Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Sob 27. Feb 2016 18:33:09

Van Avermaet uplatnil tak trošku skúsenosti. V roku 2014 bol podobne porazený Stannardom. On vtedy ako oveľa lepší šprintér (ako Stannard) si trúfol v poslednom pol kilometri prebrať prvú pozíciu a doviesť si Brita za sebou do méty, odkiaľ sa dá šprintovať, lenže Stannard ho vtedy nástupom dokonale zaskočil a GVA už ten rozdiel nestiahol. Dnes to možno práve on skúsil podobne... Aj keď je pravda, že keď on zrýchľoval bol prakticky na Petrovej úrovni, ale vyšlo mu to parádne, Sagana už pred seba nepustil.

Jasne, mohla z toho byť výhra, ale skôr ide o to, že Sagan je na tom zrejme ďaleko lepšie ako minulý rok v túto dobu. To ako si skupinu poľahky dobehol bol asi najkrajší moment týchto pretekov. Na to, že zatiaľ prakticky nepretekal je to skvelý výsledok, keďže sa jednalo o jednorázovku, navyše vo veľkej intenzite.

V Etixxe pijú? Alebo sú bez formy? Boonen s Terpstrom sa príliš neukázali, ale ešte podivnejšia bola tá ich taktika. Najprv na čele, potom sa rozpadnú, následne odtiahnu 30 km, aby Boonen nešprintoval... Och, no veľmi podivné. Ešte je skoro, ale ich hviezdy teda budú musieť zabrať, ak tam nebudú mať skutočne silného lídra, tímová sila im nepomôže... BMC sa im ľahko vyrovná a líder to môže dokončiť. Podobne slabá bola Kaťuša, na to, že na všetky tri prvé monumenty pôjdu ako jeden z mega favoritov... ani páru ani slychu.

Na druhú stranu, pretek treba brať s miernou rezervou. V minulej sezóne, pretek nadchol. Supersilný Stannard, ktorý zlikvidoval Quick-Step, supersilný Vanmarcke, ktorému traja borci z QS ledva odolávali... a inu. Prišiel apríl a Stannard odpadával ďaleko pred cieľom a Vanmarckemu napriek tomu, že sa viac lepila smola na päty, zostal výkonnostne za očakávaním. Uznávam, že forma tu niečo indikuje... ale netreba ju preceňovať.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Sob 27. Feb 2016 19:41:18

Časť Saganovho vyjadrenie zo stánky Tinkoffu:
“The break went a bit early,” Peter added. “We worked well together but in the finale I saw the gap was coming down so I made two or three accelerations on the cobbles and this took it out of me. I started to feel the cramps in the final kilometres and Greg is in better shape than me with a few more race days. But there are more important races to come."

Keby niekto náhodou nevedel anglicky ;)
"Únik sa vytvoril trochu skoro. Dobre sme spolupracovali, ale na konci som videl že odstup od pelotónu klesá, tak som spravil dve-tri zrýchlenia na kockách a zobralo si to svoju daň. V posledných kilometroch som začínal cítiť kŕče, a Greg je v lepšej forme ako ja s viac odjazdenými závodnými dňami. Ale ďalšie dôležité závody ešte prídu."

A aj ľudia z Tinkoffu sa vyjadrovali v štýle že Peter má super formu, a mať odjazdených viac závodných dní, dnes asi vyhrá.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Sob 27. Feb 2016 19:59:22

Škoda, že to Petrovi dnes nevyšlo, bol by si to zaslúčil; čím nechcem povedať, že Greg si to nezaslúžil. Aj Benoot sa stále zlepšuje a tie prognózy, že z neho môže byť veľmi silný závodník evidentne nebudú liché. Rowe tiež podal veľmi kvalitný výkon, ale do prvej trojky to akosi nezvládol.

Martin Etixxu určite chýbal, od pohľadu sa mi zdalo, že taký Vanderbergh celkom makal; Vermote, Maes, či Keisse by zas mali byť veľmi spoľahlivý domestici zvlášť na domácej pôde, tak neviem, kde bola chyba.

