Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Ned 29. Mar 2015 15:13:33

Breschel nieje v prvej skupine
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 29. Mar 2015 15:55:45

Peter je tam už ako ten povestný kôl v plote a vidieť že sa v poslednom stúpaní trápil :roll:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ElMaestro » Ned 29. Mar 2015 16:04:42

Nechápem a som šokovaný taktikou Tinkoff - Saxo. Takto na*ratý som nebol dlho... Chudák Peter.
ElMaestro
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 29. Mar 2015 16:06:09

nemozem si pomoct ale v time tinkoff saxo to vobec nefunguje, urcite je v tom problem medzi olegom a bjarnom ale podpora na klasikach je ozaj biedna, nevidim zatial rozdiel oproti cannodalu a to som rozcarovany, ozaj som dufal ze ten tim bude na klasikach daleko silnejsi, nic to peter musi bojovat a urobit co sa da, vidno na nom ze sa snazi ale naozaj to nie je to prave orechove a myslim ze to bude mat hlbsie korene ako len spor rijsa a tinkoffa, nieco tam nefunguje ako ma to je jasne
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Lambot » Ned 29. Mar 2015 16:12:44

No ja vidím rozdiel oproti Cannondale, je to ešte horšie, je to úplaná katastrofa, V Cannondale by hádam 1-2 pomocníka mal 90 km do cieľa, bojím sa že toto nebude mať dobrú odozvu v tíme. Vyzerá to naozaj na bojkot
Lambot
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Ned 29. Mar 2015 16:17:33

Mám pocit, že dnes je tam toľko zaujímavých momentov, čo často nevidno ani v týždňovom etapáku... 8-)

No, po dnešku naozaj v T-S bude zase rušno, Tinkov bude peniť.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Ned 29. Mar 2015 17:51:20

Paolini skvele, tomu to aj clovek dopraje :) ...skoda Peter, ze nebol v tej skupine, potom uz v tom "pelotone" nemal kto tahat
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 29. Mar 2015 18:17:59

Roman píše:Paolini skvele, tomu to aj clovek dopraje :) ...skoda Peter, ze nebol v tej skupine, potom uz v tom "pelotone" nemal kto tahat

Tá medzera sa dala preklenúť. Napokon dvaja traja tak urobili, keď už bolo jasná že balík ťahať nebude. Peťo vo svojej obvyklej fazóne by tak určite tiež urobil, ale dnes sa na to asi necítil.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod kukulienka » Ned 29. Mar 2015 18:25:38

No dnes to neboli ani cyklisticke preteky, skor Iron Man:) Perfektny Paolini, fakt mu to prajem po tom, co odviedol pre Kristoffa na MSR.
kukulienka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 29. Mar 2015 18:36:29

West píše:Tá medzera sa dala preklenúť. Napokon dvaja traja tak urobili, keď už bolo jasná že balík ťahať nebude. Peťo vo svojej obvyklej fazóne by tak určite tiež urobil, ale dnes sa na to asi necítil.

Súhlasím s tebou že Peter nemá dobrú fazónu, na bergoch bol na môj vkus príliš vzadu, na bicykli sa neobvykle ošíva, mám z neho pocit že sa stále trápi.
Na druhej strane tí ktorí sa ešte na čelo dotiahli neriskovali nič, Terpstra mal kolegu vpredu a Štybara s Trentinom v peletóne, ak by mu to nevyšlo a peletón by ho dostihol dostihol mal by 2 čerstvých kolegov poruke, Paolíny mal v peletóne Kristoffa.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Ned 29. Mar 2015 18:39:41

ifcopifco mne sa prave zda, ze na bergoch bol vpredu...az na tom poslednom predposlednom bol viac vzadu ale nic hrozne...aj ked sa vytvarali potencialne skupinky na vrchole kopcov tak vzdy bol tam...zial v tej poslednej ktora bola vitazna uz nebol...ale ja sa necudujem, neda sa byt stale vpredu ked tam 80km pred koncom nema ziadneho kolegu
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 29. Mar 2015 18:44:24

