Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 30. Mar 2023 14:06:15

CyclingGeek píše:Na G-W nebola konkurencia :) nepíšem o E3 :) na E3 práveže bola a z Jumba ostal len Van Aert ktorý skoro nezvládol jeden prejazd Kwaremontom, v nedelu ho čakaju dva a medzitým Koppenberg :) Ifco odkazuješ sa na quickstep, ale quickstep nikdy nerozdával etapy, ani klasiky týmto spôsobom. Ak dopriali klasiky aj spolulídrom vždy to vyplynulo z taktiky, a zatial čo Štybar, Terpstra, či Asgreen odišli dopredu, lídri makali vzadu... toto čo bolo na G-W je úplne mimo. Vieš si predstaviť aké následky to môže mať na Van Aertovu psychiku? Čo ak vyhrá LaPorte P-R??? alebo už v nedelu Flandy??? Na jednu stranu by som to Van Aertovi aj doprial ;) Aby sa spod pódia díval na Laporta ako dvíha trofej Flámska alebo Roubaix, a uvedomil si čo je za vola :lol:


Takže konkurencia je len vtedy ak je tam Pogačar a MvdP? Čo je viem ...Podlahári? Pamätám si etapu keď zdrhli Černý a Honore v etape v Baskicku a tiež sa dohodli a Pepa to nechal Dánovi, inú situáciu kde by išli dvaja Podlahári do cieľa si neviem spomenúť. Trochu si odporuješ, v jednom príspevku napíšeš, že pre Laporte skončí Ronde pri prvom prejazde Kwaremontu a teraz už má tieto preteky vyhrať? Vôbec si nemyslím, že je WvA vôl pretože prenechal víťazstvo kolegovi, súhlasím s pmts, je dôležité keď lídri ocenia svojich domestikov či superdomestikov, Peter to tiež skúšal, na 3 dni Panne, či v tej etape na TdF a som presvedčený, že keby takto išiel do cieľa G-W s Ossom, tak mu víťazstvo prenechá.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod CyclingGeek » Pia 31. Mar 2023 10:17:32

uvidíme v nedelu :D ;)
každopádne sa teším na tu zábavu. Flámsko občas ponúkne nečakaného víťaza 8-)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 02. Apr 2023 7:13:54

Van Baarle nestartuje? Vie niekto preco? Akosi som to nezachytil
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 02. Apr 2023 12:42:35

majo píše:Van Baarle nestartuje? Vie niekto preco? Akosi som to nezachytil

Myslím, že na Cyclingnews som zahliadol, že sa ešte nedoliečil zo zranení z E3
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 16. Apr 2023 17:24:08

Pogimu fandim "odjakziva" paci sa mi jeho zivelny styl aj vyzera ze ma bezstarostnu povahu podobne ako nas Peter ale ak ide takto dominovat pohar trpezlivosti mi asi coskoro pretecie :) . Uz to zacina pripominat PCM. Ale na dalsie Ardeny mu este fandim len uz prosim nie dalsie 30 km solo nech je to napinavejsie :D Hoci taky utok na predposlednom Mur de Huy s vitaznym solom by bol zazitok :D :D :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod CyclingGeek » Pon 17. Apr 2023 9:30:39

Keram píše:Pogimu fandim "odjakziva" paci sa mi jeho zivelny styl aj vyzera ze ma bezstarostnu povahu podobne ako nas Peter ale ak ide takto dominovat pohar trpezlivosti mi asi coskoro pretecie :) . Uz to zacina pripominat PCM. Ale na dalsie Ardeny mu este fandim len uz prosim nie dalsie 30 km solo nech je to napinavejsie :D Hoci taky utok na predposlednom Mur de Huy s vitaznym solom by bol zazitok :D :D :D

asi všetci čo mu fandíme, tak mu fandíme odjakživa, t.j. 4 roky :D Neviem ako ty, ale mne prvý krát do nosu frnkol na Okolo Slovinska, keď pretekal ešte za Ljubjana Gusto v kat. do 23 a prakticky tam zajazdil pretek na úrovni s Rogličom. Už vtedy volo jasné že ten chlapec má gule z betónu, čo potvrdil na prvej Vuelte... a potom už ďalší vývoj vieme :idea: ... no čo píšeš je otázne, podľa mňa jeho jarnú dominanciu nedokáže zastaviť nikto. So všetkou úctou k Evenepoelovi, ktorého pripravujú v tajnosti ako jadrovú zbraň na L-B-L, Pogačar je trošku iný level, o čom sme sa presvedčili včera. Ak by vyhral sólovou jazdou Valonsky šíp, moja pamäť je prikátka na to aby som si spomenul, kto to dokázal naposledy, možno tu je niekto kto si spomenie a povie nám to :D :lol: ale fakt je, že prepokladám, že Pogačar dá po Flandrách aj ardénsku trojkorunku a pôjde pokojne spriadať plány na zvyšok sezóny. Vyzerá to tak, že na Ardénach nemá takmer žiadnu konkurenčiu a prakticky si môže robiť čo chce a odísť kedy chce.
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 17. Apr 2023 10:51:35

CyclingGeek píše:asi všetci čo mu fandíme, tak mu fandíme odjakživa, t.j. 4 roky :D Neviem ako ty, ale mne prvý krát do nosu frnkol na Okolo Slovinska, keď pretekal ešte za Ljubjana Gusto v kat. do 23 a prakticky tam zajazdil pretek na úrovni s Rogličom. Už vtedy volo jasné že ten chlapec má gule z betónu, čo potvrdil na prvej Vuelte... a potom už ďalší vývoj vieme :idea: ... no čo píšeš je otázne, podľa mňa jeho jarnú dominanciu nedokáže zastaviť nikto. So všetkou úctou k Evenepoelovi, ktorého pripravujú v tajnosti ako jadrovú zbraň na L-B-L, Pogačar je trošku iný level, o čom sme sa presvedčili včera. Ak by vyhral sólovou jazdou Valonsky šíp, moja pamäť je prikátka na to aby som si spomenul, kto to dokázal naposledy, možno tu je niekto kto si spomenie a povie nám to :D :lol: ale fakt je, že prepokladám, že Pogačar dá po Flandrách aj ardénsku trojkorunku a pôjde pokojne spriadať plány na zvyšok sezóny. Vyzerá to tak, že na Ardénach nemá takmer žiadnu konkurenčiu a prakticky si môže robiť čo chce a odísť kedy chce.


To sú už viac ako 4 roky a Remca by som určite na L-B-L nepodceňoval. Na šípe asi nevyhrá sólovo, ak sa niečo mimoriadne nestane tak tam je peletón v závere vždy silný a početný. Včera Tadejovi zahral do kariet ten pád v peletóne po ktorom boli mnohí domestici a aj lídri mimo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 17. Apr 2023 11:15:39

CyclingGeek píše:
Keram píše:Pogimu fandim "odjakziva" paci sa mi jeho zivelny styl aj vyzera ze ma bezstarostnu povahu podobne ako nas Peter ale ak ide takto dominovat pohar trpezlivosti mi asi coskoro pretecie :) . Uz to zacina pripominat PCM. Ale na dalsie Ardeny mu este fandim len uz prosim nie dalsie 30 km solo nech je to napinavejsie :D Hoci taky utok na predposlednom Mur de Huy s vitaznym solom by bol zazitok :D :D :D

asi všetci čo mu fandíme, tak mu fandíme odjakživa, t.j. 4 roky :D Neviem ako ty, ale mne prvý krát do nosu frnkol na Okolo Slovinska, keď pretekal ešte za Ljubjana Gusto v kat. do 23 a prakticky tam zajazdil pretek na úrovni s Rogličom. Už vtedy volo jasné že ten chlapec má gule z betónu, čo potvrdil na prvej Vuelte... a potom už ďalší vývoj vieme :idea: ... no čo píšeš je otázne, podľa mňa jeho jarnú dominanciu nedokáže zastaviť nikto. So všetkou úctou k Evenepoelovi, ktorého pripravujú v tajnosti ako jadrovú zbraň na L-B-L, Pogačar je trošku iný level, o čom sme sa presvedčili včera. Ak by vyhral sólovou jazdou Valonsky šíp, moja pamäť je prikátka na to aby som si spomenul, kto to dokázal naposledy, možno tu je niekto kto si spomenie a povie nám to :D :lol: ale fakt je, že prepokladám, že Pogačar dá po Flandrách aj ardénsku trojkorunku a pôjde pokojne spriadať plány na zvyšok sezóny. Vyzerá to tak, že na Ardénach nemá takmer žiadnu konkurenčiu a prakticky si môže robiť čo chce a odísť kedy chce.


Ja od tej Vuelty. Tusim 2018 kde skoncil treti. Dovtedy som ho az tak neregistroval.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 17. Apr 2023 11:24:48

Ak niekto ma na to prist na Valonskom sipe solo tak je to momentalne Tadej…kludne by to mohol na prvom Huyi nakopnut a na vrchole druheho osamote e dvihat ruky…to ze to nikto roky nedokazal mi pride skor ako tradicia ze ss V. Sip rozhoduje az na paske…ak by mal niekto gule to skusit inac kludne to moze vyjst…Pogi uz ma tuto sezonu vystarane nepotrebuje surne dalsie vitazstvo na klasike mimo monumento tak preco to neskusit inac?? A ak niekto by mohol v tomto sekundovat a konkurovat tak mozno prsve remco…huy by zvladnut mohol viac ako slusne a nasledne tych 30kmpre jeho motor nic hrozne ale tam podla vsetkeho bohuzial startovat nebude…no dufsm ze na staru damu pojde a ze uvidime epic bitku medzi nimy…remco lepsi tempar zato pogi vybusnejsi typ ktory zvlada zmeny tempa a castejsie nastupy no obaja velmi silny tak by to bolo pekne
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 17. Apr 2023 21:06:10

majo píše:Ak niekto ma na to prist na Valonskom sipe solo tak je to momentalne Tadej…kludne by to mohol na prvom Huyi nakopnut a na vrchole druheho osamote e dvihat ruky…


A čo bude robiť počas tretieho (cieľového) prejazdu Huy? :lol: :lol: Asi nechtiac, ale dobre si ma pobavil, Majo. Hneď som si predstavil Pogačara, ako sa hore teší, a do cieľa ešte 30 km... :lol:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 17. Apr 2023 21:23:12

@Za Slusny Svet
Ups to nevyslo :D niekde som cital nejaky preview clanok o valonskom sipe a tam bolo opisany druhy vystup ako cielovy…prislo mi to divne lebo som bol v tom ze sa Huy jazdi 3x ale ja somar lenivy som si to necheckol nikde inde a tak som tu tresol takuto somarinu :shock: ale ved nevadi…duplom ked to aspon niekoho pobavilo…ale hej mas pravdu bola by to komedia keby sa radoval pri druhom vyslape :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 18. Apr 2023 8:44:25

majo píše:@Za Slusny Svet
Ups to nevyslo :D niekde som cital nejaky preview clanok o valonskom sipe a tam bolo opisany druhy vystup ako cielovy…prislo mi to divne lebo som bol v tom ze sa Huy jazdi 3x ale ja somar lenivy som si to necheckol nikde inde a tak som tu tresol takuto somarinu :shock: ale ved nevadi…duplom ked to aspon niekoho pobavilo…ale hej mas pravdu bola by to komedia keby sa radoval pri druhom vyslape :lol:


Nevadí, zabavili sme sa trošku. ;) Na La Flèche Wallonne sa teším, je to najikonickejšie stúpanie. 8-)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 19. Apr 2023 7:07:52

Za Slušný Svet píše:
majo píše:@Za Slusny Svet
Ups to nevyslo :D niekde som cital nejaky preview clanok o valonskom sipe a tam bolo opisany druhy vystup ako cielovy…prislo mi to divne lebo som bol v tom ze sa Huy jazdi 3x ale ja somar lenivy som si to necheckol nikde inde a tak som tu tresol takuto somarinu :shock: ale ved nevadi…duplom ked to aspon niekoho pobavilo…ale hej mas pravdu bola by to komedia keby sa radoval pri druhom vyslape :lol:


Nevadí, zabavili sme sa trošku. ;) Na La Flèche Wallonne sa teším, je to najikonickejšie stúpanie. 8-)

Alpe d'Huez?
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 19. Apr 2023 12:50:53

Gaučový profesionál píše:
Za Slušný Svet píše:
majo píše:@Za Slusny Svet
Ups to nevyslo :D niekde som cital nejaky preview clanok o valonskom sipe a tam bolo opisany druhy vystup ako cielovy…prislo mi to divne lebo som bol v tom ze sa Huy jazdi 3x ale ja somar lenivy som si to necheckol nikde inde a tak som tu tresol takuto somarinu :shock: ale ved nevadi…duplom ked to aspon niekoho pobavilo…ale hej mas pravdu bola by to komedia keby sa radoval pri druhom vyslape :lol:


Nevadí, zabavili sme sa trošku. ;) Na La Flèche Wallonne sa teším, je to najikonickejšie stúpanie. 8-)

Alpe d'Huez?


Asi som mal doplniť, že: ... na ardénskych klasikách. :lol:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 19. Apr 2023 16:07:50

Vieme preco na Šipe nestartuje Julien? Pre mna to je po Valverdemu taky korunny princ tohto preteku
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 19. Apr 2023 18:33:11

@ majo

Ja som sa tiez cudoval. Hlavne ak ide LBL preco nezacat uz dnes ked mu to tak sedi :?:

Pogi s prehladom. Zo dvakrat si skontroloval situaciu ci moze zvolnit. Som zvedavy ako by obstal dnes proti Roglicovi alebo Julianovi vo forme. Alebo proti teleportovanemu Valverdemu z roku 2017-2018 :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 19. Apr 2023 19:15:05

Je to Kanibal a dnes klasika, Tadej nič nevymýšľal a ako správny šprintér sa šetril na záverečný šprint kde si to v pohode ustrážil, pretože nikto to nerozhýbal skôr a keď to skúšal Bardet, tak ho zablokovali. Treba veriť, že Remco mu La Doyenne sťaží a bude to zaujímavejší súboj ako bol tie tohtoročné ardénske.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod 3pa3ck3 » Uto 20. Jún 2023 16:08:53

Tento rok Tour de Pologne k Tatrám nezablúdi https://www.tourdepologne.pl/2023/06/tr ... zentowana/
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 21. Jún 2023 7:15:08

3pa3ck3 píše:Tento rok Tour de Pologne k Tatrám nezablúdi https://www.tourdepologne.pl/2023/06/tr ... zentowana/


Ano ja som si uz poplakal :cry:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 20. Aug 2023 9:47:48

Vie sa uz vlastne profil trate na OH v Parizi?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 65 hostia