Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Ned 29. Mar 2015 23:39:06

ifčopifčo píše:
Roman píše:ifcopifco mne sa prave zda, ze na bergoch bol vpredu...az na tom poslednom predposlednom bol viac vzadu ale nic hrozne...aj ked sa vytvarali potencialne skupinky na vrchole kopcov tak vzdy bol tam...zial v tej poslednej ktora bola vitazna uz nebol...ale ja sa necudujem, neda sa byt stale vpredu ked tam 80km pred koncom nema ziadneho kolegu

Myslel som túto situáciu
https://www.youtube.com/watch?v=ftfmYSjE0as

ako moze byt, ale preco by zrazu nevladal na bergoch ked pred dvoma dnami patril k najlepsim? sice potom nevladal, ale v stupaniach mu to islo
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 30. Mar 2015 10:40:17

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pon 30. Mar 2015 12:26:01

"Fanúšikovské šialenstvo" okolo Tinkoff-saxo a ich výsledkov sa mi zdá prehnané. Ak si odmyslím Sagana a pozriem sa na výkon TS z pohladu mančaftu tak ich výsledky ( na jarných klasikách MSR,E3,G-W sú najlepšie za posledné 3-4 roky. poslednú klasiku vyhrali 2013 a to bol Amstel. Na tých belgických sú, boli márny. 3x výsledok do 10. Veľa či málo ? Čakali sme určite viac, ale myslím že to bolo len prehnané fandenie si. Nie som si istý či mal Riis na starosti aj klasiky. Či je chyba v tom že ho vyhodili. Je jasné na pohode to nepridá ale... faktom ostáva že Saxo sa oproti minulým rokom podstatne zlepšilo ( stále hovorím o jarných klasikách) stačí pozrieť G-W 2013 :D to iste čo teraz
Na druhej strane je pravda že namiesto toho aby sa Tinkoff priblížil Saganovi tak sa PS približuje tímu Tinkoff-Saxo :(
MSR bol výsledok dobrý až na to zaváhanie na záver. E3 katastrofa, ten záver mi bolo do plaču. Teraz sa to žiaľ vyvinulo tak že nebola šanca. Už to tu niekto spomínal na jednom kopčeku sa dohadoval s jazdcom Topsportu či to neskúsia ale bolo by to asi šialenstvo. Šialenstvo ala Luca Paolini. Nebyť tej foto čo dali Tinkoffaci na svoju stranku s pretekov a objavila sa aj v diskusii tak by som myslel že Peter je v úplnej pohode. Ako dopadne v nedeľu?? Bez tímu to bude ťažké, myslím že traja z jeho " klasikárskeho" tímu sú zranený. Matti má zlomený nos a ten je z nich najlepší. "Bojkotovanie či aké nezmysli sa objavili v diskusii sú totálne de..lini Tinkoff-Saxo jazdí na čo má a čakať zázraky príchodom jedného muža do partie môže asi len šialenec ako je Oleg.
Najsmutnejšie na tom je :( :lol: že ani stávkové kancelárie nechcú zdvihnúť na Peťa kurz aby sa oplatilo trošku riskovať. Naj kurz som našiel 7,5 na víťaztvo tak 10-13 by som bral
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 30. Mar 2015 13:17:26

http://www.nieuwsblad.be/sportwereld/cnt/DMF20150329_01604627?pid=4636024 Fotky zo vcerajsieho Gent-Wevelgem. Po zhliadnuti tychto zaberov clovek moze povedat len jedno. Klobuk dole pred vsetkymi co dokazali dojst do ciela. Skutocne tvrdi chlapi !
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Pon 30. Mar 2015 18:58:58

paula@sile píše:@redakcia
Robite fakt vybornu pracu, ci uz info pocas pretekov, alebo z cyklistickeho sveta, ste cim dalej tym lepsi, len ….. tie diskusie, tie to kazia, ked si uz myslim, ze nemoze byt horsie, tak tento tyzden to asi topol… :x


Ďakujeme za pochvalu.

Diskusie kazia mnohé weby a je to spôsobené aj tým, že sa Petrovi Saganovi nedarí. Vždy je to tak, že keď sa nedarí, internetoví diskutéri zaraďujú vyšší rýchlostný stupeň. Je ťažké to regulovať. Nemám čas to čítať, nie ešte riešiť a žiadny kolega sa ničím tak neprevinil, aby to za trest dostal na starosť. Vo svete dynamických IP adries si založíte účtov koľko chcete. Múdrejšie hlavy neprišli na to, ako to riešiť. Od budúceho roka budú pri novej verzii webu diskusie dostupné až po kliku a zrejme prehľadnejším stromovým systémom. Budú teda separé od článkov, tak ako to riešia mnohé portály.

