Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 29. Apr 2021 13:11:35

eres píše:Toto môžem potvrdiť - to, akú si mal napr. na SME trpezlivosť s trolmi, hejtermi (a hlavne jedným) bolo obdivuhodné ;)
Ja včera podobne, akurát podstatne príjemnejšie okolnosti - bol som na biku a keď som v mobile videl na PCS prvú trojku, hneď som sa náhlil ako prvé si to pozrieť zo záznamu.
Dúfam, že sused je OK.

Inak, moja prosba, aby sme sa vyhli nálepkovaniu bola iba snaha o to, aby tunajšia diskusia ostala na čo najvyššej úrovni. Samo o sebe je toto fórum celkom úkaz v rámci slovenského online priestoru, asi všetci budú radi, ak to tak ostane.


Z najhoršieho je vonku, vyzerá to, že sa z toho "slabšieho" infarktu dostane relatívne v poriadku, sú to susedia s ktorými bývame v paneláku v jednej bráne už niečo cez 50 rokov. S fórom súhlas, je to tu zatiaľ za tých už vyše 6 rokov (neskutočne to uteká) výborné, veľká vďaka Lukášovi a CI za toto fórum.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 29. Apr 2021 16:02:58

podla mna niektori zbytocne az prilis sa pozerate do minulosti a porovnavate citujem: "stareho Peta" s tym dnesnym..inac ja osobne toto slovne spojenie doslova neznasam a Petova vcerajsia poznamka o tom ze nikde neodisiel a ze je stale tu ma fakt pobavila...ja beriem situaciu taku aka je...ano zas dalsia pos..ta priprava tentoraz dokonca coronou ale co uz cas uz nevratime a preto sa ani nepozeram dozadu a mozno preto sa tesim z kazdeho Petovho uspechu ci progresu..ci uz to bolo 4. miesto v san reme ci tie 2 vitazstva atd...zivot ma naucil ze z minulosti sa da maximalne ak tak poucit ale to je vsetko preto mam na haku co bolo v poslednych 3och sezonach(aj ked ma to nenormalne mrzi) a radsej sa pozeram dopredu a dufam a verim v dalsie vitazstva a krasne cyklisticke predstavenia od nasho Peta...ako uz bolo neraz povedane vek ma este dobry mozno aj idealny a tak fandim maximalne ako viem
samozrejme respektujem aj tych ktori radi porovnavaju minule so sucasnym ale nemam pre to pochopenie a preto asi aj rozumiem trosku elviske ked sa hneva na niektore reakcie a nazory inych diskutujucich...elviska je prototypom totalneho fanusika a kazdy sportovec na svete by si takych fanusikov zelal co najviac a preto sa vzdy snazi vidiet len pozitiva a ja som za to rad pretoze aj takych nam tu treba ;)
btw ja verim ze peto to da aj zajtra :)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod adamovotec » Štv 29. Apr 2021 17:21:30

majo píše:podla mna niektori zbytocne az prilis sa pozerate do minulosti a porovnavate citujem: "stareho Peta" s tym dnesnym..inac ja osobne toto slovne spojenie doslova neznasam a Petova vcerajsia poznamka o tom ze nikde neodisiel a ze je stale tu ma fakt pobavila...ja beriem situaciu taku aka je...ano zas dalsia pos..ta priprava tentoraz dokonca coronou ale co uz cas uz nevratime a preto sa ani nepozeram dozadu a mozno preto sa tesim z kazdeho Petovho uspechu ci progresu..ci uz to bolo 4. miesto v san reme ci tie 2 vitazstva atd...zivot ma naucil ze z minulosti sa da maximalne ak tak poucit ale to je vsetko preto mam na haku co bolo v poslednych 3och sezonach(aj ked ma to nenormalne mrzi) a radsej sa pozeram dopredu a dufam a verim v dalsie vitazstva a krasne cyklisticke predstavenia od nasho Peta...ako uz bolo neraz povedane vek ma este dobry mozno aj idealny a tak fandim maximalne ako viem
samozrejme respektujem aj tych ktori radi porovnavaju minule so sucasnym ale nemam pre to pochopenie a preto asi aj rozumiem trosku elviske ked sa hneva na niektore reakcie a nazory inych diskutujucich...elviska je prototypom totalneho fanusika a kazdy sportovec na svete by si takych fanusikov zelal co najviac a preto sa vzdy snazi vidiet len pozitiva a ja som za to rad pretoze aj takych nam tu treba ;)
btw ja verim ze peto to da aj zajtra :)


Amen. Pod toto sa podpisujem. Treba to brat aj z taktickeho hladiska. Etapu uz ma, nechat inych vyhrat (dnes) v tazsom terene a vystavit ich pred priaznivejsim profilom (zajtra) je myslim si chytry tah.
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 29. Apr 2021 17:23:58

