Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Lance Armstrong » Uto 19. Apr 2016 9:21:30

Podla mna je ten profil v poriadku. Nemusia v kazdej klasike chodit jazdci do ciela po jednom alebo v malych skupinkach. Zvlast ked hned o par dni sa idu podstatne narocnejsie FW a LBL.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Str 20. Apr 2016 16:33:01

Tak Valónský šíp klasika, 3-minútový pretek :lol:
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 20. Apr 2016 17:11:19

MichalJ píše:Tak Valónský šíp klasika, 3-minútový pretek :lol:


neda mi nesuhlasit...ja si nemozem pomoct ale v atraktivnosti sa ardenske klasiky v mojich ociach nedokazu ani priblizit tym flamskym...osobne som tlacil ocami allaphylipa ale znovu mu ostalo len buchat do riaditok tak ako pred rokom...tak snad na LBL mu to vyjde
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 20. Apr 2016 17:12:53

no a co sa chorvatska tyka tak pekny zaver michaela skoda len toho mierneho zavahania v poslednej zakruta lebo sa tym v podstate pripravil o moznost skusit to roztocit proti cavovy a nizolovy
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dem » Str 20. Apr 2016 19:45:39

WOMEN - La Flèche Wallonne Féminine 20.4.2016
1. Anna van der Breggen - Rabobank-Liv Woman Cycling Team
2. Evelyn Stevens - Boels - Dolmans Cycling Team
3. Megan Guarnier - Boels - Dolmans Cycling Team
http://cyclingtips.com/2016/04/two-in-a-row-for-anna-van-der-breggen-at-fleche-wallonne-femmes/
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 20. Apr 2016 21:31:50

Dnes ked som zapol telku uz bol Valverde na podiu :lol: Ani Huy som nevidel :?
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Str 20. Apr 2016 21:51:26

Alejandro je mašina.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod rrYan* » Str 20. Apr 2016 21:53:17

Keram píše:Dnes ked som zapol telku uz bol Valverde na podiu :lol: Ani Huy som nevidel :?
neva... aj tak pustali len zaznam z minuleho roku... 8-)
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Str 20. Apr 2016 22:35:58

Áno, začína to byť okukané ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Bezpredmetné zrovnávanie

Poslaťod berloq » Str 20. Apr 2016 22:38:57

Ale tu nejde o to porovnávať flámske hellingeny vydláždené čadičovými kockami (už vôbec nie to francúzske šialenstvo na tých žulových balvanoch) s tým čo sledujeme teraz. Ja neviem prečo sa to niekto snaží porovnať. Uvedomte si čo sa v tom Flámsku deje... Áno tu to už každý berie ako samozrejmosť, jazdí tam predsa Sagan a celkovo tam frčia neskutočnými rýchlosťami. Lenže treba mať na vedomí ako to má strašne ďaleko od "klasickej" cestnej cyklistiky. To je skrátka niečo tak špecifické, to nejde porovnávať. Treba pamätať, že to je absolútny extrém!!!

Tu zrazu (už aj minulý rok) každý vypisuje a porovnáva ardenské klasiky s tým predchádzajúcim mesiacom a trate by sa mali meniť a podobne. To je veľmi zvláštne a naivné... Tu si určite nikto nepamätá časy Hinaulta už vôbec nie Mercxa a ďalších, ako v Ardenách útočili dlhé desiatky kilometrov pred cieľom. Koniec tých pretekov je dlhodobo rovnaký... tým dlhodobo rovnaký myslím, tak 10 rokov... Áno ja si tiež pamätám ročníky, kde sa oveľa viac útočilo, kde sa lídri neschovávali, ale pretekali aj skôr na trati. Lenže aj tak rozhodovali záverečné stúpania, akurát pod ne nevletel 80-hlavý pelotón. Neviem prečo tu je tá davová psychóza... Tieto kopcovité klasiky zrovnávať s tými Flámskymi nemá vôbec zmysel.

Áno Ardeny sú aj oproti minulým rokom nudnejšie, resp. rovnaké... Ale to je spôsobené len jazdcami. Jazdci, ktorí by to vedeli skúsiť na dlhý únik (na výdrž) na tieto klasiky už nejazdia (resp. nejazdia s ambíciami/formou), to sú GT lídri. Tí, ktorí tam sú a radi by to možno skúsili, na to nemajú, to je napr. Kreuziger, Sanchez, Lotto-Jumbo a veľa ďalších. A tak je tá najrozumnejšia stratégia skúsiť sa naučiť záverečné stúpanie a vyjazdiť aspoň top 20...

A tu sme u vplyvu tých UCI super-rebríčkov na reálnu cyklistiku. Stále mi nejde do hlavy, na veľa pretekoch, ako priposrane sa správajú niektorí jazdci. Je určený líder, vie, že pretek skončí nejakým vsadením alebo šprintom a vie, že on takou vlastnosťou nedisponuje, ale aj tak nič nepodnikne, nezaútočí skôr ani nič... To je vidieť veľakrát a aj na tieto klasiky chodí takých ľudí veľa... Lebo zaútočí a rupne? A inak vybojuje 10-20 miesto... Tu idú jasne inštrukcie z auta... "LEBO BODY...". Akému profíkovi už záleží na 15. mieste na klasike? Dobre, pár mladých, keď to dokáže, je to pekné... Ale inak? Aj keby všetko nahrávalo proti tým útočníkom, aj keby sa cítil úplne nanič, aj keby bol protivietor neviem aký... aj tak by to mal aspoň skúsiť. Pretože aj keď je tá šanca na víťazstvo mizivá, tá v šprinte (vsadení) je nulová... ale... body...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 21. Apr 2016 16:41:52

@berloq
neviem ci si narazal aj na mna ale snad nie lebo ja som nikde nepisal o zmene trati ardenských klasik...moj nazor je len ten ze su o dost nudnejsie ako tie flamske napriek tomu ze tie ich profily by pri zvysenej aktivite jazdcov mali robit rozdiely a nieco take ze pod mur de huy ci cauberg pride skupina cca 60 ludi...jednoducho mi tam chyba bojovnost sutazivost alebo zeby odvaha ist do toho?...su to nadherne klasiky s nadhernymi profilamy ktore urcite nepotrebuju zmenu ale jednoznacne potrebuju pretekanie ako vidíme vo flamsku lebo len cakat na posledne stupanie mi pride dost slabe na jednorazovky tohto typu...ved sa staci pozriet do minulosti s akými náskokmi sa niekedy vyhravalo...je to fakt skoda pre tieto nadherne klasiky
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Štv 21. Apr 2016 19:18:11

@majo
Áno tu si to začal ty, ale de facto to je aj otázka minulej sezóny a zachytil som niečo podobné aj priamo na stránke. Ja len krútim hlavou nad tým, ako niekto môže porovnávať flámske klasiky a tieto ostatné kopcovité, medzi, ktoré patria aj Ardeny. Na to ostatné som odpovedal v predošlom príspevku... To, že sa nikomu nechce otvoriť hru, je vina jazdcov, tímov a systému.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 21. Apr 2016 20:47:08

Ja by som vinu nedával nikomu. Podľa mňa tímy ktorým vyhovuje aby sa rozhodovalo v závere (trebárs Cauberg a Orica či Mur a Movistar tento rok) sú také silné že nedovolia výraznejšiu selekciu. Dokážu preteky kontrolovať tak aby sa vyvíjali podľa ich predstáv. Cyklistika sa podľa zmenila a je výrazne tímovejšia ako tomu bolo v dávnejších časoch a asi aj individuality nie sú také výrazne resp. až tak nevyčnievajú svojou výkonnosťou ako tomu bolo v minulosti. Ak sa to spočíta tak potom je priebeh pretekov taký aký sme videli. Ja osobne som sa ani pri Amsteli a ani pri Šípe nenudil hoci si určite viem predstaviť zábavnejšie scenáre ako tie ktoré sa realizovali. L-B-L bude asi trochu iné. Je predsa len ťažšie ako predchádzajúce Ardény, je to monument takže ambície uspieť budú ešte vyššie a teda aj snaha riskovať bude intenzívnejšia a hlavne má byť dosť drsné počasie.
Ešte k tým bodom, myslím si že ich význam sa trochu preceňuje a pre cyklistov nepredstavujú také lákadlo ako sa tu prezentuje.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Štv 21. Apr 2016 22:04:38

