Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 06. Mar 2016 0:34:47

pozitivne je ze Peto je natom v tomto obdobi lepsie ako minuly rok ale este tam nieco trosku chyba v zaveroch. nechcem sa uz vracat k tomu porovnavaniu s rokom 2013 ale este mi to neda:) mozno by bolo zaujimave vediet casy na zaverecnom kopci v Siene z roku 2013. necudoval by som sa keby bol Petov cas vtedy najrychlejsi. inak v tom roku bol Peto na jar perfektne pripraveny. monument mu usiel iba tesne. mohlo mu vyjst jednak MSR alebo aj RvV tam bol Cancellara vo velkej forme a na Paterbergu mu usiel az v poslednych metroch. odvtedy ako by nevedeli vyladit Petovu formu na monumenty. forma mu pride potom na Californii a TdF ako to bolo minuly rok. nevadi 3 najdolezitejsie preteky jari este len pridu a do prveho su este dva tyzdne a Tirreno tak verim ze sa to doladi.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Ned 06. Mar 2016 1:10:07

Ja súhlasím s Tibim, tiež mám pocit, že Peter skúšal aj dnes nejaké veci s výhľadom na to aby si v pretekoch preveril ako je na tom a že na monumentoch pôjde viac taktickejšie. Čo sa týka formy, tak ťažko hovoriť, lebo sa dá predpokladať, že ani ostatní pretekári nebudú ešte v top forme. Budúci týždeň sa je na čo tešiť, lebo idú dva etapáky vysokej úrovne, veľmi sa na ne teším.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 06. Mar 2016 12:16:55

Nemyslím že Peťo iba skúšal nejaké veci. To by mi možno pasovalo skôr k Cancellarovi a nie k nemu. On chcel vyhrať. Ten jeho štýl je podľa mňa hlavne výsledkom jeho skúseností z minulosti, keď vlastne všetky jeho úspechy v jednorazovkách a klasikách prišli po aktívnej jazde a útoku buď sólovému, alebo z malej skupiny. Ale je to vlastne logické, hlavne ak sa nemôže príliš spoliehať na tímovú podporu. Ak mu v podobnej situácii nastúpia iní, tak ťažko hľadá niekoho na spoluprácu na sťahovaní úniku. Ten jeho imidž veľmi dynamického jazdca, ktorý to na konci zvalcuje mu v tomto moc nepomáha. Preto on útočí takmer vždy pri prvej vhodnej príležitosti a postaví všetko na jednu kartu a to aj v situácii keď sa možno necíti úplne v TOP forme. V tých únikoch potom ide všetky striedania naplno, tak aby únik uspel. Nenecháva si potrebnú rezervu do záveru (na rozdiel od kolegov z brejku) alebo to nedokáže dosť dobre odhadnúť. On si to asi bude musieť zrovnať v hlave, tak ako to musel svojho času urobiť aj Spartakus, ktorého považujem za majstra taktiky. Momentálne je vlastne výhodné, že ukázal súperom nejakú tú zranitelnosť. Na očiach v klasikách bude teraz hlavne Kristoff a Cancellara.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Ned 06. Mar 2016 18:25:09

West píše:Nemyslím že Peťo iba skúšal nejaké veci. To by mi možno pasovalo skôr k Cancellarovi a nie k nemu. On chcel vyhrať. Ten jeho štýl je podľa mňa hlavne výsledkom jeho skúseností z minulosti, keď vlastne všetky jeho úspechy v jednorazovkách a klasikách prišli po aktívnej jazde a útoku buď sólovému, alebo z malej skupiny. Ale je to vlastne logické, hlavne ak sa nemôže príliš spoliehať na tímovú podporu. Ak mu v podobnej situácii nastúpia iní, tak ťažko hľadá niekoho na spoluprácu na sťahovaní úniku. Ten jeho imidž veľmi dynamického jazdca, ktorý to na konci zvalcuje mu v tomto moc nepomáha. Preto on útočí takmer vždy pri prvej vhodnej príležitosti a postaví všetko na jednu kartu a to aj v situácii keď sa možno necíti úplne v TOP forme. V tých únikoch potom ide všetky striedania naplno, tak aby únik uspel. Nenecháva si potrebnú rezervu do záveru (na rozdiel od kolegov z brejku)