Tak podla vysledkovej listiny na PCS doslo do ciela 39 jazdcov. Z Tinkoffu jediny :D Dnes boli specificke podmienky ale aj tak. Oleg asi nebude spokojny :D Vcera som tvrdil ze to bude hromadny sprurt. Dost som sa sekol. Kto mal vediet ze bude tak fukat :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod emor » Ned 29. Mar 2015 18:45:35

hmm. to čo dnes na G-W predviedli Tinkoff-Saxo - to sa dá jednoznačne označiť ako preveliká bieda. Na velkúste vyhlásenia Tiňkova pred sezónou.... katastrofa. No v partii ktorá jazdila na okolo katalánska to nevyzeralo o nič lepšie. Pistolero bez pomoci , bez podpory bez šancí ... Je to smutné ale je to tak. Asi ostáva sa len vážne zamyslieť v T-S ako ďalej a zredukovať megaplány na Pistolerove dabl - Giro a Tour, a na Petrovej jarnej sezóne už je ťažké niečo meniť. Napriek tomu Peter Sagan je hrdina. A ja mu fandím a budem fandiť až kým neskončí s cyklistikou.

To že sa dnes Luca paolini-mu podarilo - to akú preukázal húževnatosť a bojovnosť to bol fantastický záver G-W , ktorý mi spravil náladu :) Je to bradáč a kapacita. ( už by raz na neho mohol popracovať aj konzument krrištof :))) ča sa asi nestane ale zaslúžil by si :) )
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

z Gentu do Wevelgemu

Poslaťod berloq » Ned 29. Mar 2015 19:02:00

Tento rok jazdci jazdia z extrému do extrému. Pri tom sa stále len rozpráva ako sa s tým bude niečo robiť a stále nič. Ono ja netvrdím, že dnešný deň mal byť zrušený, ale... Kto trpel viac? Vrchári posledné dva kilometre na Terminilio, alebo 240 kilometrov na vetre? Akože, jasné, tie preteky boli famózne, ako za starých časov (staré myslím naozaj staré, 80´ a dozadu, ja si tieto nepamätám), kedy boli veľký favoriti pokojne tých 50 kilometrov pred cieľom osamotení. Lenže pretekárov som strašne ľutoval, pretože ako z vlastnej skúsenosti viem, pri vlastných výjazdoch, kedy samozrejme robím okruhy a polovicu idem proti vetru, na tú druhú samozrejme čakám, že ma potlačí a ono fúka stále oproti. Lenže mne vadí vetrík, toto čo museli dnes profíci zvládnuť to bol totálny extrém! Vietor, ktorý zhadzuje cyklistov z bicykla, je už zrejme za hranou...

Najväčší hrdina pretekov, bez najmenších pochýb je J. Roelandts! A adept na najväčšieho hrdinu celej sezóny, bez toho, aby som vedel ako celá skončí. Jednoducho odolávať v tomto počasí tak neuveriteľne dlho? Chapeau!

Podstatné je, že G-W býva zo štvorky najvyššie postavených kockových pretekov tá najjednoduchšia, dnes to bol absolútny opak. Dnes si všetci lídri podľa mňa siahli na absolútne dno! Toto čo museli prežiť je ťažšie ako tie najprudšie stúpania! Môžu dúfať, že ich tento deň neodrovná! A keďže, dnes to bolo všetko o sile, žiadne vedľajšie faktory, do pozície najväčšieho favorita sa dnešným dňom zrejme pasoval Thomas. Aj keď som ešte včera tvrdil niečo iné, dnes je jasné, že silovo je na tom najlepšie, technicky problémy nemá, bude ťažké ho zdolať.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 29. Mar 2015 19:12:16

ifčopifčo píše:
West píše:Tá medzera sa dala preklenúť. Napokon dvaja traja tak urobili, keď už bolo jasná že balík ťahať nebude. Peťo vo svojej obvyklej fazóne by tak určite tiež urobil, ale dnes sa na to asi necítil.

Súhlasím s tebou že Peter nemá dobrú fazónu, na bergoch bol na môj vkus príliš vzadu, na bicykli sa neobvykle ošíva, mám z neho pocit že sa stále trápi.
Na druhej strane tí ktorí sa ešte na čelo dotiahli neriskovali nič, Terpstra mal kolegu vpredu a Štybara s Trentinom v peletóne, ak by mu to nevyšlo a peletón by ho dostihol dostihol mal by 2 čerstvých kolegov poruke, Paolíny mal v peletóne Kristoffa.

