Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 27. Feb 2022 14:36:40

majo píše:O tom ze bude dnes peto vo finishy nepochybujem a tak dufam ze nemam predvedie silny sprintik :D


Ja som chcel napisat tiez nieco optimisticke v tom duchu ze Peto dnes dufam zasprintuje o solidne umiestnenie :). KBK je predsa len o nieco menej narocny pretek na profil ako Omloop.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 27. Feb 2022 15:29:40

mrzi ma ze Peto je natom tak ako je. nieco nie je v poriadku. aj GvA mal v decembri covid a aky vykon podal, prekvapil aj sam seba. ak by Peto prisiel v skupine so stratou 1:30 tak nic nepoviem, nie je nic stratene smerom k aprilu, Omloop je aj tak len zaciatok. ale strata 5:49 to nie je ok. Van Aert podla mna prilis silny prilis skoro, urcite mu neprajem monumenty:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Feb 2022 16:25:58

Tak ten Mohorič ma už druhú sezónu štve, zbadám ho tam, myslím si Peter dobre, ale vzápätí som vyvedený z omylu ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Ak1n0m » Ned 27. Feb 2022 17:35:21

Sagan už cyklistike nedáva 100%, ani čo sa týka tréningu, ani čo sa týka stravy. A to robí ten rozdiel. Zvykol chodiť na vysokohorské sústredenia, rozjazdiť sa v teplých krajoch na úvod, teraz je všetko iné a nesedí mu to. A trocha sa mi zdá, že už ani tak nechce. Škoda, bola s ním zábava.
Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 27. Feb 2022 17:38:38

Dobre vidim ze tam peta nevidim? :( :cry:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 27. Feb 2022 18:33:14

9:55 na Kurne? Nieco nie je s kostolnym poriadkom :( Nic v zlom ale Peter ma vykonnost ako priemerny Duklak. Inak preteky napinave a pekne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 27. Feb 2022 18:35:40

Ak1n0m píše:Sagan už cyklistike nedáva 100%, ani čo sa týka tréningu, ani čo sa týka stravy. A to robí ten rozdiel. Zvykol chodiť na vysokohorské sústredenia, rozjazdiť sa v teplých krajoch na úvod, teraz je všetko iné a nesedí mu to. A trocha sa mi zdá, že už ani tak nechce. Škoda, bola s ním zábava.

Keby sa mu nechcelo, tak by nejazdil vôbec. Po San Juan mal ísť na vysokohorské sústredenie. A co mal tim sústredenie tak prišiel po Covide, a potom išiel trénovať na Kanare ešte. A dala by som tu niečo,, ale načo.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 27. Feb 2022 18:52:44

covid necovid, 9:55 na KBK je nieco co sa tazko chape. bud je toto jedna velka hra a velky "ofajc", alebo Peto nemusi na jarne monumenty ani nastupit. alebo vari tahal peloton dlhe kilometre? to by jedine vysvetlovalo tu stratu. ale v textovom prenose som nic take necital...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 27. Feb 2022 19:02:54

simko píše:covid necovid, 9:55 na KBK je nieco co sa tazko chape. bud je toto jedna velka hra a velky "ofajc", alebo Peto nemusi na jarne monumenty ani nastupit. alebo vari tahal peloton dlhe kilometre? to by jedine vysvetlovalo tu stratu. ale v textovom prenose som nic take necital...


Neni to dobré, ale na druhú stranu je to lepšie ako to bolo o tomto čase pred rokom. Na San Reme by sa už mohol angažovať. A ak nie, tak Tour je ešte ďaleko :D ...
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 27. Feb 2022 19:07:20

pmts píše:Neni to dobré, ale na druhú stranu je to lepšie ako to bolo o tomto čase pred rokom. Na San Reme by sa už mohol angažovať. A ak nie, tak Tour je ešte ďaleko :D ...

tak ak sa nato pozerame s ohladom na minuly rok, kedy jeho prve preteky boli T-A, tak ano, je to lepsie:) ale 10 minut dostat na viacmenej rovinatej klasike to je samozrejme velmi zly znak.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Feb 2022 19:09:03

Keram píše:9:55 na Kurne? Nieco nie je s kostolnym poriadkom :( Nic v zlom ale Peter ma vykonnost ako priemerny Duklak. Inak preteky napinave a pekne.


