Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 26. Mar 2023 12:41:43

majo píše:@elviska
Prepac viem ze je neslusne neodpovedat(duplom zene) ale tentoraz radsej nebudem. Nema to zmysel

Zrazu nie, už si potom jak ostatní a to som myslela, že si aspoň jediný troška čo vie .....
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 26. Mar 2023 12:59:45

@slusak
Vidis toto je presne to co talke velmi na cestnej cyklistike milujem…ta roznorodost pretekarov roznorodost pretekov roznorodost terenov a roznorodost moznych scenarov a do toho eoznorodost fanusikovskych nazorov a chuti to proste len tak nenajdes…ja osobne som ten ktory najviac miluje klasiky vsetkeho druhu a najviac prave tieto kockove napriek tomu G-W nikdy nebol u mna velmi vysoko…dokonca aj taky omloop je u mna vyssie…no v jednom s tebou suhlasim a to ze kemmelberg je naozaj skvely
A k dnesku…Peto v uniku sice nieje ale je ram Greg a kopa dalsich skvelych borcov
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 26. Mar 2023 16:55:35

Ten G2 syndrom je uz trapny. Neverim, ze ich dnes nevedeli stiahnut. A vseobecne jeu
uz G2 prespekulovana v kazdom preteku. Dost to nici zazitok.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod slovakpro » Pon 27. Mar 2023 10:36:02

Za Slušný Svet píše:
majo píše:80km to go na E3 a je hotovo? Idem radsej von a potom si precitam ako to dopadlo


Nevadí, Peťovi é trojka snáď nikdy úplne nechutila. Mne bude k peknému víkendu stačiť, keď v nedeľu vyhrá Gent - Wevelgem. ;)

Inak, 50 km pred cieľom sledujeme na E3 únik snov. 8-) Napočítal som v ňom osem monumentov... :shock:


Celkom naivne :D
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pon 27. Mar 2023 22:23:03

Čo mňa zaujalo na G-W okrem parádneho sóla dua WVA - Laporte, bol super výkon niektorých šprintérov - Merlier (v záverečných kilometroch bol veľmi dlho na čele G2, snažil sa dačo urobiť s rozostupom); Ackermann (keď som sprvu videl dres UAE s nemeckou trikolórou na rukáve, vôbec som si neuvedomil, že je to Pascal, všetci dobre vieme, že v poslednom období sa stal z neho priemerný šprintér, ale na G-W sa riadne hecol); a nakoniec možno znovuzrodený (v rámci možností) Degenkolb (tiež som neveril vlastným očiam, že je tam). Peťo si podľa umiestnenia dobre pokecal so Zdeňkom a Gregom (83., 84. a 85. miesto) - azda si to užil v rámci možností a potešil prípadných slovenských fanúšikov. Keď som však videl, že v G2 sa udržali 3 vyššie spomenutí jazdci (a nielen oni), fanúšikovská duša zosmutnela - skutočne je to s ním veľmi zlé po kovidových patáliách.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod CyclingGeek » Str 29. Mar 2023 8:53:40

Mne prišiel G-W tento rok veľmi podpriemerný. Možno to bolo počasím, možno slabou konkurenciou, ale Jumbo si tam mohlo robiť čo chcelo. Van Aert prakticky mohol takto nastúpiť s celým tímom 150 km od cieľa a nikto by ich nedobehol, pretože tam nebola na to konkurencia. Občas mi to prišlo akoby pretekali proti kadetom.
Samostatne ma prekvapilo ako sa rozmohol nešvar podarúnkov veľkých pretekov v prospech Laporta 8-) najprv E3, potom G-W. Myslím že toto bude Van Aert po Flámsku, alebo už o rok o dva veľmi ľutovať.... mohol sa priblížiť na týchto významných klasikách k menám ako Cancellara, Sagan, Merckx... miesto toho to rozdáva :idea: Nepoviem, keď líder daruje na etapáku etapu domestikovi, ako Pogačar na Slovinsku Majkovi, ale darovať G-W alebo E3.... ruku na srdce, kto by daroval niekomu Strade Bianche, alebo GP Montreal :lol:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 29. Mar 2023 10:22:09

@CyclingGeek
minulorocnu E3 vyhral Van Aert. tam tiez neprebehol suboj medzi nim a Laportom ale neprislo k prenechaniu, Van Aert si to postrazil aby pretal ako prvy:) cize Van Aert vyhral E3 uz dvakrat.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Str 29. Mar 2023 10:41:47

CyclingGeek píše:Mne prišiel G-W tento rok veľmi podpriemerný. Možno to bolo počasím, možno slabou konkurenciou, ale Jumbo si tam mohlo robiť čo chcelo. Van Aert prakticky mohol takto nastúpiť s celým tímom 150 km od cieľa a nikto by ich nedobehol, pretože tam nebola na to konkurencia. Občas mi to prišlo akoby pretekali proti kadetom.
Samostatne ma prekvapilo ako sa rozmohol nešvar podarúnkov veľkých pretekov v prospech Laporta 8-) najprv E3, potom G-W. Myslím že toto bude Van Aert po Flámsku, alebo už o rok o dva veľmi ľutovať.... mohol sa priblížiť na týchto významných klasikách k menám ako Cancellara, Sagan, Merckx... miesto toho to rozdáva :idea: Nepoviem, keď líder daruje na etapáku etapu domestikovi, ako Pogačar na Slovinsku Majkovi, ale darovať G-W alebo E3.... ruku na srdce, kto by daroval niekomu Strade Bianche, alebo GP Montreal :lol:


Van Aert odjakživa hovorí že jemu nejde o rekordy, skôr že má chuť vyhrať toho čo najviac... Na čo ti je veľa víťazstiev na G-W, keď nemáš Flámsko? A najlepšia cesta ako vyhrať Flámsko je mať vďačného Laporta po boku, ktorý sa pre teba aj roztrhá ;)
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 29. Mar 2023 12:04:04

@pmts
az kym Laporte nezaciti sancu ze ved vlatne pri urcitom vyvoji by mohol mat sancu vyhrat Ronde aj on:) nieco v style taktiky aku mavalo QS. castokrat sa stalo ze preteky vyhral niekto kto vyuzil sancu na nejaky unik a potom ten skutocny favorit to uz len zozadu nejako pokryval ale uz sa k boju o vitazstvo nedostal. ale zatial ide z Laporta dojem ze z vdacnosti sa bude snazit byt stale pri Van Aertovi. na druhej strane z hladiska taktiky timu to nemusi byt najrozumnejsie. ale zase je tam aj Van Baarle a Benoot.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod CyclingGeek » Str 29. Mar 2023 14:06:30

pmts píše:
CyclingGeek píše:Mne prišiel G-W tento rok veľmi podpriemerný. Možno to bolo počasím, možno slabou konkurenciou, ale Jumbo si tam mohlo robiť čo chcelo. Van Aert prakticky mohol takto nastúpiť s celým tímom 150 km od cieľa a nikto by ich nedobehol, pretože tam nebola na to konkurencia. Občas mi to prišlo akoby pretekali proti kadetom.
Samostatne ma prekvapilo ako sa rozmohol nešvar podarúnkov veľkých pretekov v prospech Laporta 8-) najprv E3, potom G-W. Myslím že toto bude Van Aert po Flámsku, alebo už o rok o dva veľmi ľutovať.... mohol sa priblížiť na týchto významných klasikách k menám ako Cancellara, Sagan, Merckx... miesto toho to rozdáva :idea: Nepoviem, keď líder daruje na etapáku etapu domestikovi, ako Pogačar na Slovinsku Majkovi, ale darovať G-W alebo E3.... ruku na srdce, kto by daroval niekomu Strade Bianche, alebo GP Montreal :lol:


Van Aert odjakživa hovorí že jemu nejde o rekordy, skôr že má chuť vyhrať toho čo najviac... Na čo ti je veľa víťazstiev na G-W, keď nemáš Flámsko? A najlepšia cesta ako vyhrať Flámsko je mať vďačného Laporta po boku, ktorý sa pre teba aj roztrhá ;)


čiže ty si myslíš že Laporte sa teraz za G-W roztrhá pre Van Aerta na Flámsku ... ehm :lol: Van Aert bude rád ak uvisí Koppenberg za Pogačarom a Van der Poelom, nie to ešte aby sa za neho nejaký Laporte trhal :lol: :lol: :lol: Laporta vidím, že pre neho skončí Flámsko na prvom Kwaremonte
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Str 29. Mar 2023 14:45:49

