Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pia 03. Mar 2023 22:37:54

Ja som zase zvedavý na MvdP a samozrejme, že držím palce jemu. :) Keď skončí Peter, tak na prvú pozíciu fandenia sa posunie on. Pre mňa nezabudnuteľný rok 2021 a súboj v Siene medzi MvdP, Alaphilippom a Bernalom, keď MvdP svojím nástupom skoro zničil bicykel. To boli brutálne watty. :) Preto doteraz nechápem, prečo neskúsi aj Valónsky šíp, keďže ten je vždy len o záverečnom kilometri na Mure, aj keď v priemere ide o náročnejšie stúpanie ako v Siene, ale zase ako cyklokrosár tieto rampy vie. Podobne aj WVA. Možno asi po kockových klasikách a hlavne P-R už nemajú chuť ísť ardenské klasiky...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 04. Mar 2023 13:46:28

Skoda ze nejde Van Aert a Pogacar. Ak som dobre cital startovku :) Minuly vikend som na cyklistiku nemal cas toto si nenecham ujst.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 04. Mar 2023 16:05:15

:cry: :cry: :cry:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Sob 04. Mar 2023 16:09:45

Velmi smutna rozlucka s profi cyklistikou. Kto ocakava dajaky uspech na M-SR alebo kockovych klasikach, ma obrovske zaspinene ruzove okuliare... Petrovo telo je totalne znicene...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod kamel1 » Sob 04. Mar 2023 16:20:47

zakliata.panna píše:Velmi smutna rozlucka s profi cyklistikou. Kto ocakava dajaky uspech na M-SR alebo kockovych klasikach, ma obrovske zaspinene ruzove okuliare... Petrovo telo je totalne znicene...


Veru je to veľmi smutné pozerať sa na Peťa takto....ja len neviem načo púšťajú tie PR reči o najlepšej forme za posledné roky. Mne aj tá príprava v Kolumbii pripomínala skôr dovolenku s pár PR fotkami akože tréningu. Škoda, že už žiadne veľké víťazstvo neuvidíme, ale aj tak to bola krásna jazda....
kamel1
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 13. Aug 2020 10:54:31

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Mar 2023 16:22:11

zakliata.panna píše:Velmi smutna rozlucka s profi cyklistikou. Kto ocakava dajaky uspech na M-SR alebo kockovych klasikach, ma obrovske zaspinene ruzove okuliare... Petrovo telo je totalne znicene...

Je to +- rovnaké ako v minulej sezóne, akonáhle sa zrýchli, Peter nestíha. Lenže minulý rok to bolo po covide a iných chorobách a tento rok je to po super príprave a podľa jeho mechanika ho už roky nevidel v takej forme. Čo si má o tom človek myslieť?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Mar 2023 16:32:54

zakliata.panna píše:Velmi smutna rozlucka s profi cyklistikou. Kto ocakava dajaky uspech na M-SR alebo kockovych klasikach, ma obrovske zaspinene ruzove okuliare... Petrovo telo je totalne znicene...

Na kockovych klasikach mu neverím ani ja, ale na MSR zatiaľ hej. Aj keď dakedy telo počas preteku povie dosť.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Mar 2023 16:36:49

kamel1 píše:
zakliata.panna píše:Velmi smutna rozlucka s profi cyklistikou. Kto ocakava dajaky uspech na M-SR alebo kockovych klasikach, ma obrovske zaspinene ruzove okuliare... Petrovo telo je totalne znicene...


Veru je to veľmi smutné pozerať sa na Peťa takto....ja len neviem načo púšťajú tie PR reči o najlepšej forme za posledné roky. Mne aj tá príprava v Kolumbii pripomínala skôr dovolenku s pár PR fotkami akože tréningu. Škoda, že už žiadne veľké víťazstvo neuvidíme, ale aj tak to bola krásna jazda....

Aké PR reči? Teraz pred Strade Bianche bolo ticho. Keď niečo povie, povedia, zle, keď nepovie, nepovedia nič, tiež zle. A možno v Argentíne sa cítil dobre, na klasikach je to iné, horšie. Aha pre teba Kolumbia pripomínala dovolenku a PR, trénovala tam aj aktuálna majsterka sveta a ďalší iní cyklisti minulý rok aj Pogacar tuším
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Mar 2023 16:41:15

ifčopifčo píše:
zakliata.panna píše:Velmi smutna rozlucka s profi cyklistikou. Kto ocakava dajaky uspech na M-SR alebo kockovych klasikach, ma obrovske zaspinene ruzove okuliare... Petrovo telo je totalne znicene...

Je to +- rovnaké ako v minulej sezóne, akonáhle sa zrýchli, Peter nestíha. Lenže minulý rok to bolo po covide a iných chorobách a tento rok je to po super príprave a podľa jeho mechanika ho už roky nevidel v takej forme. Čo si má o tom človek myslieť?