Možno som sa trocha zle vyjadril.O tom,že chcel Peter vyhrať nikto nepochybuje.Chcel to,ale dokázať silou a vytrvalosťou.Podľa mňa nechce a ani si nemôže dovoliť jazdiť tieto začiatočné JK-vychcano.To by sa mu mohlo pri monumentoch veľmi škaredo vypomstiť.Musí brať do úvahy aj silu svojho tímu,ak by mal pri sebe borcov z ETIXXU,tak by sa dalo o tom uvažovať.Ja už neverím tomu,že Peter nevie jazdiť takticky.Na MS ukázal,že vie.Je si ale vedomý aj toho,že to nemôže robiť stále a pravidelne.To by si mohol dovoliť skutočne iba vtedy,ak by mal okolo seba top tím,ktorý by mu sťahoval úniky,vyčerpal súperov,rozbehol šprint.
Podľa mňa sa aj pri tej aktívnej jazde testuje,akú má vlastne výkonnosť a testuje si u toho aj súperov.Možno aj kvôli tomu aby zvolili na monumentoch tú správnu taktiku.Ak tu porovnáme výkonnosť s minulým týždňom a vzájomným súbojom s GVA,tak je stúpajúca.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 06. Mar 2016 22:29:11

Rozoberáte tu viacerí formu Petra Sagana. Či má na formu či nie. Môj osobný postreh, neviem či sa mi to len zdá alebo to tak vidí aj niekto iný. PS jazdí na etapákoch a pretekoch nižších kategórií podstatne útočnejšiu cyklistiku ako na "monumentoch". Nie je to iba tento rok už v minulosti útočil, nastupoval s pelotónu aj 50-60 km pred cieľom. Wewelgen 2013, aj minulý rok ťahal skupinu ešte pred rozhodujúcim únikom, Bianche asi každý rok jazdí v podstate stále "divočinu", Montreal ( asi 2014 ) Ak si pamätáte jeho jedno z prvých víťazstiev vo WT Tuším na Paris - NIce.... Atď To isté často predvádza na TdF. Trhá sa do únikov.
Na monumentoch jazdí, podľa môjho skromného názoru úplne iným šýlom. Takým štýlom "Štybar". Ak sa mýlim tak ma opravte ale na monumente som ho nevidel útočiť, že by nastupoval zo supiny atď ( okrem P-R2014, ale tam si skôr myslím že sám sebe neveril na posledné kocky ). Vždy sa len snaží držať v čelnej skupine ale o rozhodujúci nástup sa nesnažil ani raz. Mýlim sa?
Dokonca aj ten jediný "monument" čo vyhral Majstrovstvá sveta najprv útočil GVA a Peter ho "len" doťahoval. Že nakoniec Grega utrhol je už Petrova sila
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 06. Mar 2016 22:48:19

Roman už bude štartovať na TIrreno - Adriatico, mal črevnú chrípku, dúfam že ostatných nenakazí. http://romankreuziger.com/tesim-se-na-tirreno/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 07. Mar 2016 10:31:22

Mino píše:Rozoberáte tu viacerí formu Petra Sagana. Či má na formu či nie. Môj osobný postreh, neviem či sa mi to len zdá alebo to tak vidí aj niekto iný. PS jazdí na etapákoch a pretekoch nižších kategórií podstatne útočnejšiu cyklistiku ako na "monumentoch". Nie je to iba tento rok už v minulosti útočil, nastupoval s pelotónu aj 50-60 km pred cieľom. Wewelgen 2013, aj minulý rok ťahal skupinu ešte pred rozhodujúcim únikom, Bianche asi každý rok jazdí v podstate stále "divočinu", Montreal ( asi 2014 ) Ak si pamätáte jeho jedno z prvých víťazstiev vo WT Tuším na Paris - NIce.... Atď To isté často predvádza na TdF. Trhá sa do únikov.
Na monumentoch jazdí, podľa môjho skromného názoru úplne iným šýlom. Takým štýlom "Štybar". Ak sa mýlim tak ma opravte ale na monumente som ho nevidel útočiť, že by nastupoval zo supiny atď ( okrem P-R2014, ale tam si skôr myslím že sám sebe neveril na posledné kocky ). Vždy sa len snaží držať v čelnej skupine ale o rozhodujúci nástup sa nesnažil ani raz. Mýlim sa?
Dokonca aj ten jediný "monument" čo vyhral Majstrovstvá sveta najprv útočil GVA a Peter ho "len" doťahoval. Že nakoniec Grega utrhol je už Petrova sila