Akonáhle sa zrýchli a príde nejaké stúpanie Peter je mimo. Celé TE jazdí mizerne, nie je ich vôbec vidieť, potom ich zopár nájdeš roztrúsených po peletóne, žiadna spolupráca, nič, ako keby každý išiel ako sa mu chce. Som zvedavý, kedy pretečie pohár trpezlivosti Bernaudeauovi, rátam, že po jarných monumentoch (ak budú také mizerné výsledky klasikárskej partie ako doteraz) dá o sebe vedieť.
Nechcem špekulovať či trénuje a ako, ako sa stravuje ..... pretože informácie nemám, takisto nemám informácie aký mal priebeh kovidu. Ale na jednu vec upozorním. WvA v priebehu zimy makal na cyklokrosoch, Peter išiel na rodinnú lyžovačku v čase, keď mal omikron najväčšie čísla. To je iný prístup, já to samozrejme Petrovi nevyčítam, ale o niečom to vypovedá. Účasťou na týchto klasikách si Peter splnil iba marketingové úlohy, nič iné pri jeho súčasnej výkonnosti nedáva zmysel. Takže ako múdro napísala elviska - "ked to nevyjde, tak to nevyjde. Keď to vyjde, tak prekvapí."
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 27. Feb 2022 19:21:59

simko píše:
pmts píše:Neni to dobré, ale na druhú stranu je to lepšie ako to bolo o tomto čase pred rokom. Na San Reme by sa už mohol angažovať. A ak nie, tak Tour je ešte ďaleko :D ...

tak ak sa nato pozerame s ohladom na minuly rok, kedy jeho prve preteky boli T-A, tak ano, je to lepsie:) ale 10 minut dostat na viacmenej rovinatej klasike to je samozrejme velmi zly znak.


Tak podľa mňa to treba jedine s minulým rokom porovnávať, keďže mal Covid aj teraz aj vlani. Ja sa nato pozerám tak, že minimálne má teraz aspoň kondíciu nato dať nejaké to sústredenie v prvej polke marca. Dúfajme, že to je aj dôvod prečo ho tím stiahol z Paríž-Nice. Ja si myslím že na San Reme bude vporiadku niekde vpredu, každopádne monument neočakávam samozrejme... Ale to by som asi neočakával ani bez Covidu :roll: .
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Feb 2022 19:32:27

elviska píše:A čo by mali zatajovať, ked sa vyjadril niekto z tímu Sagan zle ( najma ifco kritizoval a ešte niekto), teraz ked sa nevyjadria, zase zle. Dakedy sa určite dozvieme.


Myslíme tým, aby hovorili pravdu, nie aby si z nás robili srandu ako v roku 2019, kde stále písali ako sa Petrovi zlepšuje forma a že pôjde aj ardény a my sme si naivne mysleli, že časuje formu na Amstel a nebodaj na L-B-L (ktoré prvýkrát po dlhom čase nekončilo na kopci) a skončilo to tak, že Peter skončil na AGR a Šípe DNF a na L-B-L ani nešiel.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eromedo » Ned 27. Feb 2022 19:37:28

Peter odpadol na tom dlhšom kockovom stúpaní asi 80 km pred cieľom a tam sa to trhalo, takže ostal v nejakej tretej, štvrtej skupine. Tých 10 minút je z tohto hľadiska pochopiteľných.
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 27. Feb 2022 19:48:37

Mna tych 10min vobec netrapi ved je jasne ze ked vas odtrhnu a viete ze uz sa dopredu nevratite tak nepojdete na plny plyn do ciela…cize ten cas je uplne bezpredmetny…mna mrzi to ze nebol vpredu v tejto klasike ale to ze prisiel 10min po vitazovy je uplne jedno
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 27. Feb 2022 20:00:03

ano majo, mas pravdu tych 10 minut nie je podstatnych. podstatne je ze nebol v pelotone z ktoreho sa spurtovalo, co by na KBK nemalo byt az take zlozite.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 27. Feb 2022 21:32:20

elviska píše:
Ak1n0m píše:Sagan už cyklistike nedáva 100%, ani čo sa týka tréningu, ani čo sa týka stravy. A to robí ten rozdiel. Zvykol chodiť na vysokohorské sústredenia, rozjazdiť sa v teplých krajoch na úvod, teraz je všetko iné a nesedí mu to. A trocha sa mi zdá, že už ani tak nechce. Škoda, bola s ním zábava.

Keby sa mu nechcelo, tak by nejazdil vôbec. Po San Juan mal ísť na vysokohorské sústredenie. A co mal tim sústredenie tak prišiel po Covide, a potom išiel trénovať na Kanare ešte. A dala by som tu niečo,, ale načo.

Povedal by som, že pre peniaze. Tým, že jazdí tak dáva prácu aj svojim kamošom. Už tam z neho necítim tú vášen a hlad po viťazstvách.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 27. Feb 2022 22:08:57

Gaučový profesionál píše:
elviska píše:
Ak1n0m píše:Sagan už cyklistike nedáva 100%, ani čo sa týka tréningu, ani čo sa týka stravy. A to robí ten rozdiel. Zvykol chodiť na vysokohorské sústredenia, rozjazdiť sa v teplých krajoch na úvod, teraz je všetko iné a nesedí mu to. A trocha sa mi zdá, že už ani tak nechce. Škoda, bola s ním zábava.

Keby sa mu nechcelo, tak by nejazdil vôbec. Po San Juan mal ísť na vysokohorské sústredenie. A co mal tim sústredenie tak prišiel po Covide, a potom išiel trénovať na Kanare ešte. A dala by som tu niečo,, ale načo.

Povedal by som, že pre peniaze. Tým, že jazdí tak dáva prácu aj svojim kamošom. Už tam z neho necítim tú vášen a hlad po viťazstvách.


Na Okolo Slovenska som tú vášeň napríklad videl, aj keď výkonnosť nebola optimálna, tento rok zatiaľ nie, ale logicky, nemôže ju predviesť, keď na to fyzicky nemá. Takže počkajme si na vývoj sezóny, áno, jar je asi pasé, ale sezóna je dlhšia.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 27. Feb 2022 22:17:56

@ifco
Peto to da este tuto jar uvidis…neviem preco ale som presvedceny ze este tuto jar svet(a bohuzial hlavne slovensko) bude zas raz otvarat usta nad tym co dokazal…a ked nie tak nevadi…ja fandim dalej
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Ned 27. Feb 2022 22:38:50

Pár slov:
1. V tíme museli vedieť, ako je Peter výkonnostne na tom, takže po dnešku je jasné, že vôbec nemusel štartovať ani na francúzskom etapáku, ani dvoch klasikách. Ak to bolo pre reklamu, tak nič moc zápis...

2. Radšej mohol ísť na vysokohorské sústredenie, rovno odtiaľ na Tirreno-Adriatico ako na svoje prvé preteky, resp. na Paríž - Nice ako francúzska ,,domáca" alternatíva na rozjazdenie pred M-SR. Financie isto sú v tíme, veľa platí Specialized, takže ,,súkromné" sústredenie by nebolo problémom (Peter, ľudia okolo neho, možno Juraj, Maciej...).

3. Momentáne nevidím dôvod, prečo by mal nastúpiť na klasiku Miláno - Turín, ktorá opäť končí na Superge - teda klasika pre vrchárov.

4. Budem sa opakovať, ale zbytočne robí Peter zo seba ,,nerozumného jazdca" - to ako keby MvdP po zranení nastúpil už tento víkend, alebo Froome silou-mocou išiel nejaké marcové etapáky... Ak naozaj má postkovidové problémy, radšej mohol počkať so začiatkom, aj tak on vie/vedel robiť výsledky už pri svojich prvých štartoch v sezóne, takže platí bod č. 2 - začať sezónu na T-A alebo P-N. Alebo vyliečený a po horskom sústredení ako domestik Miláno - Turín a rovno druhé preteky M-SR.

5. Niečo pozitívne - Petra isto ešte baví cyklistika a pretekanie, najmä ak vidí cyklokrosárov, tak im chce dokázať, že s ním treba počítať, ale musí jednoducho byť 100-percentne nastavený na jarnú časť sezóny. Kovid, mediálne ťahanice, nedostatočná príprava však nie sú to, čo urobí z Petra verziu 100 %. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 263 hostia