Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Sob 26. Mar 2016 17:18:24

Dúfajme, že víťazstvo príde; aj tak sú to neskutočné výsledky čo Peter predvádza prakticky v každom závode.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Sob 26. Mar 2016 17:34:37

Eritrejský cyklista Mekseb Debessay nedokončil 59. ročník belgickej klasiky E3 Harelbeke, keď sa 20 kilometrov pred cieľom stratil.

toto uz co je :D
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Sob 26. Mar 2016 19:17:14

Roman píše:Eritrejský cyklista Mekseb Debessay nedokončil 59. ročník belgickej klasiky E3 Harelbeke, keď sa 20 kilometrov pred cieľom stratil.

toto uz co je :D


ale našiel ho vraj nejaký dobrý fanúšik, ktorý sa o neho postaral a zavolal do hotela. Ale musela byť sranda ako si to pádil niekde po ceste aj so štartovým číslom. :)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Harelbeke

Poslaťod sportovec » Sob 26. Mar 2016 19:22:39

ondro píše:Proste to nejde a asi ani nepôjde. Sagan zostáva naďalej najväčším favoritom na druhè miesto.

berloq píše:Osobne si myslím, že dnes si to Sagan posral úplne sám.

Páni vy ste ale už úplne ... pozrite sa ... máme tu úplný klenot, na každých pretekoch, kde nastúpi tam vždy bojuje, skoro vždy je v top10, niekedy dostaneme víťazstvo, ale takmer vždy dostaneme poriadne napätie a totálnu zábavu až do posledných metrov. Som zvedavý, kebyže sa mu teraz niečo stane alebo sa rozhodne, že už má zarobené dosť a nebude riskovať svoj život v tomto športe (najmä tie zjazdy) ... že komu budete fandiť a na koho budete pyšní ... kto zo Slovákov vydrží udržiavať napätie na výhru do posledných 5 km? Z ostatných slovenských cyklistov ani neviem kto dostane profi-zmluvu na budúci rok (ja im ale všetkým budem držať samozrejme palce).

Sagan nie je stroj na víťazstvá. Ja si myslím, že tento dlhý únik mu zobral veľmi veľa síl a Michal Kwiatkowski bol na tom jednoducho lepšie. A ako tu už popísali páni predo mnou, Kwiatkowski mohol ku koncu skúšať naťahovať Saganove nervové struny, lebo zo skupiny za nimi by vyhral oddýchnutý Stannard, čo sa nakoniec aj potvrdilo, takže SKY by bolo zahojené, tak či tak.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Harelbeke

Poslaťod majo » Sob 26. Mar 2016 21:18:00

sportovec píše:
ondro píše:Proste to nejde a asi ani nepôjde. Sagan zostáva naďalej najväčším favoritom na druhè miesto.

berloq píše:Osobne si myslím, že dnes si to Sagan posral úplne sám.

Páni vy ste ale už úplne ... pozrite sa ... máme tu úplný klenot, na každých pretekoch, kde nastúpi tam vždy bojuje, skoro vždy je v top10, niekedy dostaneme víťazstvo, ale takmer vždy dostaneme poriadne napätie a totálnu zábavu až do posledných metrov. Som zvedavý, kebyže sa mu teraz niečo stane alebo sa rozhodne, že už má zarobené dosť a nebude riskovať svoj život v tomto športe (najmä tie zjazdy) ... že komu budete fandiť a na koho budete pyšní ... kto zo Slovákov vydrží udržiavať napätie na výhru do posledných 5 km? Z ostatných slovenských cyklistov ani neviem kto dostane profi-zmluvu na budúci rok (ja im ale všetkým budem držať samozrejme palce).

Sagan nie je stroj na víťazstvá. Ja si myslím, že tento dlhý únik mu zobral veľmi veľa síl a Michal Kwiatkowski bol na tom jednoducho lepšie. A ako tu už popísali páni predo mnou, Kwiatkowski mohol ku koncu skúšať naťahovať Saganove nervové struny, lebo zo skupiny za nimi by vyhral oddýchnutý Stannard, čo sa nakoniec aj potvrdilo, takže SKY by bolo zahojené, tak či tak.


citas mi myslienky kamo...palec hore
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Ned 27. Mar 2016 14:46:16

Záverečná etapa v Katalánsku bola fakt pochúťka, ten okruh sa hodil a neveľké rozdiely medzi pretekármi vytvorili zaujímavú zápletku, ktorá sa následne aj reálne premietla do pekného závodu, kde sa dostatočne veľa závodilo a nastupovalo (vrátane Pistolera a Froomeyho); Nairo si to ale kontroloval veľmi pekne.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 27. Mar 2016 15:14:12

G-W ... nieco mi hovori ze dnes uvidime velky spartakusov tah za vitazstvom a v startovke vidim len jedneho co to za nim moze uvisiet...ale klidek ja som velmi zla vestica :D
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 27. Mar 2016 17:42:47

tak je to konecne tam :) nadherna velkonocna nedela, sice peto najviac makal v tej skupine ale dokazal to klobuk dolu, skvela vec na psychiku pred ronde
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 27. Mar 2016 18:04:39

No však som hovoril (písal) že to s tým jeho špurtom nie je tak strašné 8-) Doteraz to vždy boli okolnosti (azda okrem SB) že musel tvrdo makať až do konca, aby únik vôbec vyšiel. Teraz to prenasledovatelia vzdali pár kilometrov pred koncom a to mu stačilo aby sa zregeneroval a už ten finiš bol o inom. Obrovská gratulácia. To ako dokázali vzdorovať 5 Etixxákom a ešte neskôr vypomáhali aj iní, tak toto je obrovská výkonnosť. A to hlavne Peťo a Spartakus. Dvaja jasne najväčší favoriti na Ronde.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Ned 27. Mar 2016 18:07:48

West píše:No však som hovoril (písal) že to s tým jeho špurtom nie je tak strašné 8-) Doteraz to vždy boli okolnosti (azda okrem SB) že musel tvrdo makať až do konca, aby únik vôbec vyšiel. Teraz to prenasledovatelia vzdali pár kilometrov pred koncom a to mu stačilo aby sa zregeneroval a už ten finiš bol o inom. Obrovská gratulácia. To ako dokázali vzdorovať 5 Etixxákom a ešte neskôr vypomáhali aj iní, tak toto je obrovská výkonnosť. A to hlavne Peťo a Spartakus. Dvaja jasne najväčší favoriti na Ronde.


Podľa mňa tam dnes Peťo nemal až tak silnú konkurenciu do špurtu, čo samozrejme neznižuje ani jeho víťazstvo, ani fantastický výkon dnes, ani jeho tohtoročné výkony.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 27. Mar 2016 18:19:40

bloy píše:
Podľa mňa tam dnes Peťo nemal až tak silnú konkurenciu do špurtu, čo samozrejme neznižuje ani jeho víťazstvo, ani fantastický výkon dnes, ani jeho tohtoročné výkony.

Hej GVA by bol asi tvrdší oriešok, ale ani Spartakus a Vanmarcke nie sú orezávatká. Pred dvomi rokmi tu Vanmarcke vyšpurtoval 4 miesto z 30-40 členného balíka, proti takmer kompletnej špurtérskej zostave, ktorá vtedy štartovala. A dnes už pred koncom striedal skôr propagačne a šteloval sa na šprint. Ja verím že pomohli aj skúsenosti z predchádzajúcich pretekov. Určite to analyzovali v tíme a Peťo si teraz dal väčší pozor, aby mal na konci dostatok síl.
Má to len jedno malé negatívum. Na monumentoch ho už nikto nepodcení a zase bude trochu problém nájsť parťáka do úniku, ktorý by mu prestriedal.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod emor » Ned 27. Mar 2016 19:13:42

West,

Ja sa o parťáka do záveru Ronde , ak sa nezíde smola,nešťastie a zhoda náhod - NEBOJÍM .
Mám predtuchu a asi aj logicky vyvodenú že Fabian si to s Petrom dotiahnu na pásku a atam už to bude kto - s koho. Aj keď si myslím že po dnešku Fabián bude mať plán Petra na Kwaremonte urvať za každú cenu ale ak sa mu to nepodarí - pôjdu spolu. Peter je neuveriteľný šampión a ako sa rok s rokom stretol potvrdzuje svoj rast a aj to že na jarné klasiky je viacmenej jediným Spartakusovým nástupcom. V každom prípade nepodceňujem nikoho z úzkej špičky - ale dnešok dal odpoveď všetkým špekulantom ktorý tu tárali o taktike a o tom a hentom a a tom ako Peter nemá po náročnom brejku potenciál sa presadiť v závere.

E3 2.miesto, G-W 1. miesto .... toto je sen. a ešte akým spôsobom ? vždy v úniku a úniku čo inicioval sám.... Grande CHAMPIONE !!!!! :) dnes dáme v pivnici múdrosti na počesť Petra nejakého "ostriežika do rybníka " ;-)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 27. Mar 2016 19:52:31

no ja som tie mudrosti daval do teraz. Najkrajsie pre mna je videjko z dojazdu kde sa PS so Spartakusom poklepkavaju a uz to vidim na 3.4. Spartakus v uniku v Oudenaarde konci tesne za Duhou a odovzdava zezlo :D Ta cyklistika je tak krasna .. :lol: :lol: :lol: :lol:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Ned 27. Mar 2016 20:06:21

Najkrajsie bolo ako Boonen gratuloval Saganovi
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 27. Mar 2016 20:42:53

Roman píše:Najkrajsie bolo ako Boonen gratuloval Saganovi

Boonen je jediný jazdec poslednej dekády, ktorý tento pretek vyhral 3x. (nikto v histórii ho nevyhral viac ako 3x). Teraz má Peťo druhé víťazstvo. Tá gratulácia je z tohto pohľadu skoro ako predávanie žezla. Veľmi symbolické. Za nadbytok pátosu sa ospravedlňujem, ale dnes neviem odolať :lol:
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 27. Mar 2016 21:14:59

Uz viem ako na to. Nemozem sa pozerat a to ani textovy presnos :D Dneska som mal navstevne povinnosti tak som videl asi usek medzi 120-90 km do konca a potom som to vzdal a vysledok sa dozvedel z vecerneho sportu. Ale tak raz za cas som schopny takejto obety :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Pon 28. Mar 2016 1:33:03

Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pon 28. Mar 2016 7:55:43

"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 28. Mar 2016 12:04:05

Chcel som sa este oslavne vyjadrit na Saganovu adresu ale momentalne ma presla chut. R.I.P. Antoine :cry:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Pon 28. Mar 2016 13:00:10

velka radost z petrovho vitazstva, smutok zo smrti Antoine Demoitiého, dufam, ze sa konecne zacnu robit nejake opatrenia, tykajuce sa bezpecnosti cyklistov, ved toto uz nie je normalne!!!
vcerajsi pretek sme bohuzial nemohli sledovat live na trati, kedze polovica rodiny ochorela, smolaaa…
musime to odlozit na flandry, alebo p-r, peto by si to tam mohol kludne zopakovat
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia

cron