@ifčo

Kde tu? :D

To som tu písal kedysi ja, že body do rebríčka sú nulová motivácia pre jazdcov... a stretával som sa s pomerne výraznou opozíciou. To o čom tu píšem, to nie, že sú jazdci tým motivovaní... jasne, že nie.

Presne to bolo tu: http://cycling-info.sk/spravodajstvo/cyklistika-novinky-zo-sveta/2187-uci-s-velkou-reformou-bodovania-rebricek-world-tour-zanikol, avšak, komenty sa nezachovali
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

L-B-L

Poslaťod paula@sile » Štv 21. Apr 2016 23:17:06

het parcours:

http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20160421_02249874

v nedelu klesnu teploty na bod mrazu, hlasia dazd a miestami aj snezenie, dufajme, ze z toho nebude
Niege - Bastogne - Niege... :?
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 23. Apr 2016 11:09:31

Purito a Gasparotto a Rue Naniot, nové stúpanie na L-B-L
https://twitter.com/katushacycling/stat ... 8521993217

Mama mia :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Sob 23. Apr 2016 12:28:03

zajtra velka pravdepodobnost snezenia, k tomu ladovy vietor, pretekari budu teda dobre prevetrani :shock:
ked sa tie predpovede vyplnia a sneh ostane na cestach lezat, budu urcite pasaze neutralizovane….

tak tie bicykle radsej nechame aj nadalej v suchu a pozrieme si ten monument v telke
ja budem zajtra drzat palce valverdemu alebo puritovi

http://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20160422_02253201
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dem » Ned 24. Apr 2016 9:59:06

Gracia Orlová 28. 4. - 1. 5. 2016, 30. ročník silničního etapového závodu žen seriálu Světového poháru žen v silniční cyklistice.
Startuje aj Slovenska reprezentacia !
Vážení sportovní přátelé, vítám Vás ve městě Orlová na jubilejním 30. ročníku Mezinárodního cyklistického závodu žen Grácia Orlová 2016. Od doby prvního startu uběhlo již dlouhých 30 let a to zavazuje. Je to dlouhá doba, zralá k bilancování, to ale nechceme. Musíme hledět dopředu a chceme Grácii nadále zkvalitňovat. Vždy je co zlepšovat. V letošním roce jsme se opět vrátili ke čtyřem závodním dnům, kdy v jednom ze dnů máme zařazenu časovku jednotlivkyň a půl etapu nově s cílem na Lysé Hoře, samozřejmě pokud to počasí dovolí. Naposledy byl v roce 2001 na Lysé Hoře dojezd jedné z etap Závodu Míru. Tímto krokem se snažíme navázat na tradici dojezdů etap, tak jak tomu bylo v minulosti. Nepatrně jsme pozměnili některé etapy a tak doufáme, že se Vám budou líbit, jak svou náročností, tak i svou kreativitou a důvtipem. Přeji Vám v Orlové a v Moravskoslezském kraji příjemný pobyt.
Sportu zdar!
INFO: http://www.graciaorlova.cz
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Uto 26. Apr 2016 0:42:38

