Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 28. Feb 2023 12:20:27

hujhe píše:
elviska píše:
hujhe píše:Dufam ze nezacnu hovorit take stare klasiky ze vcera mal Peter virozu, teploty a tak.

Určite nepovedia,, ale aj keby tak co.

aj keby tak co? no to ze uz niekolko rokov vodia fanusikov za nos a snazia sa im nahovorit ze to je len docasny problem a teda odpoved na tak co je ze tak by nas klamali, znova

Ako vodia fanúšikov za nos? To ze vyberiete si len nejakú vetu, vety. Ale v článku alebo v rozhovore sa spomenie aj niečo iné. Napr že teraz si viacej užíva tréningy ako preteky. To nespomenie nikto. Davnejsie bolo tak, že nerad trénoval. Kľudne v Argentíne sa mohol cítiť lepšie aj na kempe v Kolumbii aj koniec sezóny bol minulý rok dobrý, najmä MS. Svoje môže urobiť aj zmena počasia za jeden týždeň . A možno sa neskôr dozvieme niečo v knihe alebo v niečom inom, ja som prijala dokument napr.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 28. Feb 2023 12:40:54

Stále riešite len to čo povie alebo jeho tím. Ale v článku alebo v rozhovore sú aj iné veci, ako napr ze si viacej začal užívať trénovanie. Ja napr tiež verím jak majo, ze ma šancu na Miláno Sanremo Peter . Aj keď tam musí mať pretekár aj šťastie. Plus šancu má aj na Paris Roubaix. Na Flamskych klasikach asi sa necíti veľmi dobre a najmä na kockach hore, možno je to od pádu 2018 na TDF. Ze telo zrazu povie, nie. Ja verím ze ešte vyhraje,, ale aj keby nie, budem si vážiť jeho víťazstva a nie vysmievat ako podaktorí, čo spomína last dance atď. Aj keď je to jeho posledná sezóna užijem si to s víťazstvami alebo aj bez. Ale verím ze ešte 2-3 výhry dá. Štybar to dobre povedal, pred pár dňami, v jednom rozhovore.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 28. Feb 2023 15:21:48

@elviska
Co povedal styby? Nezachytil som to
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 28. Feb 2023 16:05:24

majo píše:@elviska
Co povedal styby? Nezachytil som to


Asi myslela toto
Víkendový program má teď v plánu také Peter Sagan. Co říkáte na jeho rozhodnutí po této sezoně více méně skončit se silniční cyklistikou a vrátit se ke kořenům na horská kola a třeba tam zkusit i olympijské hry?
„Myslím, že zase tak velké překvapení to nebylo. Je pravda, že jsem nečekal, že to řekne v Argentině, myslel jsem, že si to nechá až tady na Evropu, ale oznámil to takhle brzo. Samozřejmě lidi to musí respektovat, já to taky respektuju, protože Peter udělal pro cyklistiku strašně moc. Myslím, že je škoda, že širší publikum se o něm nevyjadřovalo moc dobře, někteří říkali, že už dávno měl skončit, že už nevyhrává závody a tak dále. On pořád podával dobré výkony, jenže konkurence je větší. Ale roky, které měl v top formě, když vyhrával třeba patnáct závodů za rok a v dalších třiceti byl druhý, to měl neuvěřitelné výsledky. Jenže lidi tohle často zapomenou a neuvědomují si, jakou kariéru měl.“
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 28. Feb 2023 17:16:40

majo píše:Ja predpokladam ze sa na primavere pokusi mohoric zopakovat vlanajsok lebo aj ked ma formu uz teraz skvelu tak jeho najvacsou sancou na obhajobu bude minulorocne repete…samozrejme ze tentoraz ho len tak lahko nepustia ale to nechceli ani minuly rok ale on im jednoducho zdrhol plus tento rok to vyzera na zlepsenie sa aj smerom do kopca takze ma obrovslu sancu ujst cize ja by som najradsej videl peta odspodu poggia na matejovej galuske a potom je uz mozne vsetko :D ;)
Ci? :roll:


Majo, optimizmus je síce fajn, ale má tenkú hranicu s naivitou... Myslíš, že tá Matejova galuska bude na Poggiu voľná? Dobre vieš, že nie a strhne sa o ňu poriadne drsný a ťažký pozičný boj (tá vec, v ktorej bol kedysi Peter taký dobrý). Pri súčasnej forme-neforme bude Peter rád, ak bude mať na Poggiu pred sebou aspoň nejakú galusku... :( Toľko môj postreh k danej veci...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 28. Feb 2023 17:17:29

Martin aj s Jakobsenom sa vyrubali na Le Samyn:( dufajme ze to nebude nic vazne ale preteky sa skoncili pre nich. No teda neskoncili ale uz idu len vyletnicke tempo. tak snad ze vsetko ok. je to skoda lebo aj Martin isiel dobre a urcite by v zavere s nim mohli pocitat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 28. Feb 2023 18:43:40

@ifco
Dakujem
Naozaj ludske a inteligentne slova od Stybyho

@za slusny svet
1.
Ano velmi dobre si to uvedomujem ale toto niesu pre mna zivotne dolezite veci pri ktorych je dolezite aby clovek neprepadol cez ten tenky lad od optimizmu k naivite…je to len fandenie jednemu sportovcovy…nic viac-nic menej…peta to nijako neovplyvni ci budem optimisticky ci naivny ci kriticky ci dokonca internetovo agresivny…a rovnako mna to nijako neovplyvni ani moj zivot…ale v sporte som proste vzdy optimista ci v cyklistike ci v hokeji alebo aj sachu…rodina kamarati a v podstate kazdy koho som poznal krutili hlavamy povazovali ma za blazna a nechapali ako mozem v strede leta hodiny presediet pred telkou a sledovat tour de france…a peto tejto mojej zalube dal uplne iny rozmer a tak si myslim ze je to to najmenej ze budem vzdy optimisticky fandit to co ja mozem dat ja jemu…aj ked viem ze sa to k nemu nikdy nedostane
2.
A ano je mi jasne ze matejova galuska bude brutalny magnet ale odpovedal si si sam ze peto bol vzdy silny v dobijani si galusiek a preto znova(mozno trosku naivne) verim ze peto na nej bude…a ci sa jej aj udrzi? To neviem…uvidime

@vsetkym
Wva nejde na strade bianche…skoda bude tam chybat aj ked ho extra nemusim ale teren ako je na eroice si doslova pyta jeho ucast
Naposledy upravil majo dňa Uto 28. Feb 2023 18:45:54, celkovo upravené 1
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 28. Feb 2023 18:45:37

Ked sa tak pozeram tak som sa asi mal viac venovat uceniu sa gramatiky a nie sledovat cyklistiku :lol: :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 01. Mar 2023 12:33:20

ifčopifčo píše:
majo píše:@elviska
Co povedal styby? Nezachytil som to


Asi myslela toto
Víkendový program má teď v plánu také Peter Sagan. Co říkáte na jeho rozhodnutí po této sezoně více méně skončit se silniční cyklistikou a vrátit se ke kořenům na horská kola a třeba tam zkusit i olympijské hry?
„Myslím, že zase tak velké překvapení to nebylo. Je pravda, že jsem nečekal, že to řekne v Argentině, myslel jsem, že si to nechá až tady na Evropu, ale oznámil to takhle brzo. Samozřejmě lidi to musí respektovat, já to taky respektuju, protože Peter udělal pro cyklistiku strašně moc. Myslím, že je škoda, že širší publikum se o něm nevyjadřovalo moc dobře, někteří říkali, že už dávno měl skončit, že už nevyhrává závody a tak dále. On pořád podával dobré výkony, jenže konkurence je větší. Ale roky, které měl v top formě, když vyhrával třeba patnáct závodů za rok a v dalších třiceti byl druhý, to měl neuvěřitelné výsledky. Jenže lidi tohle často zapomenou a neuvědomují si, jakou kariéru měl.“

Áno toto, ale prečítala som cely rozhovor, keď už tak.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 02. Mar 2023 8:27:48

Petova ucast na strade biance potvrdena…TE ide bez turgisa cize Peto by mal byt lider…jedine zeby to skusili na Ossa ked je doma ale to asi velmi nie…jupiiii uz sa tesim na sobotu :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Štv 02. Mar 2023 12:22:12

majo píše:Petova ucast na strade biance potvrdena…TE ide bez turgisa cize Peto by mal byt lider…jedine zeby to skusili na Ossa ked je doma ale to asi velmi nie…jupiiii uz sa tesim na sobotu :D


Keby sa píše rok 2017, tak asi hej :D Cras a Burgaudeau majú šancu na Top 20 a Ferron tiež by mal byť lepší ako Sagan s Ossom podľa mňa, ale tak možno teda Daniel prekvapí :lol: ...
pmts
 
Príspevky: 418
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Mar 2023 14:38:14

pmts píše:
majo píše:Petova ucast na strade biance potvrdena…TE ide bez turgisa cize Peto by mal byt lider…jedine zeby to skusili na Ossa ked je doma ale to asi velmi nie…jupiiii uz sa tesim na sobotu :D


Keby sa píše rok 2017, tak asi hej :D Cras a Burgaudeau majú šancu na Top 20 a Ferron tiež by mal byť lepší ako Sagan s Ossom podľa mňa, ale tak možno teda Daniel prekvapí :lol: ...


Tak akurát v roku 2017 Peter skončil na Strade DNF ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 02. Mar 2023 15:21:50

@ifco
Myslim ze pmts myslel daniela v r. 2017 ci?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Mar 2023 15:25:57

majo píše:@ifco
Myslim ze pmts myslel daniela v r. 2017 ci?


Myslíš to pekné 66. miesto so 14 minútovou stratou? Asi nie ;) ale ja chápem čo tým pmts myslel, myslel tým formu akú mal Peter počas jari 2017, na Strade si vtedy tuším ustlal, ak ma pamäť neklame a preto nedokončil.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 02. Mar 2023 17:18:03

ifčopifčo píše:
majo píše:@ifco
Myslim ze pmts myslel daniela v r. 2017 ci?
;)

Myslíš to pekné 66. miesto so 14 minútovou stratou? Asi nie ;) ale ja chápem čo tým pmts myslel, myslel tým formu akú mal Peter počas jari 2017, na Strade si vtedy tuším ustlal, ak ma pamäť neklame a preto nedokončil.


:D To mas tak ked negooglim len pisem 8-)
V ktorom roku to bolo ked GVA mal svoju top sezonu a daniel siel tiez ako pilka? Nebolo to 2017? Ja som si totiz myslel ze pmts na toto naraza. Aj by som si to vyguglil ale takto aspon bezi komunikacia ;)
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Mar 2023 21:02:40

majo píše:V ktorom roku to bolo ked GVA mal svoju top sezonu a daniel siel tiez ako pilka? Nebolo to 2017? Ja som si totiz myslel ze pmts na toto naraza. Aj by som si to vyguglil ale takto aspon bezi komunikacia ;)


Dobre si to pamätáš, akurát to nebolo na Eroice ale na Roubaix, kde Oss veľmi pomohol GvA k víťazstvu, veď ho potom Greg poriadne vyobjímal.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 02. Mar 2023 21:21:59

