe, veď práve suseda odviezla záchranka. Potom som si v pokoji cez Eurosport player vychutnal jeho víťazstvo. Nerob zo mňa nevďačného fanúšika úspechu, tí, ktorí sú na CI dlhšie vedia ako som Petra obhajoval proti trolom, závistlivcom a hlupákom, vtedy si tu ešte nebola, podobne to bolo na SME.
Som zvedavý, ako sa Peter postaví k zajtrajšej etape, stúpania sú podobné ako včera, len do cieľa je to bližšie a vyzerá to, že to stále klesá. Útokov bude výrazne viac ako včera, ale keď Peter veľa nestratí a bude v kontakte, tak by mohol zabojovať napriek tomu čo včera povedal.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Štv 29. Apr 2021 11:34:41

Ja si myslim ze o Petrovi mame nepresny obraz kedze posledne 3 roky neboli vobec idealne z hladiska pripravy + zranenie, cize vobec nevieme co je jeho maximalna forma. Ja to beriem tak, ze Peter este len zacina sezonu naostro, kedze ta priprava na jar v podstate nebola. A ked sa na to pozeram takto, tak vyhra v prvych pretekoch po normalnejsej priprave je vyborny vysledok. Som velmi zvedavy aka je top uroven dnesneho Petra. Myslim si, ze stale ma na to aby vyhral duhu aj v dnesnej konkurencii. A mat 4 duhove dresy, toto sa bude prekonavat dalsich 40 rokov. Obrovska motivacia.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Štv 29. Apr 2021 11:40:39

ifčopifčo píše:Ak niekomu moje písačky navodzujú pocit, že nad Petrom lámem palicu, tak je to chyba v preklade a v mojom chabom písomnom prejave, nie je to tak. Viackrát som písal, že sa teším na sezónu kde bude mať Peter prípravu neovplyvnenú okolnosťami aké mal v ostatných 3 sezónach ( pád, choroba, kovidova sezóna a kovid). Teším sa aj na jeseň a na Roubaix a MS, podľa toho ako zatiaľ jazdí by som mu viac veril na Pekle.

Elviska, keď som včera prišiel od susedov okamžite som sa pozrel na PCS a zvýskol od radosti keď som tam videl Petrovu fotku, manželka je svedok a pýtala sa ma či mi nešibe, veď práve suseda odviezla záchranka. Potom som si v pokoji cez Eurosport player vychutnal jeho víťazstvo. Nerob zo mňa nevďačného fanúšika úspechu, tí, ktorí sú na CI dlhšie vedia ako som Petra obhajoval proti trolom, závistlivcom a hlupákom, vtedy si tu ešte nebola, podobne to bolo na SME.
Som zvedavý, ako sa Peter postaví k zajtrajšej etape, stúpania sú podobné ako včera, len do cieľa je to bližšie a vyzerá to, že to stále klesá. Útokov bude výrazne viac ako včera, ale keď Peter veľa nestratí a bude v kontakte, tak by mohol zabojovať napriek tomu čo včera povedal.


Toto môžem potvrdiť - to, akú si mal napr. na SME trpezlivosť s trolmi, hejtermi (a hlavne jedným) bolo obdivuhodné ;)
Ja včera podobne, akurát podstatne príjemnejšie okolnosti - bol som na biku a keď som v mobile videl na PCS prvú trojku, hneď som sa náhlil ako prvé si to pozrieť zo záznamu.
Dúfam, že sused je OK.

Inak, moja prosba, aby sme sa vyhli nálepkovaniu bola iba snaha o to, aby tunajšia diskusia ostala na čo najvyššej úrovni. Samo o sebe je toto fórum celkom úkaz v rámci slovenského online priestoru, asi všetci budú radi, ak to tak ostane.
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 29. Apr 2021 12:24:58

eres píše:
ifčopifčo píše:Ak niekomu moje písačky navodzujú pocit, že nad Petrom lámem palicu, tak je to chyba v preklade a v mojom chabom písomnom prejave, nie je to tak. Viackrát som písal, že sa teším na sezónu kde bude mať Peter prípravu neovplyvnenú okolnosťami aké mal v ostatných 3 sezónach ( pád, choroba, kovidova sezóna a kovid). Teším sa aj na jeseň a na Roubaix a MS, podľa toho ako zatiaľ jazdí by som mu viac veril na Pekle.

Elviska, keď som včera prišiel od susedov okamžite som sa pozrel na PCS a zvýskol od radosti keď som tam videl Petrovu fotku, manželka je svedok a pýtala sa ma či mi nešibe, veď práve suseda odviezla záchranka. Potom som si v pokoji cez Eurosport player vychutnal jeho víťazstvo. Nerob zo mňa nevďačného fanúšika úspechu, tí, ktorí sú na CI dlhšie vedia ako som Petra obhajoval proti trolom, závistlivcom a hlupákom, vtedy si tu ešte nebola, podobne to bolo na SME.
Som zvedavý, ako sa Peter postaví k zajtrajšej etape, stúpania sú podobné ako včera, len do cieľa je to bližšie a vyzerá to, že to stále klesá. Útokov bude výrazne viac ako včera, ale keď Peter veľa nestratí a bude v kontakte, tak by mohol zabojovať napriek tomu čo včera povedal.


Toto môžem potvrdiť - to, akú si mal napr. na SME trpezlivosť s trolmi, hejtermi (a hlavne jedným) bolo obdivuhodné ;)
Ja včera podobne, akurát podstatne príjemnejšie okolnosti - bol som na biku a keď som v mobile videl na PCS prvú trojku, hneď som sa náhlil ako prvé si to pozrieť zo záznamu.
Dúfam, že sused je OK.

Inak, moja prosba, aby sme sa vyhli nálepkovaniu bola iba snaha o to, aby tunajšia diskusia ostala na čo najvyššej úrovni. Samo o sebe je toto fórum celkom úkaz v rámci slovenského online priestoru, asi všetci budú radi, ak to tak ostane.


Ach jaj, SME diskusie :D To bola baňa periel :D Škoda, že to tam zakapalo. Najprv mohli prispievať len registrovaní a potom prešli na iný server a nemajú už vôbec komenty. Dati asi zavesil kariéru na klinec. Ifčo to tam bránil zubami nechtami až som niekedy neveriacky krútil hlavou či mu to za tie nervy stojí :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 29. Apr 2021 12:48:11

jasne kazde vitazstvo potesi zvlast vo WT ale mozno viac ako vitazstvo by ma potesil nejaky pekny vrcharsky vykon od Peta. naozaj taky nejaky zablesk starych cias. mozno Petovi aj chyba to vycestovanie do USA kam vzdy chodil na kvalitnu vrcahrsku pripravu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 75 hostia