Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 26. Mar 2017 20:00:35

Čo dobre :D Aj my v obývačkách sme si dobre zanadávali po sanreme
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 26. Mar 2017 20:11:42

majo píše:nech sa paci :D :D peto vzdy hovori co si naozaj mysli :D :D

https://www.cas.sk/clanok/528220/video- ... ign=cross#


To bolo dnes? No tak je zrejme ze uz ho to nebavi robit ostatnym lokomotivu. Vzdy kazdy atak lepit vzdy odpracovat v brejku 3/4 roboty ci su tam dvaja traja ci desiati.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 26. Mar 2017 20:13:01

@majo
Nemyslím že sú rovnaké, teda ak sú obaja vo svojej najlepšej forme. Napríklad to ako dokázal udržať za sebou na Ronde Cancellaru, to by GVA nedokázal. Písať tu o Spartakových schopnostiach na dlhé, krátke časovky a hlavne to predať po 200km asi nemá zmysel. Alebo časovka na TA 2016. Tam išli obaja naplno, lebo im išlo o GC. Ako GVA je špička, inak by nemal tie výsledky čo má, ale na Peťa mu kúsok chýba.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod muur » Ned 26. Mar 2017 20:16:37

Keram píše:
majo píše:nech sa paci :D :D peto vzdy hovori co si naozaj mysli :D :D

https://www.cas.sk/clanok/528220/video- ... ign=cross#


To bolo dnes? No tak je zrejme ze uz ho to nebavi robit ostatnym lokomotivu. Vzdy kazdy atak lepit vzdy odpracovat v brejku 3/4 roboty ci su tam dvaja traja ci desiati.


Bolo to po Sanreme, tu je dlhšia verzia toho videa https://www.instagram.com/p/BSD2XKNj2AF/
muur
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 04. Mar 2017 18:19:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 26. Mar 2017 20:18:21

West píše:@majo
Nemyslím že sú rovnaké, teda ak sú obaja vo svojej najlepšej forme. Napríklad to ako dokázal udržať za sebou na Ronde Cancellaru, to by GVA nedokázal. Písať tu o Spartakových schopnostiach na dlhé, krátke časovky a hlavne to predať po 200km asi nemá zmysel. Alebo časovka na TA 2016. Tam išli obaja naplno, lebo im išlo o GC. Ako GVA je špička, inak by nemal tie výsledky čo má, ale na Peťa mu kúsok chýba.


ale ved to som nebol jaaa :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 26. Mar 2017 20:20:30

muur píše:
Keram píše:
majo píše:nech sa paci :D :D peto vzdy hovori co si naozaj mysli :D :D

https://www.cas.sk/clanok/528220/video- ... ign=cross#


To bolo dnes? No tak je zrejme ze uz ho to nebavi robit ostatnym lokomotivu. Vzdy kazdy atak lepit vzdy odpracovat v brejku 3/4 roboty ci su tam dvaja traja ci desiati.


Bolo to po Sanreme, tu je dlhšia verzia toho videa https://www.instagram.com/p/BSD2XKNj2AF/


podla tych budov co vidno som to tiez tipocal skor na san remo...diky za to dlhsie video
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 26. Mar 2017 20:21:51

Dnes som prvýkrat po Petrovej prehre nebol sklamaný a frustrovaný :D Super preteky :) O Petrovi sa opäť píše viac ako o víťazovi :) GVA nadobudol falošný pocit sebavedomia, že je momentálne najsilnejší ale dnes to vyhral kvôli politike v pelotóne a pred 2 dňami to Peter prehral takticky a nie výkonnostne. V priamej konfrontácii to tohto roku Peter stále vedie. Na RVV sa ukáže najsilnejší a tam to už Peter zo svojich rúk nepustí :)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 26. Mar 2017 20:23:35

majo píše:
West píše:@majo
Nemyslím že sú rovnaké, teda ak sú obaja vo svojej najlepšej forme. Napríklad to ako dokázal udržať za sebou na Ronde Cancellaru, to by GVA nedokázal. Písať tu o Spartakových schopnostiach na dlhé, krátke časovky a hlavne to predať po 200km asi nemá zmysel. Alebo časovka na TA 2016. Tam išli obaja naplno, lebo im išlo o GC. Ako GVA je špička, inak by nemal tie výsledky čo má, ale na Peťa mu kúsok chýba.


ale ved to som nebol jaaa :D


Jémine majo mino pletie sa to. Soráč :roll: :lol:
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 26. Mar 2017 20:26:24

@East
nevadi ved kazdy sa moze obcas pomylit :D :D :D :D

ja som bol napriklad este minuly tyzden namysleny ale teraz uz naozaj nemam ziadnu chybu :D :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Mar 2017 20:55:20