A ty čítaš SME, čo minule nejaký článok aj zle prelozil. Beriete to vážne, či vyhraje niečo, bude dobre, a keď nie,, aj tak budem vďačná.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod kamel1 » Sob 04. Mar 2023 16:49:16

elviska píše:
kamel1 píše:
zakliata.panna píše:Velmi smutna rozlucka s profi cyklistikou. Kto ocakava dajaky uspech na M-SR alebo kockovych klasikach, ma obrovske zaspinene ruzove okuliare... Petrovo telo je totalne znicene...


Veru je to veľmi smutné pozerať sa na Peťa takto....ja len neviem načo púšťajú tie PR reči o najlepšej forme za posledné roky. Mne aj tá príprava v Kolumbii pripomínala skôr dovolenku s pár PR fotkami akože tréningu. Škoda, že už žiadne veľké víťazstvo neuvidíme, ale aj tak to bola krásna jazda....

Aké PR reči? Teraz pred Strade Bianche bolo ticho. Keď niečo povie, povedia, zle, keď nepovie, nepovedia nič, tiež zle. A možno v Argentíne sa cítil dobre, na klasikach je to iné, horšie. Aha pre teba Kolumbia pripomínala dovolenku a PR, trénovala tam aj aktuálna majsterka sveta a ďalší iní cyklisti minulý rok aj Pogacar tuším


Áno boli to PR reči pred sezónou a jej priebeh to potvrdzuje. To, že bolo ticho pred týmito pretekmi s tým nemá nič spoločné. A áno pripomínalo mi to dovolenku, kopa reklamných akcií, kávičky v klobúčiku, futbalové zápasy a aby sa nepovedalo pár foto aj na bicykli. To, že náhodou v tej zemepisnej šírke trénoval aj niekto iný je pre podstatu veci zase úplne irelevantné.Sústredenie a príprava vyzerá skrátka inak...takže trvám na tom, že mi to pripomínalo skôr dovolenku. A priebeh sezóny to zas potvrdzuje...
kamel1
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 13. Aug 2020 10:54:31

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Sob 04. Mar 2023 16:53:48

elviska píše:
zakliata.panna píše:Velmi smutna rozlucka s profi cyklistikou. Kto ocakava dajaky uspech na M-SR alebo kockovych klasikach, ma obrovske zaspinene ruzove okuliare... Petrovo telo je totalne znicene...

Na kockovych klasikach mu neverím ani ja, ale na MSR zatiaľ hej. Aj keď dakedy telo počas preteku povie dosť.

Dievca zlate, Petra a tazkych sprinterov odparaju uz na Cipresse, ked to klasikarske timy zoberu plnou parou. Ak sa aj dajako vratia do pelotonu alebo sa priblizia, tak na Poggiu sa uz pojdu take bomby, ze Peter nema sancu zozadu zareagovat - teda on by nemal sancu ani pri udrzani sa v pelotone. Ako pisal Ifco, pri zrychleni v stupani Peter vykonnostne nestaci. To nie je kritika Petra, on za to nemoze, len telo povedalo dost.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 04. Mar 2023 17:32:52

Uz zijeme v post Saganovskej ere. Kamera si ho vsimla ked odpadol ale na priebeh pretekov nemal vplyv. Ako keby na startovke ani nebol. Treba to tak brat co bolo bolo. Bolo to krasne ale uz nie je.

Preteky zaujimave. Som rad ze nakoniec vyhral Pidcock po tom sole a tiez som rad ze az do konca sa natahoval so skupinou a nebolo to "nudne" solo s obrovskym naskokom. Jumbo takticky zle ale som rad. Nemusia vsetko vyhravat a vsade dominovat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Mar 2023 17:41:22

elviska píše:
ifčopifčo píše:
zakliata.panna píše:Velmi smutna rozlucka s profi cyklistikou. Kto ocakava dajaky uspech na M-SR alebo kockovych klasikach, ma obrovske zaspinene ruzove okuliare... Petrovo telo je totalne znicene...

Je to +- rovnaké ako v minulej sezóne, akonáhle sa zrýchli, Peter nestíha. Lenže minulý rok to bolo po covide a iných chorobách a tento rok je to po super príprave a podľa jeho mechanika ho už roky nevidel v takej forme. Čo si má o tom človek myslieť?

A ty čítaš SME, čo minule nejaký článok aj zle prelozil. Beriete to vážne, či vyhraje niečo, bude dobre, a keď nie,, aj tak budem vďačná.


Áno, tentokrát s tebou do bodky súhlasím, čítam aj SME a keď vyhraje niečo bude dobré a keď nevyhraje aj ja mu budem vďačný a aj som už vďačný za tie roky radosti s Petrom v peletóne.

@kamel1 - to sú trochu špekulácie, aj v minulosti mal plno PR akcií a určovať podľa fotiek na ksichtoknihe jeho tréningovú morálku mi nepríde práve dobré. Som presvedčený, že Petrov ústup zo slávy nie je spôsobený zlou tréningovou morálkou.

