Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 28. Mar 2015 19:52:27

A ešte k samotným pretekom. Čo sa týka výsledkov, tak naozaj veľmi ma výkonnom potešil Geraint Thomas. Jemu fandiť je veľmi ľahké, lebo je to chalan ktorý do toho ide naplno a bez kalkulácií. Vďaka takýmto cyklistom ako je on, ale aj náš Peter môžu mať klasiky taký dramatický priebeh ako včera. Sám si nastúpil na Kvaremonte a aj keď sa napokon vytvorila skupina, kde bol najslabší do špurtu, tak išiel do toho bez kompromisov pobiť sa o svoju šancu. Tomu úniku som spočiatku nedával veľké šance, lebo tá skupina za nimi bola dosť silná a niektoré tímy tam mali viac ľudí, ale výborná spolupráca troch špičkových jazdcov bola napokon nad ich sily. O Štybarovi som už písal. teraz to nevyšlo, ale nedivil by som sa, keby už tento rok vyhral svoju prvú veľkú klasiku. Pred časom som písal že Etixx bude bez Boonena musieť zmeniť taktiku a teraz ho Trentin dokázal tak dobre nahradiť a vyhrať špurt hlavnej skupiny dokonca pred Kristoffom (aj keď on mal nejaké výhrady na ten dojazd). Pre Etixx je to veľmi dobrá situácia vzhľadom na Ronde.
Samozrejme sa nedá nespomenúť zranenie Cancellaru, ktorý po Boonenovi vypadol tiež z jarných klasík. Je to veľká škoda, lebo boli to veľmi výnimoční jazdci poslednej dekády. Verím že ešte aj dnes by Tom Boonen bol schopný vyhrať P-R. Samozrejme Cancellara bol najväčší favorit na obidva monumenty na kockách. V jeho prípade je to ešte väčšia škoda, lebo iný pretekár jeho typu momentálne nie je (možno v budúcnosti Vanmarcke).
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 28. Mar 2015 20:13:44

West píše:Tých zlyhaní bolo viac a zdá sa že to začalo minulý rok. MSR 2014 a hlavne RVV 2014 ...


MSR 2014 by som za zlyhanie nepovažoval, celý čas sa išlo v extrémnom počasí, neustály dážď a zima, cyklisti jednoducho vymrzli a nedokázali roztočiť nohy do šprintu, Cav konštatoval to isté, nie je div že vyhral odolný Nór a silový Spartakus bol druhý.
Pri Petrovom prestupe k Tinkovovi som očakával že Peter pôjde na vyššiu úroveň práve čo sa týka taktiky počas pretekov, posledný rok u Cannonov , keď sami nevedeli ako to s nimi bude, bol podľa mňa úplne amatérsky čo sa týka taktiky, keď som videl poradu Cannondale v autobuse počas TdF a potom to isté u Giantu bol tam výrazný rozdiel. Asi prešiel krátky čas na hodnotenie ale toho, kto mal na to aby vykopol po taktickej stránke Petra vyššie už vykopol Tinkov z tímu.
Čo som ďalej očakával bolo zlepšenie Petrovej vytrvalosti, to si napísal aj ty a musel si to všimnúť každý že tam sú Petrove najväčšie rezervy. Očakával som zlepšenie časovkárskych schopností, žiaľ nič také som nepostrehol, naopak časovka na Tirrene bol jeden trapas ktorý nikto poriadne nevysvetlil. Takže zatiaľ veľké rozpaky a v nadchádzajúcich monumentoch očakávam ..... skôr neočakávam nič.
Ešte jedna poznámka, Peter sa musel včera cítiť mizerne keď popri ňom v záverečných km prefičali jeho pomocníci od Cannonov ako Gatto a Marcato či jeho terajší pomocník Breschel.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2426
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Sob 28. Mar 2015 20:55:27

West píše:Tých zlyhaní bolo viac a zdá sa že to začalo minulý rok. MSR 2014 a hlavne RVV 2014 kde tiež jazdil aktívne a zdalo sa že je úplne v pohode, ale v tom najdôležitejšom momente nedokázal udržať tempo s najlepšími.

