Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod emor » Pon 28. Mar 2016 13:18:56

Antoinemu R.I.P.

Dnes som si všimol že akýsi Viačeslav Kuznetsov skončil v Richmonde na svetovom šampionáte 15. - to len na margo včerajšieho výkonu cyklistu Katuše.Že to nie je len nejaký náhodný hej nebo počkej... myslím že sa môže v budúcnosti objaviť v klasikárskej špičke častejšie.

Celkom zaujímavo vyzerá tento rok Alex Kristoff.. akoby po minuloročnom hviezdení stratil 30% výkonnosti.. alebo žeby sa všetci tak zlepšili .??? Tých jeho pár šprintíkov v Arábii nemá výpovednú hodnotu... Keď si spomenieme ako minulý rok vyhral Flandry ... a tento rok.? ako keby stratil vačšinu svojho náskoku.. nejdem špekulovať, ale takýto pokles "formy" sa mi vidí priepastný. Nejde o to že nevyhráva, ide o to že vyzerá úplne "riedky". už od minuloročnej Tour...A vôbec nejde o víťazstvá ale o to že k nim ani nemá šancu sa priblížiť či o ne bojovať. :geek:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Talbot » Pon 28. Mar 2016 15:14:42

Asi prestal sypat,ine vysvetlenie nevidim.
Talbot
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 02. Mar 2015 9:49:34

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pon 28. Mar 2016 16:20:41

Talbot píše:Asi prestal sypat,ine vysvetlenie nevidim.


A čo tak choroba ?
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pon 28. Mar 2016 17:02:09

bloy píše:Asi prestal sypat,ine vysvetlenie nevidim.


uff :shock: športový fanúšik ako vyšitý :cry:

emor píše: stratil 30% výkonnosti.


??? 30% - to nemyslíš vážne. Kuurne 2.miesto porazil ho iba Stuyven v úniku. MSR 6.miesto a Kristoffove vyjadrenie že spravil pozičnú chybu. Teraz choroba, ktorá začínala asi na E3... Nemusá´íš sa báť Kristoff má MSR, Ronde a tento rok ide na P-R
Na druhej strane pokles sa dal očakávať, výsledkový pretože to čo predvádzal minulý rok sa nedá jednoducho opakovať
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

G-W

Poslaťod berloq » Pon 28. Mar 2016 18:15:44

paula@sile píše:dufam, ze sa konecne zacnu robit nejake opatrenia, tykajuce sa bezpecnosti cyklistov, ved toto uz nie je normalne!!!

Ako je na stránke písané, nie je to také jednoznačné... ťažko k tomu niečo viac povedať. Opatrenia sú, organizátori sa snažia dohliadať, aby sa dodržiavali a určite ich motorkári dodržiavať chcú (teda až na šialené prípady). Toto bolo veľké nešťastie, ktoré sa stať nemalo... ale bohužiaľ stalo.

RIP
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

G-W

Poslaťod berloq » Pon 28. Mar 2016 18:22:57

Inak bolo fajn vidieť, že aj na šprintérskej klasike ako je Gent - Wevelgem sa parádne pretekalo. Pretože preteky v posledných rokoch dopadali častokrát šprintérskym dojazdom (nepočítam minuloročnú šialenú edíciu). Je fajn, že sa toho ani Cancellara ani Sagan nebáli a práskli do toho ďaleko pred cieľom a ukázalo sa, že nikto nemal nárok.

Quick-Step? No... tam bude rušno. Tí sú v takej prdeli, to ja ani nepamätám. A vlastne by bolo úplne jedno či by im Gaviria tie preteky vyhral. Áno mali by na konte výhru v prestížnej klasike, ale do monumentov by im to nič pozitívne neprinieslo... Ťažko povedať či sa dokážu dať ešte nejako do kopy.