mozno mas pravdu mozno nie ale treba si uvedomit hlavne ten obrovsky rozdiel medzi etapakmi a klasikami...peto nieje jazdec na celkove poradie...berie to vzdy etapu po etape a preto moze viac riskovat skakat do unikov ci utocit podstatne skor...v klasikach treba viac rozmyslat...prilis skory utok moze by smrtelny alebo prilisne cakanie moze sposobyt ze sa do boja o vitazstvo ani nedostane...taktika je tam velmi dolezita rovnako ako instinkt a vycitenie toho spravneho momentu...no a ked sa jedna o klasiku typu monument tak to vsetko plati 100nasobne...tak to vidim ja...casto sa tu ludia hlavne pod clankami ohanaju MS(hlavne nemenovany slavomir)...tvrdi ze ma peto cakat do konca ako na MS...totalna kravina...v richmonde bolo jasne ze sa bude rozhodovat v poslednom kole na tych troch kopcekoch tesne pred cielom preto kazdy s favoritov sa skryval a setril sily a rozdali si to na konci a chvalabohu peto bol najlepsi...ale pri klasikach na ktore sa peto zameriava to tak nieje tam rozhodujuci utok musi prist skor...najvacsi magory a "odbornici" ktori po kazdej klasike si radi do peta kopnu a velebia vsetkych okrem neho hlavne spartakusa si neuvedomuju ze presne takymto stylom fabien vyhraval a vyhrava tolke roky...zautoci v tazkych usekoch a potom bojuje dlhe km do ciela ale to inac nejde lebo pred cielom nieje utocit kde...ina kava je amstel alebo strade bianche ale to niesu finishe kde by mal peto vsadzat na utok v poslednom kopci lebo tam ich neda a on to vie...ja osobne si myslim ze cokolvek tu my napiseme su len subjektivne nazory a dojmy a on najlepsie vie ci robi dobre alebo nie...som sa rehotal ako tu niektory vypisovali po omloope ako GVA roztrhal peta o kolko je lepsi atd a tyzden na to vypisuju ako spartakus dokonca zosmiesnil peta...preco ale nikto z tych magorov nespomenul ze kde bol GVA ze si ani netukol ked peto zautocil...a skusal to bojoval bolo to vidiet v TV ale proste nanho nemal...jediny kto bol rovnako silny bol styby...fabien to len taktak dotiahol k nim...ak by tam bolo este 100m stupania tak podla mna to neda...no ale finish mali lepsi a to nakoniec rozhodlo ale bol to peto kto im zariadil to aby boli v tom finishi v predu...ja mu verim a verim aj v uspech na monumentoch...este stale je mlady a casu ma dost...a ako som tu uz napisal x-krat kazdy trenuje a kazdy xce vyhrat (ved si len pozri co predviedol na strade branbila) a konkurencia je obrovske...fandime a tesme sa z toho co nam peto predvadza a nehladajme dovody ak do nich nevidime
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Pon 07. Mar 2016 22:20:54

ifčopifčo píše:Tak som si pozrel posledných 20 km zo záznamu a mužom dňa je asi Brambilla, ten išiel fantasticky a vôbec celý Etixx, dvaja na čele a zo zadu to istil Vakoč ktorý perfektne chytal pokusy o nástupy a keď sa dostal na čelo tak celú skupinu brzdil. Aj únik Brambillu 6km pred cieľom bola výborná taktika pretože Štybyho by asi nepustili. A tak to bolo na Spartakovi a Petrovi ktorý si asi vyprázdnil celý rezervoár síl. Nevadí, keď si spomeniem na minulý rok keď odpadol zo špice 20 km pred cieľom, tak tento rok je na tom oveľa lepšie. Teraz príde Tirreno a dúfajme že Peter doladí formu aby bol na klasiky v svojej top forme.

Quick-Step to opäť rozohral naozaj skvele. A dá sa povedať, že ostatné tímy doslova rozložili. Ťažko povedať, či spravili niekde chybu... asi by som skôr povedal, že nie.