Colbrelli tam zostal po tom poslednom stupani? hmm tak no uvidime ci Peto nesetri umyselne na zajtrajsok, kazdopadne ked Colbrelli ktory bol celu karieru vyrazne horsi vrchar ako Peter tam je, tak to tiez hovori o Petovej aktualnej vykonnosti v kopcoch.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 29. Apr 2021 17:31:12

ten Bevin ma smolu popri tej bariere ale sa mi zda ze Colbrelli mu to tam dnes zavrel trochu viac ako Peto vcera...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Štv 29. Apr 2021 17:32:12

Peter si vystupil z balika cielene ked kopec este ani poriadne nezacal. Bol v strede balika, obzrel sa a videl ze sa robi grupeto tak si vystupil z pelotonu. Teda mozno sa citil zle a vedel ze kopec neda v pelotone ale to nevieme kedze ani neskusil prejst ten kopec v pelotone.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 29. Apr 2021 17:38:06

hujhe píše:Peter si vystupil z balika cielene ked kopec este ani poriadne nezacal. Bol v strede balika, obzrel sa a videl ze sa robi grupeto tak si vystupil z pelotonu. Teda mozno sa citil zle a vedel ze kopec neda v pelotone ale to nevieme kedze ani neskusil prejst ten kopec v pelotone.

tak uvidime zajtra, ak to uvisi v baliku ten posledny kopec a bude bojovat o etapu tak by som bol spokojny:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 29. Apr 2021 18:21:11

@eres
Dalšie etapy može vyhrat aj unik, napr zajtra bude taká etapa, čo podla mna može vyhrať aj niekto z uniku.
@Gaučový profesionál
Suhlasím s tebou, ale podla mna Peter motiváciu má ešte, ale možno už inak myslí počas pretekov, pred pretekmi, posledné sezony mal aj zdravotné problémy. Minulý rok nevyhovala každému korona pauza, napr ani Valverdemu. A ked už spomínaš syna Marlona, tak myslím si, že aj syn ho zmenil.
@ifcopifco
Ja tiež mám dakedy chabý písomný prejav, to sa priznám aj ja. Dufam že susedovi je už lepšie.
Ale ja dopredu nepíšem, že ako bude jazdiť na Gire, neriešim až tak dopredu cyklamenový dres. Nešpekulujem až tak dopredu ako Vy, ( teda podaktorí).
Nerobím z teba nevdačného fanušíka uspechu, ale jednoducho mna po prologu troška nasrdili komenty tvoje, ale inokedy môžem s tebou suhlasiť. Na forume cycling info, som už aj ja dlhšie. A viem že na SME si obhajoval Petra proti trolom, zavistlivcom atd.
A s hujhe tentoraz suhlasím, že o Petrovi máme nepresný obraz kedže posledné 3 roky neboli najlepšie, rozne zdravotné problémy, začiatkom roka v tomto roku Covid.
@majo
:D moj človek momentálne. :D Ale nie vždy vidím len pozitíva. A s týmto do bodky súhlasím, že rešpektujem aj tých ktorí radi porovnávajú, minule so sučasným ale nemám pre to pochopenie, teda viacerí tu riešite starého Petra, rôzne rozbory, že človek je už skor sklamaní z Vás a nie z Petra.
@simko
Bolo vidieť ze Peter si vyspupil cielene, a potom debatil s Cernym. Colbrelli prekvapil, ale nešpekulovala by som teraz až tak.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Štv 29. Apr 2021 21:47:18

Colbrelli má za sebou všetky flámske klasiky aj Brabantský šíp a Amstel. Klobúk dole, dnes bol isto veľmi motivovaný po včerajšom zaváhaní, takže mu to prajem. Isto aj ostatní. ;) Pravdepodobne má ešte doznievajúcu formu, keďže on sa väčšinou sústreďuje/sústredil práve na stredoaprílové klasiky Brabantský šíp a Amstel. Čo sa týka Petra, je vidieť, že má presný plán a len sa zahrieva, reálne bol (je) lepší ,,vrchár" ako Sonny, čiže ak by mal nejakú formu, tak isto prejde posledné stúpanie spolu s ostatnými favoritmi na etapu. 8-) Ak by však toto bola postkovidová forma blízka maximu, tak je to veľmi zlý výhľad do ďalšej časti sezóny, možno aj smerom k Giru, lebo práve v kopcovitejších etapách by mali prísť jeho chvíle - predsa len Ewan, Merlier aj navrátilec Groenewegen sú lepší šprintéri, takisto pokojne sa môžu chytiť aj Viviani s Gaviriom, čiže v rovinatých etapách to bude mať Peťo ťažké. Opäť zdôrazním hlavne Elviske, že ho neodpisujem, tiež len filozofujem o jeho možnej forme. :) ;) Už sme to riešili, že práve miernejší prejav kovidu často zanechá horšie stopy na pacientovi - slabosť a následná únava, dlhodobá strata sily a výkonu. :?: Verím však, že Peter skutočne len opäť naberá formu po dňoch ,,leňošenia a prejedania sa", takže na Gire to všetkým ukáže, potom aj na Tour a hlavne na MS. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod 3pa3ck3 » Pia 30. Apr 2021 10:11:35

Ja som hlavne zvedavý na Dylana, ako na tom bude psychicky. Predsa len to, že skoro zabil súpera a zopár ďalších dokaličil, nie je ľahké dostať z hlavy.
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 30. Apr 2021 10:27:05

3pa3ck3 píše:Ja som hlavne zvedavý na Dylana, ako na tom bude psychicky. Predsa len to, že skoro zabil súpera a zopár ďalších dokaličil, nie je ľahké dostať z hlavy.

presne tak. myslim si ze bude mat velky mentalny problem ist do sprintu a byt v tej tlacenici priebojny. ale na druhej strane ak to neprekona tak moze zavesit bicykel na klinec. cize musi sa s tym vysporiadat. ale na Gire to podla mna este nebude.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 30. Apr 2021 11:07:08

simko píše:
3pa3ck3 píše:Ja som hlavne zvedavý na Dylana, ako na tom bude psychicky. Predsa len to, že skoro zabil súpera a zopár ďalších dokaličil, nie je ľahké dostať z hlavy.

presne tak. myslim si ze bude mat velky mentalny problem ist do sprintu a byt v tej tlacenici priebojny. ale na druhej strane ak to neprekona tak moze zavesit bicykel na klinec. cize musi sa s tym vysporiadat. ale na Gire to podla mna este nebude.


Myslím si, že keby si neboli istí tým, či bude alebo nebude mať blok, tak by ho neposlali rovno na Giro.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 30. Apr 2021 11:18:31

@ifcopifco
nemyslim si ze to sa da dopredu posudit. poslali ho na Giro lebo kondiciu ma, ma natrenovane tak preco neposlat svojho najlepsieho sprintera na Giro? maju niekoho ineho na tuto poziciu? nemaju. ale az na ostrom preteku sa uvidi. podla mna neexistuje aby toto nanom nieco nezanechalo. ak nezanechalo, a ak pojde do sprintu ferovo ale s tzv. "ostrymi laktami" tak ma brutalnu hrosiu kozu...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 30. Apr 2021 13:07:13

simko píše:@ifcopifco
nemyslim si ze to sa da dopredu posudit. poslali ho na Giro lebo kondiciu ma, ma natrenovane tak preco neposlat svojho najlepsieho sprintera na Giro? maju niekoho ineho na tuto poziciu? nemaju. ale az na ostrom preteku sa uvidi. podla mna neexistuje aby toto nanom nieco nezanechalo. ak nezanechalo, a ak pojde do sprintu ferovo ale s tzv. "ostrymi laktami" tak ma brutalnu hrosiu kozu...


Mal si Groenewegena zafixovaného ako nejakého tvrďasa? Ja teda nie, to čo spravil bol úlet, nepamätám si nejaké jeho iné vážne extempore (môžem sa mýliť), nie je to Bouhanni ani starý Cav či Farrar... Ale tak uvidíme, on keď je vo forme a je v dobrej pozícii tak je dominantný a z tých, ktorí idú na Giro mu papierovo môže konkurovať iba Ewan vo forme a Merlier vtedy, ak mu šprint sadne. Možno sa Dylan bude úzkostlivo vyhýbať kontaktom, to ale neznamená, že nemôže vyhrať, najmä, keď mu to dobre rozbehnú.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pia 30. Apr 2021 17:18:52

Dalsi signal ze Peter sa dostava do formy. Podla mna dnes to bolo brutalnejsie ako vcera a udrzal sa najlepsich.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 30. Apr 2021 17:20:55

No nič, toto smrdí jesennou dúhou :)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pia 30. Apr 2021 19:48:03

Petra možno trochu zamrzelo po včerajšej etape, že neskúsil zabojovať na poslednom stúpaní, keď videl Colbrelliho výhru. ;) Forma mu isto stúpa, ale opäť netreba preceňovať priebeh dnešnej etapy, lebo v záverečnej skupine sa udržal Colbrelli aj Cort Nielsen, teda rýchli klasikári Petrovej kategórie. Pretekmi pravdy bude Giro, tak veríme, že uvidíme prvýkrát Petrovu šou - potom na TdF a nakoniec na MS a P-R. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 30. Apr 2021 22:59:11

som rad ze sa tam Peto dnes udrzal to je dobry znak pred Girom, ak vezmeme do uvahy ze forma pojde hore tak na Gire moze by natom velmi dobre. na druhej strane sa tam udrzal aj Cort a Colbrelli cize no netreba sa este nechat uplne uniest:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod 3pa3ck3 » Štv 20. Máj 2021 10:46:12

Dnes večer bude predstavená trasa Tour de Pologne. Zatiaľ bola zverejnená celá trasa druhej etapy (Zamość -Przemyśl s veľmi zaujímavým záverom s prudkými stúpaniami) a dojazdové mestá tretej (Rzeszów) a poslednej etapy (Krakov).
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod 3pa3ck3 » Štv 20. Máj 2021 21:27:36

Tak konečne sa Poliaci pozreli na mapu a zistili, že majú aj iné kopce ako na bukovinskom okruhu :)

https://www.facebook.com/353899548504/p ... 486713505/
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 70 hostia