Uvidíme aký priebeh bude mať zajtra pretek z Bruselu do Bruselu bez Kuurne.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Sob 27. Feb 2016 21:30:57

Dám to sem, hoci to tu až tak nepatrí, ale bude aj reakcia na "MichalJ".

Dnes sme robili prvý komentár pretekov s Petrom Saganom na novom webe. Nechali sme odomknutú diskusiu od začiatku, vedeli sme, že keďže sa preteky nevysielajú na dostupných TV, budú sa riešiť streamy, pustili sme to teda, hoci teraz je tam zo 20 nemiestnych diskusných príspevkov. Neviem aký je Váš názor na túto problematiku.

Zároveň chcem povedať, že sa nám nepáčia dve veci. Dlhodobo sa stáva, že sa diskutujúci ostatných pýta, čo sa práve deje, ako dnes "majo". Pýtam sa potom, načo sa päť hodín víkend-nevíkend za choro malý honorár kolega venuje pretekom a všetko dôležité píše live nehovoriac o tom, že ráno vstával skoro kvôli Langkawi a medzi tým ešte live písal dva biatlonové články. Spolu dnes robil 12 hodín. Ja dnes 10, hoci robím kopec vecí, ktoré navonok nie je vidieť.

Taktiež sa nám nepáči, keď sa vyslovene duplikuje naša robota. Je nad slnko jasnejšie, že po pretekoch naša práca nekončí a brázdime všetky weby, aby sme priniesli aj vyjadrenia nášho borca. "MichalJ" tam neviem načo dával jeho reakciu. Tu na fóre je to, samozrejme, v poriadku.

Tiež som už asi stokrát povedal, že pod článkami sa k ničomu nevyjadrujeme. Znova sa nás tam niekto registrovaný, tzn. o tom vie "rado" pýta na niečo. Diskusia pod článkom sa automaticky zobrazovať nebude. Dostali sme X reakcií a súhlasíme s nimi, že diskusia niekedy przni článok a že to mnohí ľudia nechcú čítať. Urobili sme im po vôli, nezobrazuje sa automaticky. A druhá reakcia na zoradenie - nám sa to zdá takto lepšie, zhora dole.

Dvaja "Pet". Ak je používateľ čierny, znamená to, že nie je zaregistrovaný a môže mať akýkoľvek nick. Nepodarilo sa nám diskvalifikovať registrované nicky. Ak sa prihlásite, je jasné, kto ste.

Na záver ešte poviem, že som sklamaný, že tieto preteky nevysielala žiadna slovenská televízia, pretože tieto belgické HC klasiky sú najlacnejšie na trhu, lacnejšie ako zajtrajšie K-B-K, ktoré nepatria pod spoločného organizátora.

Ďakujem za priazeň a končím dnes.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Sob 27. Feb 2016 22:16:44

lukas píše: Takto si to rozhodne nepredstavujem. Nepohnúť prstom a ešte sa mne, naivke, vysmiať. Už ma tento boj s veternými mlynmi prestáva baviť.



Človek(Slováci obzvlášť) je tvor nevyspytateľný,stále sa mu niečo nepáči a stále niečo rieši a rozoberá.Tvrdú prácu vidí málo kto,o nejakom poďakovaní ani nehovoriac.Kontakt s viacerými ľuďmi znamená aj viac názorov(niekedy šialených).S tým sa musí jednoducho rátať,to je taká daň pri práci s ľuďmi.
Aj ja si veľakrát pripadám ako Don Quijote de la Mancha,ktorý bojoval s veternými mlynmi.Práve preto by som Ti chcel Lukáš poďakovať za tvoju perfektnú prácu a za čas ktorý tomu obetuješ.Taktiež som tu niekedy kritizoval,že tu dávate málo článkov o Saganovi (to som mal asi deň blbec) a za to by som sa vám chcel ospravedlniť.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod rrYan* » Sob 27. Feb 2016 23:58:08

lukas píše:Dnes sme robili prvý komentár pretekov s Petrom Saganom na novom webe. Nechali sme odomknutú diskusiu od začiatku, vedeli sme, že keďže sa preteky nevysielajú na dostupných TV, budú sa riešiť streamy, pustili sme to teda, hoci teraz je tam zo 20 nemiestnych diskusných príspevkov. Neviem aký je Váš názor na túto problematiku.

