Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 06. Jún 2021 14:11:18

@pmts
Priznam sa ze ten pretek nepozeram vobec lebo na to nemam cas len si vecer preletim C-I

A myslel som tym ze si vyberá etapy(v tomto kontexte rozumej aj klasiky) celu doterajšiu cast sezony nie len CdD a ako presne ako pise ifco ide mi hlavne o to ze tento rok je doslova spät a znova vyhráva nieje sice uz kráľom Huy-a :P ale vyhráva a priznam sa ze ja uz som neočakával ze bude este schopny takto pretekat
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 06. Jún 2021 16:05:54

Tak to áno, dokonca to vyzerá žeby predsalen mohol miešať kartami v Tokyu, v čo už som u neho, ani u Nibaliho moc neveril. Ale narážam na to vaše že si už ako starý mazák ,,vyberá" etapy a klasiky po ktorých pôjde... Mne to príde presne naopak, ide po všetkom čo vidí ako celú kariéru :lol: ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 06. Jún 2021 18:30:26

Padun skvelé výkony, dva dni po sebe vyhrať z úniku a v takých ťažkých etapách, to sa len tak nevidí. Tasmánčan konečne vyhral Dauphine, tento rok mu to Froomie nemal ako pokaziť :lol: Ten sa tuším vôbec nezlepšuje a v takejto forme toho na Tour veľa nepredvedie, ako ho tam pošlú. Lukáš Kubiš veľmi slušne v Čechách, 3. a 4. miesto. Zato Ackes pokračuje v tragických špurtoch, už to nie je o zlej pozícii, ale ako keby na to vôbec nemal, Merlier porazil Cava o prsia vietnamskej ženy a u Podlahárov sa slušne pozviechal, ako sa nakoniec čakalo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Ned 06. Jún 2021 20:40:48

ifčopifčo píše:Padun skvelé výkony, dva dni po sebe vyhrať z úniku a v takých ťažkých etapách, to sa len tak nevidí. Tasmánčan konečne vyhral Dauphine, tento rok mu to Froomie nemal ako pokaziť :lol: Ten sa tuším vôbec nezlepšuje a v takejto forme toho na Tour veľa nepredvedie, ako ho tam pošlú. Lukáš Kubiš veľmi slušne v Čechách, 3. a 4. miesto. Zato Ackes pokračuje v tragických špurtoch, už to nie je o zlej pozícii, ale ako keby na to vôbec nemal, Merlier porazil Cava o prsia vietnamskej ženy a u Podlahárov sa slušne pozviechal, ako sa nakoniec čakalo.


Ackermann mi vŕta v hlave, už dávnejšie som sa chcel spýtať, či ste niekto nezachytili nejaké jeho zranenie alebo chorobu (kovid) v tejto sezóne. Lebo doslova on už nie je ani tieňom seba z minulých sezón. To Peter má väčšiu šancu v rovinatých etapách na TdF ako on... Som veľmi zvedavý, či vôbec pôjde, ak by boli šumy o prestupe pravdivé, tak vedenie Bory nemá vôbec dôvod ho posielať na Tour, pošlú ho na Vueltu, kde môže skúsiť zachrániť sezónu 21. :?
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 07. Jún 2021 10:44:45

ja by som Ackermanna urcite nebral, sice nepoznam jeho cisla ale ak su cisla rovnake ako jeho vysledky tak na Tour sa ziadny zazrak konat nebude. jednoducho nemoze ist na Tour niekto kto nevyhral ani len jednu etapu alebo preteky a prilezitosti bolo dost. mohol by ist na TdF aj za takejto situacie ale to by musel byt marketingovy tahak ako Sagan. a to Pascal nie je, obavam sa ze ani pre nemecky trh. este bude Belgium Tour ale tam idu tusim aj Bennett, Merlier, Ewan, Nizzolo takze neocakavam ze tam Ackermann zvitazi.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 07. Jún 2021 11:58:40

simko píše:ja by som Ackermanna urcite nebral, sice nepoznam jeho cisla ale ak su cisla rovnake ako jeho vysledky tak na Tour sa ziadny zazrak konat nebude. jednoducho nemoze ist na Tour niekto kto nevyhral ani len jednu etapu alebo preteky a prilezitosti bolo dost. mohol by ist na TdF aj za takejto situacie ale to by musel byt marketingovy tahak ako Sagan. a to Pascal nie je, obavam sa ze ani pre nemecky trh. este bude Belgium Tour ale tam idu tusim aj Bennett, Merlier, Ewan, Nizzolo takze neocakavam ze tam Ackermann zvitazi.