Ale... jedna teória, možno z roviny šialených. Štybar vyhrať mohol... Po tom ako prišli pod posledný kopec a Brambilla bol vpredu, bola Štybarova taktika jasná, nepustiť ani Sagana ani Kancla. A to sa prakticky perfektne darilo... lenže Brambilla napriek tomu, že skutočne v ten deň predviedol senzačný výkon na Santa Caterine mu došlo tak neuveriteľným spôsobom, že keď kopec povolil naopak prešiel do roviny až zjazdu, vtedy sa mu tá bolesť a únava vryla do nôh a on nebol schopný to dotiahnuť, prakticky sa tam plazil. To nahralo Cancellarovi enormne... Štybar mu samozrejme nastúpiť nemohol, pretože, čo keby sa ho niekto udržal a doviedol by niekoho k Brambillovi, takže musel čakať. Lenže Cancellara zrýchlil a vyflusnutého Brambillu predbehol a tam na tej uzučkej ceste v takej rýchlosti, sa dostať cez niekoho takého ako je Kancl je prakticky nemožné. Takže naozaj možno šialenosť... Keby Brambillu dohnalo to trio ešte na Santa Caterine, Štyby by Cancellarovi v tom prudkom kopci dokázal nastúpiť a újsť.

Každopádne pred Cancellarom obrovská poklona. Spomínal som to aj pred pretekmi a myslel si to počas celého preteku. Bol som na tom, že keď sa dostanú Sagan a Štybar s Cancellarom pod Santa Caterinu, Švajčiar je vybavený... Ale to som sa prepočítal. Cancellara vybavil Sagana a prakticky všetkých, aj keď si naozaj myslím, že ten vyššie spomínaný priebeh mu enormne napomohol. Je však absolútne perfektné, že sa dokáže takto motivovať, že poráža všetkých. Titul zo Sieny už má dnes veľkú cenu, avšak ak ešte zosilnie na kockách z neho bude beštia...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Pon 07. Mar 2016 22:30:09

Inak k pretekom ako takým. Boli podľa mňa opäť skvelé, počasie bolo k cyklistom prívetivé, aj keď pre nás možno naopak, čakali sme buď A alebo B. Tým A som myslel krásne slnečné Toskánsko a tým B som myslel podobnú špinavú zaležitosť, ako zažili v roku 2010 na Gire. Napriek tomu sa to opäť po roku parádne vydarilo, možno na margo prenosu, že bol dosť krátky... tuším 50 km live, to by mohli po predchádzajúcich skúsenostiach zmeniť a verím, že prípadný WT štatút tomu pomôže. Tak isto dĺžke, ono možno 20 km hore-dole... ale tých 200 km by pretek takejto kvality mohol mať.

Trošku nechápem debatu ohľadne Sagana. Skúša, trénuje, ide na plno? To snáď nemyslíte vážne... samozrejme, že ide naplno! To je predsa absolútne jasné a to, že útočí skoro, to nie je dôsledok skúšania, ale skôr taktiky "ako vyhrať". Keby nenastúpil a neoddelil zrno od pliev štvrtý by bol iba ťažko... Pretože ako sme videli, v tom kopci mu chýbalo veľa. A že nevyhral resp. bol slabší ako traja cyklisti? To je skôr o tom v akej fáze tréningu sa nachádza.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Paris - Nice

Poslaťod berloq » Uto 08. Mar 2016 1:25:50

Možno ste si všimli, že som pridal druhý blog na stránke, kde som písal o klasikách. Už som to tu takto pred rokom písal, no napísal som to v trošku lepšej forme. Celá tá belgická jar, tá tradícia, história, epickosť, odkaz a monumentalita tých pretekov, to na človeka proste dýchne... Napriek tomu som rád, že sa začala sezóna naozajstných etapových pretekov. O "Pretekoch za slnkom" sa rozpráva ako o najprestížnejšom etapovom po GTs. Aj keď pre jazdcov (GC na GT) sú to vlastne všetko prípravné preteky, ktoré tvoria jednu veľkú skladačku, ktorá má vytvoriť fazónu pre primárny cieľ, Paris - Nice jednoznačne cenu má... a to značnú. Tento rok je trasa zase o niečo inakšia. Trošku sa pozastavujem nad nezaradením časovky na Col d´Eze, hlavne z toho dôvodu, že na Tour sa pôjde po dlhšej dobe časovka podobného charakteru, preto som čakal, že ASO na tomto preteku jasne zvolí prípravu, pre týchto borcov. Každopádne si pôjdu obhliadnuť Veternú horu, ktorá mimochodom bola v tomto preteku zaradená aj v roku 2008, vtedy klasicky ako cieľové stúpanie (aj keď sa tuším až hore neišlo...). Ale celkovo je trať tento rok asi ťažšia ako na T-A.

Inak ten prológ organizátori nejako zle zmapovali nie? V preview etapy je písané, že trasa je čistá rovina, človek pozrie na profil a skutočná placka. Lenže pri pozeraní etapy, to teda úplne ploché nebolo... tam boli úseky, kde jazdci lámali bicykle a v sedle teda nesedeli. Ostatne priemerná rýchlosť víťaza hovorí za všetko 47,8 km/h to nevypovedá o rovinatom prológu. Prečítal som diskusiu pod článkom a súhlasím s Westom. Bol to veľký výkon od Matthewsa... V prvom preteku sezóny poraziť v časovke celé pole na čele s Dumoulinom je proste známka výkonnosti... bez rozjazdenia hneď na maximálny výkon vyhrať, to sa ráta určite. A opäť po roku som sklamaný z Petra Velitsa... takto pred rokom som tu dostal sódu, ako sa domestici musia šetriť a nakoniec to bolo kvôli operácii... No čo k tomu dodať, Velits podal veľmi zlý výkon. Argumentovať, že je domestika tí sa musia šetriť, nie je absolútne na mieste, keďže celý rad domestikov z BMC (a vlastne z celého poľa) skončil pred ním a tí budú tiež len makať, často sa len biť s vetrom ďaleko pred cieľom. Skrátka prológ jazdí naplno takmer každý, pretože čo keby... Velits je jednoducho z formy. Keď sa pozrieme na rok 2013 a vtedajší jeho prológ na tomto preteku... Pri tom ako skvelému tímovému časovkárovi by ten prológ až tak hrozný byť nemal... Tu nepotrebuje odtiahnuť 50 km (ale Peter vedel aj to)... A neberte to ako tlachanie, ja som výhru nečakal, ale 130. miesto je určite aj pre kopu z vás veľkým sklamaním.

A dnešná etapa bola super tiež!
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Peter Velits

Poslaťod sportovec » Uto 08. Mar 2016 10:37:23

berloq píše:No čo k tomu dodať, Velits podal veľmi zlý výkon. Argumentovať, že je domestik a tí sa musia šetriť, nie je absolútne na mieste, keďže celý rad domestikov z BMC (a vlastne z celého poľa) skončil pred ním a tí budú tiež len makať, často sa len biť s vetrom ďaleko pred cieľom. Skrátka prológ jazdí naplno takmer každý, pretože čo keby... Velits je jednoducho z formy. Keď sa pozrieme na rok 2013 a vtedajší jeho prológ na tomto preteku... Pri tom ako skvelému tímovému časovkárovi by ten prológ až tak hrozný byť nemal... Tu nepotrebuje odtiahnuť 50 km (ale Peter vedel aj to)... A neberte to ako tlachanie, ja som výhru nečakal, ale 130. miesto je určite aj pre kopu z vás veľkým sklamaním.

Ty si toho už musel v profi-týmoch teda najazdiť, keď tu zakaždým dávaš takéto svoje siahodlhé tapety a výlevy ... :ugeek: Peter Velits predsa nie je Peter Sagan, a on to veľmi dobre vie. Jeho forma zo slávnej Vuelty sa mu už asi nikdy nevráti. Je to jeden veľmi inteligentný mladý muž. Stačí si pozrieť jeho rozhovory. Nechápem načo sa má trhať. Či skončí na 20. alebo 98. mieste to je že už ale úplne jedno. Ale ak nebude vládať ťahať Portemu špicu (ktorý už 2x vyhral GC Paris-Nice), tak dostane padáka a nezoberú ho na ani na TdF. Porte išiel do BMC, aby vyhrával preteky. (Aby skúsil Tour a nebol v tieni Frooma.) A na to potrebuje premazaný a verný team. Možno potom Velitsovi pustia za odmenu nejaké Arabské preteky ... Aj keď je síce pravda že v roku 2014 skončil na 9. mieste, ale to ešte nebol tak hlboko dole v hierarchii teamu. No možno sa ukáže, že máš nakoniec úplnú pravdu a je úplne mimo formy. To by bolo veľmi smutné pre slovenského fanúšika :cry:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 08. Mar 2016 11:15:59

