Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Str 26. Aug 2015 23:33:43

Áno, MichalJ má pravdu, platí to iba na preteky World Tour. Ale napr. Milan Dvoršík zakazuje akékoľvek preteky. Chalani z Dukly, ktorí odstúpili na Czech Tour, nemohli ísť ani domáci pohár v Žiari.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Štv 27. Aug 2015 16:54:24

Straka dnes prišiel s trochu inou interpretáciou, vraj sa môže jazdiť v prípade, že závodník odstúpil pre zranenie - vraj to bol prípad Boonena. Tak ma ale zaujíma, že keď napríklad p. Dvorščík zakazuje aj preteky nižších kategórií, či by naopak pri súhlase rozhodcov na klasikách v Kanade nemohla byť povolená výnimka - napr. Nibalimu, ktorý vraj aj s niečim takým prišiel.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Štv 27. Aug 2015 22:34:02

Tak UCI dala Nibalimu jasne najavo, že žiadnu výnimku nedostane.

A ďalšia zaujímavá správa, aj vzhľadom k MS v časovke je, že Adriano Malori dokázal zdolať Tonyho Martina. Inak druhý bol Castroviejo. A štvrtý Dowsett. :)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 30. Aug 2015 12:16:17

vzhladom na to co sa odohralo vcera, mohol by Peto dostat vynimku na preteky v Kanade? kedze odstupil kvoli zraneniam. nemyslim ze ist tam po vysledky kedze casu na presun a aklimatizaciu je menej ale ako priprava na Richmond by to bolo dobre.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Štv 03. Sep 2015 21:42:25

Zachytil niekto info, že od včera je známa nominácia na Richmond?

Elit pôjde trojka z TS. PV pôjde TTT. PV sa tiež vyjadril, že ak ho nominujú do Elit tak určite pôjde, ale všetko ladí na TTT, kde by mal byť z BMC nominovaný.

Veľmi by ma zaujímalo, prečo naše dve bratské dvojice majú so sebou problémy. Z čoho to vzniklo, prečo je tá komunikácia len na úrovni cyklistiki. Veľmi zaujímavé.

Za CZE idú Kreuziger, Vakoč, Bárta, Štybar, Polnický, Hník. Medzi náhradníkmi aj Konig, ten už asi leží niekde na pláži :D a dúfa, že nebude musieť ísť.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 03. Sep 2015 22:00:12

dexterko píše:Zachytil niekto info, že od včera je známa nominácia na Richmond?

Elit pôjde trojka z TS. PV pôjde TTT. PV sa tiež vyjadril, že ak ho nominujú do Elit tak určite pôjde, ale všetko ladí na TTT, kde by mal byť z BMC nominovaný.

Veľmi by ma zaujímalo, prečo naše dve bratské dvojice majú so sebou problémy. Z čoho to vzniklo, prečo je tá komunikácia len na úrovni cyklistiki. Veľmi zaujímavé.

Za CZE idú Kreuziger, Vakoč, Bárta, Štybar, Polnický, Hník. Medzi náhradníkmi aj Konig, ten už asi leží niekde na pláži :D a dúfa, že nebude musieť ísť.


Cosi Lukas naznacil v inej teme a je skutocne asi pravda co sa tu uz niekolko rokov pise ze Velitsovci a Saganovci sa nemaju radi. Hoci nerad by som to tahal do roviny ze Velitsovci sabotuju MS alebo co. To skutocne nie. Ale moze byt rozdiel vo vykone hoci podvedomy ak si pre svojho lidra oddany a ak to robis len z povinosti. PS je v sirsom okruhu favoritov MS + uz par rokov rozhoduje o pocte nasich pretekarov na MS prakticky jeho forma. Podla mna ma pravo vybrat si spolujazdcov alebo aspon mat pri tom silne slovo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Pia 04. Sep 2015 2:50:33

Že sa nemajú radi je dlho všetkým známy fakt, ale netreba za tým hľadať niečo extra zlé. Velitsovci sa s Jánom Valachom dohodli, že to prenechajú Sagan klanu, o tom sme my, ľudia z cyklistiky, vedeli dlhšie, už pred určením širšej nominácie. SZC si však od Velitsovcov vyžiadal písomné stanovisko, že nebudú reprezentovať na MS 2015, aby sa predišlo špekuláciám. Keďže to včera bolo oznámené, zrejme k tomu došlo. Paťo Tybor je prvým náhradníkom. Všetci vidíme, že momentálne má životnú formu, no bez Kolářa by sa narušila ideálna chémia, ktorú Saganovci chcú.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 04. Sep 2015 8:32:11

dexterko píše:Zachytil niekto info, že od včera je známa nominácia na Richmond?