Rozhodne o tom asi práve Belgium Tour, tam sa ukáže ako a či vôbec je konkurencie schopný, predsa len, toto boli len druhé preteky po mesačnej pauze a v sobotu vo Švajci vyhral Schelling takže nešprintoval o víťazstvo. Ale optimisticky to príliš nevyzerá, to je fakt.
Smutný je pohľad aj na Naira, keď si spomeniem ako minulý rok lietal v predkovidovej časti sezóny a aký je teraz bezzubý :roll:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 07. Jún 2021 18:43:27

Pozerali ste Švajčiarsko? Parádny klasikársky záver a MvdP ukázal aký je to borec. Pri pozeraní mi napadlo, čo vlastne bude Peter robiť na Tour ak tam pôjde? Pôjde naháňať zelený dres? Pretože na etapu to fakt nevidím, šprinty, to bude tak 3-5 miesto a klasikárske etapy? Dnes predviedli klasikársky borci ktorí pôjdu na Tour niečo, načo Peter v tohtosezónnej forme (skôr forme ostatných dvoch rokov) podľa mňa nemá a to tam ešte nebol napríklad taký WvA.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 07. Jún 2021 19:18:52

@ifcopifco
pozeral som ten zaver ale mna tam nic nejako dokopy neohurilo. v podstate to dopadlo ako sa predpokladalo. myslel som si ze Alaphilippe s Hirschim sa na tom stupani odputaju ale zjavne Julian nie je v takej forme ako po minule roky. mozno na TdF uz bude ale celkovo na tom stupani nedokazal urobit ziadnu poriadnu diferenciu voci rychlejsim pretekarom, dokonca Garcia Cortina tam isiel lepsie ako MvdP. potom uz bolo jasne ze Schachmann bude bez sance v zaverecnom spurte.
ja viem ze Peto nie je natom najlepsie ale co ma teraz akoze robit? neist na TdF? ja neviem aky bude ciel, mozno si ho urcia az potom ze ci vobec ist na zeleny alebo nejaku etapu z uniku atd... hned prva etapa je taka ze tam bude tolko kohutov na jednom smetisku ze kludne moze vyhrat nejaky oportunista. viem si predstavit kto vsetko bude chciet ist do zlteho. tam to bude hodne nervozne a Peto je stary mazak. urcite netreba skladat zbrane, na cisty vykon momentalne nema top borcov ale nie vzdy je to o cistom vykone.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 07. Jún 2021 19:38:08

simko píše:@ifcopifco
pozeral som ten zaver ale mna tam nic nejako dokopy neohurilo. v podstate to dopadlo ako sa predpokladalo. myslel som si ze Alaphilippe s Hirschim sa na tom stupani odputaju ale zjavne Julian nie je v takej forme ako po minule roky. mozno na TdF uz bude ale celkovo na tom stupani nedokazal urobit ziadnu poriadnu diferenciu voci rychlejsim pretekarom, dokonca Garcia Cortina tam isiel lepsie ako MvdP. potom uz bolo jasne ze Schachmann bude bez sance v zaverecnom spurte.
ja viem ze Peto nie je natom najlepsie ale co ma teraz akoze robit? neist na TdF? ja neviem aky bude ciel, mozno si ho urcia az potom ze ci vobec ist na zeleny alebo nejaku etapu z uniku atd... hned prva etapa je taka ze tam bude tolko kohutov na jednom smetisku ze kludne moze vyhrat nejaky oportunista. viem si predstavit kto vsetko bude chciet ist do zlteho. tam to bude hodne nervozne a Peto je stary mazak. urcite netreba skladat zbrane, na cisty vykon momentalne nema top borcov ale nie vzdy je to o cistom vykone.