Je to podobné ako predtým. Bol tam únik nejakých vyše 70km pred cieľom. Hovoril som si že dúfam že Peťo to nebude chcieť stiahnuť a vzápätí som ho už tam videl :roll: Samozrejme za ním vyštartoval celý balík, takže ten únik v podstate zrušil, ale stálo ho to nejaké sily a okrem špurtu sa už vlastne na nič nezmohol. Keby to chcel preklenúť tak by aj tak zrejme išli znovu po ňom a napokon by v globále skončil ešte horšie. Proste v tej forme ktorú momentálne má a s tou podporou od Tinkoff sa dnes nedalo urobiť viac.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Ned 29. Mar 2015 19:15:44

bloy píše:
No, po dnešku naozaj v T-S bude zase rušno, Tinkov bude peniť.


Aktuálne info je také, že Riis definitívne skončil:
Tinkoff Sport and Bjarne Riis reach mutual agreement on contract termination.
Tinkoff Sport A/S - Managing company of team Tinkoff Saxo - and Bjarne Riis have reached a mutual agreement to terminate all contracts entered between Tinkoff Sport A/S and Bjarne Riis with immediate effect. All terms of said agreement shall remain confidential and both parties shall abstain from making any further comment. Early next week, Tinkoff Saxo will announce, in a separate statement, the new structure of its technical and performance group. Tinkoff Saxo would like to thank its title sponsors, Tinkoff Bank and Saxo Bank, as well as all its other sponsors and suppliers for their continued support and confidence shown in the team. At the same time, the team looks forward to continuing receiving the support of its fans both on the road and on its social media platforms.
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 29. Mar 2015 20:12:56

Roman píše:ifcopifco mne sa prave zda, ze na bergoch bol vpredu...az na tom poslednom predposlednom bol viac vzadu ale nic hrozne...aj ked sa vytvarali potencialne skupinky na vrchole kopcov tak vzdy bol tam...zial v tej poslednej ktora bola vitazna uz nebol...ale ja sa necudujem, neda sa byt stale vpredu ked tam 80km pred koncom nema ziadneho kolegu

Myslel som túto situáciu
https://www.youtube.com/watch?v=ftfmYSjE0as
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Ned 29. Mar 2015 20:58:45

Tak ten vietor bol ( a este je ) dnes brutalny, respekt vsetkym pretekarom, ktori vobec dosli..
paolini dnes dobra taktika, vitazstvo mu prajem, uz len pre tie verne sluzby, ktore poskytoval kristoffovi pocas predoslych pretekov. aj ked roelandts by si to iste viac zasluzil, sam proti vetru a pelotonu..
ma prekvapilo, ze peto dosiel este na tom desiatom mieste, belgicky stream prestal udavat stratu pelotonu a na cycling info som sa nemohla dostat, asi bol server pretazeny??
tohtorocna sezona nie je pod stastnou hviezdou, zranenia boonena, cancellaru, dnes martin velits, zlozita situacia v time tinkoff…
ja som uz velmi zvedava, co najblizsi vikend prinesie, aku taktiku bude mat tinkoff..
pocasie by sa nemalo dovtedy velmi zmenit, vietor, dazd a k tomu ochladenie hlasia na nedelu..

@redakcia
Robite fakt vybornu pracu, ci uz info pocas pretekov, alebo z cyklistickeho sveta, ste cim dalej tym lepsi, len ….. tie diskusie, tie to kazia, ked si uz myslim, ze nemoze byt horsie, tak tento tyzden to asi topol… :x
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 29. Mar 2015 21:04:16

paula@sile píše: @redakcia
Robite fakt vybornu pracu, ci uz info pocas pretekov, alebo z cyklistickeho sveta, ste cim dalej tym lepsi, len ….. tie diskusie, tie to kazia, ked si uz myslim, ze nemoze byt horsie, tak tento tyzden to asi topol… :x

Aspon tu na fore to zatial vyzera ze sa tu snazime diskutovat konstruktivne. Klop,klop,klop na drevo :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Ned 29. Mar 2015 23:15:46

Hej, vďaka za fórum, diskusie väčšinou už len prebehnem očami a pár ľudí už radšej ani len nečítam :)

A podľa vyjadrenia Tinkoff si Breschel dokonca zlomil nos, a s tým že zvyšok bol tiež na zemi, moc sa na nich predsa len hnevať nemôžeme.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 259 hostia