Zároveň chcem povedať, že sa nám nepáčia dve veci. Dlhodobo sa stáva, že sa diskutujúci ostatných pýta, čo sa práve deje, ako dnes "majo". Pýtam sa potom, načo sa päť hodín víkend-nevíkend za choro malý honorár kolega venuje pretekom a všetko dôležité píše live nehovoriac o tom, že ráno vstával skoro kvôli Langkawi a medzi tým ešte live písal dva biatlonové články. Spolu dnes robil 12 hodín. Ja dnes 10, hoci robím kopec vecí, ktoré navonok nie je vidieť.

...


Neuvazovali ste o specialnej sekcii pre "live" prebiehajuce preteky? Tam by ste mohli hadzat strucne, rychle, heslovite info o tom co sa prave deje + mozete nechat volnu diskusiu, resp. chat, ktory by vas vobec nemusel zaujimat... A az po skonceni uverejnit clanok (taky ako robite teraz), kde sa otvori nova, cista diskusia...
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 28. Feb 2016 9:14:37

lukas píše:Zároveň chcem povedať, že sa nám nepáčia dve veci. Dlhodobo sa stáva, že sa diskutujúci ostatných pýta, čo sa práve deje, ako dnes "majo". Pýtam sa potom, načo sa päť hodín víkend-nevíkend za choro malý honorár kolega venuje pretekom a všetko dôležité píše live nehovoriac o tom, že ráno vstával skoro kvôli Langkawi a medzi tým ešte live písal dva biatlonové články. Spolu dnes robil 12 hodín. Ja dnes 10, hoci robím kopec vecí, ktoré navonok nie je vidieť.


lukas tebe aj celej redakcii sa xcem uprimne ospravedlnit...vcera ked som sledoval pretek tak som bol v praci a obcas som musel odbehnut a bohuzial raz prave ked sa stala ta hlavna selekcia...refreshol som vasu stranku a tam este nic...v danom momente mi nedoslo ze to musi najprv niekto napisat a uploadnut az tak sa to tam objavi...preto som tak urychlene reagoval a pytal sa co sa dialo kym som bol prec...potom ma napadlo ze to bola riadna blbost a ze som tym podkopal robotu Tomasa Sandora...este raz velke a uprimne PREPACTE...nevymazal som to len z toho dovodu ze sa vzdy snazim si stat za tym co poviem alebo napisem...aj ked by to bola blbost alebo chyba ale radsej budem za chyby platit alebo sa za nich ospravedlnovat ako by som sa skryval ci prezliekal kabaty...tak som bol vychovany a taky sa snazim byt...ta otvorena sekcia komentov mi nevadi prave naopak len som si ju trosku pomylil s tym co tu navrhuje "rrYan" s nejakym live-chatom k danemu preteku...take veci mam rad ale aj v tomto som to trosku zle vyhodnotil a mozno aj preto som tam napisal tu blbu otazku...som si isty ze ak by niekto z redakcie xcel tak si vie spatne vytiahnut vsetky moje komenty co tu alebo pod clanky som napisal a sam by si videl ze patrim k vasim najvernejsim citatelom a aj obdivovatelom ze to vsetko pre nas robite a mate vzdy moju plnu podporu o to viac ma to cele mrzi...dokonca si ma raz osobne kontaktoval mailom za moje reakcie k OKOLO SLOVENSKA mozno si pamatas...z mojej strany asi tolko

k inym tvojim postrehom lukas:

tie niemiestne komenty s prepacenim(alebo radsej nie) bez prepacenia seru aj mna aj viacerych slusnych ludi co tu chodime ale tomu sa asi nevyhneme

k RTVS no koment...pre mna jedno sklamanie za druhym

a este moje postrehy k samotnemu preteku...povodne som ich xcel dat ako koment pod clanok ale po precitani niektorych som sa na to vykaslal ale tu to dam:

ja som mal tych poslednych 30-40km pocit ze peto nieje na tom az tak dobre ako GVA a myslim ze to videl aj on sam...pravidelne doplnoval stravu a tekutiny a obcas sa mi zdalo ze hlada vo vreckach aj to co tam uz davno nema...spolupraca v skupinke bola pekna...vsetko to vyprovokoval Rowe ale s pribudajucimy km som mal pocit ze sa coraz viac vezie a oddychuje...strasne vela hlavne na zaciatku toho uniku odtiahol Benoot...chlapec je naozaj dobry a ja osobne mu drzim prsty nech mu to ide aj nadalej...ani Peto ani GVA sa vobec neflakali a prikladali aktivne a poctivo ruku k dielu co dokopy sposobilo to ze to etixx nedokazal stiahnut...Gougeard sa uz len viacmenej viezol ale v jeho pripade je super uz len to ze to za nimy uvisel po celodennom uniku...to ze na konci sa priblizili bol podla mna uz len dosledok taktizovania skupinky v poslednych km...v spurte bol GVA lepsi minimalne o ten nastup a moment prekvapenie potom uz mali priblizne rovnaku rychlost...ja som ale spokojny...peto formu ma a boli to prenho v podstate prve preteky cize vykonostne by mal ist hore...teraz potrebuje hlavne nastartovat telo aby sa dostalo do pretekoveho rezimu a samozrejme aj svoje regeneracne schopnosti...skoda trosku ze to nevyhral hlavne kvoli tomu zeby nastartoval dobre aj hlavu...ale v jeho pripade sa o psychiku nebojim...vid MS Richmond po nie uplne vydarenej sezone...co sa tyka inych teamov...etixx prepadol neviem ci takticky ci vykonostne to nedokazem zhodnotit uvidi sa dnes...katusha tam vobec bola?...ak ano tak trenery mali im asi co povedat...este bolo trosku vydiet lottoNL-jumbo a IAM inac nic...inac super ze Gatto sa v pohode udrzal v hlavnej skupine Jay bol tiez nedaleko...skor ma trosku trapy tych vyse 13min benattiho a bodnara ale snad to bolo len takticke setrenie sa k voli dnesku lebo vedia ze dnes ak budu xciet peta udrzat v hre co najdlhsie budu musiet znovu driet ako kone lebo ak by na to vcera tak velmi nemali tak by asi odstupili(tot moj nazor)...tesim sa na dnes ale osobne predpokladam ze dnes to bude drvicka menom Kristof

krasnu nedelu vsetkym
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dem » Ned 28. Feb 2016 9:43:34

27.2.2016 - Omloop Het Nieuwsblad 123 km.

1. ARMITSTEAD Elizabeth, Boels - Dolmans Cycling Team - 03:23:05
2. BLAAK Chantal, Boels - Dolmans Cycling Team - 0:29
3. CROMWELL Tiffany, Canyon SRAM Racing - 0:29
DNF. MEDVEDOVA Tereza, Bepink

VIAC: http://cyclingtips.com/2016/02/armitstead-shows-her-rainbow-stripes-with-an-impressive-solo-win-at-omloop-het-nieuwblad/
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Ned 28. Feb 2016 10:51:12

Inak aby Vám to neušlo: berloq napísal blog "Valverde a jeho ciele" ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Ned 28. Feb 2016 10:58:32

Inak tie komenty pod článkom sú tuším najlepšie od kedy si pamätám k závodu kde štartoval Peter. Dokonca chýbajú tradiční trollovia, preteky okolo hnoja, atď. :)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 28. Feb 2016 12:03:09

bloy píše:Inak tie komenty pod článkom sú tuším najlepšie od kedy si pamätám k závodu kde štartoval Peter. Dokonca chýbajú tradiční trollovia, preteky okolo hnoja, atď. :)


radsej neprivolavaj najvacsieho "PANA"odbornika a "BOZSKEHO"odbornika...ti dvaja urcite nikomu nechybaju :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 28. Feb 2016 13:13:06

Vcerajsie preteky sa daju zo Saganovho pohladu interpretovat z viacerych pohladov. Skoda ze som to nevidel. Minimalne to jeho doskocenie veducej skupiny by som si pozrel. Vsade citam ze to bolo pekne tak by som to rad videl :). Urcite ukazal znamky formy. Potom by sa dalo polemizovat o tom preco ho v zavere chytali krce. To sa napadne podoba na vlanajsok. Uvidime neskor. Bud to bolo sposobene tym, ze nepretekal od januara alebo tym ze tieto 50km uniky mu proste nesedia. Prepadol s touto taktikou ako na Strade tak aj na E3. Na druhej strane vcera vela inych moznosti nemal ak chcel bojovat o vitazstvo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 28. Feb 2016 13:34:59

Keram píše:Vcerajsie preteky sa daju zo Saganovho pohladu interpretovat z viacerych pohladov. Skoda ze som to nevidel. Minimalne to jeho doskocenie veducej skupiny by som si pozrel. Vsade citam ze to bolo pekne tak by som to rad videl :). Urcite ukazal znamky formy. Potom by sa dalo polemizovat o tom preco ho v zavere chytali krce. To sa napadne podoba na vlanajsok. Uvidime neskor. Bud to bolo sposobene tym, ze nepretekal od januara alebo tym ze tieto 50km uniky mu proste nesedia. Prepadol s touto taktikou ako na Strade tak aj na E3. Na druhej strane vcera vela inych moznosti nemal ak chcel bojovat o vitazstvo.


Trúfam si napísať že porovnávať včerajší výkon Petra s minuloročnými Strade a E3 sa nedá. On veľmi rozmýšľal či sa má pripojiť k tomu úniku keďže vedel že tam nie je žiaden Etixxák a potom práve tá stíhacia jazda ho stála dosť síl. Bolo vidieť že nie je vyjazdený a aj takticky robil chyby (zbytočný nástup na pave) ale trúfam si povedať že je na tom výkonnostne lepšie ako minulý rok o takomto čase.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pet » Ned 28. Feb 2016 14:23:39

Tiež mám ten názor ako Ifčo + dovolím si predvídať, že ani na Strade to ešte nebude " ono " . Vyjazdenie predpokladám na Tirrene .
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 28. Feb 2016 14:36:01

ifčopifčo píše:
Keram píše:Vcerajsie preteky sa daju zo Saganovho pohladu interpretovat z viacerych pohladov. Skoda ze som to nevidel. Minimalne to jeho doskocenie veducej skupiny by som si pozrel. Vsade citam ze to bolo pekne tak by som to rad videl :). Urcite ukazal znamky formy. Potom by sa dalo polemizovat o tom preco ho v zavere chytali krce. To sa napadne podoba na vlanajsok. Uvidime neskor. Bud to bolo sposobene tym, ze nepretekal od januara alebo tym ze tieto 50km uniky mu proste nesedia. Prepadol s touto taktikou ako na Strade tak aj na E3. Na druhej strane vcera vela inych moznosti nemal ak chcel bojovat o vitazstvo.


Trúfam si napísať že porovnávať včerajší výkon Petra s minuloročnými Strade a E3 sa nedá. On veľmi rozmýšľal či sa má pripojiť k tomu úniku keďže vedel že tam nie je žiaden Etixxák a potom práve tá stíhacia jazda ho stála dosť síl. Bolo vidieť že nie je vyjazdený a aj takticky robil chyby (zbytočný nástup na pave) ale trúfam si povedať že je na tom výkonnostne lepšie ako minulý rok o takomto čase.