Musím povedať, že to video ma príliš nepotešilo a to chápem adrenalín po pretekoch. Aj dnešné vyjadrenie Sagana svedčí o tom, že Peter na tom psychicky nie je príliš dobre a to pred najdôležitejšími pretekymi sezóny nie je dobré znamenie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 26. Mar 2017 21:15:14

petra uplne chapem je frustrovany z toho ze utecie ale dvaja ho dolepia a len sa prisaju lebo vraj maju vzadu leadrov aka to je taktika? ved v trojici je vitazstvo real ejsie aj proti saganovi ako v tlupe spurterov 30 ludi , a hlavne taky kvwiatek a alfavil co by v spurte robili naco robia cyklistiku ked nie pre vitazstva? ved taka sanca sa im na monumente uz v zivote nemusi vyskytnut a dnes to iste peto mohol hned zalepit grega a keukelera ale chcel vidiet reakciu tych dvoch pinavic a aj videl cakali ze to zlepi on tak ich trochu vysklolil ono totiz v tej patici by makali len traja a tie dve pijavice nie takto ich odsudil do role statistov myslim ze potrebuje si tu zlost z dnesnej taktizovanej rozumej vychcanej cyklistiky nejako odventilovat myslim ze mu to psychicky pomoze a posilni ho to a o to viac bude driet na paterbergu aby ziadna pijavica z nim neuvisla a ked uvisne greg alebo iny top favorit tak ti budu spolupracovat je to dobre forma je ok quick steep su smiesny uz tretiu sezonu nemaju urceneho leadra kazdy chce urobit vysledok aj za cenu privesku a to sa mi nepacia mozno mu uvisne gilbert na ronde a ten spolupracovat bude je to iny pretekar ako vychcalky typu terpstra a podobni
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 26. Mar 2017 21:24:09

POZRITE SI TO EŠTE RAZ SPOMALENE...16,1 km do ciela
Keukeleure s GVA nenastupovali, Niki len "zabudol" ako funguje striedanie v uniku viď presne 16,1km do ciela. Peter išiel z čela ( po odtiahnutí 500m ) dozadu. A NT blbec prvého stupňa zvesil nohy. To mal PS akože potom šprintovať za tou dvojicou? Šak mal za sebou "štreku" v čele.
vyjadrena zo stránky QSF:
Terpstra: ja som myslel že Sagan to dolepí, však bol z nás troch najsilnejší
Lefevere: dnes spravil zle rozhodnutie ale nabuduce to bude lepsie

Terpstra je čistý vyje... dokonca aj s vlastnými. On žiadnu zmluvu nedostane. Asi od nikoho lebo je to k.
Greg prišiel k víťazstvu ako slepé kura k žitu a môže holanďanovi nohy bozkávať :lol:
ALe ja to GVA prajem, dlhé roky drel na Ballana, potom sa dlho nevedel dostať k víťazstvu. Útočil, bojoval, drel ( ako dnes ) a hovno z toho. Až prišiel Sagan a 3 etapa TA 2015, GVA zistil že môže vyhrať len sa nemôže za každú cenu zodrať.....
Aký to rozdiel od Sagana: ten mal ako ucho pomáhať CHICHI- mu rozbiehať sprinty on namiesto toho vyhra 2 etapy.

@west
ok keby išli na ferovku Greg 10s pred Saganom tak ho dá, ale PS tam mal brzdu Andersona a debila NT, kým Greg silného Keukeleureho..
@ifčo
o PS je známe že prežíva, bol nasratý ale on sa vždy dokáže oklepať ( pamatam prve Petrove víťazstvo na TDF2012 a Fabianovu Penu okolo huby ). Dva roky dozadu sa velice riešilo Tinkoff,podpora a nedarí sa a prišli MS a príbeh poznáme
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Ned 26. Mar 2017 21:51:53

Mino píše:POZRITE SI TO EŠTE RAZ SPOMALENE...16,1 km do ciela
Keukeleure s GVA nenastupovali, Niki len "zabudol" ako funguje striedanie v uniku viď presne 16,1km do ciela. Peter išiel z čela ( po odtiahnutí 500m ) dozadu. A NT blbec prvého stupňa zvesil nohy. To mal PS akože potom šprintovať za tou dvojicou? Šak mal za sebou "štreku" v čele.
vyjadrena zo stránky QSF:
Terpstra: ja som myslel že Sagan to dolepí, však bol z nás troch najsilnejší
Lefevere: dnes spravil zle rozhodnutie ale nabuduce to bude lepsie

Terpstra je čistý vyje... dokonca aj s vlastnými. On žiadnu zmluvu nedostane. Asi od nikoho lebo je to k.
Greg prišiel k víťazstvu ako slepé kura k žitu a môže holanďanovi nohy bozkávať :lol:
ALe ja to GVA prajem, dlhé roky drel na Ballana, potom sa dlho nevedel dostať k víťazstvu. Útočil, bojoval, drel ( ako dnes ) a hovno z toho. Až prišiel Sagan a 3 etapa TA 2015, GVA zistil že môže vyhrať len sa nemôže za každú cenu zodrať.....
Aký to rozdiel od Sagana: ten mal ako ucho pomáhať CHICHI- mu rozbiehať sprinty on namiesto toho vyhra 2 etapy.

