Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 25. Feb 2023 23:49:31

A už to začína aj tu....
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Feb 2023 0:46:59

elviska píše:
ifčopifčo píše:Tak to je asi koniec Petra na klasikách, vypadol z peletónu v ktorom je 100? cyklistov? Toto má byť najlepšia forma za posledné roky? Zase si z nás robia prdel :D

A povedal dneska, že ide vyhrať? Nie. Tiež som pocula že cíti sa lepšie keď bol v južnej Amerike ,, ale počas preteku, to môže byť iné . Asi telo nefunguje jak by malo,, ale ešte nie je koniec sezóny ale začiatok sezóny. Aj keď je to jeho posledná sezóna na ceste.


Nepovedal, máš pravdu, takže je vlastne všetko OK. Telo nefunguje na pretekoch v poriadku už nejaké tie rôčiky, až teda na malé výnimky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Ned 26. Feb 2023 1:21:38

elviska píše:
hujhe píše:Dufam ze nezacnu hovorit take stare klasiky ze vcera mal Peter virozu, teploty a tak.

Určite nepovedia,, ale aj keby tak co.

aj keby tak co? no to ze uz niekolko rokov vodia fanusikov za nos a snazia sa im nahovorit ze to je len docasny problem a teda odpoved na tak co je ze tak by nas klamali, znova
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 26. Feb 2023 16:18:18

70 kilometrov do cieľa, 50-členný pelotón a Peťo na dobrých pozíciách... Žeby včera len domestikoval pre Turgisa a až dnes je na rade? Opticky to vyzerám ďaleko lepšie, ak prežije ďalších 15 km tak výsledok je možný dnes.
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 26. Feb 2023 16:22:34

pmts píše:70 kilometrov do cieľa, 50-členný pelotón a Peťo na dobrých pozíciách... Žeby včera len domestikoval pre Turgisa a až dnes je na rade? Opticky to vyzerám ďaleko lepšie, ak prežije ďalších 15 km tak výsledok je možný dnes.

Už dnes bol v čelnej skupine ale v kopci totálne odpadol. Dnes to len dokončí a snáď v hlavnej skupine.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 26. Feb 2023 16:26:10

Gaučový profesionál píše:
pmts píše:70 kilometrov do cieľa, 50-členný pelotón a Peťo na dobrých pozíciách... Žeby včera len domestikoval pre Turgisa a až dnes je na rade? Opticky to vyzerám ďaleko lepšie, ak prežije ďalších 15 km tak výsledok je možný dnes.

Už dnes bol v čelnej skupine ale v kopci totálne odpadol. Dnes to len dokončí a snáď v hlavnej skupine.


To som síce nevidel, ale práve vyliezol Kruisberg vpohode. Jakobsen, Kristoff, De Lie, Philipsen (ak tam je) chcú tiež šprint. Tá prvá skupina neviem neviem či to udrží, v minulých rokoch ani Laporte či Van der Poel to nedali tých 50 kilometrov.
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Feb 2023 16:33:25

Dnes by mohol dať top 10, zastavil ho Mont Saint-Laurent, tak dúfajme, že sa udrží v tej skupine, na rovine si trochu odfúkne a zašprintuje buď z čelnej skupiny (ak ich chytia) alebo zo zvyšku peletónu. Osobne si myslím, že ich už nechytia, pretože v tom zvyšku peletónu nie je taká sila a vpredu sú silné motory a má im fúkať do chrbta.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 26. Feb 2023 17:59:45

Zltaci idu ako pilky…ocividne chcu dominovat na kazdom fronte…peto dnes slusne skoda ze ho utrhli pred vrcholom toho kopca…teraz zas dlhsia prestavka pred dalsimy kockamy…neznasam to
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Feb 2023 19:17:14

majo píše:Zltaci idu ako pilky…ocividne chcu dominovat na kazdom fronte…peto dnes slusne skoda ze ho utrhli pred vrcholom toho kopca…teraz zas dlhsia prestavka pred dalsimy kockamy…neznasam to


To bolo v druhej tretine stúpania kde to bolo najstrmšie a Petrovi sa tam úplne zastavili nohy, prepadol sa skoro na koniec skupiny ktorá prenasledovala čelo. Okrem toho si myslím, že aj keby vydržal to stúpanie, tak pri jeho súčasnej výkonnosti by z tej skupiny vypadol neskôr.
Sloníci sú výborní, ich domestici majú vyššiu výkonnosť ako mnohí lídri iných tímov, van Hooydonck dnes podal vynikajúci výkon, hoci pri výšlape na Mont Saint-Laurent niečo stratil dotiahol sa, pomohol Benootovi roznastupovať súperov a ešte skončil druhý.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 26. Feb 2023 20:47:58

zakliata.panna píše:
majo píše:Hmmm skoda..ta vykonnost tam proste stale nieje…no ja verim ze to pojde hore v najblizsich tyzdnoch

Ved to pojde aj ostatnym, cize Peter bude na tom rovnako. Chapem, ze to asi sposobil kovid, ale takato cyklistika ho absolutne nemoze bavit. Ved v pelotone ostala este polovica domestikov, casto ,,no name", a on na chvoste nestihal...


No ved ho asi ani nebavi ked konci po sezone.

Ja nemam co hodnotit oba dni som nemal cas pozerat ale vyzera ze Peter vela vody nenamutil.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Feb 2023 12:49:51

Pôjde Peter aj Eroicu? Niekde som zachytil, že sa chystá.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pon 27. Feb 2023 12:52:40

ifčopifčo píše:Pôjde Peter aj Eroicu? Niekde som zachytil, že sa chystá.


Na Instagrame napísal že sa vidíme za pár dní v Taliansku, čo môže znamenať aj Tirreno aj Strade :lol: . Osobne si ale myslím, že výlet na Strade by bol stratou času... Na takom G-W alebo P-R by som mu ešte veril, ale keď si spomeniem ako vyzeralo Strade posledné roky :D ...
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 27. Feb 2023 13:05:26

no ja musim povedat uprimne ze som cakal viac. pretoze posledne sezony tu pripravu vzdy nieco narusilo. ale tentokrat som nic take nepostrehol. Peto isiel v tom vcerajsom inkriminovanom kopci dost tazko. osobne si myslim ze Strade a aj Ronde su uplne mimo z hladiska ocakavani. tam moze maximalne pomoct timu + rozlucit sa s divakmi po tych mnohych sezonach. strme kocky od padu na TdF 2018 Peto zjavne nemusi. alebo teda jeho telo:) MSR a Roubaix by som este nezavrhoval, uvidime ako sa bude forma javit pocas Tirrena.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Feb 2023 13:49:42

simko píše:no ja musim povedat uprimne ze som cakal viac. pretoze posledne sezony tu pripravu vzdy nieco narusilo. ale tentokrat som nic take nepostrehol. Peto isiel v tom vcerajsom inkriminovanom kopci dost tazko. osobne si myslim ze Strade a aj Ronde su uplne mimo z hladiska ocakavani. tam moze maximalne pomoct timu + rozlucit sa s divakmi po tych mnohych sezonach. strme kocky od padu na TdF 2018 Peto zjavne nemusi. alebo teda jeho telo:) MSR a Roubaix by som este nezavrhoval, uvidime ako sa bude forma javit pocas Tirrena.


Po príprave bez problémov, po vyjadreniach jeho samotného a jeho tímu či už v Argentíne alebo po návrate zo sústredenia očakával asi každý jeho fanúšik viac. Podľa mňa na klasikách nemôžeme očakávať nič, tam bude obrovská konkurencia a súčasný Peter nemá ako uspieť. Možno v nejakej etape ako minulý rok vo Švajčiarsku môže niečo dosiahnuť za určitých priaznivých okolností.

@pmts- on v nejakom rozhovore po návrate zo sústredenia spomínal konkrétne aj Eroicu, myslím si že to bolo na sport.sk.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 27. Feb 2023 14:17:27

@ifcopifco
tak kocky asi nie, ale ja by som MSR este neodpisoval. strme kockove useky a Poggio su nieco ine. aj v tej etape v Argentine ktoru vyhral Gaviria to z hladiska nejakej formy v kopcoch nebolo az take marne. na kockach uz dlhodobo Peto nevyzera dobre ale co sa tyka MSR, pockal by som si na Tirreno.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Feb 2023 18:06:01

simko píše:@ifcopifco
tak kocky asi nie, ale ja by som MSR este neodpisoval. strme kockove useky a Poggio su nieco ine. aj v tej etape v Argentine ktoru vyhral Gaviria to z hladiska nejakej formy v kopcoch nebolo az take marne. na kockach uz dlhodobo Peto nevyzera dobre ale co sa tyka MSR, pockal by som si na Tirreno.