Sagan skvele. Predsa sa to dá... Tentokrát bol pripravený reagovať a tak to aj dopadlo. Skvelá robota. Je vždy super, keď je majster sveta vo forme... a vyhrať takto veľkú klasiku v dúhovom? To sa počíta!!!
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pon 28. Mar 2016 18:44:05

Včera to bol obzvlášť nešťastný deň, keď dvaja cyklisti bojovali v nemocnici o život (Daan Myngheer je vraj už stabilizovaný, hoci ten infarkt asi bude mať následky) a druhý poriadne nešťastný deň pre cyklistov v tomto roku (po tej nehode, čo mali chalani z Giantu). Snáď sa to nešťastie vyčerpalo.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: G-W

Poslaťod bloy » Pon 28. Mar 2016 18:48:06

berloq píše:Quick-Step? No... tam bude rušno. Tí sú v takej prdeli, to ja ani nepamätám. A vlastne by bolo úplne jedno či by im Gaviria tie preteky vyhral. Áno mali by na konte výhru v prestížnej klasike, ale do monumentov by im to nič pozitívne neprinieslo... Ťažko povedať či sa dokážu dať ešte nejako do kopy.


Klasikárska sezóna im zatiaľ vážne nevychádza, ale inak to nie je také zlé. Samozrejme klasiky sú pre nich dôležitejšie ako vyhrávať trebárs nejaké tie etapy, ale už 19 víťazstiev túto sezónu to tiež nie je na zahodenie.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 28. Mar 2016 19:02:40

ja okrem toho ze som sialeny fanusik cyklistiky a v ramci moznosti popri pracovnom vytazeni aj bicyklujem tak som aj motorkar a tu trosku volneho casu musim delit medzy bicykel a masinu...podla oficialnych sprav ten motorkar pri snahe vyhnut popadanym cyklistom sam padol co znamena ze naozaj spravil vsetko co mohol...kto jazdi na motorke vie ze pri rychlosti 40-60 km/h nieje az take jednoduche polozit 300kg masinu...v tomto pripade verim ze motorkar bol nevinny
k petovy len tolko ze BOMBA...znovu raz sa pytam moze mat duhovy dres lepsieho majitela?
moja predtucha v podstate vysla...peto a spartakus vpredu...uz sa neviem dockat Ronde

RIP
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Talbot » Pon 28. Mar 2016 19:14:08

Mino píše:
bloy píše:Asi prestal sypat,ine vysvetlenie nevidim.


uff :shock: športový fanúšik ako vyšitý

Asi som to mal dat do uvodzoviek,tu tusim sranda nema miesto :?
Talbot
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon 02. Mar 2015 9:49:34

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod emor » Pon 28. Mar 2016 19:36:46

Mino píše:
bloy píše:Asi prestal sypat,ine vysvetlenie nevidim.


uff :shock: športový fanúšik ako vyšitý :cry:

emor píše: stratil 30% výkonnosti.


??? 30% - to nemyslíš vážne. Kuurne 2.miesto porazil ho iba Stuyven v úniku. MSR 6.miesto a Kristoffove vyjadrenie že spravil pozičnú chybu. Teraz choroba, ktorá začínala asi na E3... Nemusá´íš sa báť Kristoff má MSR, Ronde a tento rok ide na P-R
Na druhej strane pokles sa dal očakávať, výsledkový pretože to čo predvádzal minulý rok sa nedá jednoducho opakovať


Mino, 30% je možno prehnané ale to že došiel v Kuurne do šprintu.??? nehnevaj sa ale v pretekoch ako Kuurne sa nemôžeme baviť o výkonnosti. Rýchlosť má ale to je asi tak všetko. MSR je síce "obľúbený" Belroq-ov "monument" - no ten pri tohotročnej edícii mal náročnosť asi ako dlhá tranzitná etapa TdF. Oproti tomu čo dokázal jazdiť minulý rok na kockách E3,RvV sa mi zdá akoby vyšumený... nebol schopný pozične jazdiť pred bergami a ani pri deleniach nebol v popredí. proste vybledol ako farebný igelit na slnku. A pripomínam že nejde o výsldky ale o prejav a schopnosť byť v pretekoch viditeľný a konkurencieschopný. Asi to môže byť aj nejakými zdravotnými problémami ale .... neviem nesedí mi to a príde mi to podivné. :idea:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod kuko61 » Pon 28. Mar 2016 21:10:15

paula@sile píše:dufam, ze sa konecne zacnu robit nejake opatrenia, tykajuce sa bezpecnosti cyklistov, ved toto uz nie je normalne!!!