Elit pôjde trojka z TS. PV pôjde TTT. PV sa tiež vyjadril, že ak ho nominujú do Elit tak určite pôjde, ale všetko ladí na TTT, kde by mal byť z BMC nominovaný.

Veľmi by ma zaujímalo, prečo naše dve bratské dvojice majú so sebou problémy. Z čoho to vzniklo, prečo je tá komunikácia len na úrovni cyklistiki. Veľmi zaujímavé.

Za CZE idú Kreuziger, Vakoč, Bárta, Štybar, Polnický, Hník. Medzi náhradníkmi aj Konig, ten už asi leží niekde na pláži :D a dúfa, že nebude musieť ísť.

To že sa Saganovci a Velistovci sa nemajú radi som už počula v roku 2012, takže novinka to nie je.Ale nemyslím si že len kvôli Saganovcom nejdu na MS, tam bude aj dačo iné.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Pia 04. Sep 2015 8:49:35

Mám rád jedných aj druhých.S nomináciou na MS som spokojný. PV sa vyjadril,že sa pripravuje hlavne na časovku a jasne naznačil,že nebude nikumu zaberať miesto.Podľa mňa to chcelo nejakú zmenu,aj keď je otázne či dôjdu JS s MK do cieľa.Takto by sa dalo uvažovať ale aj o Tyborovi. Každopádne by bolo dobré ak by aspoň jeden z nich vydržal pri Peťovi,ked bude 10km do cieľa.
TS by mohlo tiež vyradiť Petra z nominácie na TTT. Pri všetkej úcte k ich pretekárom,podľa mňa na medailu mať nebudú.Pravdepodobnosť,že ju získa Sagan je vysoká a preto by ho mohli nechať ušetriť energiu.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 04. Sep 2015 9:29:45

Ja mám tiež rada oboch, fandím obom rovnako, ale Sagan je mi o troška sympatickejší aj keď je svojský ( aj vo vyjadreniach sa už zlepšuje, teda ja mám z toho taký pocit) je to taký zabavač na bicykli. Peter Velits má jednoduché vyjadrovanie dakedy nudné, ale inak fandím mu. A vyjadrím sa aj k nominácii na MS. V Závere bude Peter asi sám, aj keď nevieme ako je na tom zdravotne, keďže na Vuelte spadol a má pár zranení, ale neodpisujem ani Juraja ani Miša. Juraj má podľa mňa lepšiu sezónu ako po minulé roky, tento rok tuším skoro každý pretek dokončil (keď nie tak ma opravte), na domestika je v pohode. Mišo Kolář bol tento rok dosť často chorý ale celkom sa mu darilo tuším v Turecku, možno že namiesto Miša by som poslala Patrika Tybora. Držím palce chlapci. Predvídať ako dopade MS nevieme, bude to lotéria.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pia 04. Sep 2015 9:56:15

Pýtať si písomné vyjadrenie, že nebudú reprezentovať na MS, tak to mi príde teda poriadne divné. :roll:
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Richmond

Poslaťod Miki » Pia 04. Sep 2015 10:12:56

Môžme všetci len snívať o tom,že sa niekto s nominovaných dostane do posledného kola,samozrejme okrem P.Sagana.Ak je teda nominovaný J.Sagan a Kolár,ide predovšetkým o vzájomnú dôveru a predovšetkým, aby mu mal kto nosiť vodu resp.podať bicykel keď bude treba.Spolu trénujú,sú tam aj príbuzenské vzťahy,poznajú sa a predovšetkým im verí P.Sagan.Ak sa pôjde ostré tempo,napr.pri stíhaní úniku a vzájomne sa bude už nastupovať 5.-6 kôl pred cieľom,žiaden s nich sa už s čelom neudrží aj preto,že budú už vysilení plnením iných úloh.Ak niekto teda čaká,že sa Juraj resp.Kolár udrží do posledného kola,tak to je prakticky nemožné aj keby mali lepšiu výkonnosť,ako po väčšinu roka ukazujú.Podobne by to bolo aj u Velitsovcov,kde však asi chýba,práve tá vzájomná dôvera/podľa toho čo čítam na tomto fóre/Ja osobne budem spokojný,ak sa aspoň jeden z domestikov dostane na 200 km.Potom sa už P.Sagan môže spoľahnúť len na to,že ho nepostihnú techn.probblémy a bude mať šťastie.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Pia 04. Sep 2015 11:54:43

bloy píše:Pýtať si písomné vyjadrenie, že nebudú reprezentovať na MS, tak to mi príde teda poriadne divné. :roll:

Prečo? Keď sa rozhodli, že na MS nepôjdu, tak je logické, že to SZC nechce iba sprostredkovane počuť cez Valacha alebo Zollera, ale dostať aj písomne od nich, napr. emailom, nie? Neviem či si spomínate na Peking 2008, to je memento. Ale o tom tu rozhodne písať nebudem.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pia 04. Sep 2015 12:18:11

Beriem späť, ja som to zle pochopil. Som si pôvodne myslel, že Velitsovci poslali nejaký odkaz, že nepôjdu reprezentovať a mal som pocit, že to bolo prijaté tak, že nech to rýchlo podpíšu, aby si to náhodou nerozmysleli (čo by som čakal, že skôr sa ich budú snažiť presviedčať aby šli). Ale zrejme to chceli mať písomne len preto, aby sa neskôr netvrdil opak, toho čo sa stalo. Ok.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Pia 04. Sep 2015 13:47:18

Peter Sagan vraj dostal výnimku a bude štartovať v Kanade, pretože Vueltu opustil vinou organizátora. UCI tak chce trochu ulahodiť Tinkoff-Saxo. Zatiaľ to ale nie je oficiálne. Píšem to zatiaľ iba sem, pretože ešte existuje riziko, že je to klebeta. Bola by to dôležitá správa kvôli Riu. Ak by Peter v Kanade získal body (20-30 by malo stačiť), mohli by sme na OH postaviť štyroch pretekárov. Je potrebné byť do 15. miesta v tohtoročnom rebríčku krajín World Tour. Virtuálne strácame jeden bod, ale Poľsko pôjde hore zásluhou Majku. Ak sa to Petrovi nepodarí, do Brazílie pocestuje sám.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod cyklofan » Pia 04. Sep 2015 14:24:21

lukas píše:Peter Sagan vraj dostal výnimku a bude štartovať v Kanade, pretože Vueltu opustil vinou organizátora. UCI tak chce trochu ulahodiť Tinkoff-Saxo. Zatiaľ to ale nie je oficiálne. Píšem to zatiaľ iba sem, pretože ešte existuje riziko, že je to klebeta. Bola by to dôležitá správa kvôli Riu. Ak by Peter v Kanade získal body (20-30 by malo stačiť), mohli by sme na OH postaviť štyroch pretekárov. Je potrebné byť do 15. miesta v tohtoročnom rebríčku krajín World Tour. Virtuálne strácame jeden bod, ale Poľsko pôjde hore zásluhou Majku. Ak sa to Petrovi nepodarí, do Brazílie pocestuje sám.


Určite by sme mali v tom prípade len jedno miesto na OH? Študoval som trochu ten kvalifikačný kľúč a mne vychádza, že by sme mali mať 2 pretekárov, keďže krajiny na 7.-16. mieste Europe Tour majú 2 miesta a my sme tam v tom redukovanom poradí (-15 najlepších vo WT) na 14. mieste a je isté, že horšie ako 16. nebudeme.
cyklofan
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Pia 04. Sep 2015 15:35:09

Áno, študoval som to aj ja a písal viacerým kontinentálnym Slovákom, že to majú na dosah, ale ako hlava deravá som nesprávne odrátal iba 8 krajín zo Top 10 mimo Kolumbie a Austrálie ako sa to robí pri MS a tvrdil im, že potrebujú ešte 20-30 bodov.
Teraz po novom odratávam 12 krajín (COL a AUS sú mimo EU a Švajčiarsko je v rankingu Europe Tour za nami) a potrebujeme teda byť do 28. miesta v Europe Tour - reálne v rebríčku. Máš pravdu, to už dáme určite. Dvoch pretekárov v Riu postavíme. To sa už dá povedať teraz.
Vďaka za opravu!
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 05. Sep 2015 12:56:41

Popri vuelte sa dnes ide Brussels cycling classic s jazdcami ako Boonen,Demare,Kittel,Modolo,Nizolo,Kwiatek posledne dva rocniky vyhrala gorilka ktora dnes nestartuje a tak spozname noveho krala bruselu :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Sob 05. Sep 2015 17:54:35

Nevadí Lukáš, pri najhoršom si im dodal motiváciu naviac.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Miki » Uto 08. Sep 2015 10:12:31

Podľa zverejnenej informácie súpiska Tinkoffu na Quebec je bez Sagana.Neviem,ako to bude v Montreali.Viete niekto niečo viacej?
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 170 hostia

cron