V poslednej dobre riešime ešte vážnejšie problémy. Je vás toľko veľa, že nám neustále padá server (za jeden deň, keď je Sagan na pretekoch, prenesiete aj cca. 30 GB dát) a od minulého piatka máme ešte ďalšie problémy, ktoré to len umocňujú. Pravdepodobne nás niečo napadlo a stále sme neprišli na to, čo sa presne deje. Zrejme prejdeme na nový server. Musíme už do toho raz a navždy investovať, ale s podmienkou, že Vás bude ešte viac ;)
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Pon 30. Mar 2015 20:55:07

@lukas
vdaka, za rychlu odpoved a objasnenie
tak tie diskusie nebudem citat uz ani ja…
no parada, ako ste sa za posledne roky rozrastli, ja tiez osobne v dnoch pretekov, hlavne ked nesledujem cez stream, alebo v tv, casto kliknem na cycling info…
niekedy to trva cez hodinu, kym sa k vam dostanem
drzim palce, aby sa vam podarili tie problemy so serverom rychlo odstranit, a co sa jedna o podporu, tak to podporime velmi radi, ked sa nemylim, tak uz sa to tu nedavno riesilo a boli aj nejake navrhy.
my zacnemen tymi trickami, ked ovsem poslete aj za hranice svk
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod matox » Pon 30. Mar 2015 22:27:27

Lukas, ako to vyzera s priamymi prenosmi STV tuto jar? Povodne ste tusim mali uvedene na stranke, ze sa bude vysielat P-R a L-B-L, dnes tam vidim Valonsky sip. Kedze v Ardenach pravdepodobne nebudeme mat nikoho, nechysta sa STV na poslednu chvilu zaradit radsej RvV? Tusim sa taka podobna zmena na poslednu chvilu udiala aj v minulosti, tak ci nahodou nevie redakcia o niecom...
matox
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 30. Mar 2015 22:33:33

matox píše:Lukas, ako to vyzera s priamymi prenosmi STV tuto jar? Povodne ste tusim mali uvedene na stranke, ze sa bude vysielat P-R a L-B-L, dnes tam vidim Valonsky sip. Kedze v Ardenach pravdepodobne nebudeme mat nikoho, nechysta sa STV na poslednu chvilu zaradit radsej RvV? Tusim sa taka podobna zmena na poslednu chvilu udiala aj v minulosti, tak ci nahodou nevie redakcia o niecom...

Rtvs myslim nema prava na vysielanie RvV
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Uto 31. Mar 2015 0:03:54

@matox
Áno, vymenili L-B-L s Valónskym šípom, lebo im tá nedeľa kolidovala s iným programom a keďže tam Sagan neštartuje tak či onak, je to viac-menej jedno.
Áno, presne takáto výmena sa uskutočnila pred dvoma rokmi. Pamätám si, ako som zisťoval u Petra aj Lombardiho, či na tom Val. šípe bude štartovať, alebo nie, a Cannondale sa dlho nerozhodol, nakoniec štartoval a menilo sa to.
Oni majú iba TV práva od A.S.O. Tieto dve klasiky doplnili do balíčka k Tour. Podarilo sa mi presvedčiť vtedajšieho šéfa športu Hudoka (skvelý chlap), a ten to potom vybavil s danými ľuďmi. Na jeseň 2012 sme ešte nevedeli, či sa Peter zameria aj na ardény, alebo nie. Bol to trojročný balík, takže klasiky tento rok končia. Tour už ale odvtedy kupovali znova. Neviem presne do ktorého roku.
RvV je voľné pre slovenský trh, ale je to iný držiteľ práv. Ja som sa ich snažil v minulosti presviedčať na všetko možné, ale pozerali sa na mňa ako na blázna, tak som sa už na to v posledných rokoch vykašľal a začal otravovať komerčné športové stanice. Tie však za žiadnych okolností nepôjdu proti Eurosportu. Takže ostáva iba pár lastovičiek (niektoré klasiky, Romandia, Suisse) a rôzne exotiky (Nórsko, nové Abu Dhabi, Alberta už nebude na Eur.). Kde však neštartuje Sagan, nikto to nekúpi.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Uto 31. Mar 2015 0:18:59

No, je na čase aby Sagan začal vyhrávať monumenty, aby začal vyhrávať nejaké etapy Kolář a do WorldTour sa dostali Baška s Malovcom, a možno to bude trochu lepšie :lol:
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM


Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Uto 31. Mar 2015 16:22:12

3dni de Panne potvrdilo veľkú silu Katushe, ktorá možno v poslednej dobe zatieňuje aj Etixx. Pekne ale šli aj Lotto-Soudal, len škoda, že tam skrátka tie šprintérske sily rozhodne neboli vyrovnané.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod jarda » Uto 31. Mar 2015 16:52:54

Katusakom ide karta ako nadomnou uvedene- http://youtu.be/EZuHn6GSwIM, posledne 2 km pred cielom,
jarda
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Štv 02. Apr 2015 16:48:58

Teda, čo Kristoff dnes predviedol v krátkej časovke, to som sa nestačil diviť. Tá forma a tá sila! :shock:
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 02. Apr 2015 17:45:48

bloy píše:Teda, čo Kristoff dnes predviedol v krátkej časovke, to som sa nestačil diviť. Tá forma a tá sila! :shock:


Išiel fantasticky, dostať od Wigga len 18 sekúnd klobúk dole, už má na svojom konte 9 víťazstiev :roll:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod jozkovicz » Štv 02. Apr 2015 18:14:20

celkom by ma zaujimal nazor niekoho, kto cyklistiku sleduje uz dlhsi cas .. ja som videl svoju prvu tour a sledoval som ju skoro celu, ked vyhral armstrong svoju poslednu tour .. potom som bol v anglicku a tam som cyklistiku nesledoval .. neskor som opat zacal a s prichodom sagana sa to este zintenzivnilo .. ale co ma zaujima je to, ze ja mam pocit, ze sucasna cyklistika ponuka daleko viac vyrovnanych borcov, ci uz v kopcoch, alebo aj klasiky .. bolo to aj tak v minulosti ? ..
Obrázok užívateľa
jozkovicz
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 04. Apr 2015 20:42:23

jozkovicz píše:celkom by ma zaujimal nazor niekoho, kto cyklistiku sleduje uz dlhsi cas .. ja som videl svoju prvu tour a sledoval som ju skoro celu, ked vyhral armstrong svoju poslednu tour .. potom som bol v anglicku a tam som cyklistiku nesledoval .. neskor som opat zacal a s prichodom sagana sa to este zintenzivnilo .. ale co ma zaujima je to, ze ja mam pocit, ze sucasna cyklistika ponuka daleko viac vyrovnanych borcov, ci uz v kopcoch, alebo aj klasiky .. bolo to aj tak v minulosti ? ..

No na etapové závody a GC sú tu iní s väčším rozhľadom. Ja som posledných cca 10 rokov sledoval oveľa viac klasiky a jednodňové preteky a tam sa mi to zdá podobné. Vždy tu bola skupina zhruba 6-10 chlapov, ktorí mali najväčšiu šancu uspieť. Pravda pri klasikách na kockách tu boli dlhoroční dominátori Cancellara a Boonen, ktorí pomaly končia. Tu je otázne či sa niekto podobný v súčastnosti vyprofiluje aby ich nahradil.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod jozkovicz » Ned 05. Apr 2015 9:39:40

West píše:No na etapové závody a GC sú tu iní s väčším rozhľadom. Ja som posledných cca 10 rokov sledoval oveľa viac klasiky a jednodňové preteky a tam sa mi to zdá podobné. Vždy tu bola skupina zhruba 6-10 chlapov, ktorí mali najväčšiu šancu uspieť. Pravda pri klasikách na kockách tu boli dlhoroční dominátori Cancellara a Boonen, ktorí pomaly končia. Tu je otázne či sa niekto podobný v súčastnosti vyprofiluje aby ich nahradil.

ja som niekedy klasiky nesledoval, a to bola skoda, kedze je to v ramci cyklistiky jeden z najzivsich formatov :)
Obrázok užívateľa
jozkovicz
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Ned 05. Apr 2015 10:09:56

Peto ma znova nove farby na prilbe :D
Obrázok
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pon 06. Apr 2015 20:45:59

Tak sa nám rozbehlo Baskicko. V prvej etape si Matthews poradil so stúpaním a v cieli jasne nemal konkurenta; Kwiatek sa mu v špurte nemohol rovnať. Za povšimnutie ale rozhodne stojí ďalšie miesto na pódiu pre Katushu (Zakarin), čo okrem iného znamená i nejaký ten ďalší WT bodík.
Tony Martin opäť predvádzal svoje kvality, zvlášť v zjazde, kde prakticky nikomu nedal šancu na únik. V predchádzajúcom (t. j. poslednom) kopci by som čakal trošku viac aktivity a nielen, že Henao si príde pre vrchársku prémiu, ale chalani sa viac pozerali po sebe akoby to niekto skúsil rozbaliť. Ale možno práve Tony bol tým prvkom pre ktorý sa nikomu do trháku príliš nechcelo.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia

cron