ano ifcopifco suhlasim, ze to uz prislo minuly rok...a mozno aj minulorocne Strade Biance ked bol sam vpredu s Kwiatkom a ten mu nastupil a Peto vyzeral v tej chvili presne tak ako vcera
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 28. Mar 2015 21:41:29

ifčopifčo píše:MSR 2014 by som za zlyhanie nepovažoval, celý čas sa išlo v extrémnom počasí, neustály dážď a zima, cyklisti jednoducho vymrzli a nedokázali roztočiť nohy do šprintu, Cav konštatoval to isté, nie je div že vyhral odolný Nór a silový Spartakus bol druhý.


Hm ťažko povedať. Napríklad štvrtý bol vtedy Španiel Lobato. Pred rokom boli podmienky ešte horšie, vtedy Boonen pre zimu odmietol pokračovať a pre Petra to bolo najlepšie MSR. (Pravda vtedy to bolo skrátené.) Ale možno len Peter sám hľadal nejaké vysvetlenie toho čo sa stalo, lebo na to nebol predtým zvyknutý a to počasie sa ponúkalo ako možný dôvod.
To o tej vytrvalosti som vlastne aj vtedy písal po tom zbabranom RVV 2014, že dlhšie preteky absolvované vo vyššom tempe sú asi jeho slabinou. V 2013 keď bol druhý, tak bol pokojnejší priebeh, ale tie kľúčové stúpania Paterberg a Kwaremont sa potom išli o to intenzívnejšie. Napríklad Kwaremont Cancellara zvládol o cca 10 sekúnd rýchlejšie ako v 2014 a Peťo to uvisel. Ale teraz sa zdá že to nebol jediný dôvod. Je asi už jasné že nejaká zmena v spôsobe prípravy mu poškodila a toto pokračuje aj tento rok. Tú časovku na TA zrejme vypustil, aj keď to nebývalo jeho zvykom. Asi mu to dokonca bolo prikázané a aj preto možno až tak demonštratívne slabý čas. Ale tú časovku v Katare išiel určite naplno, napokon mu išlo o GC a ten výsledok bol na jeho pomery naozaj slabý. Je možné že takéto univerzálne typy ako Peťo, ktoré nie sú také bežné je ťažko trénovať. Je problém určiť, ktoré stránky rozvíjať menej a ktoré viac. Predsa len pre uniformejšieho cyklistu sú už overené postupy, ktoré sa rokmi osvedčili a ide sa na isto. V prípade Sagana, alebo aj napr Kwiatkovského to môže byť problém (aj keď on je napriek univerzálnosti predsa len iný typ asi viac podobný Valverdemu). Alebo napríklad Boasson Hagen. Ten bol podobne multitalentovaný ako Peter. Vedel časovku, zašpurtovať aj zvládnuť dosť ťažké stúpania. Ako 23 ročný vyhral dve etapy na TDF a mal ďalšie 3 pódiá v typovo rozdielnych etapách. Hovorilo sa o vychádzajúcej superhviezde. Odvtedy sa výkonnostne nepohol. Vlastne je to čoraz horšie. Osobne si ale myslím, že Peter je tak dôležitý cyklista, že sa mu v tíme budú podrobne venovať a napokon prídu na postup, ktorý na neho bude zaberať aj keď to nejaký čas potrvá.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 28. Mar 2015 22:04:19

West píše:Hm ťažko povedať. Napríklad štvrtý bol vtedy Španiel Lobato. Pred rokom boli podmienky ešte horšie, vtedy Boonen pre zimu odmietol pokračovať a pre Petra to bolo najlepšie MSR. ..........