Čo sa týka monumentov tak na Primavere má asi najväčšiu šancu na nejaký výsledok, ale víťazstvo? Ako by to mohol vyhrať? Na útok nemá, musí sa spoliehať na šprint a aj v tom šprinte je momentálne množstvo lepších cyklistov, aj keď vieme, že šprint po skoro 300 km je niečo iné ako bežný šprint. Ronde je úplne mimo jeho súčasnej výkonnosti a Roubaix? Je to až o 6 týždňov, treba veriť, že forma pôjde hore ale príliš neverím, že by to malo byť do top 10, to by sa na Primavere podariť mohlo. Ak pôjde Eroicu, tak asi len ako tréning, profily etáp na Tirrene som ešte nevidel, ale nejaké šprinty tam asi budú takže nejaké top 5 by sa mohlo podariť. E3 a G-W, tam je to IMHO bez nejakých reálnych šancí, možno na G-W pri nejakom scenári ktorý by končil šprintom väčšieho balíka by mohol o top 10 zabojovať, ale keď tam sloníci urobia šou, bude veľmi ťažké dostať sa do záveru.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 27. Feb 2023 18:39:03

@ifcopifco
tak samozrejme bavit sa o vitazstve v sucasnosti je mozno zvlastne. ale ja si to predstavit s trochou fantazie viem. nieco na styl edicie v roku 2021.
ja by som velmi netvrdil ze Peto nema na nejaky utok v zjazde a potom to udrzat na rovine. ano, nema na utok na Poggiu, ale nie len tak sa da vyhrat. navyse ak niekto zautoci tak potom ostatni nie su velmi ochotni spolupracovat. ved kolko uz bolo takych vitazov ktori tazili z toho ze usli nenapadne a v neocakavanu chvilu. ja si pockam na Tirreno, ak tam bude vidno ze kondicia je, tak potom je na M-SR o co bojovat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 27. Feb 2023 21:12:52

Ja predpokladam ze sa na primavere pokusi mohoric zopakovat vlanajsok lebo aj ked ma formu uz teraz skvelu tak jeho najvacsou sancou na obhajobu bude minulorocne repete…samozrejme ze tentoraz ho len tak lahko nepustia ale to nechceli ani minuly rok ale on im jednoducho zdrhol plus tento rok to vyzera na zlepsenie sa aj smerom do kopca takze ma obrovslu sancu ujst cize ja by som najradsej videl peta odspodu poggia na matejovej galuske a potom je uz mozne vsetko :D ;)
Ci? :roll:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Uto 28. Feb 2023 1:02:50

majo píše:Ja predpokladam ze sa na primavere pokusi mohoric zopakovat vlanajsok lebo aj ked ma formu uz teraz skvelu tak jeho najvacsou sancou na obhajobu bude minulorocne repete…samozrejme ze tentoraz ho len tak lahko nepustia ale to nechceli ani minuly rok ale on im jednoducho zdrhol plus tento rok to vyzera na zlepsenie sa aj smerom do kopca takze ma obrovslu sancu ujst cize ja by som najradsej videl peta odspodu poggia na matejovej galuske a potom je uz mozne vsetko :D ;)
Ci? :roll:


Majo, Majo, ty náš optimista. :) To sa ale cení. ;) Na K-B-K sa Mohorič a zvyšní jazdci utrhli od ostatných výkonom, na ktorý nedokázal nik zareagovať, tobôž Peter. Čiže podobne to bude aj na Poggiu, ak berieme tvoj scenár s Mohoričom - teda podľa doposiaľ videných pretekov vznikne nerovnica, v ktorej premenná Peter nebude v rovnosti s premennou Matej. :D Jednoducho Peter už punchersky nestačí na najlepších, nachádza sa niekde okolo priemeru. Ako som už niekde písal, teším sa pokračovanie Petrovho životopisu, kde nám rozpovie všetko o období po páde a korone. Ak si pozriete výsledky z ostatných rokov, tak skutočne sú to len výhry zo šprintov proti papierovo slabším súperom alebo využitie svojej šikovnosti a pozície s podobnými šprintérmi, inak výkonovo je to priemerné... Napriek tomu verím, že tento rok zaknihuje aspoň 2 výhry (domáce majstrovstvá + azda opäť dačo na Okolo Slovenska) a predbehne kamaráta Tommekeho v All time wins rankingu. :) 8-)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 28. Feb 2023 7:01:04

@zakliata.panna
Je to moje celozivotne prekliatie ale co uz :D
Napriek vsetkemu co si spravne napisal ja tam stale tu moznost vidim pretoze poggio nema tie sklony ake boli na onych flamskych helligenoch plus ako uz tu ktosi pisal a ako to vsetci vieme tak sprint po 300km byva iny…cize ja tam tu sancu vidim…pamatame predsa nedavnu primaveru kde po peto po kovide s nasledkami a beuplnej priprave skoncil tusim 5ty(nechce sa mi guglit) a plus este vsetci dobre vieme ako velmi peto vzdy chcel byt vitazny na via roma…a toto vsetko dokopy na na nuti byt otpimisticky naladeny smerom k milano-san remo
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 69 hostia