@west
ok keby išli na ferovku Greg 10s pred Saganom tak ho dá, ale PS tam mal brzdu Andersona a debila NT, kým Greg silného Keukeleureho..
@ifčo
o PS je známe že prežíva, bol nasratý ale on sa vždy dokáže oklepať ( pamatam prve Petrove víťazstvo na TDF2012 a Fabianovu Penu okolo huby ). Dva roky dozadu sa velice riešilo Tinkoff,podpora a nedarí sa a prišli MS a príbeh poznáme
Zdravím Vás priatelia. "Mino" myslím , že si to docela dobre sformuloval a plne súhlasím s tým , že pokiaľ sa cyklista dostane do úniku , tak by sa mal podieľať aj na striedaní rovnakým dielom-nepísaný zákon, koniec citátu. GVA si to dnes odmakal a samozrejme , že sa dostal do čela UCI rebríčka , ale aj do pozornosti lídrov všetkých tímov, ktorý si ho začnú viac všímať počas preteku ako Sagana. Podlahári dneska vyhoreli na celej čiare a nielen Patrik je z nich sklamaný , ale aj ich priaznivci. V tak silnom zložení v akom štartovali a takto dopadnúť v tak dobre rozbehnutých pretekoch, úplne takticky zhoreli.Peter je silný mladý chalan, ktorý sa z toho oklepe a každý takýto neúspech ho ešte posilní. Veď formu má parádnu a mne stačilo , ako cca z 15 miesta vyletel za GVA ako šíp a hneď ho bez problémov dolepil.Peter sa pohyboval trochu viac vzadu asi z toho dôvodu, že bol tiež tesne v tom páde a vyhol sa mu iba tak, že prešiel aj s bicyklom cez priekopu a následkom tohto manévru stratil kontakt s pelotónom a musel ho doháňať a prekľučkovať sa až do čelných pozícií.Juro dneska ukázal , čo je v ňom a pekným výkonom obsadil konečnú 14 priečku. Pekný večer priatelia a držme palce tomu nášmu Petrovi, je to náš národný poklad, ktorý si musíme vážiť.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 26. Mar 2017 21:58:55

Mino píše:@west
temparske schopnosti Grega a Petra su v podstate rovnake: takže to nie je o forme.

praveze Peto je lepsi tempar. na 10 km by vedel Peto urobit na Grega 15 sekund - ak predpokladame ze obaja su vo forme. to, ze Greg nie je tempar ako Peto mozno vidiet aj z toho, ze malokedy, ak vobec, vyhral po solovom uniku. Greg vyhrava hlavne zo spurtu malej skupiny po tazkych pretekoch. kdezto Peto vyhral po solovom uniku MS v Richmonde, GP Montreal, RvV, G-W a urcite by sa este nieco naslo len si nespomeniem teraz:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 26. Mar 2017 22:03:11

ifčopifčo píše:Musím povedať, že to video ma príliš nepotešilo a to chápem adrenalín po pretekoch. Aj dnešné vyjadrenie Sagana svedčí o tom, že Peter na tom psychicky nie je príliš dobre a to pred najdôležitejšími pretekymi sezóny nie je dobré znamenie.


vidíš to príliš čierne, takých videí by bolo po jeho 2.miestach a tesnýc prehrách. Je to šport a adrenalín. Len
na cyklonews je v článoku spomenutý Fabian a rok 2011. Peter sa musí naučiť s tým vyrovnať ale dnes nemal inú možnosť on odstupoval z čela úniku ( po 500 metroch ťahania ) a Niky zvesí nohy ( keby to urobil ten mladas tak sa PS pred neho dáale nie NT )
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 26. Mar 2017 22:06:02