CyclingGeek píše:
pmts píše:
CyclingGeek píše:Mne prišiel G-W tento rok veľmi podpriemerný. Možno to bolo počasím, možno slabou konkurenciou, ale Jumbo si tam mohlo robiť čo chcelo. Van Aert prakticky mohol takto nastúpiť s celým tímom 150 km od cieľa a nikto by ich nedobehol, pretože tam nebola na to konkurencia. Občas mi to prišlo akoby pretekali proti kadetom.
Samostatne ma prekvapilo ako sa rozmohol nešvar podarúnkov veľkých pretekov v prospech Laporta 8-) najprv E3, potom G-W. Myslím že toto bude Van Aert po Flámsku, alebo už o rok o dva veľmi ľutovať.... mohol sa priblížiť na týchto významných klasikách k menám ako Cancellara, Sagan, Merckx... miesto toho to rozdáva :idea: Nepoviem, keď líder daruje na etapáku etapu domestikovi, ako Pogačar na Slovinsku Majkovi, ale darovať G-W alebo E3.... ruku na srdce, kto by daroval niekomu Strade Bianche, alebo GP Montreal :lol:


Van Aert odjakživa hovorí že jemu nejde o rekordy, skôr že má chuť vyhrať toho čo najviac... Na čo ti je veľa víťazstiev na G-W, keď nemáš Flámsko? A najlepšia cesta ako vyhrať Flámsko je mať vďačného Laporta po boku, ktorý sa pre teba aj roztrhá ;)


čiže ty si myslíš že Laporte sa teraz za G-W roztrhá pre Van Aerta na Flámsku ... ehm :lol: Van Aert bude rád ak uvisí Koppenberg za Pogačarom a Van der Poelom, nie to ešte aby sa za neho nejaký Laporte trhal :lol: :lol: :lol: Laporta vidím, že pre neho skončí Flámsko na prvom Kwaremonte


Ty asi budeš celkom sviatočný fanúšik ;) .
Btw, na Eurosporte dnes asi najslabší komentátor čo som počul v cyklistike, aj Nejedlý s Gendom by ho asi predčili. Predpokladám že cyklistika neni ani v jeho Top5 a dnes len zaskakuje, lebo hrúza ozaj...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 29. Mar 2023 14:46:26

CyclingGeek píše:čiže ty si myslíš že Laporte sa teraz za G-W roztrhá pre Van Aerta na Flámsku ... ehm :lol: Van Aert bude rád ak uvisí Koppenberg za Pogačarom a Van der Poelom, nie to ešte aby sa za neho nejaký Laporte trhal :lol: :lol: :lol: Laporta vidím, že pre neho skončí Flámsko na prvom Kwaremonte


Myslíš, že po prvom Kwaremonte? Má až o toľko horšiu formu ako ostatné dva roky, keď skončil vždy do 50 sekúnd za víťazom? Prečo by mu Laporte nepomohol? Ja z nich mám pocit, že si celkom dobre rozumejú a veľmi dobre spolupracujú, ktorý líder bude mať na Ronde takých domestikov ako WvA? Benoot, Laporte, Van Baarle, van Hooydonck to je veľká sila.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 29. Mar 2023 15:57:31

ifčopifčo píše:
CyclingGeek píše:čiže ty si myslíš že Laporte sa teraz za G-W roztrhá pre Van Aerta na Flámsku ... ehm :lol: Van Aert bude rád ak uvisí Koppenberg za Pogačarom a Van der Poelom, nie to ešte aby sa za neho nejaký Laporte trhal :lol: :lol: :lol: Laporta vidím, že pre neho skončí Flámsko na prvom Kwaremonte


Myslíš, že po prvom Kwaremonte? Má až o toľko horšiu formu ako ostatné dva roky, keď skončil vždy do 50 sekúnd za víťazom? Prečo by mu Laporte nepomohol? Ja z nich mám pocit, že si celkom dobre rozumejú a veľmi dobre spolupracujú, ktorý líder bude mať na Ronde takých domestikov ako WvA? Benoot, Laporte, Van Baarle, van Hooydonck to je veľká sila.

WvA teraz nepriamo vyvinul na LaPortea veľký tlak aby na RvV podal výkon hodný podarovania G-W. Keď bude mať LaPorte zlý deň a nenaplní očakávania WvA a ten RvV nevyhrá, na pohode im to nepridá. Nepomáha tomu ani to, že WvA je v podstate imbecil. Už vidím ako v prípade neúspechu WvA pôjde najprv za LaPorteom, že to je jeho chyba :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod CyclingGeek » Str 29. Mar 2023 16:36:33

ifčopifčo píše:
CyclingGeek píše:čiže ty si myslíš že Laporte sa teraz za G-W roztrhá pre Van Aerta na Flámsku ... ehm :lol: Van Aert bude rád ak uvisí Koppenberg za Pogačarom a Van der Poelom, nie to ešte aby sa za neho nejaký Laporte trhal :lol: :lol: :lol: Laporta vidím, že pre neho skončí Flámsko na prvom Kwaremonte


Myslíš, že po prvom Kwaremonte? Má až o toľko horšiu formu ako ostatné dva roky, keď skončil vždy do 50 sekúnd za víťazom? Prečo by mu Laporte nepomohol? Ja z nich mám pocit, že si celkom dobre rozumejú a veľmi dobre spolupracujú, ktorý líder bude mať na Ronde takých domestikov ako WvA? Benoot, Laporte, Van Baarle, van Hooydonck to je veľká sila.


Van Barle je domestik? veď ma víťazstva cennejšie ako Van Aert. Pri Jumbe je nejhoršie to, že má 10 lídrov zo 7 jazdcov. a keď príde na lámanie chleba a ujde im Van der Poel, alebo Pogačar, tak ani jeden z tých jazdcov nebude chcieť isť na čelo ťahať, lebo prečo by mal? Veď každý z nich má na to predsa vyhrať Flámsko? Prečo by mal ťahať Van Aertovi Laporte? Vyhral Gent a dnes DDV, prečo by mu mal ťahať Van Barle? Je aktuálny víťaz Roubaix a vyhral na začiatku sezóny Omloop. Paradoxne oni mu na Flámsku môžu kývnuť rukou nech ide prvý sťahovať Pogačara ak chce vyhrať.... je to najhoršie vystavaný tím na klasiky aký som kedy videl. Tím má mať jasného lídra a pre neho má byť vystavaná zodpovedajúca pomoc. Tím nemá mať všetkých lídrov. Tak môžeš vyhrať malé preteky, kde nemáš žiadnu konkurenciu a spraviť tam z preteku trhací kalendár ako u juniorov. Ale na monumentoch ti takáto skladba tímu nikdy nič neprinesie. Videli sme to na MSR, tam Van Aert zrazu nemal žiaden tím a sťahoval Van der Poela pre Pogačara a Gannu.
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Str 29. Mar 2023 17:22:42

Jumbo tento rok povyhravalo vela velkych klasik. Myslim si ze to maju vyskladane dobre. Ronde bude cisto na WvA. Pogacar, MvdP a WvA su inde ako zvysok pola a podla mna budeme sledovat unik tychto troch. A tak bude jedno koho ma WvA za domestika, bude to uz len na nom.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Str 29. Mar 2023 17:28:56

CyclingGeek píše:
ifčopifčo píše:
CyclingGeek píše:čiže ty si myslíš že Laporte sa teraz za G-W roztrhá pre Van Aerta na Flámsku ... ehm :lol: Van Aert bude rád ak uvisí Koppenberg za Pogačarom a Van der Poelom, nie to ešte aby sa za neho nejaký Laporte trhal :lol: :lol: :lol: Laporta vidím, že pre neho skončí Flámsko na prvom Kwaremonte


Myslíš, že po prvom Kwaremonte? Má až o toľko horšiu formu ako ostatné dva roky, keď skončil vždy do 50 sekúnd za víťazom? Prečo by mu Laporte nepomohol? Ja z nich mám pocit, že si celkom dobre rozumejú a veľmi dobre spolupracujú, ktorý líder bude mať na Ronde takých domestikov ako WvA? Benoot, Laporte, Van Baarle, van Hooydonck to je veľká sila.


Van Barle je domestik? veď ma víťazstva cennejšie ako Van Aert. Pri Jumbe je nejhoršie to, že má 10 lídrov zo 7 jazdcov. a keď príde na lámanie chleba a ujde im Van der Poel, alebo Pogačar, tak ani jeden z tých jazdcov nebude chcieť isť na čelo ťahať, lebo prečo by mal? Veď každý z nich má na to predsa vyhrať Flámsko? Prečo by mal ťahať Van Aertovi Laporte? Vyhral Gent a dnes DDV, prečo by mu mal ťahať Van Barle? Je aktuálny víťaz Roubaix a vyhral na začiatku sezóny Omloop. Paradoxne oni mu na Flámsku môžu kývnuť rukou nech ide prvý sťahovať Pogačara ak chce vyhrať.... je to najhoršie vystavaný tím na klasiky aký som kedy videl. Tím má mať jasného lídra a pre neho má byť vystavaná zodpovedajúca pomoc. Tím nemá mať všetkých lídrov. Tak môžeš vyhrať malé preteky, kde nemáš žiadnu konkurenciu a spraviť tam z preteku trhací kalendár ako u juniorov. Ale na monumentoch ti takáto skladba tímu nikdy nič neprinesie. Videli sme to na MSR, tam Van Aert zrazu nemal žiaden tím a sťahoval Van der Poela pre Pogačara a Gannu.


Nepíšeš múdro. Neexistuje lepší tím na Okolo Flámska ako je nedeľná zostava Jumba, ešte škoda pre nich že prišli o Tratnika. Na víťazstvo na výkon majú iba Van Aert a Van Baarle, zvyšok sú domestici. Budú ťahať ak bude treba, tak ako ťahali na E3. Hlavne ale môžu útočiť skôr a tým že majú toľko kvalitných jazdcov, Alpecin a UAE musia odpovedať. Lebo Van Der Poel s Pogačarom to nedoženú jedným Kwaremontom. To že si Laporte aj Benoot mohli vyhrať preteky je pre nich dôležité z mentálneho hľadiska, ich osobné ambície boli ukojené a Jumbo si ich už zmanažuje. To je profesionálny celok, žiadny Cofidis, Movistar alebo Arkéa, kde si jazdci povedia že nebudú ťahať jeden pre druhého. Tu ak neťaháš, nejdeš na ďalšie preteky.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 29. Mar 2023 19:02:03

CyclingGeek píše:
Van Barle je domestik? veď ma víťazstva cennejšie ako Van Aert. Pri Jumbe je nejhoršie to, že má 10 lídrov zo 7 jazdcov. a keď príde na lámanie chleba a ujde im Van der Poel, alebo Pogačar, tak ani jeden z tých jazdcov nebude chcieť isť na čelo ťahať, lebo prečo by mal? Veď každý z nich má na to predsa vyhrať Flámsko? Prečo by mal ťahať Van Aertovi Laporte? Vyhral Gent a dnes DDV, prečo by mu mal ťahať Van Barle? Je aktuálny víťaz Roubaix a vyhral na začiatku sezóny Omloop. Paradoxne oni mu na Flámsku môžu kývnuť rukou nech ide prvý sťahovať Pogačara ak chce vyhrať.... je to najhoršie vystavaný tím na klasiky aký som kedy videl. Tím má mať jasného lídra a pre neho má byť vystavaná zodpovedajúca pomoc. Tím nemá mať všetkých lídrov. Tak môžeš vyhrať malé preteky, kde nemáš žiadnu konkurenciu a spraviť tam z preteku trhací kalendár ako u juniorov. Ale na monumentoch ti takáto skladba tímu nikdy nič neprinesie. Videli sme to na MSR, tam Van Aert zrazu nemal žiaden tím a sťahoval Van der Poela pre Pogačara a Gannu.


Chytáš ma za slovíčko a dobre vieš ako som to myslel. Prečo by mali pomáhať? Prečo si Podlahari dokázali pomáhať keď boli top klasikárskym tímom? Ja netvrdím a ani som netvrdil, že pôjdu len na WvA, s takým tímom môžu využiť situáciu viacerí, ale samozrejme, že ani to im nezabezpečí víťazstvo. NA E3 nebola konkurencia? Keď na Primavere nikto nestačil na MvdP a z toho vyplýva, že tak to bude aj na Ronde a Roubaix? Ako vyhrávali monumenty Podlahári?
Naposledy upravil ifčopifčo dňa Str 29. Mar 2023 19:15:35, celkovo upravené 1
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 29. Mar 2023 19:15:15

@CyclinGeek
Som rad ze si sa po nejakom case zapojil do debaty a este viac ma tesi ze si vyslovil trosku ine nazory a predstavil nam iny nazor na ako tu ma asi vacsina prispievajucich
Ja sa ale asi pridam skor na stranu vacsiny:
1. Aj ja si myslim ze Jumbo je top klasikarsky team ktory je dobre vyskladany a v ktorom kazdy dobre vie kde je jeho miesto
2. Suhlasim ze strata Tratnika je velka(dokonca aj pre terajsie Jumbo)
3. Ja nepochybujem o tom ze Laporte bude v nedelu lojalny domestik…jednak videl ze woutovy nestiha na kwaremonte a to je narocnost ronde este niekde inde…jednak dostal do palmares darcek ktory dostat nemusel plus dostal svoju sancu aj dnes a plne ju vyuzil cize v nedelu to vidim cisto na domestikovanie(jedine zeby to dal na Gilberta ktory z nicoho bral nakoniec na ronde vsetko-ale na tuto ulohu vidim skor Van Baarleho)
4. Benoot-pri vsetkej ucte k jeho schopnostiam tm si myslim ze na ronde nema
5. Van Baarle- jeho vidim ako takeho pod.ebavaca ktore superi nemozu podcenit ale podla mna nanho sa nepojde…skor si myslim ze ma slubenu podporu na obhajobu na velodrome
6. To ze je oficialne v Jumbe viacero lidrov moze byt dobra taktika na zmetenie protivnikov…ak by bol jasne deklarovany jeden lider tak mozu superi viacej taktizovat(ak im to situacia dovoli)
7. Za mna je lider len jeden a uplne jasny…WVA…preco on je asi kazdemu uplne jasne plus on si svoju poziciu poistil viackrat…nielen sila na klasikach ale aj robota na minulorocnej TdF plus skvela forma mu zaistila najvyssiu priecku v hierarchii tejto skvelej zostavy
8. Napriek tomuto vsetkemu mam pocit ze to Jumbo znovu nezvladne a nevyhraju
9. Vsetko su to len moje subjektivne nazory ktore sa nemaju o co opriet 8-)
10. Uvedomujem si ako tento prispevok vyzera a preto verejne vyhlasujem…nie ja nie som sudruh BLAHA :D
11. Len tak dalej pristelia…piste diskutujte reagujte…bez urazok a ponizovani bavme sa o tomto nasom milovanom sporte
12. Cau
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod CyclingGeek » Štv 30. Mar 2023 7:29:19

ifčopifčo píše:
CyclingGeek píše:
Van Barle je domestik? veď ma víťazstva cennejšie ako Van Aert. Pri Jumbe je nejhoršie to, že má 10 lídrov zo 7 jazdcov. a keď príde na lámanie chleba a ujde im Van der Poel, alebo Pogačar, tak ani jeden z tých jazdcov nebude chcieť isť na čelo ťahať, lebo prečo by mal? Veď každý z nich má na to predsa vyhrať Flámsko? Prečo by mal ťahať Van Aertovi Laporte? Vyhral Gent a dnes DDV, prečo by mu mal ťahať Van Barle? Je aktuálny víťaz Roubaix a vyhral na začiatku sezóny Omloop. Paradoxne oni mu na Flámsku môžu kývnuť rukou nech ide prvý sťahovať Pogačara ak chce vyhrať.... je to najhoršie vystavaný tím na klasiky aký som kedy videl. Tím má mať jasného lídra a pre neho má byť vystavaná zodpovedajúca pomoc. Tím nemá mať všetkých lídrov. Tak môžeš vyhrať malé preteky, kde nemáš žiadnu konkurenciu a spraviť tam z preteku trhací kalendár ako u juniorov. Ale na monumentoch ti takáto skladba tímu nikdy nič neprinesie. Videli sme to na MSR, tam Van Aert zrazu nemal žiaden tím a sťahoval Van der Poela pre Pogačara a Gannu.


Chytáš ma za slovíčko a dobre vieš ako som to myslel. Prečo by mali pomáhať? Prečo si Podlahari dokázali pomáhať keď boli top klasikárskym tímom? Ja netvrdím a ani som netvrdil, že pôjdu len na WvA, s takým tímom môžu využiť situáciu viacerí, ale samozrejme, že ani to im nezabezpečí víťazstvo. NA E3 nebola konkurencia? Keď na Primavere nikto nestačil na MvdP a z toho vyplýva, že tak to bude aj na Ronde a Roubaix? Ako vyhrávali monumenty Podlahári?


Na G-W nebola konkurencia :) nepíšem o E3 :) na E3 práveže bola a z Jumba ostal len Van Aert ktorý skoro nezvládol jeden prejazd Kwaremontom, v nedelu ho čakaju dva a medzitým Koppenberg :) Ifco odkazuješ sa na quickstep, ale quickstep nikdy nerozdával etapy, ani klasiky týmto spôsobom. Ak dopriali klasiky aj spolulídrom vždy to vyplynulo z taktiky, a zatial čo Štybar, Terpstra, či Asgreen odišli dopredu, lídri makali vzadu... toto čo bolo na G-W je úplne mimo. Vieš si predstaviť aké následky to môže mať na Van Aertovu psychiku? Čo ak vyhrá LaPorte P-R??? alebo už v nedelu Flandy??? Na jednu stranu by som to Van Aertovi aj doprial ;) Aby sa spod pódia díval na Laporta ako dvíha trofej Flámska alebo Roubaix, a uvedomil si čo je za vola :lol:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod CyclingGeek » Štv 30. Mar 2023 7:36:26

majo píše:@CyclinGeek
Som rad ze si sa po nejakom case zapojil do debaty a este viac ma tesi ze si vyslovil trosku ine nazory a predstavil nam iny nazor na ako tu ma asi vacsina prispievajucich
Ja sa ale asi pridam skor na stranu vacsiny:
1. Aj ja si myslim ze Jumbo je top klasikarsky team ktory je dobre vyskladany a v ktorom kazdy dobre vie kde je jeho miesto
2. Suhlasim ze strata Tratnika je velka(dokonca aj pre terajsie Jumbo)
3. Ja nepochybujem o tom ze Laporte bude v nedelu lojalny domestik…jednak videl ze woutovy nestiha na kwaremonte a to je narocnost ronde este niekde inde…jednak dostal do palmares darcek ktory dostat nemusel plus dostal svoju sancu aj dnes a plne ju vyuzil cize v nedelu to vidim cisto na domestikovanie(jedine zeby to dal na Gilberta ktory z nicoho bral nakoniec na ronde vsetko-ale na tuto ulohu vidim skor Van Baarleho)
4. Benoot-pri vsetkej ucte k jeho schopnostiam tm si myslim ze na ronde nema
5. Van Baarle- jeho vidim ako takeho pod.ebavaca ktore superi nemozu podcenit ale podla mna nanho sa nepojde…skor si myslim ze ma slubenu podporu na obhajobu na velodrome
6. To ze je oficialne v Jumbe viacero lidrov moze byt dobra taktika na zmetenie protivnikov…ak by bol jasne deklarovany jeden lider tak mozu superi viacej taktizovat(ak im to situacia dovoli)
7. Za mna je lider len jeden a uplne jasny…WVA…preco on je asi kazdemu uplne jasne plus on si svoju poziciu poistil viackrat…nielen sila na klasikach ale aj robota na minulorocnej TdF plus skvela forma mu zaistila najvyssiu priecku v hierarchii tejto skvelej zostavy
8. Napriek tomuto vsetkemu mam pocit ze to Jumbo znovu nezvladne a nevyhraju
9. Vsetko su to len moje subjektivne nazory ktore sa nemaju o co opriet 8-)
10. Uvedomujem si ako tento prispevok vyzera a preto verejne vyhlasujem…nie ja nie som sudruh BLAHA :D
11. Len tak dalej pristelia…piste diskutujte reagujte…bez urazok a ponizovani bavme sa o tomto nasom milovanom sporte
12. Cau


S bodom 8 absolútne súhlasím ;)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 69 hostia