K tomu MSR 2014 je skutočne ťažko povedať, ale na MSR 2013 preteky prerušili, cyklistov previezli v autobusoch, zohriali sa a Petrov mladý organizmus tak ako každý mladý organizmus dokázal relatívne rýchle zregenerovať. V roku 2014 sa nič také neudialo, Peter nebol sám kto sa na extrémnu zimu sťažoval.
Inak s tebou so všetkým súhlasím, ostáva len dúfať že Peter výdrž pri vysokom výkone zlepší. Tá časovka v Katare na 10km niečo naznačovala, on tieto krátke časovky mal výborné, ja som to spájal s tým pádom ale pravda je asi iná.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2426
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 28. Mar 2015 22:08:17

ifčopifčo píše:
West píše:Hm ťažko povedať. Napríklad štvrtý bol vtedy Španiel Lobato. Pred rokom boli podmienky ešte horšie, vtedy Boonen pre zimu odmietol pokračovať a pre Petra to bolo najlepšie MSR. ..........

K tomu MSR 2014 je skutočne ťažko povedať, ale na MSR 2013 preteky prerušili, cyklistov previezli v autobusoch, zohriali sa a Petrov mladý organizmus tak ako každý mladý organizmus dokázal relatívne rýchle zregenerovať. V roku 2014 sa nič také neudialo, Peter nebol sám kto sa na extrémnu zimu sťažoval.
Inak s tebou so všetkým súhlasím, ostáva len dúfať že Peter výdrž pri vysokom výkone zlepší. Tá časovka v Katare na 10km niečo naznačovala, on tieto krátke časovky mal výborné, ja som to spájal s tým pádom ale pravda je asi iná.

Inak na Tirrene prvú časovku išiel skvele, len skoro spadol, a čierna mačka mu prebehla po ceste skončil tuším deviaty, ale tú poslednú časovku vypustil.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 28. Mar 2015 22:15:55

Som zvedavy na zajtrajsi Gent-Wewelgem. Neviem sice pocasie ale ak nebude prsat tak tato jedna z tych lahsich belgickych klasik asi skonci spurtom dost velkej skupiny. Petrovi by to zajtra mohlo vyjst do top5. Tinkoffovci by mali spravit preteky co najtazsie no obavam sa ze aj tak by to nemuselo stacit. Minimalne Degenkolb a Kristoff sa asi udrzia.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 28. Mar 2015 22:26:30

Este k Petrovi ked ste to nacrtli. Dobre postrehy. Len vlani to vyzeralo kus inak ako teraz. Tam mal problem skor dostat sa na hranu svojej vykonosti. Na Ronde sa neudrzal s najlepsimi a uz aj na E3 mal dost velke problemy na Kwaremonte ale nakoniec sa dotiahol s problemami a vyhral. Teraz to skor vyzera ze mu dojde para necakane rychlo. Citi sa silne a sebavedomo a dokaze prezit najvyraznejsiu selekciu a zrazu vyhodri ako fakla. Vcera co som videl s videi tak na Kwaremonte vyzeral v pohode ako za starych casov. Nemal problem si dotiahnut veducu dvojku. Neviem do akej miery to moze byt pravda ale na fore cyclingnews som cital aj nazor ci to nie je sposobene uzivanim antibiotik v Katare. Ze mu to rozhadzalo organizmus a preto taketo nahle vypadky. No nie som medicinsky vzdelany tak vobec neviem posudit taketo veci. Pravdou je aj to ze podbne veci sa mu stali uz vlani. Napriklad spominane Strade Bianche na konci s Kwiatkom alebo aj na Roubaix bol dost mrtvy ku koncu. Mam pocit ze sa nieco dobabralo v priprave v zime 2013 a stale sa to nepodarilo napravit :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 28. Mar 2015 22:32:22

Keram píše:Som zvedavy na zajtrajsi Gent-Wewelgem. Neviem sice pocasie ale ak nebude prsat tak tato jedna z tych lahsich belgickych klasik asi skonci spurtom dost velkej skupiny. Petrovi by to zajtra mohlo vyjst do top5. Tinkoffovci by mali spravit preteky co najtazsie no obavam sa ze aj tak by to nemuselo stacit. Minimalne Degenkolb a Kristoff sa asi udrzia.

