Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 21. Feb 2023 15:29:02

ifčopifčo píše:
majo píše:Tak tento rok uz vyhral Rui Costa a aj Kristoff tak preco by nemohol aj Peto? Priprava podla vsetkeho vraj vysla podla planu plus je to posledna sezona cize motivacia poriadna a tak treba verit a fandit a hlavne si to uzit ;)


Iste, ja sa teším, aj keď to bude mať trochu smútočný nádych. Kristoff mal v minulej sezóne 27 umiestnení v top 10, Peter ich mal 10, Kristoff aj v predchádzajúcich sezónach dokázal končiť trebárs na Ronde v top 3, Peter nie. Len pre zaujímavosť a demonštráciu Petrovej straty formy, v roku 2018 len na TdF dokázal byť 13x v top 10. Covid, asi aj únava či iné okolnosti ho žiaľ celkom výrazne poničili a urobili z neho v podstate priemerného cyklistu ktorý prakticky ničím nevyniká (z pohľadu svetovej cyklistiky), ale opakujem, že budem šťastný ako blcha keď výkonmi dokáže ako veľmi sa mýlim. Takže dúfam, že sa tak stane už o 8 dní a ja budem za somára a budem ním veľmi rád :D

Stále s dakým porovnávať, áno Kristoff mal teraz výsledky najma minulý rok, aj tento rok má vítazstvo ale žeby až tak mal dobré výsledky po minulé roky. Možno tak jak Peter, a vieme že Peter akú mal jar minulý rok a začal pretekmi až v júni. Kwiatek napr tiež nemá až také výsledky.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 22. Feb 2023 22:54:06

Podľa feltet.dk Peter na Omloope s jednou hviezdičkou, pred ním je okolo 30 cyklistov a v texte píšu o výhľadoch TE :
"Turgis vyzerá ako najlepšia stávka. Peter Sagan ukázal v Argentíne progres, no dnes už len ťažko môže robiť niečo iné, ako sa zúčastniť veľkého šprintu, kde s rýchlosťou, akú predviedol v Argentíne, pravdepodobne nevyhrá. Alternatívou je Edvald Boasson Hagen, ktorý má dobrý štart a v prípade vypadnutia Sagana môže šprintovať do top 10. Dries Van Gestel má potenciál v náročných pretekoch, ale nie je na tom úplne najlepšie. Posledným mužom v šprinte je Sandy Dujardin, ale v hierarchii je pravdepodobne len číslo 3."
Top favoriti podľa tohto dánskeho cyklowebu

***** Christophe Laporte

**** Tom Pidcock, Ben Turner

*** Jhonatan Narvaez, Dylan van Baarle, Tiesj Benoot, Magnus Sheffield, Matej Mohoric

Koho favorizujete vy :?:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 23. Feb 2023 0:31:29

@ifco
To je predsa jasne…Petra Sagana ;)
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 23. Feb 2023 12:02:16

majo píše:@ifco
To je predsa jasne…Petra Sagana ;)

Ja tiež tak, aj viacerí pochybujú , pochybujete. A aj keby nevyhral, nevadí.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Feb 2023 14:52:55

Dúfam, že celé TE nemá už po pretekoch. V silnej druhej skupine nie je nikto a tá má náskok na peletón už okolo 45 sekúnd. Jumbo robí šou aj bez WvA.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Feb 2023 16:00:37

Bol to planý poplach, ale 53 km pred cieľom sa Peter pohybuje v poslednej tretine peletónu, čo nie je dobré znamenie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Feb 2023 16:08:08

Tak to je asi koniec Petra na klasikách, vypadol z peletónu v ktorom je 100? cyklistov? Toto má byť najlepšia forma za posledné roky? Zase si z nás robia prdel :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 25. Feb 2023 16:16:24

Žiadny last dance to nebude, nanajvýš lúskanie prstami a úkroky do strany ďaleko od parketu. Škoda
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 25. Feb 2023 16:17:23

Dufam ze nezacnu hovorit take stare klasiky ze vcera mal Peter virozu, teploty a tak.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 25. Feb 2023 16:41:45

Hmmm skoda..ta vykonnost tam proste stale nieje…no ja verim ze to pojde hore v najblizsich tyzdnoch
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Sob 25. Feb 2023 16:45:30

majo píše:Hmmm skoda..ta vykonnost tam proste stale nieje…no ja verim ze to pojde hore v najblizsich tyzdnoch

Ved to pojde aj ostatnym, cize Peter bude na tom rovnako. Chapem, ze to asi sposobil kovid, ale takato cyklistika ho absolutne nemoze bavit. Ved v pelotone ostala este polovica domestikov, casto ,,no name", a on na chvoste nestihal...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Feb 2023 17:35:07

majo píše:Hmmm skoda..ta vykonnost tam proste stale nieje…no ja verim ze to pojde hore v najblizsich tyzdnoch

Páči sa mi tvoj optimizmus, ale ak dnes nejaké vonkajšie okolnosti neovplyvňovali Petrov výkon, tak je bez šance dohnať výkonnostnú stratu a celkom to vysvetľuje jeho rozhodnutie skončiť a vlastne to celkom vysvetľuje aj všetko to, čo sa dialo po roku 2020, myslím tým to, ako ho Bora poslala preč a ako išiel do druhej ligy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 25. Feb 2023 17:51:15

@zakliata.panna @ifco
Samozrejme ze je predpoklad ze vykonnost pojde hore aj ostatnym ale ja ostatnych neriesim…ja fandim petovy a stake verim este v nejake pekne vitazstvo a ked aj nie tak nevadi…na dnesok som sa velmi tesil a omloop ma klasicky nesklamal…samozrejme ze som dufal ze uvidim peta vpredu ale uz som sa za posledne roky naucil znovu uzivat si cyklistiku aj bez neho tak ako som to vedel aj pred jeho prichodom tak to mam aj teraz…no stale som optimista a nemienim to menit ani pocas tejto sezony
Btw ktovie sko svrco…viem ze nedokoncil ale to som pri tom profile a zostave qs ani necakal…verim ze si odmakal svoje a potom sa stiahol…snad budeme mat nejake info
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Feb 2023 18:09:57

Minulý rok po kovide skončil Peter na Omloope 98. so stratou okolo 6 minút, tento rok po výbornej príprave a vraj forme akú už roky nemal pridal k minuloročnej strate + 6 minút a skončil 117. Dá sa tomu rozumieť?
@majo - iste cyklistika bola pre Petrom a bude aj po ňom, ja si preteky užívam, van Baarle je borec čo už dokazoval aj v minulosti, skvelý je mladý De Lie, aj Le Berre bol výborný a neskutočne bojoval, nestratili sa ani staré páky - Petroví suputníci, Kristoff jedno miesto pod stupňami, Vanmarcke 10., Naesen 20., niečo ukázal aj GVA a prišiel s Degenkolbom 1:40 za víťazom. Peter prišiel ako posledný zo svojho tímu okrem dvoch DNF.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 25. Feb 2023 18:50:04

je to dobre:) Peter moze vyhrat Ronde kdezto van Baarle je odpisany:)
Ale teda neviem co si mam mysliet. Priprava bola bez problemov na rozdiel od predoslych rokov tak uplne nerozumiem tomu vykonu. Stale sa mi nechce verit ze toto by malo byt Perove nove maximum.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Sob 25. Feb 2023 21:19:34

simko píše:je to dobre:) Peter moze vyhrat Ronde kdezto van Baarle je odpisany:)
Ale teda neviem co si mam mysliet. Priprava bola bez problemov na rozdiel od predoslych rokov tak uplne nerozumiem tomu vykonu. Stale sa mi nechce verit ze toto by malo byt Perove nove maximum.


Nie, vo Wollongongu ukázal že maximum má stále slušné... Niečo tam dnes muselo byť. Nevidel niekto nejaké vyjadrenie?
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Sob 25. Feb 2023 23:03:35

pmts píše:
simko píše:je to dobre:) Peter moze vyhrat Ronde kdezto van Baarle je odpisany:)
Ale teda neviem co si mam mysliet. Priprava bola bez problemov na rozdiel od predoslych rokov tak uplne nerozumiem tomu vykonu. Stale sa mi nechce verit ze toto by malo byt Perove nove maximum.


Nie, vo Wollongongu ukázal že maximum má stále slušné... Niečo tam dnes muselo byť. Nevidel niekto nejaké vyjadrenie?

Neviem, ci prave Wollongong ma byt spravnym prikladom. Ved sa islo na pomery profi cyklistiky vo vyletnom tempe, domestici odpadavali v predposlednom, resp. poslednom kole (napr. nasi v pohodicke so 6-minutovou stratou, inokedy uz v polovici pretekov bol Peter sam). Ako uz spominal Ifco, Peter ma posledne roky asi take cisla z treningov a pretekov, ze radsej to zabalil v cestnej cyklistike. Musi to byt velmi tazke - najlepsie klasikarske roky, ale jednoducho telo uz nedokaze viac zo seba vydat. :( Osobne si myslim, ze za normalnych okolnosti by sme mali 3 top superfavoritov na klasikach - WVA, MvdP a Petra. O to je to este tazsie prenho, ze realne v plnej sile sa s nimi nikdy nekonfrontoval a ani tento rok... Ale aj tak vdaka za velmi krasne roky - 3 MS, RvV a P-R mu uz nikto nevezme. Pri plnom zdravi mal vsak isto naviac. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 25. Feb 2023 23:45:57

ifčopifčo píše:Tak to je asi koniec Petra na klasikách, vypadol z peletónu v ktorom je 100? cyklistov? Toto má byť najlepšia forma za posledné roky? Zase si z nás robia prdel :D

A povedal dneska, že ide vyhrať? Nie. Tiež som pocula že cíti sa lepšie keď bol v južnej Amerike ,, ale počas preteku, to môže byť iné . Asi telo nefunguje jak by malo,, ale ešte nie je koniec sezóny ale začiatok sezóny. Aj keď je to jeho posledná sezóna na ceste.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 25. Feb 2023 23:46:17

Gaučový profesionál píše:Žiadny last dance to nebude, nanajvýš lúskanie prstami a úkroky do strany ďaleko od parketu. Škoda

Úbohé.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 25. Feb 2023 23:47:13

hujhe píše:Dufam ze nezacnu hovorit take stare klasiky ze vcera mal Peter virozu, teploty a tak.

Určite nepovedia,, ale aj keby tak co.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Roman a 72 hostia