ifčopifčo píše:Ja by som vinu nedával nikomu. Podľa mňa tímy ktorým vyhovuje aby sa rozhodovalo v závere (trebárs Cauberg a Orica či Mur a Movistar tento rok) sú také silné že nedovolia výraznejšiu selekciu. Dokážu preteky kontrolovať tak aby sa vyvíjali podľa ich predstáv. Cyklistika sa podľa zmenila a je výrazne tímovejšia ako tomu bolo v dávnejších časoch a asi aj individuality nie sú také výrazne resp. až tak nevyčnievajú svojou výkonnosťou ako tomu bolo v minulosti. Ak sa to spočíta tak potom je priebeh pretekov taký aký sme videli. Ja osobne som sa ani pri Amsteli a ani pri Šípe nenudil hoci si určite viem predstaviť zábavnejšie scenáre ako tie ktoré sa realizovali. L-B-L bude asi trochu iné. Je predsa len ťažšie ako predchádzajúce Ardény, je to monument takže ambície uspieť budú ešte vyššie a teda aj snaha riskovať bude intenzívnejšia a hlavne má byť dosť drsné počasie.
Ešte k tým bodom, myslím si že ich význam sa trochu preceňuje a pre cyklistov nepredstavujú také lákadlo ako sa tu prezentuje.


Ja by som vplyv profilu preteku nepodceňoval. Áno je ťažšie postaviť kopcovitú klasiku (na rozdiel od dláždených), tak aby bola dostatočne selektívna, ale nie je to nemožné. Na Clasica San Sebastian pravidelne dochádza do cieľa osamotený víťaz a dôvod je ten, že rozhodujúce stúpania sú ďalej od cieľa a tak aj taký majster pragmatickej cyklistiky ako Valverde ak toto chcel vyhrať, tak musel v 2014 strčiť nos do vetra a dôjsť si po win sólovo. Alebo posledný monument. Minulý rok tam usporiadatelia vystavali fantastickú trasu a preto sme videli asi najlepší monument sezóny. Ale je fakt, že usporiadateľ LBL nemá zďaleka také možnosti variovať trať, ako je to v okolí Coma. Lombardia tiež nemá pevne určené miesto štartu a cieľa, takže sa dá s trasou pekne vyhrať. Ale svoju úlohu tam zohrala aj Astana a vo fantastickej forme jazdiaci Nibali. A práve Nibali je ten typ jazdca, akých by LBL potrebovala viacej. Skvelý tempár a súčasne jazdec, ktorý sa nemôže spoliehať na svoj finiš. Len ten sa bohužiaľ posledné roky v tomto období akosi nevie dostať do formy.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Liege

Poslaťod berloq » Uto 26. Apr 2016 14:27:41

West píše:Ja by som vplyv profilu preteku nepodceňoval. Áno je ťažšie postaviť kopcovitú klasiku (na rozdiel od dláždených), tak aby bola dostatočne selektívna, ale nie je to nemožné. Na Clasica San Sebastian pravidelne dochádza do cieľa osamotený víťaz a dôvod je ten, že rozhodujúce stúpania sú ďalej od cieľa a tak aj taký majster pragmatickej cyklistiky ako Valverde ak toto chcel vyhrať, tak musel v 2014 strčiť nos do vetra a dôjsť si po win sólovo. Alebo posledný monument. Minulý rok tam usporiadatelia vystavali fantastickú trasu a preto sme videli asi najlepší monument sezóny. Ale je fakt, že usporiadateľ LBL nemá zďaleka také možnosti variovať trať, ako je to v okolí Coma. Lombardia tiež nemá pevne určené miesto štartu a cieľa, takže sa dá s trasou pekne vyhrať. Ale svoju úlohu tam zohrala aj Astana a vo fantastickej forme jazdiaci Nibali. A práve Nibali je ten typ jazdca, akých by LBL potrebovala viacej. Skvelý tempár a súčasne jazdec, ktorý sa nemôže spoliehať na svoj finiš. Len ten sa bohužiaľ posledné roky v tomto období akosi nevie dostať do formy.

Liege je ďaleko prestížnejšie a dá sa na neho oveľa lepšie pripraviť, narozdiel od tebou spomínaných klasík. Keby sa La Doyenne jazdil v termínoch po TdF alebo úplný záver sezóny, tak dôjde do cieľa tak 30 ľudí a bolo by to roztrhané podobne ako v Lombardii.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 67 hostia

cron