No počasie má byť hnusné ešte aj nad rámec bežne hnusného Flámskeho počasia. Má tiež dosť fúkať. Predbežne by ten záver mohli mať od chrbta, čo by mohlo pomôcť nejakému brejku, ale to sa ešte môže zmeniť. Každopádne predpokladaný súboj Cav Kristoff Degenkolb môže byť ohrozený.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 28. Mar 2015 22:50:41

Inak zaujímavé sú aj výkony Lea Koniga, prešiel do SKY, podľa plánu má byť spolulíder (záloha) na Gire ale jeho forma je zatiaľ mizerná, síce na prvých pretekoch (jednorázovkách) sa umiestnil v popredí, na nasledujúcich etapákoch a aj teraz v Katalánsku jazdí mizerne. On tvrdí že v Netappe trénovali viacej ako teraz trénuje v SKY :?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2426
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 28. Mar 2015 23:15:20

West píše:
Keram píše:Som zvedavy na zajtrajsi Gent-Wewelgem. Neviem sice pocasie ale ak nebude prsat tak tato jedna z tych lahsich belgickych klasik asi skonci spurtom dost velkej skupiny. Petrovi by to zajtra mohlo vyjst do top5. Tinkoffovci by mali spravit preteky co najtazsie no obavam sa ze aj tak by to nemuselo stacit. Minimalne Degenkolb a Kristoff sa asi udrzia.

No počasie má byť hnusné ešte aj nad rámec bežne hnusného Flámskeho počasia. Má tiež dosť fúkať. Predbežne by ten záver mohli mať od chrbta, čo by mohlo pomôcť nejakému brejku, ale to sa ešte môže zmeniť. Každopádne predpokladaný súboj Cav Kristoff Degenkolb môže byť ohrozený.

Ak tam bude bocny vietor tak by to mohli byt celkom zaujimave preteky. :D Vlani ma tieto preteky sklamali priznam sa.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod kukulienka » Sob 28. Mar 2015 23:55:19

No co som citala, tak dalsi velky prolem moze byt Saganov zmeneny posed, zevraj Riis povedal, ze to moze potrvat aj celu seonu, kym napravia to, co sa tym predoslym zlym posedom od Cannonov pokazilo...
kukulienka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Ned 29. Mar 2015 7:48:27

a co konkretne bolo na tom posede v Cannondale take zle? ved vyhraval...tak ked mu ten posed vyhovoval tak nechapem naco menit
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod kukulienka » Ned 29. Mar 2015 9:39:44

Roman píše:a co konkretne bolo na tom posede v Cannondale take zle? ved vyhraval...tak ked mu ten posed vyhovoval tak nechapem naco menit

vobec neviem, len reprodukujem, co som citala, ze povedal Riis:)
kukulienka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 29. Mar 2015 9:52:38

kukulienka píše:
Roman píše:a co konkretne bolo na tom posede v Cannondale take zle? ved vyhraval...tak ked mu ten posed vyhovoval tak nechapem naco menit

vobec neviem, len reprodukujem, co som citala, ze povedal Riis:)

O Peťovom posede so čítala aj ja, ale ževraj sa to už vyriešilo.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Ned 29. Mar 2015 10:29:12

ja som cital jedine, ze mu ten posed zmenili...ale netusim aky na to mali dovod, podla mna mu to nijako nepomohlo skor uskodilo
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Ned 29. Mar 2015 14:22:40

Tak to, že Petrovi došli sily viac-menej odrazu by mohlo byť spôsobené aj tým, že dobre nejedol počas preteku. Alebo nejakou chybou v príprave. Inak na E3 si nemyslím, že robil niečo zle, bol presne tam, kde mal byť. Ako problém sa javí najmä to, že mu takto sily nedošli prvý krát, ale začína sa to opakovať - ako sa to naopak spomína aj v tejto zaujímavej debate. No snáď to v tíme poriadne vyhodnotia a zistia, v čom je problém.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Ned 29. Mar 2015 14:47:02

Tak to sú dnes preteky :shock:
Zrejme sa bude na čo pozerať celý závod.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Ned 29. Mar 2015 14:51:05

Nenormalne co sa tam deje :O Teraz este to auto :D
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 29. Mar 2015 15:03:49

Vyzerá to že Peter ide na Breschela ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2426
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia