Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod kvahon » Str 09. Mar 2016 19:12:30

ifčo:

Práve v tvojom prístupe je tvoj najväčší problém, tvoj ako sám píšeš "nekonfliktne" vyjadrený názor. Ty nikdy nič kriticky nezhodnotíš, si vždy maximálne konformný, bez farby, chuti a zápachu. Vždy nájdeš milón dôvodov prečo sa komu nedarí. Ak si taký aj v práci, Tvoji nadriadení Ťa musia milovať.
Pamätám sa, ako Ťa v tejto debate raz sfúkol Tvoj kamarát berloq práve za to, že si bez názoru. A Ty si na to ani nedokázal zareagovať.

Končím, naozaj sa už nebudem a nechcem naťahovať. Píš kľudne ďalej, ja sa už budem ovládať.
kvahon
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 09. Mar 2016 20:25:38

kvahon píše:ifčo:

Práve v tvojom prístupe je tvoj najväčší problém, tvoj ako sám píšeš "nekonfliktne" vyjadrený názor. Ty nikdy nič kriticky nezhodnotíš, si vždy maximálne konformný, bez farby, chuti a zápachu. Vždy nájdeš milón dôvodov prečo sa komu nedarí. Ak si taký aj v práci, Tvoji nadriadení Ťa musia milovať.
Pamätám sa, ako Ťa v tejto debate raz sfúkol Tvoj kamarát berloq práve za to, že si bez názoru. A Ty si na to ani nedokázal zareagovať.

Končím, naozaj sa už nebudem a nechcem naťahovať. Píš kľudne ďalej, ja sa už budem ovládať.


Od roku 1992 nemám šéfa, velím si sám, odporúčam každému :P
Tvrdíš že každému pritakávam? To je jednoducho hlúposť ktorá sa dá ľahko vyvrátiť, stačí si prečítať diskusie. Kvitujem že sa budeš ovládať, prospeješ najmä svojmu zdraviu ale písať budem samozrejme čo chcem bez ohľadu na to či mi to schváliš a či ťa to bude ďalej vytáčať. To je totiž tvoj problém a nie môj. Stále si myslím že diskutovať sa dá bez toho aby bol niekto osobný.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

P-N

Poslaťod berloq » Štv 10. Mar 2016 1:22:26

Včerajší šprint toto fórum nejako obišiel... Bravo Jury, správna voľba! Akože dá sa fandiť Bouhannimu? Uznávam tí šprintéri musia byť riadne hovädá a dá sa povedať, že asi to majú v hlave trošku inak usporiadané, aby mohli robiť to čo robia. Teda agresivita, ostré lakte, budovanie pozície, telo na telo. Áno to musia splňovať... Ale Bouhanni má niečo viac, niečo iné. On nevie prehrávať a to je u takých zvierat, ako sú šprintéri strašne nebezpečná vlastnosť! To že si zavrel hneď od začiatku tú stranu, k tomu nejde nič povedať, to bola dobrá taktika, taká klasická šprintérska. Lenže on to spravil úplne zle. On si nechal po ľavej strane dosť priestoru, aby tam niekto prekĺzol a potom, keď už cítil, že spomaľuje a naopak Blink bol takmer na jeho úrovni tak zakročil... hnus.

Krátka vsuvka z histórie: Vuelta 2014 a jeho dva súboje:
1) 5. etapa: https://youtu.be/Lacg0mrfz4U?t=1025
Dobre pozerajte ako sa točí cesta + je ďaleko za Degenkolbom.Nemec tam nechal práve toľko priestoru, aby tam ani nenapadlo niekoho ísť. Keby to takto spravil aj on včera, nikto by mu nič nemohol povedať. Arabova reakcia: Degenkolb si pekne vypočul...

2) 8. etapa: https://youtu.be/zIKy4mLZ-x0?t=4539
Súboj Arab - Blink. Dobre pozerajte čo Bouhanni Matthewsovi urobí pred cieľom, napriek tomu, že by sa cez neho asi nedostal.

Skrátka Bouhanni nevie prehrávať a to môže ešte veľakrát dopadnúť pomerne zle...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Talbot » Štv 10. Mar 2016 9:35:33

Aj v dojazde prvej etapy nespurtoval zrovna najrovnejsie
https://youtu.be/kfXLMUe4PLo?t=161
Talbot
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 02. Mar 2015 9:49:34

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 10. Mar 2016 19:23:29

Dnes Štyby na Tirrene mazácky, keď cyklisti vybehli kopec a zvesili nohy tak to nakopol, podobne to urobil Sagan v Montreale 2013. Už je načase aby nejaký Čech či Slovák vyhral monument. A kedy ak nie v týchto časoch keď sú tu borci ako Štyby, Sagy, Křižák, Vakoč .....
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 10. Mar 2016 20:55:31

ifčopifčo píše:Dnes Štyby na Tirrene mazácky, keď cyklisti vybehli kopec a zvesili nohy tak to nakopol, podobne to urobil Sagan v Montreale 2013. Už je načase aby nejaký Čech či Slovák vyhral monument. A kedy ak nie v týchto časoch keď sú tu borci ako Štyby, Sagy, Křižák, Vakoč .....


Urobil to dobre fakt. Ked som to tak pozeral zo zaznamu na Eurosporte tak sa mi az nechcelo verit ako nenadejne to vyzeralo okolo 2,5km pred cielom. Ale Styby je velmi silny. Skoda len pre Peta. Toto bol asi najidealnejsi profil pre neho na tychto pretekoch. Este sa mu nestalo ze by na San Remo isiel bez vitazstva v sezone tak dufam ze to nebude tento pripad. Aj ked tato sezona je ina ako ostatne. Ma najazdeneho menej tak sa mi ani tak nezda ze velmi cakame :) Hoci 3x druhe miesto uz stihol :D Dnesny sprint s lahkostou aj ked superov velmi nemal. Van Avermaet a Boasson Hagen nie su jeho liga a ani Valverde hoci je to najlepsi sprinter medzi vrcharmi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 10. Mar 2016 21:16:52

Keram píše:
Urobil to dobre fakt. Ked som to tak pozeral zo zaznamu na Eurosporte tak sa mi az nechcelo verit ako nenadejne to vyzeralo okolo 2,5km pred cielom. Ale Styby je velmi silny. Skoda len pre Peta. Toto bol asi najidealnejsi profil pre neho na tychto pretekoch. Este sa mu nestalo ze by na San Remo isiel bez vitazstva v sezone tak dufam ze to nebude tento pripad. Aj ked tato sezona je ina ako ostatne. Ma najazdeneho menej tak sa mi ani tak nezda ze velmi cakame :) Hoci 3x druhe miesto uz stihol :D Dnesny sprint s lahkostou aj ked superov velmi nemal. Van Avermaet a Boasson Hagen nie su jeho liga a ani Valverde hoci je to najlepsi sprinter medzi vrcharmi.


Styby je sice silny ale dost mu pomohlo ze ten zaver bol technicky. mna prave ten sprint tesi ze ho vyhral. Boasson Hagen bol vo velkej forme takze ako porovnanie to je celkom fajn. GVA taktiez celkom zlepsil spurt a videli sme aj na Omloope ze Peta porazil. sice sa dnes nespurtovalo o prve miesto ale aj keby hej tak myslim ze Peto to vyhra. co mi trosku u Peta chyba je, ze nedokaze zaspurtovat tak dobre ako dnes v pretekoch ked musi pracovat v dlhsom uniku. akoby uz potom nemal rezervu na silny spurt kdezto ostatni este tie zvysky sil pozbieraju. a prave v takych spurtoch ho zvykne GVA porazit (tento rok na Omloope , minuly rok na RvV ked spolu stahovali Kristoffa s Terpstrom) . ale ta sila pride s vekom dufam.
ono je tazke Petovi dnes nieco vycitat neurobil podla mna ziadnu chybu. kdezto Styby mal iba jednu moznost na vitazstvo a tou bolo zautocit. ak by spurtoval v tej skupine tak by bral prinajlepsom dake piate miesto. Peto to ma v tomto rozhodovani ci zautocit alebo pockat na spurt o dost tazsie.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 10. Mar 2016 21:24:16

@ simko

Aj mna to tesi. Nemal tam konkurenciu. A myslim ze to nevypustali superi. Tie 50km uniky su trochu jeho slabina. Dnes neurobil nic zle ale ani nic naviac. Taktika myslim bola jasne stanovena. Doviest to pred pasku pokope. Kalkulovali s tym ze rychlici (ani neviem kto tam este je okrem Gaviriu) sa tam neudrzia a Peto vyhra. Skoro to vyslo az na to ze im usiel Stybar. :) Vela razy mam pocit ze Peter si mohol chytit rozhodujuci atak pri tych roznych druhych miestach alebo ze spravil inu chybu. Dnes mam pocit ze chybu nespravil. Neboli ale silni ako celok aby dokazali vyhrat.
Naposledy upravil Keram dňa Štv 10. Mar 2016 21:25:17, celkovo upravené 1
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 10. Mar 2016 21:25:11

inak zajtrajsia etapa ma tiez celkom zaujimavy zaver ale Gaviria a Ewan to asi zvladnu. takto vyzera ten koniec v detaile
http://www.tirrenoadriatico.it/wp-conte ... DC_ukm.jpg
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 10. Mar 2016 21:31:33

simko píše:inak zajtrajsia etapa ma tiez celkom zaujimavy zaver ale Gaviria a Ewan to asi zvladnu. takto vyzera ten koniec v detaile
http://www.tirrenoadriatico.it/wp-conte ... DC_ukm.jpg


No neviem. Jedine ze by po tom strmom useku boli zle pozicne. Ale myslim ze to daju.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Štv 10. Mar 2016 22:20:52

nenarazam na dnesok, ale myslim si, ze Sagan ked sa napriklad v nejakom monumente dostane do veducej skupiny favoritov, kde ich bude napriklad 5 tak nesmie cakat na sprint....lebo je jasne, ze jeden z tych 5 nastupi a nebude ho mat kto stahovat a s velkou pravdepodobnostou vyhra....tak myslim, ze on musi byt ten kto nastupi a pokusi sa o vitazstvo po takomto uniku zo skupiny favoritov....bud to vyjde alebo nie....ale cakat na sprint to mu podla mna uz velakrat nevyslo, tak by to chcelo zmenu
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Pia 11. Mar 2016 1:02:11

Keram píše:Urobil to dobre fakt. Ked som to tak pozeral zo zaznamu na Eurosporte tak sa mi az nechcelo verit ako nenadejne to vyzeralo okolo 2,5km pred cielom. Ale Styby je velmi silny. Skoda len pre Peta. Toto bol asi najidealnejsi profil pre neho na tychto pretekoch. Este sa mu nestalo ze by na San Remo isiel bez vitazstva v sezone tak dufam ze to nebude tento pripad. Aj ked tato sezona je ina ako ostatne. Ma najazdeneho menej tak sa mi ani tak nezda ze velmi cakame :) Hoci 3x druhe miesto uz stihol :D Dnesny sprint s lahkostou aj ked superov velmi nemal. Van Avermaet a Boasson Hagen nie su jeho liga a ani Valverde hoci je to najlepsi sprinter medzi vrcharmi.

Mňa táto príležitosť tiež celkom mrzí. Jasne Štybar mal iba jednu možnosť a niekedy to môže byť aj výhoda. Človek nemusí špekulovať, proste udrie tam kde je to pre neho najvýhodnejšie. Ale má to aj nevýhodu, slabé miesto a to je to že cyklista je potom moc čitateľný. Veď Štybar toto neurobil prvý krát. To kde zaútočil bolo presne miesto kde sa to dalo čakať.A to je to čo ma mrzí. Štybar má Petra dobre prečítaného a keď sa chystá útočiť, tak už je pripravený a nalepený na ňom a to už predviedol niekoľkokrát. A naopak Peťo ho dnes v tom kľúčovom mieste nepokryl. Tu sa už nemohol spoliehať na kolegov, na to je Štyby príliš silný. Ale dobré je že Peťova forma vyzerá OK. To je najdôležitejšie.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 11. Mar 2016 1:32:34

Roman píše:nenarazam na dnesok, ale myslim si, ze Sagan ked sa napriklad v nejakom monumente dostane do veducej skupiny favoritov, kde ich bude napriklad 5 tak nesmie cakat na sprint....lebo je jasne, ze jeden z tych 5 nastupi a nebude ho mat kto stahovat a s velkou pravdepodobnostou vyhra....tak myslim, ze on musi byt ten kto nastupi a pokusi sa o vitazstvo po takomto uniku zo skupiny favoritov....bud to vyjde alebo nie....ale cakat na sprint to mu podla mna uz velakrat nevyslo, tak by to chcelo zmenu


To sa nedá všeobecne povedať že nemá čakať na šprint. Veľa závisí od toho aké je zloženie skupiny. Spomeň si na E3 2014, štyria v úniku z toho dvaja z Etixxu + jeden Sky a pre Sagana bolo výhodnejšie chytať pokusy o únik zo skupiny ako nastupovať a v závere ich v pohode prešprintoval. Otázka je aj ako sa v danú chvíľu cíti, nemá zmysel nastupovať ak sa na to necíti. Jednoducho žiaden zaručený recept v priebehu pretekov neexistuje, len po pretekoch sme už všetci generáli po boji. Nič v zlom samozrejme, ja si tiež rád pošpekulujem ako to malo byť alebo nemalo. ;)

Ešte niečo, ľudia ako keby zabúdali čo všetko už Sagan vo svojom veku dosiahol, má 70 profi víťazstiev, v palmare má titul majstra sveta, víťazstvá na klasikách, v etapách na GT či WT etapákoch, 3 víťazstvá v GC na etapákoch. Veď to je podľa mňa niečo fantastické tak ja celkom nerozumiem tej netrpezlivosti. Píšeš že mu to veľakrát nevyšlo, ale to je normálne, pozri sa koľko krát to nevyjde iným a pozri sa koľko krát mu to naopak vyšlo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Pia 11. Mar 2016 7:48:34

ifčopifčo píše:Ešte niečo, ľudia ako keby zabúdali čo všetko už Sagan vo svojom veku dosiahol, má 70 profi víťazstiev, v palmare má titul majstra sveta, víťazstvá na klasikách, v etapách na GT či WT etapákoch, 3 víťazstvá v GC na etapákoch. Veď to je podľa mňa niečo fantastické tak ja celkom nerozumiem tej netrpezlivosti. Píšeš že mu to veľakrát nevyšlo, ale to je normálne, pozri sa koľko krát to nevyjde iným a pozri sa koľko krát mu to naopak vyšlo.


Tak konečne normálny názor,s ktorým sa dá len a len súhlasiť.Hlavne po tom čo som čítal na komentoch názory najväčšieho odborníka na cyklistiku(lance).To sa musí potom človek riadne ovládať aby nenapísal niečo škaredého,čo by v konečnom dôsledku zhovädilo iba mňa.Ja absolútne nechápem a nerozumiem tej hystérii okolo momentálnych výsledkov Sagana.
Mne sa javí Peťova forma pred monumentami ako najlepšia za posledné tri roky a to si dovolím povedať,že ešte určite nie je na vrchole.Bude sa ešte dolaďovať.Osobne ma veľmi potešil včerajší šprint,keď Peter jednoznačne dokázal,že šprintovať nezabudol.Bol som veľmi spokojný,že sa toho šprintu zúčastnil (nešiel do úniku)a dal všetkým jasnú odpoveď.Obzvlášť keď jeho súperi budú zrejme veľmi podobní aj na monumentoch.
Pre mňa je Sagan pred monumentmi top favorit a to hlavne pre jeho schopnosť vyhrať rôznymi spôsobmi.Šprintom,únikom do 10 km pred cieľom a som presvedčený,že trénuje a pripravuje sa aj na dlhší únik(20-30km pred cieľom).Taký Spartakus môže mať problém s tým vyhrať v šprinte,ak bude v úniku so schopnými šprintérmi.(Sagan,Kristoff,Matthews)
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Pia 11. Mar 2016 8:40:34

ifčopifčo píše:
Roman píše:nenarazam na dnesok, ale myslim si, ze Sagan ked sa napriklad v nejakom monumente dostane do veducej skupiny favoritov, kde ich bude napriklad 5 tak nesmie cakat na sprint....lebo je jasne, ze jeden z tych 5 nastupi a nebude ho mat kto stahovat a s velkou pravdepodobnostou vyhra....tak myslim, ze on musi byt ten kto nastupi a pokusi sa o vitazstvo po takomto uniku zo skupiny favoritov....bud to vyjde alebo nie....ale cakat na sprint to mu podla mna uz velakrat nevyslo, tak by to chcelo zmenu


To sa nedá všeobecne povedať že nemá čakať na šprint. Veľa závisí od toho aké je zloženie skupiny. Spomeň si na E3 2014, štyria v úniku z toho dvaja z Etixxu + jeden Sky a pre Sagana bolo výhodnejšie chytať pokusy o únik zo skupiny ako nastupovať a v závere ich v pohode prešprintoval. Otázka je aj ako sa v danú chvíľu cíti, nemá zmysel nastupovať ak sa na to necíti. Jednoducho žiaden zaručený recept v priebehu pretekov neexistuje, len po pretekoch sme už všetci generáli po boji. Nič v zlom samozrejme, ja si tiež rád pošpekulujem ako to malo byť alebo nemalo. ;)

Ešte niečo, ľudia ako keby zabúdali čo všetko už Sagan vo svojom veku dosiahol, má 70 profi víťazstiev, v palmare má titul majstra sveta, víťazstvá na klasikách, v etapách na GT či WT etapákoch, 3 víťazstvá v GC na etapákoch. Veď to je podľa mňa niečo fantastické tak ja celkom nerozumiem tej netrpezlivosti. Píšeš že mu to veľakrát nevyšlo, ale to je normálne, pozri sa koľko krát to nevyjde iným a pozri sa koľko krát mu to naopak vyšlo.


jasne to je pravda, nemyslel som vseobecne, ale myslim, ze by to mal skusat viac lebo podla mna ma takto vacsiu sancu ako pri cakani na sprint kde im zo skupiny jeden ujde a potom moze sprintovat akurat o 2 miesto...ale jasne, ze to nieje vseobecny recept na vyhru
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pia 11. Mar 2016 10:16:38

Neviem, či je zrovna tu potrebné písať, čo všetko už Sagan dosiahol, veď tu nikto nič tak dramatické a myslím, že ani nerozumné o ňom nenapísal.
Inak aj mne sa túto sezónu veľmi páči ako jazdí; je to viac ako dôstojné reprezentovanie majstrovského trikotu a verím, že sa nejaký veľký výsledok
túto sezónu dostaví.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Pia 11. Mar 2016 17:46:35

No dnes sa Tinkoffaci snazili, ale podla mna mu to nakoniec dost zle rozbehli
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 11. Mar 2016 18:48:19

Roman píše:No dnes sa Tinkoffaci snazili, ale podla mna mu to nakoniec dost zle rozbehli

Tiež mám z toho taký pocit. Daktorí píšu že Peter zaspal šprint, ja mám skôr taký pocit že posledný domestik mu troška na konci zavadzal a potom už Peter nezachytil Gaviriu, Ewana a Vivianiho. A inak keď som dobre videla tak Peter lakťoval jedného jazdca.
Ifčopifčo: Napísal si skvelý komentár pod článok.
Inak Peter je v červenom drese. https://twitter.com/tinkoff_team/status ... 9062471681
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Pia 11. Mar 2016 19:05:39

No som rad, ze to vidime rovnako....a hej no ale je laktovanie a laktovanie...toto skor vystrcil laket aby sa mu tam ten jazdec nevopochal, nebolo to nic na Cavendish style alebo podobne :D
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pet » Pia 11. Mar 2016 19:15:49

Ja mám taký pocit, že ten šprint zaspal. Začať šprint mal do zatáčky akonáhle mu uvoľnil miesto kolega. Ale počkám si na vyjadrenie Peťa. Elviska - aj keby mu posledný domestik zavadzal, tak Peťo je taký džentlmen, že ho nepotopí. To sa nerobí.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 241 hostia