Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 12. Mar 2017 17:16:58

on proste nieje clovek :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 12. Mar 2017 17:38:40

nedelnajsi poobedny zakusok bol gurmanska delikatesa, to co peter zase vyviedol je scifi v cyklistike chvilami som mal pocit ze to neda ale ked si ich docvakol a v poslednej stojke uz drzal s nimi zacal som verit proste fenomenalne silny vykon parada
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 12. Mar 2017 18:24:35

Peter - čo na to povedať. Keď sa začal prepadať, tak som myslel že je koniec, ale on si len počkal a na rovine si to docvakol. Skúsene šetril sily. Jazdí o dosť rozumnejšie ako pred rokom. Contík klobúk dole ako zabojoval. Pred rokom o 4 sekundy, teraz o dve. Neskutočná smola. Ale je to stále borec, ktorý robí preteky.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Ned 12. Mar 2017 18:46:07

Zdravím Vás priatelia. Tak to bol dneska opäť zážitok vidieť Petra dominovať v závere etapy. Nechápal som , ako dokáže vyvinúť takú silu v tých stúpaniach , kde aj vrchári išli zo sedla a spôsobom "Pistolera" zdolávali tie obtiažne prevýšenia, tak Peter bol po celý čas v sedle.Klobúk dolu pred Majkom , ktorý išiel v čele pelotónu a likvidoval všetky pokusy o únik. V čele dneska prekypovali aktivitou Petrovi bývalí kolegovia , či už Roman , alebo Oskar Gatto a veľmi aktívny bol hlavne Kwiatkowski, ktorý do toho dneska išiel s obrovským úsilím.Je to veľmi univerzálny cyklista, niečo podobné ako Peter Sagan. Tak nezostáva nič in , len sucho skonštatovať, že dneska boli vrchári dosť zaskočený Petrovým výkonom. Ako sa ukazuje, tak forma je vynikajúca a stúpa s každou absolvovanou etapou. K tomu príspevku o pijaviciach sa radšej nebudem vyjadrovať, hoci je v ňom veľa pravdy, lebo tu opäť nastane zbytočná prestrelka a také niečo nechcem živiť v takejto kultivovanej spoločnosti, ktorá sem prispieva veľmi odbornými postrehmi.Pekný zvyšok víkendu priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 12. Mar 2017 19:15:02

Peter vo vyhlaseni povedal ze sa nicitil dobre :D neviem si predstavit vykon keby ze sa citi vynikajuco :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 12. Mar 2017 19:29:50

Focus-Shimano píše:Peter vo vyhlaseni povedal ze sa nicitil dobre :D neviem si predstavit vykon keby ze sa citi vynikajuco :D


hej mna napadlo to iste :D a okrem toho hned po dojazde som si povedal ze zajtra asi dostane omznost pelluci a po tom vyjadreni to naozaj tak moze byt ale pri Petovy jeden nikdy nevie

no a Majka dnes super...dufam ze presvedcil aj tych ktori pravidelne tvrdia ze je sebec...nieje to prvykrat co siel na peta

a k PN len tolko ze kedze z toho hradu kde ho fokus posielal po 2ej etape uz odisiel tak mal by sa tam nastahovat jednoznacne Pistolero...zas mu fandim o trosku viac aj ked som si myslel ze viac to uz nejde...ale henao tiez paradne branil...klobuk dole
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 12. Mar 2017 19:43:51

Vcera som sa zamyslal nad tym ci to moze Peter dat ci to neni na klasikarov prilis tazke. Zda sa ze nie. Aj ked Peter musel mat toho plne zuby co aj potvrdil v reakcii ze sa citil zle. Vrchari spravili obrovsku chybu ze ked ho uz konecne striasli tak spomalili na vrchole tej steny. Inak 14% priemerny sklon je troska brutal to by sa mi nechcelo ist ani peso :lol: . Peto dal do toho vsetko uz len kvoli tomu aby sa odvdacil Majkovi za fantasticku robotu. GVA a Stybar ci podobni nemali vobec narok. Kwiatko by tam bol keby nebol az prilis zbytocne aktivny. Nechapal som preco je taky premotivovany. Ved teoreticky ten ciel mu mal perfektne sediet.

P-N obrovsky thriller. Fandil som Contadorovi nech to doklepne ked uz sa odvazil na taky utok skoda ze to nevyslo. Nakoniec rozhodlo ze Henaova skupina rychlejsie sprintovala do ciela ako Contador s De La Cruzom. Diky Collbrelli, Julian a Bling :cry:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 12. Mar 2017 20:26:02

Keram píše: Kwiatko by tam bol keby nebol az prilis zbytocne aktivny. Nechapal som preco je taky premotivovany. Ved teoreticky ten ciel mu mal perfektne sediet.


Mohla to byť súčasť taktiky SKY. V 2013 keď sa išla podobná etapa, tak sa to rozpadlo na malé skupiny a vznikli aj slušné časové odstupy. Ak by SKY mali takého tempára ako Kwiatek vpredu, tak by pri ďalšom útoku mohol odísť Thomas a spolu mohli útočiť aj na pódium. Movistar to asi tušil a aj preto nechcel za žiadnu cenu Kwiateka pustiť. Ale je tiež možné, že Kwiatek nechcel ísť vo finále proti Saganovi, ktorý tú podobnú etapu vtedy v 2013 vyhral a chcel to skúsiť z diaľky.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 12. Mar 2017 21:18:31

Bling a colbrelli isli paradne, skoda ze sa nespurtovalo o vitazstvo mohol to byt pekny boj.
Naposledy upravil Focus-Shimano dňa Ned 12. Mar 2017 21:28:09, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod menovatel » Ned 12. Mar 2017 21:20:55

Po tomto famóznom víťazstve nad vrchármi sa Peťa zas pýtali na Ardény. Povedal, že oboje (jar po Roubaix plus Ardény) sa zvládať nedá, takže len keby sa mu Flámsko a Roubaix prejedli, čo nepovažuje za pravdepodobné.
Možno by sa dalo pouvažovať aspoň o Amstli. Uvidíme.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Ned 12. Mar 2017 21:35:17

menovatel píše:Po tomto famóznom víťazstve nad vrchármi sa Peťa zas pýtali na Ardény. Povedal, že oboje (jar po Roubaix plus Ardény) sa zvládať nedá, takže len keby sa mu Flámsko a Roubaix prejedli, čo nepovažuje za pravdepodobné.
Možno by sa dalo pouvažovať aspoň o Amstli. Uvidíme.

No on už toho tiež narozprával :lol: zvládať sa to určite dá ak sa to poriadne naplánuje. A kto iný by to mal zvládnuť ak nie novodobý Merckx. Ja osobne by som bol veľmi sklamaný ak by to aspoň raz neskúsil.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 12. Mar 2017 22:02:44

dexterko píše:
menovatel píše:Po tomto famóznom víťazstve nad vrchármi sa Peťa zas pýtali na Ardény. Povedal, že oboje (jar po Roubaix plus Ardény) sa zvládať nedá, takže len keby sa mu Flámsko a Roubaix prejedli, čo nepovažuje za pravdepodobné.
Možno by sa dalo pouvažovať aspoň o Amstli. Uvidíme.

No on už toho tiež narozprával :lol: zvládať sa to určite dá ak sa to poriadne naplánuje. A kto iný by to mal zvládnuť ak nie novodobý Merckx. Ja osobne by som bol veľmi sklamaný ak by to aspoň raz neskúsil.

Dá sa to, ale nie je to sranda. Gilbert tak jazdieval, ale vynechával Roubaix. Podobne jazdilo viacej známych jazdcov v minulosti Freire, Bettini a.i. Ale ako Peťo hovoril ide to čoraz ťažšie. Navyše odjazdiť kompletný program teda vrátane Roubaix je asi priveľa aj na nášho kanibala verzia 2017 ;) Možno ak vyhrá Roubaix, tak bude mať motiváciu to skúsiť. Zatiaľ by potešil aspoň ten Amstel, tak ako to jazdí GVA.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Ned 12. Mar 2017 22:03:24

K Ardenám sa ešte pekne vyjadril v nejakom rozhovore dnes aj on sám. Povedal že narozdiel od zvyšku čo skončil vpredu on šiel včera oddychovo, zatiaľ čo oni šli naplno. Že v jednorazovke by to bolo úplne iné.

Určite by mal šancu na Amstli, ešte aj s tým novým profilom, ale s LBL nebláznite. Hlavne on zaberá naplno odteraz až do Roubaix. Aj on potrebuje pauzu, hlavne keď ešte nás čaká TdF a útok na historický zápis na MS.

Možno by to mohol skúsiť niekedy keď bude mať už vyhrané San Remo a MS bude čisto vrchárske... Že by posunul vrchol formy na neskôr a ideálne aj vynechal nejaké kocky (E3 či GW, samozrejme otvárací víkend by nemohol ísť určite). Keby šiel len Flandry a Robaix, potom by možno LBL zvládol. Ale to čisto teória nedávajúca zmysel kým aspoň raz (ideálne aj viackrát) nevyhrá San Remo a Roubaix, kde má stále oveľa väčšie šance.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 12. Mar 2017 22:19:10

Ja by som bol nerad keby sa Peter zameral na ardeny. Kockove klasiky su zaujimavejsie,krajsie atd. Petra by bola skoda v ardenach. Predsa len na L-B-L sa vacsinou caka na posledny kopec a az tam sa utoci. Naopak na
Flandroch utok aj 30km pred cielom moze byt vitazny.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Ned 12. Mar 2017 22:26:22

Súhlasím s Michalom,pekne to napísal.Ja by som len doplnil,že Flámske monumenty sú určite viac uznávané a je to aj zväčša krajšia cyklistika.Možno,ak by sa niekedy v budúcnosti ešte posunula jeho výkonnosť o nejaké %(pretože mám pocit,že je posledné 2 roky,zakaždým o nejakých 10% lepší a lepší) a začal by sa nudiť,tak možno ako spestrenie.Otázne je či sa dá pri Flámskych klasikách nudiť.Podľa mňa nie.Možno práve tieto Flámske bláznovstvá,budú tou príčinou,že sa bude Peter cestnou cyklistikou baviť a ostane pretekať na cestách ešte pekných pár rokov.Podľa mňa ide jednoznačne o preteky,ktoré ho bavia.To znamená,že ak Petra baví to čo robí,tak dokáže neuveriteľné veci.Nechajme,teda rybu plávať v tej vode,kde sa cíti najlepšie.

To,čo dnes ukázali Peter s Albertom,tak tomu sa hovorí-úžasná cyklistika.Hlboko sa dnes klaniam hlavne Albertovi,takto by sa malo bojovať o žltý dres!!!!
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Pet » Pon 13. Mar 2017 8:29:50

Tibi - Nechajme,teda rybu plávať v tej vode,kde sa cíti najlepšie. Výstižné, trefné, olé :lol:
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 13. Mar 2017 10:59:46

Na Slovensku sú teraz stovky DS ktorí by Petrovi radi urobili program podľa svojho gusta ;) Môj názor je taký, že pokiaľ Peter neuspeje na Roubaix, kde zatiaľ nemá ani top 5, tak Ardény sú pasé, možno maximálne tak Amstel. V rozhovore s Jurajom Saganom odznelo, že Peter ani nepotrebuje trénera, že on najlepšie pozná svoje telo a jeho limity.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 13. Mar 2017 11:16:04

ifčopifčo píše:Na Slovensku sú teraz stovky DS ktorí by Petrovi radi urobili program podľa svojho gusta ;) Môj názor je taký, že pokiaľ Peter neuspeje na Roubaix, kde zatiaľ nemá ani top 5, tak Ardény sú pasé, možno maximálne tak Amstel. V rozhovore s Jurajom Saganom odznelo, že Peter ani nepotrebuje trénera, že on najlepšie pozná svoje telo a jeho limity.


Keby len na Slovensku. Aj na CN sa vedu podobne uvahy ci Sagan ma na LBL ci nie. :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Phobos » Pon 13. Mar 2017 15:38:03

Skvela cyklistika od zaciatku sezony (rozumej od Omloop). Paris-Nice boli zrejme jednym z najkrajsich pretekov za posledne obdobie - pekne nadizajnovane etapy, pocasie, dobra startovka a hlavne ten priebeh! Kolumbijcanom ide karta, gratulacia Henaovi, zasluzil si to. Contador nepatri medzi mojich oblubencov ale respektujem jeho bojovnost a odhodlanie. Ak by zvitazil, nemal by som nic proti, no zatial to vyzera tak, ze sa od Sagana naucil druhym miestam (ak by GC a etapa nestacili, tak skoncil druhy aj v bodovacke). On je v poslednom case taky cyklisticky di Caprio. Quick-Step tiez pekne, skoda ze vsadili na zleho kona. Traged Porte si musel vybrat svoju povinnu davku nestastia, vrcharsku formu ma ale dobru.

Tirreno sa mi zatial tiez velmi paci - az na rozklad Oricy, Yates vcera mohol v zavere zamiesat kartami (+ ma stal lepsie umiestnenie vo Velogames :D). Najviac som bol ale zvedavy na WT debut Egana Bernala. A veru nesklamal - vidiet ho utocit na Terminille, to bolo na nezaplatenie. Vcera sa tiez nestratil a pravom ma biele tricko, aj ked on v casovke pride. Jasne, ma pred sebou este dlhu cestu, dufam ze v Androni dostane vsetko co k rozvoju potrebuje.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 13. Mar 2017 19:20:24

Taliani asi nemusia velmi spurterov :D Takyto kopec pred koncom dakujem pekne. Cav by mal ist radsej Paris-Nice mal by tam viac sanci na uspech kedze spurterske etapy su fakt rovinate a nie "rovinate",vacsia konkurencia kedze okrem Petra a Gaviriu ziadny poriadny spurteri :D Peter na hrad k Demarovi !
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 71 hostia

cron