Ako som povedal da sa na to pozerat viacerymi sposobmi. V kazdom pripade este by som sa neodvazil vyvodzovat nejake zavery. Ale naznak formy tam urcite je co je pozitivne
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Ned 28. Feb 2016 16:11:09

majo píše:tie niemiestne komenty s prepacenim(alebo radsej nie) bez prepacenia seru aj mna aj viacerych slusnych ludi co tu chodime ale tomu sa asi nevyhneme


Myslím, že Lukáš myslel tými nemiestnymi príspevkami, práve tie vaše o streamoch...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ondro » Ned 28. Feb 2016 18:31:20

Už to tu niekde niekto trošku spomínal. Koľko je nás, ktorým tohtoročný začiatok sezóny pripomína ten minuloročný? Myslím samozrejme Peťa Sagana a chýbajúcu energiu v závere. A aj Tinkoffa ako celok. Očakávam, že tak trošku schytám "cez držku", lebo dlho nepretekal, ešte bude na sebe pracovať, zatiaľ sa testuje; a ako môžem po jednom víkende hodnotiť...
Ja len tak pocitovo, že som toto už raz videl. A ostatní budú na sebe tiež pracovať a zatiaľ sa testujú.
Vlastne by som chcel, aby teraz všetkých zdolal o kúsok a neskôr o parník. Ale čo nie je, môže byť.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 28. Feb 2016 19:07:45

ondro píše:Už to tu niekde niekto trošku spomínal. Koľko je nás, ktorým tohtoročný začiatok sezóny pripomína ten minuloročný? Myslím samozrejme Peťa Sagana a chýbajúcu energiu v závere. A aj Tinkoffa ako celok. Očakávam, že tak trošku schytám "cez držku", lebo dlho nepretekal, ešte bude na sebe pracovať, zatiaľ sa testuje; a ako môžem po jednom víkende hodnotiť...
Ja len tak pocitovo, že som toto už raz videl. A ostatní budú na sebe tiež pracovať a zatiaľ sa testujú.
Vlastne by som chcel, aby teraz všetkých zdolal o kúsok a neskôr o parník. Ale čo nie je, môže byť.


Ja tomu nerozumiem, to naozaj očakávate že Peter Sagan bude vyhrávať od februára do novembra ako na bežiacom páse? Však všetci čo tu diskutujete o cyklistike niečo viete tak nechápem prečo máte také prehnané očakávania. Čo si ty konkrétne očakával od tohto víkendu? Že Peter v sobotu porazí všetkých klasikárov a v nedeľu to naloží všetkým šprintérom? A že zrazu cez zimu sa z ostatných cyklistov Tinkoffu stanú skvelí pomocníci na klasiky? Zázraky sa nedejú.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Ned 28. Feb 2016 19:09:03

@ondro

Áno lenže minulý rok pred Strade Bianche najazdil u Arabov viac ako pol druhej tisícky km. Zatiaľ čo tento rok odjazdil len tie srandovné preteky v Argentíne a hneď išiel na dve severské jednorázovky. To je veľký rozdiel... Ono sa všeobecne rozpráva, že jednorázovky vyžadujú špeciálny tréning. Nedá sa na ne pripraviť čisto v kempe alebo na sústredeniach, tak isto sa na klasiku nedá pripraviť inou klasikou. Na to slúžia jednoznačne etapáky a tie zatiaľ žiadne nemá. A ísť do severskej klasiky zo sústredenia a byť tam medzi najlepšími, to je podľa mňa zatiaľ veľmi dobré. Nemyslím si, že mu v záveroch došlo tak ako v minulej sezóne na pretekoch. Včera to bol šprint po 50 kilometrovej šichte, GVA má v sebe viac kilometrov a proste vsadil, prekvapil, vyšlo to. Dnes to bol od Sagana taký šialený šprint, kde snáď chcel zahrať na prekvapenie inak to nemohol myslieť vážne :D .

Mne zatiaľ Sagan prišiel, že je na tom veľmi dobre. Jasné, že nikto nešteluje formu na Omloop. Ale ešte raz upozorním na faktory: Po prvé, klasiky po vysokohorskom sústredení a po druhé, niektorí jazdci sú viac rozjazdení, napr. z Arábie.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 28. Feb 2016 19:30:27

ifčopifčo píše:Dnes to bol od Sagana taký šialený šprint, kde snáď chcel zahrať na prekvapenie inak to nemohol myslieť vážne .


Druhá možnosť že zle odhadol vzdialenosť do cieľa :lol:

Po týchto dvoch pretekoch mám z PScyklistiky veľmi dobrý pocit. Dobre sa na to pozerá.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 268 hostia