Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Pia 25. Mar 2016 18:22:06

ah, tak teraz neviem ci peto nechce vyhrat ziaden pretek iba monumet? isiel E3 famozne co sa tyka taktiky nic navyse nevydal kym netrebalo ale takto sa nechat nachytat kwiatkovi? alebo to ma ozaj v hlave upratane len na flandry a PR ? fuu
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Pia 25. Mar 2016 18:24:30

A k jazdcom z Tinkoffu sa ani nevyjadrujem...asi tak 80 km pred cielom tam uz bol sam
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 25. Mar 2016 18:27:16

motyliLET píše:ah, tak teraz neviem ci peto nechce vyhrat ziaden pretek iba monumet? isiel E3 famozne co sa tyka taktiky nic navyse nevydal kym netrebalo ale takto sa nechat nachytat kwiatkovi? alebo to ma ozaj v hlave upratane len na flandry a PR ? fuu


Peter sa nenechal nachytat podla mna. jednoducho ked pracuje v uniku a strati tam vela sil tak jeho spurt uz potom nie je dobry. ani neviem ci Peto vyhral nejake preteky ked sa striedal v dlhom uniku povedzme s 3-4 dalsimi pretekarmi.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ondro » Pia 25. Mar 2016 18:27:57

Proste to nejde a asi ani nepôjde. Sagan zostáva naďalej najväčším favoritom na druhè miesto. Keď skúšal a zahodil prázdny bidon, dalo sa tušiť. Kde je chyba? Ale inak do 300 metrov pred cieľom to bola krása. Ale keď ma takéto dojazdy čakajú celý rok, a zdá sa že hej, tak ďakujem, neprosím. Či som príliš pesimistický?
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Harelbeke

Poslaťod berloq » Pia 25. Mar 2016 18:31:19

Osobne si myslím, že dnes si to Sagan posral úplne sám. V hentakej situácii predsa nemôže ani na 3 sekundy pozerať v kuse dopredu... Peter to tam podľa mňa pokazil. Keď bol Kwiatek na jeho úrovni už s tým nič robiť nemohol, pretože Poliak mal oveľa väčšiu rýchlosť.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ondro » Pia 25. Mar 2016 18:36:12

No, hlavne si myslím, som presvedčený, že Peťo by to dnes nedal ani s 10 metrovým náskokom. Ten záver mu proste niekam rokmi zmizol. A v priebehu týždňa to ťažko nájde.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Harelbeke

Poslaťod Keram » Pia 25. Mar 2016 19:01:04

berloq píše:Osobne si myslím, že dnes si to Sagan posral úplne sám. V hentakej situácii predsa nemôže ani na 3 sekundy pozerať v kuse dopredu... Peter to tam podľa mňa pokazil. Keď bol Kwiatek na jeho úrovni už s tým nič robiť nemohol, pretože Poliak mal oveľa väčšiu rýchlosť.


Jasne Peter to uplne pokazil ale mam dojem ze Kwiat by ho dal aj tak. Proste zase ten isty problem dookola. Jeho sprint po tazkych pretekoch byva az smiesne slaby. Aj ked neurobil nic zle. Utocil tam kde mal podla mna. Ja uz neviem co mam na to povedat. Ale som rad ze nas zase bavil aj ked to dopadlo ako to dopadlo. Najsilnejsi dnes Spartakus. Nie nadarmo ma tu prezyvku :D Podla mna ak nebude mat smolu tak na Paterbergu s Kwaremontom pozameta so vsetkymi dlazku. A keby aj nie tak v sprinte Sagana porazi :mrgreen:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pia 25. Mar 2016 19:47:16

berloq píše:Osobne si myslím, že dnes si to Sagan posral úplne sám.

Plný súshlas. Ale dovtedy to bol 100% výkon. Kwiatek ho veľmi dobre pozná ešte z juniorky preto sa čudujem že sa Peter nechal takto odr... ale to je šport. A asi vyhral lepší
V každom závode za posledný mesiac bol Peter vo finále - neskutočné. V minulých rokoch nás navnadil na víťazstvá a akosi sme si zvykli. No nebude to také ľahké. O to viac nás budú tešiť víťazstvá. Tak ako to posledné.
Dnes katastrofa Etixxu, najlepší z nich 12. a to prvú selekciu prežili šiesti? Štyby mal síce smolu ale zbytek?? Som zvedavý čo napíšu múdrejší ;)

Neskutočne silný Spartakus. To čo predviedol dokáže asi len ON. Ešte došpurtoval 4. Nesutočnéé. :shock:

Sklamanie od VanMarkeho ktorý sa nepokúsil absolútne o nič.

Som veľmi rád že dokončil aj druhý Sagan. A nebol v poslednej skupine
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Pia 25. Mar 2016 20:17:19

Môj pocit z toho je ten, že Peťo po minuloročných klasikách nechcel sklamať. Nechcel aby sa opakovala minuloročná E3 a to by sa určite stalo, keby ich tá skupina za nimi chytila. Na konci sa k nim nepríjemne blížili a preto do toho dával všetko a IMO viac ako Kwiatek a preto potom na konci vyhorel. Za normálnych okolností by takýto Kwiatekov útok bez problémov pokryl. Kwiatek bol v jednoduchšej situácii. On svoje dôležité preteky má ešte len pred sebou a dnes mohol ale nemusel. Preto si podľa mňa šetril nejaké sily na Peťa aj s rizikom že ich skupina za nimi chytí. Bolo to hop alebo trop. Navyše Kwiatek mal za sebou ešte Stannarda a ten aj napokon špurt druhej skupiny vyhral. Peťo tam nemal pochopiteľne nikoho. Napokon to úsilie, ktoré do toho spolu dali sa ukázalo aj na tom, ako sa Etixx vystrieľal na ich prenasledovaní a napokon sa nedostali ani do TOP 10.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Pia 25. Mar 2016 20:54:27

Ja mám z toho zmiešane dojmy. Komentátori na eurošporte videli 5km pred cieľom Sagana ako jasného favorita na výhru.Ja som to tak jasne nevidel,pretože vzájomne súboje týchto dvoch borcov končia všelijako.Každopádne ich posledný šprintérsky súboj na Tirrene vyznel jasne pre Petra(bolo z toho znova 2.miesto za GVA),takže ma trocha prekvapilo ako jasne Peter prehral.Bola tam síce aj chyba,ale Kwiatek vyzeral v závere silnejšie a bol by zrejme vyhral keby aj Peter nezaspal.
Nechcem tu polemizovať,ale kto vie ako by to vyzeralo,ak by s nimi bol v úniku Spartakus.(ktorý keby nemal problémy,tak tam určite je)
Teší ma to,že Peter je túto jar v únikoch.Dokáže ich zväčša aj sám vytvoriť,alebo nemá problém sa dotiahnuť do úniku.
To je dobré znamenie hlavne pri famóznej Cancellarovej forme.Ktorý ak na monumentoch nastúpi,tak sa ho budú schopní zachytiť možno 2 pretekári a možno bude Peter jediný kto do dokáže. Nie je vylúčené ani to,že by mohol únik vyprovokovať aj Peter.
To,že bude Fabian tento údajne posledný rok v tak famóznej forme,sa dalo tušiť. Práve preto asi v Tinkoffe správne vsadili na zlepšenie výkonnosti.
Na druhej strane Petrovi skutočne robia problémy šprinty po vydaní množstva energie.Má,ale ešte 9 dní na doladenie a dnešná prehra znamená,že možno budú súperi s Petrom spolupracovať v úniku.
Osobne mu budem veriť v záverečných súbojoch na monumentoch,kde dôjde zrejme k súboju 2 až 4 pretekárov a Peter by tam nemal chýbať.
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Pia 25. Mar 2016 22:38:44

nechcem zacat vetou, ze peto dnes ukazal, ze .. …. ;)
neviem, ci to posral, ale myslim, ze bolo spravne to, co urobil, jednoducho to skusil, aj ked to bolo odvazne . pravdu povediac na kwiatkovom mieste som viac ocakavala spartakusa…
keby to peto neurobil, asi by mu to kazdy vycital, ze mal skusit
na rozdiel od stredy, ked nastupil gva, som dnes nepocitala s tym, ze to peto dotiahne do konca, aj ked ocenujem jeho kvality
na jednej strane nam ponukol naozaj napinavy pretek, opät bol vpredy, opät to bol on, ktory robil pretek….
na druhej strane, opät druhe miesto, pre neho je to asi frustrujuce, ale myslim, ze urobil co mohol a co bolo v jeho silach, viac nie…
to vitazstvo si nechal asi na nedelu, no ideme ho povzbudit, teroristi neteroristi

dnes sa vzdavam citania komentarov pod clankom, vidim, ze sa tam divoko diskutuje, nechcem si kazit vecer
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ondro » Pia 25. Mar 2016 23:30:38

No, nedá mi, ešte chcem diskutovať. Po pár hodinách vyprchalo rozčarovanie a uvedomujem si, aký je Peťo silný, obrovsky silný. Keby dávali zelený dres aj počas jarných klasík, tak vieme... Proste druhý taký na svete teraz nežije. Hoc aj bude z desiatich pokusov 9 krát druhý a raz prvý, tak nech, furt je zábava.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Sob 26. Mar 2016 0:09:49

Som zvedavý čo urobí Tinkoff v nedeľu. Konečne by to mohli hrať na dve karty a tým špurtérskym esom by nebol PS. či?
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 26. Mar 2016 0:39:27

Mino píše:Som zvedavý čo urobí Tinkoff v nedeľu. Konečne by to mohli hrať na dve karty a tým špurtérskym esom by nebol PS. či?

A kto? Kolar? No neviem. Skor by mohol kus potrollovat peloton Gatto a Peter v zavetri cakat na hromadny dojazd.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Sob 26. Mar 2016 1:13:53

Keram píše:A kto? Kolar?

Myslel som skôr Erika ;) Ale s tým GAttom to tiež nemusí byť márne.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 26. Mar 2016 9:00:34

vychladol som porozmyslal a ja to vidim takto...to ze peto spravil dobre ze siel do toho unika som bol 100%ne presvedceny uz vcera ak by prisli na posledne km skupina zacali by nastupovat pocetnejsie tymi a tam by nemal akukolvek sancu...na konci bohuzial uz nemal sily ale verim ze to mohlo byt aj inac ak by kwiatek to nespravil tak profesorsky ako to spravil...uz vcera som mal ten pocit ale nervy mi nedovolili sa znovu vracat k cyklistike a to video ktore je tu dnes a zaber zhora mi vsetko potvrdil...kwiatek si pockal kym sa peto otoci a v momente ked sa pozrel spet dopredu tak vyrazil...doslova cakal na to a ked si ho peto vsimol vedla seba uz proste nemal sancu...celkovo som mal pocas celeho uniku pocit ze peto taha trosku viac ale mozno sa mi to zdalo len preto ze som to xcel vidiet takto...dalsia vec...posledny km uz kwiatek nestriedal a zavesil sa takticky za peta ten ale tahat musel lebo videl ze skupina za nimy leti ak by spomalil tak ich prevalcuju...skoncilo to tak ako to skoncila je mi to luto ale nie kvoli sebe ale kvoli petovy...no na tom rozhovore pre sporza vidiet ze je na tom psychicky velmi dobre co ma tesi...odvija sa to urcite aj od toho ze vie ze ajfyzicky je na tom ok...minuly rok tie frustracie boli viditelne a ja si myslim ze hlavne kvoli tomu ze bol sklamany zo svojej kondicie...sam hovoril ze sa necitil pocas preteku uplne najlepsie a ja som mal aj take pocity pocas preteku pretoze bol na jeho pomery az prilis casto az prilis vzadu...preto aj nebol po prvej selekcii v hlavnej skupine no nastastie silne sky ho tam dotiahlo...paterberg dobre a kwaremont parada ale ako sam povedal asi nastupil neskoro ale otestoval sa tam na ronde cize dobre...no a ten jeho trhak s kwiatkom parada...boli tam jednoznacne najsilnejsi a mal som pocit ze ak by peto nezavahal parkrat tak ani piatek mu neuvisi...este na margo ostatnych...spolujazdci slabota bohuzial...ked ich cancelara dotiahol asi 6ich az k veducej skupine tak som veril ze aspon jeden bude aspon na nejaky cas pri petovy ale nic bohuzial...ettix by asi naozaj nemali mat tolko top klasikarov v tyme lebo ako by povedal nemenovany tiez fanusik byvaju az prilis casto v zavere prefackany...no a neda mi este nespomenut fabien...NESKUTOCNEEEE...naozaj je to spratakus a je nenormalne silny tento rok...neviem ci by ktokolvek iny na jeho mieste este nasadol na bicykel a to nehovorim o tom co predviedol na trati...naozaj klobuk dole...pre jeho smolu ked sa uz definitivne dostal spet tak prisiel rozhodujuci utok a on nestihol ani vydychnut...skoda ze sa nikdy nedozvieme ako by pretek vyzeral ak by nemal tie problemy...osobne predpokladam ze na kwaremonte by to bol iny masaker...myslim ze sa mame co tesit na ci uz na ronde alebo na P-R...ja fandim dalej Petovy ale hlavne peknej ferovej a bojovnej cyklistike...inac vcera som aspon na chvilku este cez pretek kukol na komentare pod clankom a skoro som vybuchol ked znovu u x-ty krat nejaky slavomir pise ze naco peto utoci ze ma sa viest a cakat...s tymto sa ja nikdy nestotoznim cakat moze akurat tak na zastavke na autobus a nie v belgickej klasike :D koniec odo mna....huraaaaa :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Sob 26. Mar 2016 11:39:21

Mino píše: Myslel som skôr Erika ;) Ale s tým GAttom to tiež nemusí byť márne.


Sorry Miňo, kiež by som sa mýlil, ale toto je podľa mňa dosť uletené. Vidieť Gatta, či dokonca Bašku ako potenciálnych favoritov na Flámsko to je naozaj nad moje sily. Samozrejme
potenciál na to Erik môže mať, ale tento rok bude rád - ak pôjde - ak dokáže pomôcť Petrovi a dokončí.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Sob 26. Mar 2016 13:01:31

bloy píše:toto je podľa mňa dosť uletené

Nemyslel som Flámsko ale G-W. To by Erik mal dať aj keď je to o 50 km viac ako Hadzam. Nemyslím že by mal vyhrať a byť nejaký favorit. Ale G-W často skončí šprintom a tam by mohol mať šancu na lepší výsledok. Mohli by nechať PS trošku oddýchnuť. Hlavne po psychickej stránke.
Flámsko Baška sotva pôjde. Skôr tam bude opäť Juraj Sagan.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Sob 26. Mar 2016 13:05:51

Mino píše:Nemyslel som Flámsko ale G-W. To by Erik mal dať aj keď je to o 50 km viac ako Hadzam. Nemyslím že by mal vyhrať a byť nejaký favorit. Ale G-W často skončí šprintom a tam by mohol mať šancu na lepší výsledok. Mohli by nechať PS trošku oddýchnuť. Hlavne po psychickej stránke. Flámsko Baška sotva pôjde. Skôr tam bude opäť Juraj Sagan.


Aha, sorry.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod emor » Sob 26. Mar 2016 17:09:57

Vážení. Ja osobne som síce neveselý z ďalšieho druhého miesta, no zároveň nemyslím si že najviac sa ráta prvenstvo. To že Peter rozhádzal E3 a že vyhral Kwiatkovi preteky, je famózne a skvelé. :!: Pri danom rozložení počtov a síl "finalistov" to bolo naj čo mohol urobiť. A na margo Spartakusa.... niet pochýb o jeho ťahu a kvalite ale nikto sa tu doteraz nezmienil o sile Treku a to čo chlapi dokázali : 171 CANCELLARA Fabian
172 DEVOLDER Stijn
174 STUYVEN Jasper
títo dvaja včera potiahli takú robotu, že ak by s nimi sa mal porovnávať odovzdaný wattový výkon za celé E3 asi by boli dozaISTA V TOP 5. Peter s Kwiatkom v podstate porazili stvoricu Boonen,Terpstra,Trentin,Stybar. a- to je co povedat lebo fakticky posledné kilometre to bolo 2 proti 4.

Kwiatek nemusel. mal za zadkom Stanarda a preto si nasetril. Zase ku cti mu slúži že to nerobil až tak okato a mal to výborne napočítané :) hold Poľaci - Oni bardzo dobrze wiedzą liczyć :lol:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 58 hostia