@zakliata.panna - ja si napriek týmto jeho výkonom myslím, že Peter môže na Primavere skončiť v top 10. Na Cipresse nikto nič nezíska a ak aj nejaké sekundičky získa, tak medzi vrcholom Cipressi a úpätím Poggia ich stratí. Aj Pogačar pochopil, že útočiť na nej bola chyba a že chybou bol aj útok na začiatku Poggia. Peter by tie 4% Cipressi mohol prežiť v kontakte a čo sa týka Poggia, je to skoro rovnaké až na ten 8% úsek kde sa oplatí zaútočiť, inak je Poggio ešte ľahšie ako Cipressa. Existuje scenár, lepšie povedané chcem tomu veriť, že existuje, v ktorom Peter niečo stratí na čelo keď to top puncheri rozbalia, ale vpredu sa bude taktizovať a Peter si to v zjazde doskočí a bude v nejakom početnejšom peletóne a vtedy by top 10 a s nejakým šťastíčkom aj top 5 mohol dať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Sob 04. Mar 2023 17:46:16

@Ifco, dobra analyza, azda vyjde. Takze na M-SR to nemusi byt marne. :) Ak vystreli motyka, mozno aj vyhra bude. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Mar 2023 17:46:49

Keram píše:Uz zijeme v post Saganovskej ere. Kamera si ho vsimla ked odpadol ale na priebeh pretekov nemal vplyv. Ako keby na startovke ani nebol. Treba to tak brat co bolo bolo. Bolo to krasne ale uz nie je.

Preteky zaujimave. Som rad ze nakoniec vyhral Pidcock po tom sole a tiez som rad ze az do konca sa natahoval so skupinou a nebolo to "nudne" solo s obrovskym naskokom. Jumbo takticky zle ale som rad. Nemusia vsetko vyhravat a vsade dominovat.


Tom bol fantastický, aj keď už mu skoro dýchali na chrbát tak to ustál, skvelé sólo. Čo je s Alaphilippom a čo sa stalo MvdP?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Mar 2023 17:48:14

zakliata.panna píše:@Ifco, dobra analyza, azda vyjde. Takze na M-SR to nemusi byt marne. :) Ak vystreli motyka, mozno aj vyhra bude. ;)


To iba v prípade, ak požije Demarovu taktiku ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 04. Mar 2023 18:06:01

ifčopifčo píše:
Keram píše:Uz zijeme v post Saganovskej ere. Kamera si ho vsimla ked odpadol ale na priebeh pretekov nemal vplyv. Ako keby na startovke ani nebol. Treba to tak brat co bolo bolo. Bolo to krasne ale uz nie je.

Preteky zaujimave. Som rad ze nakoniec vyhral Pidcock po tom sole a tiez som rad ze az do konca sa natahoval so skupinou a nebolo to "nudne" solo s obrovskym naskokom. Jumbo takticky zle ale som rad. Nemusia vsetko vyhravat a vsade dominovat.


Tom bol fantastický, aj keď už mu skoro dýchali na chrbát tak to ustál, skvelé sólo. Čo je s Alaphilippom a čo sa stalo MvdP?


MVDP tusim prvy cestny pretek? Ala neviem. Obaja sklamali. Ten pretek strasne sekali reklamy. V jednu chvilu utocil MVDP a po reklame uz bol zrazu vzadu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Mar 2023 18:09:51

Keram píše:MVDP tusim prvy cestny pretek? Ala neviem. Obaja sklamali. Ten pretek strasne sekali reklamy. V jednu chvilu utocil MVDP a po reklame uz bol zrazu vzadu.


Na webe ES je aj prenos bez reklám. Keď ma začnú reklamy otravovať a v pretekoch sa niečo deje okamžite si ho púšťam.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Mar 2023 18:21:16

Zachytili ste? Na P-N bude vyše 32 km tímová časovka a zaujímavosťou je to, že sa nebude počítať čas štvrtého cyklistu v cieli, ale čas prvého, tak som zvedavý na taktiku tímov.
Ešte poznámka k dnešku, na začiatku prenosu ukazovali Petra ako dáva nejaké selfíčko a podpisuje knihu či iné drobnosti a veru nevyzeral v dobrej pohode už vtedy.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Mar 2023 20:06:13

@kamel
PR robil aj davnejsie, keď sa mu darilo, keď už tak. Ale ľudia si stále musia dačo nájsť, však? Tak povedal ze sa cíti dobre alebo ze na konci sezóny minulý rok sa cítil dobre. Aj to sa skôr opýtali média, že ako sa má. Nie sam od seba. Ale na klasikach je to horšie, čo už, ideme ďalej a momentálne nič nerozobera. Pidcockovi to prajem a gratulujem mu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 71 hostia