A kde by tam podľa teba bol Peter? Problém je v tom, že Sagan nie je noname cyklista ktorého ostatní podcenia, takže s nejakým náhodným víťazstvom by som príliš nepočítal. Rád sa budem mýliť a Peter bude vo forme, ale úprimne, kedy sme od neho videli nejaký slušný puncherský výkon? Stále mi vŕta v hlave jeseň - MS a Roubaix, tam by mal podľa mňa všetko smerovať a je otázne, či absolvovanie Tour je z tohto hľadiska optimálne, ale ľudia okolo neho asi vedia čo robia, aj keď za ostatné roky o tom taký presvedčený nie som.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 07. Jún 2021 20:07:53

@ifcopifco
ved uvidime oni musia vediet co je realny ciel. ak je nahananie sa za zelenym nerealny ciel tak potom si moze vyhliadnut par etap kde vrhne vsetky svoje sily. a ak nepojde po zelenom drese tak dokoncenie Tour je tym padom nepodstatne cize mozno uvidime odstupenie pocas. Peto ma uz za posledne obdobie podla mna povest hviezdy ktora ale nie je vo svojej top forme, cize kludne mozu nejaky jeho utok podcenit. Nibali tiez nebol noname a na MSR dostal do daru 20 sekund kym sa peloton spamatal ze vlastne je to celkom vazny utok. aj sprinty byvaju rozne chaoticke, su tam pady, staci ze sa do padu zamotaju "spravni" cyklisti a Peto sa tomu vyhne a zrazu tam naokolo nebude nikto rychlejsi ako on. ja viem ze najlepsie je sa spoliehat na vlastny vykon na ktory nebudu ostatni vediet odpovedat ale v sucanosti to tak nie je cize sa musi spolahnut aj na nejaku priazen osudu:) uvidime, teraz je vo faze odpocinku, na Gire nabral potrebne kilometre, moze nas na TdF prekvapit dobrou formou.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 07. Jún 2021 20:50:03

@simko - tak tomu ja príliš neverím, že by podcenili práve Petra, to si prakticky nepamätám a na Tour za celé obdobie jeho pretekania si pamätám dve etapy - 2018/2, keď sa vyváľal Gaviria a Peter porazil Demara a Colbrelliho, v súčasnosti neviem či by mu to pomohlo a takisto pri debute na Tour 6/2012 keď Greipel v priebehu etapy spadol a Peter vyhral rýchly šprint, jeden z mála na Tour. Skôr si pamätám opak, keď mal formu a napriek tomu ostal bez etapy (2015). Obávam sa hektickej Tour a pádov, prípadné zranenie by urobilo poriadny škrt cez rozpočet smerom k jeseni. Teraz keď tam budú Ewan, Bennett, Demare, Colbrelli (v skvelej forme), Merlier a aj taký WvA či MvdP keď do šprintu pôjdu ... tak si ani neviem predstaviť scenár, že ich v rýchlom šprinte všetkých porazí. Podľa mňa budeme radi za 3-5 miesta. Jedinú akú-takú šancu vidím v tom, že nepôjde na bodovačku a tak sa dostane v druhej časti do nejakého úniku a pokúsi sa vyhrať na vyhovujúcom profile, aj keď stále som nevidel poriadne profily etáp. Tak sa pýtam, oplatí sa to, oplatí sa zase ísť 21 etáp a trápiť sa v horách pre nejakú šancičku na víťazstvo? Z marketingového hľadiska asi áno, zo športového neviem. Pretože nechcem vidieť Petra uťahaného 26.9 a najmä 3.10. To sú preteky, ktoré by mu mali sedieť a šance sa zvýšia keď bude menej utavený ako jeho súperi a Tour tomu podľa mňa nepomôže. To nehovorím o psychickej únave, keď sa okolo nehu budú točiť naše médiá a pýtať sa kedy už konečne vyhrá ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 07. Jún 2021 21:25:38

@ifcopifco
ano ja to tak tiez vidim ze 21 etap sa neoplati ist pokial nebude dobra forma a realna sanca na bodovacku. ale ak bude po prvej polke Tour zrejme ze Petova forma je velmi dobra a ze je realna sanca na vitazstvo v etape tak treba sa o to pokusit, netvrdim ze az do Pariza ale kym su vhodne etapy. do Pariza by mal podla mna dojst iba vtedy ak by bol nositelom zeleneho dresu. uvidime, tak snad aj Peto vie co robi aj so zretelom na tie 2 velke ciele na konci sezony. inak ako je to teda s tym Tokyom co sa Petra tyka? ide ci nejde?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 07. Jún 2021 21:34:18

simko píše:@ifcopifco
inak ako je to teda s tym Tokyom co sa Petra tyka? ide ci nejde?

Neviem aká je situácia, ale bol by som rád keby tam nešiel. Z hľadiska profilu je bez šance.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 07. Jún 2021 21:49:45

ifčopifčo píše:
simko píše:@ifcopifco
inak ako je to teda s tym Tokyom co sa Petra tyka? ide ci nejde?

Neviem aká je situácia, ale bol by som rád keby tam nešiel. Z hľadiska profilu je bez šance.

je bez sance z hladiska profilu a sucasnej vykonnosti, ale nechajme najprv nech sa zacne Tour a uvidime. uz aj vacsie haluze sa stali v sporte. najprv pockajme ako pride na TdF a ako sa ukaze v prvych etapach.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pon 07. Jún 2021 23:11:05

Ja si myslim, ze co sa tyka sanci, tak je v poriadku ist na TdF. Ved na TdF idu jazdci horsi ako Sagan, dufajuc ze nieco vyhraju. Neist preto, lebo si sportovec mysli ze nevyhra, je proti sportovemu duchu. Co sa tyka budovania formy na jesen, tak netusim ci je lepsie/horsie vynechat Tour. No pochybujem ze by Bora dovolila Petrovi vynechat TdF len preto, aby mal vacsiu sancu vyhrat duhu, hlavne vtedy, ked je velka pravdepodobnost ze odide z timu. Ale uznavam ze to bude mat extremne tazke. Niekedy sme vedeli, ze taky spurt do kratkeho kopca su Petrove etapy a ze v tom je najlepsi na svete. Teraz ma o dost vacsiu konkurenciu. Na druhu stranu, MvdP asi nepojde celu Tour, WvA bude mat urcite timove povinnosti a Ala dnes tiez nevyzeral neporazitelne, no stale je super silny, ved rozdrobil peloton na skupiny zato MvdP uz jazdil super rozumne, v kopci neminal ked nemusel a zautocil v tej najlepsej chvili.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 08. Jún 2021 21:19:30

hujhe píše:Ja si myslim, ze co sa tyka sanci, tak je v poriadku ist na TdF. Ved na TdF idu jazdci horsi ako Sagan, dufajuc ze nieco vyhraju. Neist preto, lebo si sportovec mysli ze nevyhra, je proti sportovemu duchu. Co sa tyka budovania formy na jesen, tak netusim ci je lepsie/horsie vynechat Tour. No pochybujem ze by Bora dovolila Petrovi vynechat TdF len preto, aby mal vacsiu sancu vyhrat duhu, hlavne vtedy, ked je velka pravdepodobnost ze odide z timu. Ale uznavam ze to bude mat extremne tazke. Niekedy sme vedeli, ze taky spurt do kratkeho kopca su Petrove etapy a ze v tom je najlepsi na svete. Teraz ma o dost vacsiu konkurenciu. Na druhu stranu, MvdP asi nepojde celu Tour, WvA bude mat urcite timove povinnosti a Ala dnes tiez nevyzeral neporazitelne, no stale je super silny, ved rozdrobil peloton na skupiny zato MvdP uz jazdil super rozumne, v kopci neminal ked nemusel a zautocil v tej najlepsej chvili.


V cyklistike určite nie je proti športovému duchu vyberať si preteky ktoré profilovo vyhovujú fyziognómii cyklistu prípadne vynechať tie, kde sú šance minimálne alebo uberajú sily smerom do ďalšej sezóny, Samozrejme, že na Tour budú aj slabší cyklisti ako Sagan a aj môžu dúfať, že niečo vyhrajú a paradoxne môžu mať lepšie vyhliadky ako on, napríklad priemerný vrchár či klasikár, ktorý nebojuje o GC sa môže dostať do úniku v ktorom môže uspieť a dostať sa tam môže relatívne jednoduchšie ako Sagan. Čo sa týka toho, či je z hľadiska prípravy na jesenné vrcholy lepšie či horšie absolvovať Tour neviem jednoznačnú odpoveď, nie som odborník. Ale Peter je po korone a mne sa vidí rozumnejšie dať si po Gire kvalitnú regeneráciu, potom dlhšiu prípravu o ktorú prišiel , poriadne vysokohorské sústredenie a postupne sa v auguste zapojiť do pretekania ako absolvovať dve ťažké GT relatívne za sebou, tie 4 týždne medzi nimi sú podľa mňa málo na celý cyklus (regenerácia, príprava) a do toho ešte vstupuje majstrák.
Bore na dúhe záležať nemusí, ale na Roubax by jej malo a Sagan vo forme s Polittom by boli asi najväčšou šancou Bory na nejaké veľké víťazstvo v tejto sezóne, a nielen v sezóne, to im chýba už 3 roky.
Ale možno sa mýlim a Peter príde na Tour vo forme a predvedie skvelú šou, to by som bol za, ale nechcel by som vidieť reprízu minulého roku, trápenie a beznádej a potom počúvať, že to len chýbal kus šťastia.
Naposledy upravil ifčopifčo dňa Uto 08. Jún 2021 21:23:25, celkovo upravené 1
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 08. Jún 2021 21:21:58

Matej dnes o parník a celkom vzrušujúci záver od posledného stúpania, Švajčiarsko je fajn, málokedy sú tam nudné etapy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 08. Jún 2021 21:44:11

Napriek tomu ze tiez niesom odbornik tak mam pocit rovnako ako ifco ze vzhladom na MS a P-R by bolo asi lepsie tour vynechať ale zaroven som presvedceny ze marketing bory proste nepustí s Peter tam pojde aj keby mal krútiť len jednou nohou :?
No ja klasicky niesom az taky pesimista ako ifco a nemyslim si ze jeho ucast tam bude tragédia…ok mozno zelena nebude(no a co) aj ked jeden nikdy nevie ale v etapu verim…som naivka? Mozno ale ja mu proste verim a ruku na srdce tour bez Sagana? A to je co? 8-)
A olympiáda? No way :)
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 08. Jún 2021 22:45:12

skoda ze Colbrelli nesiel TdS namiesto Dauphine, mohli by to byt zaujimave suboje s MvdP. Sonny ma vybornu formu aj v kopcoch myslim si ze by dokazal potrapit MvdP viac ako Matthews ci Schachmann.

uvidime ako v Bore pojmu tu TdF co sa Petra tyka. mozno to bude velmi vlazne, mozno sa o nieco pokusi v prvej polovici a potom odstupi. po Gire by mu to ani nikto nezazlieval. myslim ze sa vsetci zhodneme ze ak nebude v zelenom po prvych 10-12 etapach s realnom sancou doviezt ho do Pariza tak ani nema zmysel to silit a absolvovat vsetkych 21 etap. a ani nema zmysel byt porazany v kazdej etape ak nato nebude mat vykonnost. ale ja verim ze nas prekvapi lepsou formou nez vsetci ocakavame:) dufam ze s istou davkou stastia vytrie kocura vsetkym nazhavenym borcom na etapovy triumf tak ako kedysi vytierali niektori Petovi:) on sa tam isiel roztrhat a vyhravali ini tak dufam ze teraz to bude naopak ze mozno pride k triumfu ani nebude vediet ako:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 08. Jún 2021 23:17:26

Zase už spekulujete dopredu ( najmä sim.. , ifc...)
:roll:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 97 hostia

cron