Tých motoriek tam bolo v nedeľu strašne veľa - presne v tomoto momente som si pri priamom prenose povedal, že ak niektorý z cyklistov spadne, určite ho nejaká motorka prejde...to som ešte nevedel, čo sa stalo :cry:

Obrázok
kuko61
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Pon 28. Mar 2016 22:55:46

@berloq
ked som to pisala, tak este nebolo zname, ako, alebo kto, bol vinny, ci nevinny …
viem si predstavit, ako sa ten motorkar asi musi citit, do konca zivota s tym musi, bude musiet, zit…
moja reakcia je skor reakcia na celkovu situaciu v pelotone, pretoze tie nehody su uz skoro bezne v kazdom preteku, ved este len pred nedavnom prevalcovali jednoho pretekara, ( na meno si uz nespomeniem) a ten motorkar ani nezastavil…
kazde povolanie ma urcite rizika a samozrejme aj cyklistika, ale vela nehod sa stalo z nepozornosti, alebo lahkovaznosti…aj motorkarov
ked si pomyslim, ze este pred par rokmi neboli prilby povinne, kolko zivotov uz tie mohli zachranit
mne osobne zachranila ta prilba pred dvomi rokmi zivot

inak este k preteku, takto si taku spravnu, jarnu, belgicku klasiku predstavujem …. duhovo 8-)
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Pon 28. Mar 2016 23:53:43

Asi po troch dňoch som si konečne našiel čas aj na fórum.
Musím povedať, že aj včerajšia nešťastná smrť, ktorá je naozaj strašná, ukázala, na akej vyspelej úrovni je toto fórum. Nikto tu bezozmyslu nenadáva na debilných motorkárov a nevymýšľa hlúposti s nahradením TV motoriek dronmi, čo je totálny nezmysel a je toho plný internet.
Cyklistika je jeden z Top športov na svete a už terajších 5-10 moto fotografov na pretekoch World Tour je strašne málo a akreditáciu dostávajú iba top médiá a agentúry.
Spočítajme si motorky:
1-2 lekári
2-4 neutrálne mechanické (my vidíme tímové auta za lídrami, ale kto pomôže ostatným v skupinách za balíkom?)
4-6 rozhodcovia
2-4 TV kamery
5-10 fotografi
8-25 maršáli+polícia
(je tam ešte pár rôznych jednotlivcov, ktorý som schoval do maršálov, ale líši sa to preteky od pretekov)
- treba poznamenať, že motomaršáli (aj ten, ktorý spadol na Demoitiého) sú mimoriadne dôležití a práve vďaka ním sú preteky bezpečné. Okrem toho, že upozorňujú na nepríjemné zákruty a nebezpečné úseky, zabezpečujú aj odbočky. Spočítajte si, koľko odbočiek je na 250 km trati cez mestá. Tisíc, viac? Nedá sa na každú postaviť policajt. Taktiež si predstavte situáciu, že je balík rozdelený na osem skupiniek, čo je na takýchto klasikách normálne a rozdiel je aj 15-20 minút. Musí byť čo najviac motoriek, aby im nejaký vodič, ktorý si myslí, že už všetky skupiny prešli, nevyšiel oproti. Sprosto povedané, nebyť tých maršálov, boli by ročne desiatky umrtí cyklistov na UCI pretekoch.
Som zvedavý, ktoré motorky zrušia. Jednoducho sa to nedá. Osekajú päť? Aj tak ostane tridsať.
Vyškoliť ich nejako, sprísniť pravidlá? To je možno racionálnejšie, ale drvivá väčšina je mimoriadne skúsená a prax si často vyžaduje nezvyčajné riešenia. Sám som zvedavý, ako to dopadne.
Keby som mal čas, tak sa tejto téme povenujem na portáli, ale nemám ho.