@športovec - ja si rád prečítam berloqove príspevky pretože sú k téme a je vidieť že toho o cyklistike vie dosť. A rád si prečítam aj tvoje. Takže celkom nerozumiem tvojej prvej vete, veď o tom predsa diskusia je, napísať svoj názor. Poznámky o tom kto koľko a kde najazdil sem podľa mňa nepatria.
A teraz k Velitsovi. O tom ako išiel Peter Velits a v akej je forme môžeme len teoretizovať a špekulovať pretože nevieme aké konkrétne úlohy má Peter v danej etape, nevieme v akom je zdravotnom stave, v akej je pohode. Je fakt že 7 km prolog by taký časovkár akým bol (je?) Peter by mal zvládnuť lepšie, na druhej strane keďže ho GC nezaujíma a je k dispozícii Portemu tak pre neho bude asi dôležitejšie splniť si svoje úlohy v etapách kde by sa jeho pomoc mala prejaviť najviac. A to prológ určite nie je. Chápem, že nám fanúšikom je dosť ťažké prijať fakt že Peter je radovým domestikom ale asi sa s tým budeme musieť zmieriť. Nie je prvým a ani posledným cyklistom ktorý svoj výsledkový strop prežíval v skorších časoch a neskôr, keď sa dostal do cyklisticky najlepších rokov tak stagnuje. Tak mu držme palce a verme že okrem poctivej práce pre lídra nám Peter ešte niekedy ukáže aj niečo naviac, niečo čo by predsa len prinútilo srdce jeho fanúšika intenzívnejšie sa rozbúšiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Peter Velits

Poslaťod sportovec » Uto 08. Mar 2016 12:12:13

ifčopifčo píše:@športovec - ja si rád prečítam berloqove príspevky pretože sú k téme a je vidieť že toho o cyklistike vie dosť. A rád si prečítam aj tvoje. Takže celkom nerozumiem tvojej prvej vete, veď o tom predsa diskusia je, napísať svoj názor. Poznámky o tom kto koľko a kde najazdil sem podľa mňa nepatria.

No ... nechal som sa uniesť, lebo už som zvyknutý len na rozumné príspevky k veci ... :ugeek: ... čím viac balastu a nezmyslov, tým sa nechám viac vytočiť ... :oops:

Ja si tiež rád prečítam tvoje, lebo píšeš väčšinou samé tvrdé dáta s dobrou analýzou, argumentuješ k veci a máš už svoje napozerané. Naučil si sa používať http://procyclingstats.com/ a iné + prečítal si toho zjavne kopec, takže sa nenecháš nachytať na hruškách. Radosť čítať tvoj príspevok, ktorý je niekedy lepší ako samotný článok.

ifčopifčo píše:A teraz k Velitsovi. O tom ako išiel Peter Velits a v akej je forme môžeme len teoretizovať a špekulovať pretože nevieme aké konkrétne úlohy má Peter v danej etape, nevieme v akom je zdravotnom stave, v akej je pohode. Je fakt že 7 km prolog by taký časovkár akým bol (je?) Peter by mal zvládnuť lepšie, na druhej strane keďže ho GC nezaujíma a je k dispozícii Portemu tak pre neho bude asi dôležitejšie splniť si svoje úlohy v etapách kde by sa jeho pomoc mala prejaviť najviac. A to prológ určite nie je. Chápem, že nám fanúšikom je dosť ťažké prijať fakt že Peter je radovým domestikom ale asi sa s tým budeme musieť zmieriť. Nie je prvým a ani posledným cyklistom ktorý svoj výsledkový strop prežíval v skorších časoch a neskôr, keď sa dostal do cyklisticky najlepších rokov tak stagnuje. Tak mu držme palce a verme že okrem poctivej práce pre lídra nám Peter ešte niekedy ukáže aj niečo naviac, niečo čo by predsa len prinútilo srdce jeho fanúšika intenzívnejšie sa rozbúšiť.

S týmto sa dá len na 100% súhlasiť.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod kvahon » Uto 08. Mar 2016 23:17:56

ja už fakt nemôžem toto čítať, toto večné ospravedlňovanie slabých výkonov Velitsa, hľadanie výhovoriek /myslím teraz konkrétne zo strany ifčopifčo/, a špekulovanie, že nevieme aké mal úlohy v danej etape a či nebol chorý a že ho GC nezaujíma a podobné bla-bla-bla.... Aké asi môže mať úlohy v 7km prológu? Takáto vec sa ide jedinou taktikou - od začiatku naplno, v strede sa ešte pokúsiš zrýchliť a na záver ešte trochu pridáš. To je celé. Snáď si naozaj myslíš, že sedem kilometrov naplno by ho odrovnalo tak veľmi, že na druhý deň by nebol schopný sa posadiť na bicykel? Preboha!!!
Ako ten tvoj "hlod" pod inou debatou, že "Cancel už najazdil v sezóne 2000 km a Sagan len 1500, čo je celkom slušný rozdiel"... Ty si slušný teoretik v hľadaní na googli, ale na bicykli si zrejme nikdy nesedel.
Ospravedlňujem sa, ale na toto som už musel reagovať.
Dobrú noc
kvahon
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 09. Mar 2016 11:54:42

kvahon píše:ja už fakt nemôžem toto čítať, toto večné ospravedlňovanie slabých výkonov Velitsa, hľadanie výhovoriek /myslím teraz konkrétne zo strany ifčopifčo/, a špekulovanie, že nevieme aké mal úlohy v danej etape a či nebol chorý a že ho GC nezaujíma a podobné bla-bla-bla.... Aké asi môže mať úlohy v 7km prológu? Takáto vec sa ide jedinou taktikou - od začiatku naplno, v strede sa ešte pokúsiš zrýchliť a na záver ešte trochu pridáš. To je celé. Snáď si naozaj myslíš, že sedem kilometrov naplno by ho odrovnalo tak veľmi, že na druhý deň by nebol schopný sa posadiť na bicykel? Preboha!!!
Ako ten tvoj "hlod" pod inou debatou, že "Cancel už najazdil v sezóne 2000 km a Sagan len 1500, čo je celkom slušný rozdiel"... Ty si slušný teoretik v hľadaní na googli, ale na bicykli si zrejme nikdy nesedel.
Ospravedlňujem sa, ale na toto som už musel reagovať.
Dobrú noc


Keď nemôžeš čítať, tak nečítaj. Ľahká pomoc. Gilbert skončil v časovke na 174. mieste, škoda že si mu nešiel poradiť tú tvoju fantastickú taktiku na prológ, možno by skončil vyššie. Alebo žeby nebol úplne fit? Žeby ho tých 7 km "odrovnalo"? Samozrejme že moja poznámka čo sa týka Velitsových úloh smerovala skôr na iné etapy ako na prológ pretože tam je pre domestika úloha jednoznačná. Aká iste vieš.
Rozdiel medzi 1500 a 2000 km je 25%, na začiatku sezóny pri časovaní formy a naberaní pretekárskych km to je určitý rozdiel. Môže to hrať úlohu ale aj nemusí ako ukazuje na P-N Matthews. Na bicykli som sedel a trúfam si povedať že oveľa skôr ako ty ale naozaj nechápem čo to má spoločné s tým čo píšem. Ja viem že ti ležím v žalúdku, tak si pokojne uľav.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Str 09. Mar 2016 12:32:18

Gilbert odstupuje z pretekov Paris - Nice, kvôli chorobe. http://www.cyclingnews.com/news/gilbert ... h-illness/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 09. Mar 2016 12:49:13

@kvahon - a ešte doplním niečo čo iste vieš ale si na to pozabudol, v prológoch idú naplno 3 skupiny cyklistov, jazdci na GC, tí ktorí sa cítia na dobrý výsledok trebárs top 10 a tí ktorí cítia v ďalších etapách šancu na žlté. Ostatným je úplne jedno či skončia 15,13,80 alebo 30 .....
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Peter Velits

Poslaťod sportovec » Str 09. Mar 2016 13:01:14

kvahon píše:ja už fakt nemôžem toto čítať, toto večné ospravedlňovanie slabých výkonov Velitsa, hľadanie výhovoriek

Nikto ho neospravedlňuje ani neospevuje. Ale robiť závery o forme z vypusteného prológu?
Robí domestika - zvykajme si. Kvalitu jeho práce môže oceniť hlavne BMC, prípadne iný team ak ho podpíše na ďalšiu sezónu. Chceli by sme z neho druhého Sagana, ale to nebude. Austrálski fanúšikovia v ňom vidia len ťažného koňa, ktorý má držať únik pod kontrolou.

Odjazdil si už svoje (4x majster sveta) a buďme radi, že sme ho mali, keď sme nemali Sagana.
Momentálne je to jeden z dvoch slovenských cyklistov, ktorý je v top tíme bez protekcie.

kvahon píše:Aké asi môže mať úlohy v 7km prológu?

