Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 06. Mar 2017 23:10:35

Som zvedavá či Peter bude štartovať v stredu. https://twitter.com/joschaweber/status/ ... 7861739521
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 07. Mar 2017 7:33:43

Preco by nemal? Tie stehy na ruke nebudu problem.Ked dege jazdi s dlahou, tak nejaky obväz,ktory mu daju mozmo aj dole nebude robit problem.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 07. Mar 2017 7:44:33

Focus-Shimano píše:Preco by nemal? Tie stehy na ruke nebudu problem.Ked dege jazdi s dlahou, tak nejaky obväz,ktory mu daju mozmo aj dole nebude robit problem.


Myslim, ze tam nepojde o ten palec. Ved Peto aj potvrdil, ze ten pad nebol pricina odstupenia zo Strade. Ale to, ze sa necitil pred pretekmi v pohode. Spominal slabost a bolest hrdla. Tak asi to pretrvava nejakym sposobom.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 07. Mar 2017 7:49:31

Nachladenia sa da zbavit za 2-3 dni. Takze dufam ze v stredu uz bude fit.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 07. Mar 2017 9:10:46

simko píše:
Focus-Shimano píše:Preco by nemal? Tie stehy na ruke nebudu problem.Ked dege jazdi s dlahou, tak nejaky obväz,ktory mu daju mozmo aj dole nebude robit problem.


Myslim, ze tam nepojde o ten palec. Ved Peto aj potvrdil, ze ten pad nebol pricina odstupenia zo Strade. Ale to, ze sa necitil pred pretekmi v pohode. Spominal slabost a bolest hrdla. Tak asi to pretrvava nejakym sposobom.

Ja tiež si myslím že nejde o ten palec, ale asi je stále chorý - sick. Focus a choroba neprejde vždy po troch dňoch. Ale dúfajme že bude fit.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Uto 07. Mar 2017 14:42:39

No toho sa aj ja obavam aby nastupil. TA je dost dolezite pre neho z pohladu budovania formy. Verim ze ked bol chory uz dva-tri dni pred Strade tak uz mu to prechadza a na TA natoci aspon sutazne kilometre ked uz nic insie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 07. Mar 2017 15:19:30

Keram píše:No toho sa aj ja obavam aby nastupil. TA je dost dolezite pre neho z pohladu budovania formy. Verim ze ked bol chory uz dva-tri dni pred Strade tak uz mu to prechadza a na TA natoci aspon sutazne kilometre ked uz nic insie.

Vyzerá to zatiaľ tak že nastúpi, na twitter dala Bora zoznam pretekárov ktorý budú štartovať na Tirreno - Adriatico. https://twitter.com/BORAhansgrohe/statu ... 1689423872
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 07. Mar 2017 16:06:18

Bodnar, má dneska narodeniny tak všetko naj. Trénujú asi na tímovú časovku a Peter spieva Happy birthday. :lol: https://www.facebook.com/marcus.burghar ... 832533483/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Uto 07. Mar 2017 22:10:24

Velmi ma potesilo ked som sa dozvedel ze vyhral Sam Bennet na P-N. Je to pravdepodobne jeho najdolezitejsie vitazstvo v doterajsej kariere. Ani si nepamatam ze by niekto iny okrem Sagana v jeho doterajsich timoch vyhral taku prestiznu sprintersku etapu. A to este v niektorych dojazdoch na TA bude v koncovkach Peluchi. Aspon tak som to niekde cital. Mozno aj tu na stranke :lol: V kazdom pripade je ale pozitivne ze dokaze Bore priniest taketo prestizne vitazstvo aj niekto iny ako Peter.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 07. Mar 2017 22:17:44

Aj Viviani dokazal vyhravat ked jazdili za cannondale.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 07. Mar 2017 22:53:54

Focus-Shimano píše:Aj Viviani dokazal vyhravat ked jazdili za cannondale.