Ešte tu ktosi písal o live streamoch. Nemáme problém dať do článku youtube stream, ale ak je oficiálny, a to 95 % nie je. Som šokovaný, kde to tento rok dospelo. Je nemysliteľné, žeby mohol ktokoľvek na youtube v rozpore so všetkými autorskými právami live streamovať v HD video zo svojej televízie pre celý svet. Toto je hrubá diera v systéme. Youtube všetky tieto videá ruší, ale trvá mu to niekedy aj deň-dva, čo je logicky výsmech celej tejto záležitosti. Nepredpokladám tomu dlhú životnosť, lebo toto škrie všetkých - televízie, držiteľov práv, organizátorov pretekov. Všetko má striktné pravidlá. Napr. ak ste na dovolenke v Chorvátsku, zapnete si rtvs.sk a pustíte live Dvojku počas Tour, nemala by Vám fungovať, lebo RTVS má práva iba na SR. Všetko sa pozorne stráži a trestá.
Je maximálne úsmevné, že UCI nepovoľuje snímať preteky z gopro kamery umiestnenej na bicykli (je na to nutné povolenie), práve kvôli TV právam, že napr. zábery z Tour de France môžu vyrábať iba kamery televízií, ktoré na to majú právo + výnimky, ak udelia.
A tu im unikajú celé prenosy v HD kvalite.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Uto 29. Mar 2016 8:14:16

emor píše:nesedí mi to a príde mi to podivné


V športe su to normalne veci. Na druhej strane moj osobný názor je že Alex nie je cyklista ktorý sa "ukazuje". Do úniku išiel asi len na Ronde minulý rok inak čaká v balíku na špurt. Tam mal minulý rok Luku P. ktorý ho ťahal za ručičku. Kaťuša sa tiež neprethla v pretekoch aby niečo potiahla iba v závere vždy boli kde mali a z toho ťaží Alex. Nepáči sa mi tento Degenkolbovsko-Kristoffovský :D štýl. Kristoff mal minulý rok výsledkovo geniálny...ale okrem RVV nepredviedol nič čo by bolo Cancellarovsko-Boonenovské . Nebudem sa hádať len si myslím že Alexander ani tak nieje
emor píše: akoby vyšumený
, to skôr jeho výsledky vyšumeli :D
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 29. Mar 2016 9:24:25

trosku nechapem co sa tak cudujete ved v podstate identicku situaciu sme tu malai v rokoch 2013-2014...peto bol 2013om neludsky silny a odvtedy sa mu uz nepodarilo natrenovat na az taku brutal formu a to iste podla mna bol viking minuly rok...bol v takmer neporazitelnej forme ale nedokazal to udrzat v podstate ani pol sezony a tento rok to uz jednoducho nieje tak dobre...vela tiez urcite robi nepritomnost bradaca...minuly rok bol na lucovy nalepeny takmer cely pretek a kde siel luca tam siel kristof a vsetci vieme akym uzasnym pretekarom je paoliny...podla mna je tiez ocividne ze viking nema potrebnu vikonnost na flamske bergy jednoducho zatial v nich doslova nevladal...uvidime v nedelu ale ja od neho zazraky necakam...uz to ze minuly rok dokazal vyhrat ronde bolo pre mna obrovskym prekvapenim ale tento rok ho tam nevidim
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Uto 29. Mar 2016 16:51:36

Ako to bol dnes na 3dni de Panne pekný závod, tak ten záver bol otras. Juro Sagan opäť skvelý!

Kristoff: "I'm dead".
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Uto 29. Mar 2016 16:58:45

Mino píše: Do úniku išiel asi len na Ronde minulý rok inak čaká v balíku


:D Alex to tu asi čítal. Astanovci su totalny de.... jaaaj ani náskok ani etapa

Juraj skvele - pevne verím že pojde Ronde
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Uto 29. Mar 2016 17:29:17

Ale Durimu jak ide tento rok...pekne pekne len tak dalej
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Koksijde

Poslaťod berloq » Uto 29. Mar 2016 18:50:58

Ten Lutsenko to je Vinokurov II. ... vychcaný až do morku kostí. Ten nepomôže ani vlastnému... ísť do šprintu proti Kristoffovi, no wow.

Dúfam, že Westra to celkovo dá. Teda dúfam, že Kristoffa oberie o veľa bonifikácií Kittel. Quick-Step aj naďalej úplná slabota...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia

cron