@ifco
Ano viem ze to bolo P-R ale v tom roku ked si dobre pamatam tak bol celu jar Daniel vyborny a vyrazne pomahal Gregovy a vyvrcholilo to prave na legendarnom velodrome. Priznam sa ze podobne vykony odvtedy sme u neho bohuzial nevideli a to som ja osobne cakal ze pri Petovy a pre Peta pojde este lepsie…
Ake to je vsetko minulost a do tej sa ja velmi nevraciam…eroicu milujem…prvy krat som ju zachytil uplne nahodou ked sa mi pomenili povinnosti a ja som zrazu sedel pred telkou tukol som na ES a tam kopa prachu okolo cyklistov…samozrejme ma to hned priklincovalo do kresla este viac a ked som si vsimol ze tam ide aj nas Peter tak uz bol moj program na najblizsie 2 hodiny jasny…uzival som si ten pretek rovnako ako pave a helligeny a tunzrazu to peto nakopol a odisiel vsetkym okrem jedneho usateho poliaka…kedze som uz mal v tom case vyguglene co to za krasu sledujem tak som sa nevedel dockat finalneho stupania na piazza del campo…nepochyboval som o tom ze onen poliak tam bude len smutne sledovat ako mu odchadza slovakova galuska ale ako vsetci dobre vieme realita bola ina…nic to ale nezmenilo na tom ze som si biele toskanske strkopiesky nenormalne oblubil a ked sa nemylim tak som odvtedy nevymeskal jedinu eroicu…a chystam sa vychutnat si aj tu najblizsiu…a to bez ohladu na to ako sa bude darit petovy
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Mar 2023 21:34:08

majo píše:@ifco
Ano viem ze to bolo P-R ale v tom roku ked si dobre pamatam tak bol celu jar Daniel vyborny a vyrazne pomahal Gregovy a vyvrcholilo to prave na legendarnom velodrome. Priznam sa ze podobne vykony odvtedy sme u neho bohuzial nevideli a to som ja osobne cakal ze pri Petovy a pre Peta pojde este lepsie…
Ake to je vsetko minulost a do tej sa ja velmi nevraciam…eroicu milujem…prvy krat som ju zachytil uplne nahodou ked sa mi pomenili povinnosti a ja som zrazu sedel pred telkou tukol som na ES a tam kopa prachu okolo cyklistov…samozrejme ma to hned priklincovalo do kresla este viac a ked som si vsimol ze tam ide aj nas Peter tak uz bol moj program na najblizsie 2 hodiny jasny…uzival som si ten pretek rovnako ako pave a helligeny a tunzrazu to peto nakopol a odisiel vsetkym okrem jedneho usateho poliaka…kedze som uz mal v tom case vyguglene co to za krasu sledujem tak som sa nevedel dockat finalneho stupania na piazza del campo…nepochyboval som o tom ze onen poliak tam bude len smutne sledovat ako mu odchadza slovakova galuska ale ako vsetci dobre vieme realita bola ina…nic to ale nezmenilo na tom ze som si biele toskanske strkopiesky nenormalne oblubil a ked sa nemylim tak som odvtedy nevymeskal jedinu eroicu…a chystam sa vychutnat si aj tu najblizsiu…a to bez ohladu na to ako sa bude darit petovy


Eroica je skvelá, spomenul som si na rok 2016 keď bol Peter v prednej skupine a len v závere nestačil na Spartaka, Štybyho a Brambilu ktorý išiel ten deň ako z veľkej knihy, v tej sezóne ale výborne načasoval formu ktorá vyvrcholila v pravý čas, fantastické Ronde a veľká smola a zaváhanie na Roubaix, na druhej strane kto by to neprial Haymanovi všakže.
Danielovi išla forma dole, to áno, ale myslím si, že na Petrovom poslednom víťazstve má veľkú zásluhu, to Roubaix mám stiahnuté na disku skoro celé a Bora a hlavne Daniel do Petrovho rozhodujúceho nástupu išli výborne.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 02. Mar 2023 21:41:38

@ifco
Boooze toto mi ani nepripominaj…pri vjazde na velodrom som pulzy ako by som siel tretikrat patterberg na velkej pile…modlil som sa k vsetkym svatym a prosil som diliera nech to necha tak a nech si pocka na dalsiu sancu…brutal emocie…vacsie som asi len v richmonde a pri vitaznom ronde…zhodou okolnosti vsetky tieto 3 preteky som pozeral prvej minuty do poslednej cize slusne tv maratony to boli :lol:
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pia 03. Mar 2023 19:27:17

Len to citam co pisete a uz mam vyssi tep. Zajtra by som to prial Julianovi. Znamenalo by to ze forma je dobra a ze klasiky nebudu len o zltakoch ale aj QStepakoch
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 252 hostia