Hlavná úloha radového domestika v prológu - šetriť svoje telo a energiu na iné etapy. To splnil.
A nech mi tu už nikto nepíše, že keď sa ide krátky prológ na 100%, že je to zadarmo a telo je na druhý deň ako keby sa nič nestalo.
Čo spravil úradujúci majster sveta Peter Sagan na Tirreno Adriatico 2015 Stage 7, keď sa šetril na Milano Sanremo 2015?
(Pričom tieto krátke časovky mu idú perfektne.)
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod kvahon » Str 09. Mar 2016 16:56:37

ifčopifčo píše:@kvahon - a ešte doplním niečo čo iste vieš ale si na to pozabudol, v prológoch idú naplno 3 skupiny cyklistov, jazdci na GC, tí ktorí sa cítia na dobrý výsledok trebárs top 10 a tí ktorí cítia v ďalších etapách šancu na žlté. Ostatným je úplne jedno či skončia 15,13,80 alebo 30 .....


pár poznáok
- "fanúšik cyklistiky" som od roku 1968, keď som sa prvýkrát posadil na trojkolku, ročne najazdím stále okolo 5 tisíc km
- rozdiel 500km môže byť rozhodujúci akurát tak medzi dvoma malými chlapcami, ktorí začali bicyklovať, ak by každý z nich prešiel denne 50km, tak jeden bol na bicykli 30x a druhý už 40x, čo pripúšťam znamená, že ten druhý bude zatiaľ o niečo vyjazdenejší
- medzi Saganom a Canclom 500km rozdiel znamená asi tak tri dni, lenže sa jedná o profesionálov, Sagan ani nezačínal po žiadnom zranení, takže ten rozdiel je úplne úplne zanedbateľný
- časovka sa odjakživa nazýva "etapa pravdy", kde sa každý môže alebo chce ukázať,a to aj taký pretekár, čo v priebehu pretekov už nemá šancu na žiadny dobrý výsledok, ba povedal by som práve taký, nehovor mi o troch skupinách cyklistov, to je zase len tvoja "google" teória
- ak velits nedostal vyslovene zákaz od trénera ísť naplno, tak je to jeho blamáž, priemerná rýchlosť okolo 43km/h, to na šiestich kilometroch ešte zvládne aj úplný amatér, koľkí z BMC skončili za ním? jeden?
- viem, že to nie je druhý Sagan, ani nikdy nebude, ale toto je výbuch

Nepopieram, že mi ležíš v žalúdku, snažím sa nereagovať, len niekedy ma vytočíš do žerava...
kvahon
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 09. Mar 2016 18:07:36

@kvahon - merať si s tebou pipíka kto kedy začal bicyklovať a kto koľko ročne natočí nebudem, v roku 1968 som ale už veselo bicykloval bez pomocných koliesok a trojkolka bola už dávno zabudnutá v garáži.

Naplno chodia časovku tí ktorí v nej majú šancu na popredné umiestnenie, jazdci na GC a tí, ktorí majú dobrým výkonom v nej šancu sa obliecť aspoň na čas do žltého. Domestici a ostatní cyklisti idú časovku tak aby ju prešli s čo možno najväčším ušetrením síl do ďalších etáp. To je proste fakt a čudujem sa niekto kto sleduje cyklistiku také niečo nevie. Ak býva časovka poslednou etapou v pretekoch, tak častokrát do nej domestici ani nenastúpia. Napríklad minulý rok na Tirrene do nej nenastúpilo množstvo cyklistov, Sagan ju išiel len preto aby mal zelený dres.

To ako išiel Velits zhodnotí jeho SD ktorý tomu možno rozumie predsa len o niečo lepšie ako ty a hlavne má oveľa lepšie informácie ako ty. Na rozdiel od teba vie aké dal Velitsovi pokyny a vie v akej je forme a pohode. A v tom tvojom
"ak velits nedostal vyslovene zákaz od trénera ísť naplno"
je práve jádro pudla, nevieš aké mal pokyny Peter Velits, nevieš v akom je zdravotnom stave.

K vyjazdenosti - 500 km sú tri preteky (etapy) čo nie je podľa mňa, najmä na začiatku sezóny málo, Sagan nebol zranený ale začal súťažiť po mesačnej prestávke a tréningovom sústredení. Sám sa pred Omloopom vyjadroval že nevie presne ako na tom je ale verí že s každými ďalšími pretekmi to bude lepšie. Vyjadril som svoj názor, úplne nekonfliktne, nechápem ako to niekoho môže iritovať .

Ak ťa "vytočiť do žerava" úplne nekonfliktne vyjadrený názor (dva krát som si prečítal môj príspevok o Petrovi Velitsovi a aj moju diskusiu s o najazdených km s Milošom či som náhodou nemohol niekoho uraziť a naozaj tam nič nie je) mal by si s tým niečo urobiť pretože žaludočne vredy je to najmenšie zlo čo ťa môže čakať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 169 hostia