Dokázal vyhrávať aj v SKY, v roku 2015. Minulý rok bol dosť poznačený jeho orientáciou na dráhu a OH.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Str 08. Mar 2017 8:17:26

Bennetove víťazstvo je super. Hlavne spôsob akým Bora porazila vlaky Trek, Flor a KAtusu.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Ak1n0m » Str 08. Mar 2017 18:05:44

Ak1n0m
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 08. Mar 2017 18:15:23

Na Paris-Nice z dlazdenych spurto-klasikarov najlepsie zvladol casovku Demare strata 1:41 potom Dege 2:02 . Naopak najhorsie na to bol Saša Kristoff 3:05.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 08. Mar 2017 19:52:42

Focus-Shimano píše:Na Paris-Nice z dlazdenych spurto-klasikarov najlepsie zvladol casovku Demare strata 1:41 potom Dege 2:02 . Naopak najhorsie na to bol Saša Kristoff 3:05.


Tak áno, najmä na Kristoffovi bolo vidieť, že tvrdo bojuje o túto tvoju cenu pre "dlazdenych spurto-klasikarov" :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 08. Mar 2017 19:55:18

Ak1n0m píše:http://www.yarak.cc/strade-bianche
návrat k SB


Skvelé, dokonale vystihuje atmosféru pretekov. Ja pridám odkaz na amatérsku Eroicu, ktorá sa išla v nedeľu
http://www.steephill.tv/2017/strade-bia ... s/page-04/
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 08. Mar 2017 22:22:21

Ak1n0m píše:http://www.yarak.cc/strade-bianche
návrat k SB


waaau krasa...citat sa mi nexcelo fotky mi uplne stacili...skora este zimna jar a nie prave vhodne pocasie na sledovanie sportu pod holym nebom napriek tomu 100ky(1000ky?) nadsenych vacsinou az fanatickych fanusikov...tymto sa mi na pery tlaci otazka ako z tych ludi predsalen nejako dostat nejaky ten gros akoze vstupne...nechapte ma zle ale naozaj neverim ze ak su schopny ludia vysolit 100ky € za futbal s trapnymi tretotriednymi hercami hadzajucimi sa o zem v "neznesitelnych bolestiach" pri kazdom zavane superovho smradu zeby neboli fanusikovia cyklistiky ochotny prihodit nieco organizatorom...o blaznoch ktory su schopny sediet 12hodin v hladisku na centralnom kurte wimbledonu a cely den mechanicky otacat hlavu z prava dolava a spat za poplatok ktorym by si slovenska skromna rodinka uzila predlzeny vikend v tatrach ani nehovorim...otazka znie akym sposobom...napada mi asi len obchadzanie divakov s kosickami ako v kostole so ziadostou o prispevok na dalsi rocnik...viem smiesne a trapne a v mnohych pripadoch by kopa spekulantov a zlodejov to zneuzila ale ako inac?...co by na to?...dali by ste aspon symbolicke euro ak by organizator okolo slovenska prisiel za vami s kosickom ked si stojite pri ceste a cakate na peloton?...ja urcite ano a som si isty ze by nas bolo nenormalne mnozstvo ale som si zaroven isty ze by sa nasli miliony hejterov ktori by taku snahu organizatora zapluli a hovorili by o nejakom pospineni cyklistiky a ine hluposti...Tinkov je mozno chory blazon ale je biznisman a v urcitych veciach som s nim suhlasil...je az zarazajuce ako je cestna cyklistika vo svete oblubena priam milovana a sledovana a zaroven neludsky chudobna

prepacte za offtopic ale nedalo mi :D

btw prenadherne talianske pobrezie sme dnes mohli vidiet pocas casovky na TA :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod menovatel » Štv 09. Mar 2017 8:51:23

majo píše:waaau krasa...citat sa mi nexcelo fotky mi uplne stacili...skora este zimna jar a nie prave vhodne pocasie na sledovanie sportu pod holym nebom napriek tomu 100ky(1000ky?) nadsenych vacsinou az fanatickych fanusikov...tymto sa mi na pery tlaci otazka ako z tych ludi predsalen nejako dostat nejaky ten gros akoze vstupne...
...je az zarazajuce ako je cestna cyklistika vo svete oblubena priam milovana a sledovana a zaroven neludsky chudobna

Existujú úvahy vyberať na najvychytenejších miestach (cleľ, kopec) nejakú veľmi ľudovú čiastku typu 2-3 Eurá. Ale to by polepšilo organizátorom, nie tímom. Pre ne sú najdôležitejší sponzori a tam sú trendy nedobré. Čínsky vstup sa nedarí a blízkovýchodní vzhľadom na tie režimy nie sú ktoviečo. QS intenzívne zháňa druhého titulárneho sponzora. Ak by kvôli vyšetrovaniu Wiga a kortikosteroidov odskočil ešte najbohatši Sky, bude to vážne.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 09. Mar 2017 14:18:34

menovatel píše:
majo píše:waaau krasa...citat sa mi nexcelo fotky mi uplne stacili...skora este zimna jar a nie prave vhodne pocasie na sledovanie sportu pod holym nebom napriek tomu 100ky(1000ky?) nadsenych vacsinou az fanatickych fanusikov...tymto sa mi na pery tlaci otazka ako z tych ludi predsalen nejako dostat nejaky ten gros akoze vstupne...
...je az zarazajuce ako je cestna cyklistika vo svete oblubena priam milovana a sledovana a zaroven neludsky chudobna

Existujú úvahy vyberať na najvychytenejších miestach (cleľ, kopec) nejakú veľmi ľudovú čiastku typu 2-3 Eurá. Ale to by polepšilo organizátorom, nie tímom. Pre ne sú najdôležitejší sponzori a tam sú trendy nedobré. Čínsky vstup sa nedarí a blízkovýchodní vzhľadom na tie režimy nie sú ktoviečo. QS intenzívne zháňa druhého titulárneho sponzora. Ak by kvôli vyšetrovaniu Wiga a kortikosteroidov odskočil ešte najbohatši Sky, bude to vážne.

je to tak ako pises...ja som to myslel(ale nenapisal) tak ze by organizator z takehoto prijmu samozrejme odsypol aj teamom ale to by muselo byt tak pravne a zmluvne podchytene ze si to ani neviem predstavit
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Štv 09. Mar 2017 16:46:04

Od Alaphilippeho to bol v časovke drvivý útok. Nejaké medziročné zlepšenie v časovke možno niekto čakal, navyše keď jazdí v takej forme a bojoval o žltý dres. No, to čo predviedol to berie dych. Stal sa z neho jednoznačný favorit. A ak niekde vyložene nerupne alebo nespraví chybu víťazstvo by si nemal nechať ujsť. Posledné 3 etapy budú náročné, bude sa veľa útočiť, no nie sú to žiadne extrémne stúpania, ktoré by mali mladého Francúza popredu odpísať.

Contador napriek tomu, že tú časovku zašiel lepšie ako všetci favoriti, predsa len bol do istej miery deklasovaný. Bola to pre neho naozaj zvláštna časovka. Väčšina favoritov sa k sebe priblížila, ale jeden ešte výraznejšie odletel. Contador má 3 etapy a jeden dojazd na dlhom stúpaní na to, aby s tým niečo spravil.

Počas časovky ma však zaujal Contadorov stroj. Všimol som si, že tam má nejaký, na cestnú cyklistiku, veľmi netradičný predstavec (taký možno vidieť v bajkoch...). Tak som to po dojazde trošku pozrel a zistil, že Contador vlastne nešiel na časovkárskej koze. Mal rám Madone, nasadený disk a samozrejme nastavce. Škoda, že si to nikto z novinárov ani nevšimol a nepýtali sa prečo zvolil takúto netradičnú kombináciu. Nakoľko ostatní členovia tímu (minimálne Pantano) použili klasickú kozu.

http://media.gettyimages.com/photos/alberto-contador-of-trek-segafredo-on-stage-4-of-the-2017-paris-nice-picture-id649599354

Celkovo zaujímavé, že Contador na Madone jazdí rovinaté etapy. V Saxo/Tinkoff sedlal iba Tarmac, aero model Venge na pretekoch nikdy nepoužil.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 68 hostia

cron