Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 13. Aug 2015 17:06:05

Dva postrehy k dnesnej casovke Eneca. Vdaka van Emdenovi ma pre mna vitazstvo P.Sagana v kalifornskej casovke vacsiu vahu ako malo doteraz a po druhe Greg je neskutocny. Dufam ze vyhra Eneco celkovo. Tiez je vo forme cely rok ako Sagan ci Valverde.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Eneco

Poslaťod berloq » Ned 16. Aug 2015 15:06:08

Jasné, posledné dve etapy ukázali zábavnejšiu časť ardenských pretekov.

Ja naviažem na diskusiu aj zo stránky. A asi začnem tým, že tento rok by som trio ardenských klasík za nudné príliš nepovažoval. Dokonca si myslím, že boli lepšie ako kockové monumenty. Ono to je také zaužívané vždy povedať, že ardenské klasiky sú nuda... Je pravda, že posledné 3-4 roky, to možno bolo také viac taktické... lenže povedať to za každú cenu? Tento rok? O čo bol La Doyenne horšie ako Ronde alebo Roubaix? Naopak, na to aký majú/mali potenciál flámske jednorázovky sa toho moc nedialo. Keď niekto povedal, že Ardeny boli nuda v minulom roku, dobre... ale za každú cenu to rozprávať?

Takto sa obhajuje titul. Minulý rok ho v podobnej etape asi mierne podcenili, tento rok Wellensa každý strážil, lenže nepomohlo im to. Wellens potrebuje z naozajstných klasík pobrať ešte nejaké skúsenosti, trošku lepšie vyladiť formu a musí niečo ukázať. A Van Avermaet ukázal, že je asi najlepší klasikár súčastnosti a to hovorím napriek tomu, že nič veľké nevyhral. V poslednej etape bude asi top favorit... ciel je za Kapelmuurom.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Ned 16. Aug 2015 16:57:45

vcera perfekny vykon tima wellensa, jeho prve sezonne vitazstvo a este ake…
pekne etapy to boli, hlavne tie tri posledne, take male mini klasiky v lete, osobne, moje najoblubenejsie…
len ten dazd v piatok a v sobotu, tak sa to belgicko-holandske pocasie ukazalo v plnej krase,
skoda, uz len koli divakom.
s exkluzivnym naskokom dnes wellens obhajil celkove vitazsvo aj vdaka greipelovy, ktory verne stal v jeho sluzbach..
gva by si to asi viac zasluzil, a gilbert aspon jedno etapove vitazstvo, o nude sa behom tohto tyzdna, alebo pocas jarnych klasik urcite nedalo rozpravat
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Eneco

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 16. Aug 2015 17:43:55

berloq píše:Jasné, posledné dve etapy ukázali zábavnejšiu časť ardenských pretekov.

Ja naviažem na diskusiu aj zo stránky. A asi začnem tým, že tento rok by som trio ardenských klasík za nudné príliš nepovažoval. Dokonca si myslím, že boli lepšie ako kockové monumenty. Ono to je také zaužívané vždy povedať, že ardenské klasiky sú nuda... Je pravda, že posledné 3-4 roky, to možno bolo také viac taktické... lenže povedať to za každú cenu? Tento rok? O čo bol La Doyenne horšie ako Ronde alebo Roubaix? Naopak, na to aký majú/mali potenciál flámske jednorázovky sa toho moc nedialo. Keď niekto povedal, že Ardeny bolyi nuda v minulom roku, dobre... ale za každú cenu to rozprávať?

Takto sa obhajuje titul. Minulý rok ho v podobnej etape asi mierne podcenili, tento rok Wellensa každý strážil, lenže nepomohlo im to. Wellens potrebuje z naozajstných klasík pobrať ešte nejaké skúsenosti, trošku lepšie vyladiť formu a musí niečo ukázať. A Van Avermaet ukázal, že je asi najlepší klasikár súčastnosti a to hovorím napriek tomu, že nič veľké nevyhral. V poslednej etape bude asi top favorit... ciel je za Kapelmuurom.

Suhlasim ale musis uznat ze amstel bol tento rok velmi nudny prakticky cely balik prisiel pod cauberg spolu to velmi zabavne nebolo narozdiel Od liege-bastogne-liege ktore sa tento rok vydarilo ale na flamske klasiky sa to proste nechyta tie su proste krajsie a viac selektivne mozno ze je to aj kvoli Saganovi.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

...CCT...

Poslaťod berloq » Ned 16. Aug 2015 20:52:56

Focus-Shimano píše:Suhlasim ale musis uznat ze amstel bol tento rok velmi nudny prakticky cely balik prisiel pod cauberg spolu to velmi zabavne nebolo narozdiel Od liege-bastogne-liege ktore sa tento rok vydarilo ale na flamske klasiky sa to proste nechyta tie su proste krajsie a viac selektivne mozno ze je to aj kvoli Saganovi.

Neuznám, pretože si naozaj myslím, že Ardeny sa tento rok vydarili viac ako Ronde alebo Roubaix. Ardenské klasiky považujem za úplne rovnocenné tým dláždeným. A to, že to to tam už nebýva až taká divočina je súhra veľa faktorov. Ale nechajme to tak...

Velky rozdiel medzi okolo slovenska a CCT som tu nevidel ano bol tu jeden world tour tim ale to je vsetko.Pre world tour timy to urcite nebude zaujimave pokial sa ta to nebude vysielat aj v TV myslim ze okolo slovenska nie je tak daleko od CCT.

Jasne ono s väčším pretekom prichádza aj televízny prenos. Ale kvalita preteku si myslím, že bola oveľa lepšia. Tak ako redakcia po OS napísala, veľa etáp je "takých nijakých", ani pre šprintérov, a už vôbec nie pre vrchárov. Trasa vedie tade, kde je nie je úplne hlavný ťah a kde je aspoň trošku únosná vozovka. Skrátka u nás rozhodne o víťazovi šťastne trafený únik... To sa o CCT asi povedať nedá... prvú etapu vyhral najlepší tím, druhú vyhral najlepší šprintér, tretiu najlepší vrchár a tú poslednú najlepší klasik... Možno to bolo až príliš podľa plánu, ale aspoň sa ukázalo na akej úrovni profíci jazdia.

Dá sa povedať, že obidva preteky majú v kalendári slušné postavenie. Slovensko slúži ako príprava pred šampionátmi, CCT je zase pred Vueltou. Takže je to na organizátoroch, môžme sledovať rast podnikov.

Mne sa CCT páčila, páčilo sa mi odhodlanie českých jazdcov dojsť a ukázať sa... a to sa im podľa mňa podarilo vrchovate. Etapy som už vypísal a ako bonus bol, že o víťazstvo sa pobili tak isto profíci - Vakoč s Bártom. Neviem, mne sa to ako divákovi páčilo a podľa mňa sú spokojní aj organizátori, veď na čo môžu najviac nalákať divákov, keď nie na víťaziace hviezdy? Možno asi naozaj, tá tímová časovka tam byť nemusela... 20km to je, ako sme videli, pre niektoré tímy dosť kilákov na to vytvoriť si kráľovskú pozíciu. Ale zase.... organizátorom sa určite páčilo vidieť svišťať špičkové zoskupenia.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: ...CCT...

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 17. Aug 2015 11:12:41

berloq píše:
Focus-Shimano píše:Suhlasim ale musis uznat ze amstel bol tento rok velmi nudny prakticky cely balik prisiel pod cauberg spolu to velmi zabavne nebolo narozdiel Od liege-bastogne-liege ktore sa tento rok vydarilo ale na flamske klasiky sa to proste nechyta tie su proste krajsie a viac selektivne mozno ze je to aj kvoli Saganovi.

Neuznám, pretože si naozaj myslím, že Ardeny sa tento rok vydarili viac ako Ronde alebo Roubaix. Ardenské klasiky považujem za úplne rovnocenné tým dláždeným. A to, že to to tam už nebýva až taká divočina je súhra veľa faktorov. Ale nechajme to tak...

Velky rozdiel medzi okolo slovenska a CCT som tu nevidel ano bol tu jeden world tour tim ale to je vsetko.Pre world tour timy to urcite nebude zaujimave pokial sa ta to nebude vysielat aj v TV myslim ze okolo slovenska nie je tak daleko od CCT.

Jasne ono s väčším pretekom prichádza aj televízny prenos. Ale kvalita preteku si myslím, že bola oveľa lepšia. Tak ako redakcia po OS napísala, veľa etáp je "takých nijakých", ani pre šprintérov, a už vôbec nie pre vrchárov. Trasa vedie tade, kde je nie je úplne hlavný ťah a kde je aspoň trošku únosná vozovka. Skrátka u nás rozhodne o víťazovi šťastne trafený únik... To sa o CCT asi povedať nedá... prvú etapu vyhral najlepší tím, druhú vyhral najlepší šprintér, tretiu najlepší vrchár a tú poslednú najlepší klasik... Možno to bolo až príliš podľa plánu, ale aspoň sa ukázalo na akej úrovni profíci jazdia.

Dá sa povedať, že obidva preteky majú v kalendári slušné postavenie. Slovensko slúži ako príprava pred šampionátmi, CCT je zase pred Vueltou. Takže je to na organizátoroch, môžme sledovať rast podnikov.

Mne sa CCT páčila, páčilo sa mi odhodlanie českých jazdcov dojsť a ukázať sa... a to sa im podľa mňa podarilo vrchovate. Etapy som už vypísal a ako bonus bol, že o víťazstvo sa pobili tak isto profíci - Vakoč s Bártom. Neviem, mne sa to ako divákovi páčilo a podľa mňa sú spokojní aj organizátori, veď na čo môžu najviac nalákať divákov, keď nie na víťaziace hviezdy? Možno asi naozaj, tá tímová časovka tam byť nemusela... 20km to je, ako sme videli, pre niektoré tímy dosť kilákov na to vytvoriť si kráľovskú pozíciu. Ale zase.... organizátorom sa určite páčilo vidieť svišťať špičkové zoskupenia.

Mas pravdu etapy na okolo slovenska by mali byt jasne dane pre spurterov,klasikarov,vrcharov.Hlavne by sa hodila nejaka etapa ktora by koncila na vrchole stupania.Na Slovensku mame vela peknych kopcov.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

CCT

Poslaťod berloq » Uto 18. Aug 2015 16:15:17

@ifčo

Mne ako fanúšikovi cyklistiky je naozaj úplne jedno či v cieli vyhráva nejaká kapela a či je tam dosť buřtíkov, dôležité bolo obsadenie pretekov ktoré bolo na úrovni a taktiež skladba etáp bola zaujímavá, časovka (hoci podľa mňa mala byť radšej individuálna), etapa pre šprintérov, vrchárov a klasikárov. Tu by si mohli naši organizátori z Okolo Slovenska zobrať príklad.


Toto čo si napísal je podľa mňa strašná blbosť. To je také vyjadrenie od televízie... každého kto ide na pretek zaujíma to, ako to tam bude vyzerať. Všetky veľké preteky sú aj kultúrna a spoločenská akcia. Pretože ľudí láka ruch, život, zábava, jednoducho tam kde to žije. Ak má pretek pritiahnuť ľudí musí budovať celé prostredie okolo, vytvoriť z toho kultúrnu udalosť. Pretože nikto nepôjde niekde ďaleko od domu sledovať pretek, kde nikoho nie je, kde pelotón behom 20 minút preletí a je dopozerané môže sa ísť domov. Takéto sledujú len tí, ktorí bývajú v tesnej blízkosti. Naopak je veľký rozdiel vybrať sa niekde ďalej na celý deň (alebo 3 dni...) užiť si tam atmosféru. Huezy nie sú najslávnejším stúpaním kvôli náročnosti, ale kvôli atmosfére...

Aj paula@sile nedávno písala, že v na belgických pretekoch to je o zábave, pive a atmosfére. Verím, že časť ľudí vo Valkenburgu sa nejde pozrieť na letiaceho Gilberta, ale idú tam proste kvôli tomu, že je to spoločenská akcia.

Takže celkovo si myslím, že "iba štartovka" môže zaujímať len televízneho diváka. Každého, kto tam ide pozrieť zaujíma kapela, pivo a aj buřtíky.

Ale ja teraz nechcem porovnávať OS a CCT, ako vy na stránke.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: CCT

Poslaťod ifčopifčo » Uto 18. Aug 2015 17:30:05

berloq píše:
Toto čo si napísal je podľa mňa strašná blbosť. To je také vyjadrenie od televízie... každého kto ide na pretek zaujíma to, ako to tam bude vyzerať. Všetky veľké preteky sú aj kultúrna a spoločenská akcia. Pretože ľudí láka ruch, život, zábava, jednoducho tam kde to žije. Ak má pretek pritiahnuť ľudí musí budovať celé prostredie okolo, vytvoriť z toho kultúrnu udalosť. Pretože nikto nepôjde niekde ďaleko od domu sledovať pretek, kde nikoho nie je, kde pelotón behom 20 minút preletí a je dopozerané môže sa ísť domov. Takéto sledujú len tí, ktorí bývajú v tesnej blízkosti. Naopak je veľký rozdiel vybrať sa niekde ďalej na celý deň (alebo 3 dni...) užiť si tam atmosféru. Huezy nie sú najslávnejším stúpaním kvôli náročnosti, ale kvôli atmosfére...

Aj paula@sile nedávno písala, že v na belgických pretekoch to je o zábave, pive a atmosfére. Verím, že časť ľudí vo Valkenburgu sa nejde pozrieť na letiaceho Gilberta, ale idú tam proste kvôli tomu, že je to spoločenská akcia.

Takže celkovo si myslím, že "iba štartovka" môže zaujímať len televízneho diváka. Každého, kto tam ide pozrieť zaujíma kapela, pivo a aj buřtíky.

Ale ja teraz nechcem porovnávať OS a CCT, ako vy na stránke.


Nuž koľko ľudí, toľko chutí, mňa k návšteve športového podujatia skôr motivujú kvality športovcov a nie množstvo a kvalita klobások a akési kapely. Takže pre mňa blbosť a pre teba nie, ľudia sme rôzni.
"Každého, kto tam ide pozrieť zaujíma kapela, pivo a aj buřtíky." nie je jednoducho pravda, sú aj výnimky ktoré idú v prvom rade za športom :lol: Podľa mňa sa kvalita podujatia meria hlavne športovou stránkou, šou okolo je len pridaná hodnota. Po lopate, ak by som sa mal rozhodnúť či pôjdem na preteky kde budú špičkoví cyklisti alebo dobré klobásky vybral by som si prvú možnosť.
Keď spomínaš to Belgicko, tak mnohí si tam urobia lepeňáky, kúpa doma pivo, zoberú rozkladacie stoličky a idú na trať. Aspoň tak to bolo v jednej uputavke k Ronde. Ale nespochybňujem že pre mnohých je šou okolo dôležitá, ale pre športovú stránku veci je podľa mňa podružná.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Uto 18. Aug 2015 17:45:20

@berloq, @ifcopifco

ono asi pravdu máte obaja, pretože treba robiť rozdiely v pretekoch. Ja keď idem na majstrovstvá SR tak ma viac zaujímajú preteky. A to z jasných dôvodov. Ide sa okruh, takže veľa času na zábavu nie je a chcem vytrieskať zo závodu maximum. Za druhé tej zábavy na okolo veľa nie je, to ani nehovorím o nejakých stánkoch s papaním (duplom tohtoročná edícia). Kafe som si musel ísť dať do krčmy. Za tretie na takýto pretek idem väčšinou ráno a večer balím domov, takže času na zábavu veľ nie je.

Na druhej strane keď idem na TDF tak si neviem predstaviť, že by to bolo bez toho humbuku všade naokolo. Tam mám možnosť ísť buď na štart, cieľ alebo nejakú prémiu. Zbytek utek. Ak by som šiel len na cyklistiku tak som radšej doma. Nevravím, že tam každý deň vystupuje madona, a tie stánky sú sakra drahé (aspoň pre nás, normálne zarábajúcich), ale toto všetko naokolo je polovica pretekov. Bez toho by to proste nebolo ono. Som tam npr. pol dňa, ale nenudím sa aj keď už cyklisti sú dávno preč.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 18. Aug 2015 18:43:30

Tu je tá pekná uputavka na Ronde
https://www.youtube.com/watch?v=8m6Vwy6NtB0
Vidíte že to ide aj s lepeňákmi :P
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Uto 18. Aug 2015 23:50:59

tu uputavku poznam, ale v skutocnosti je to trocha inak.
dobry pretek nerobia len spickovi pretekari, ale aj to vsetko okolo neho..
kedze sa neda vyberat vstupne, ako pri inych sportovych podujatiach, musia organizatori a sponzori velmi rozmyslat a byt kreativni v tom, ako zarobit.
stanky s pivom, jedlo, atd..
ked chcem mat nieco z preteku, tak ostanem doma a sledujem tv, pretoze na trati z neho vela mat nebudem, pretekari preletia, raz mozno dva krat a koniec..
alebo sledujem v public viewing area a tam sa oslavuje…
niekedy berieme aj bicykle a tak sa da dianie na trati lepsie sledovat, a nie kazdy sa tam ide opit
( pri sledovani cyklistiky sa da aj zabavat) , tak to robia aj belgicania..
ale ono je to tak trocha aj o mentalite, slovaci su dost rezervovany narod a nevedia sa uvolnit.. :(
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 19. Aug 2015 9:21:02

Tak ste ma teda presvedčili že buřtíky sú dôležité :)
Nakoniec dobrá klobáska nie je zlá, vychladené pivečko poteší a šou bývala na štadiónoch už pri Pretekoch mieru.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Str 19. Aug 2015 12:13:51

@ifčo

Ale veď ja som nerozprával, že športový výkon nie je prvoradý...

Na akom špičkovom preteku si bol naposledy?

Vidíš to strašne zo stránky televízneho diváka a tam je to jasné, keď máš obľúbencov a máš ten šport rád, dokážeš to pozerať. Lenže musíš sa na to pozrieť zo stránky organizátora... Nemu nejde o to prilákať človeka čo to sleduje, čo vidí každý pretek, s takým organizátor počíta. Nemu ide o to prilákať masy ľudí a k tomu mu "celý ten humbuk okolo" strašne pomôže. Ja poznám ľudí, ktorí vybavili autobus a išli pozrieť na TdF. Myslíš, že tam poznali niekoho iného okrem Sagana? Nepoznali... oni išli podporiť len neho, išli zažiť tú atmosféru.

Takže, ja netvrdím, že to športové hľadisko nie je to prvotné... je a bude, lenže celá tá atmosféra okolo je proste len plus organizátorom a mestám. Pretože je to jednoznačné lákadlo ľudí. A čím viac tam tohto bude, tým viac potencionálnych ľudí. A ono to tak väčšinou je, čím prestížnejší pretek, tým viac "buřtov" a tým viac divákov. No a dôjde sa až k tomu, že sledovanosť zarába.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 19. Aug 2015 13:08:26

@berloq - veď som napísal že ste ma presvedčili, netreba presviedčať presvedčeného :)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 26. Aug 2015 9:50:03

viem ze sa v suvislosti s Petom spominala aj nejaka vysokohorska priprava v USA po Vuelte ale teda su kanadske klasiky uplne zavrhnute? nebolo by mozne keby odstupil po 10. etape na Vuelte tieto klasiky absolvovat?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Str 26. Aug 2015 12:57:08

@simko
Toto rozhodne nie je možné, pretože ak z Vuelty odstúpi, pretekať môže znova až 14.9.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 26. Aug 2015 14:40:32

lukas píše:@simko
Toto rozhodne nie je možné, pretože ak z Vuelty odstúpi, pretekať môže znova až 14.9.


aha chapem. dakujem za odpoved.
no snad sa Vuelta vyplati ako priprava. trochu ma mrzi ze opat dalsi rok kedy Peta nemozme sledovat na kanadských klasikach ktore mu velmi sedia. navyse v roku 2013 ked sa MS konali vo Florencii a Peto ako pripravu absolvoval aj tieto klasiky tak bol v celkom dobrej forme a len narocnost okruhu ho pripravila o lepsi výsledok a mozno vitazstvo. ale tak sucasna forma na Vuelte je celkom dobry prislub do Richmondu .
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 26. Aug 2015 15:05:05

lukas píše:@simko
Toto rozhodne nie je možné, pretože ak z Vuelty odstúpi, pretekať môže znova až 14.9.

Lukáš vzťahuje sa toto pravidlo len na závody world tour alebo by nemohol nastúpiť ani na závody Europe Tour? Pretože si spomínam že napr. Tom Boonen odstúpil v priebehu Gira a ešte počas konania Gira nastúpil na závod Baloise Belgium Tour kde vyhral etapu.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Str 26. Aug 2015 15:54:29

To by aj mňa zaujímalo, lebo presne na Boonena som si spomenul. Ale celkovo by pravidlo, že ak sa pretekár odhlási zo závodu, tak počas jeho trvania sa už nemôže zúčastniť iného, dávalo zmysel. Hoci teda Vuelta a Kanada to mi nejde príliš do kopy, ono býva problém aj pri dlhších presunoch v rámci jedného závodu na jednom kontinente a nie to ešte letieť hneď po závodonom zaťažení na Vuelte cez oceán a tam sa aklimatizovať a pripraviť.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Str 26. Aug 2015 19:39:18

Pokiaľ viem, tak to pravidlo platí len na závody World Tour.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 8 hostia

cron