@mino
pozrel som a neda mi nesuhlasit...v podstate odkedy sa peter dotiahol k nim tak uz terpstra spicu nepotiahol okrem dvoch takych propagacnych sliapnuti...ale ok taktika ci vy...anstvo ako to tu niektory nazyvaju ale skuste mi niekto vysvetlit toto: ak niekto netaha v 2. skupine lebo ma v tej 1. svojho to chapem ak nepotiahne niekto v 3. skupine lebo ma svojho cloveka v tej 2. tiez chapem ale preco netahal terpstran v 1. a v tej druhej myslim ze boonen s gaviriou uz vobec nie radsej sa len s vysielackami hrali a v 3. ak sa nemylim tak styby to uplne uzatvaral tak toto fakt nechapem...mi to pride ze podlahari vlastne vyhrat vobec nexceli ci?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 26. Mar 2017 22:30:40

uuf no tak riadne to hustne. organizatori RvV si viac atraktivnosti a napatia pred pretekmi ani nemohli priat. viem co chcel dnes Peto urobit. chcel to v style Cancellaru. utiect Terpstrovi a potom dotiahnut GVA s Keukeleirem. avsak zatial nie je Peto uplne taky tempar v zavere pretekov ako Fabian kedysi. mozno ked bude v najsilnejsich rokoch 31-32. ved ak si dobre pamatam aj Fabian bol v tych rokoch na vrchole svojej kariery.

GVA moze byt rad ze jeho najsilnejsie roky prisli v Petovej ere. pretoze aj ked ma tento rok dolezitejsie vitazstva na konte aj tak nie je zdaleka sledovany ako Peto. a GVA pomalicky potichucky takpovediac mimo radaru sa doplizil k peknym vitazstvam.

takze Ronde van Vlaanderen ako dalsie v poradi. ani neviem nakom je vacsi tlak. Peto v podstate nema zatial dolezite vitazstvo a uz su tu len dva preteky avsak tie najdolezitejsie. keby vyhral aspon nieco z MSR, E3, G-W islo by sa mu na Ronde urcite lahsie. ale Van Avermaet si taktiez nalozil naklad a sice poziciu favorita. v takejto pozicii este nikdy nebol. teraz dufam ze bude poriadne sledovany aj on. inak opat svojimi recami mi zdvihol tlak. vraj na Kemmelbergu bol o level nad vsetkymi ostatnymi. no neviem asi si este nepozrel zaznam...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Mar 2017 22:40:52

Koľko rokov je Peter v cestnej cyklistike? Myslím si, že už dosť dlhý čas na to, aby pochopil, ako to tam chodí. Ak chcel akúsi spravodlivosť, mal ostať pri horákoch alebo krose, ale tam by nebol taký slávny a nezarábal by také peniaze. A keď bude robiť to, čo dnes, nadávať ako po MSR, bude to podľa mňa ešte horšie. Jemu sa podľa mňa vracajú tie jeho reči, že je najlepší a nikto mu nestrieda, že je najsilnejší, že rozhoduje o víťazovi atď... To nie je príliš diplomatické, aj keď to je pravda, nech si uľaví, ale v súkromí alebo medzi kolegami a nie na verejnosti. Musí byť trochu diplomat, keď nechce mať proti sebe celý peletón. Veď zase na druhej strane nemôže čakať, že jeho súperi sa budú správať ako teliatka pred porážkou. Budú skúšať všetko čo sa dá. A nestriedanie je síce nesympatické, ale rozhodne nie zakázané. Čo čakal na MSR, že Kwiatek a Julianom, keď ho s ťažkosťami docvaknú, tak mu budú vzorne striedať 2,5 km pred cieľom? Tam sa už jednoducho bojovalo o víťazstvo.
Ja si vôbec nemyslím, že tá jeho dnešná lekcia k niečomu pozitívnemu vedie a že, ako som čítal vo viacerých príspevkoch na nete, im Peter niečo dokázal. Nedosiahol podľa mňa nič, pretože keď s ním budú cyklisti v úniku a budú sa cítiť slabší, tak budú stále špekulovať a keď to iným nariadi DS, tak to tak urobia.
Vyznieva to dosť kriticky, ale ja tomu nášmu chlapčiskovi prajem úspechy a viem, že sa nadrie ako kôň.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 26. Mar 2017 22:44:50

@majo
to je diagnoza ich športoveho riaditeľa, neviem kedy pochopia že je neschopny a na tuto pracu sa nehodí. Minulý rok boli traja na jedneho a jazdec SKY ich aj tak prestal. :lol: :lol: :lol: 30 km do ciela išli 6 v predu dvaja QS ( Trentin, Štybar ) a tiež len lepili, Keby neboli debili tak dojdu 6 na pasku vyhra John a ....škoda reči

Dnes Peter získal 2 výhody:
1. nie je top favorit číslo jedna ( dokonca sám GVA sa považuje za neho ) čo je super
2. Greg s ním bude 100% spolupracovať, dokonca myslím že bude striedať o nejaké % viac ako je zvyknutý :P

Mnohí diskutujúci a fanúšici PS sa opúšťajú. Nemá formu. Je nasratý. bla...blla.. blaa...
Dnes som videl supersilného PS na Kammelbergu 20 metrov za gregom, a hore ho skoro dal. ( vdaka bohu Greg si nepozrel záznam a je tak zahladený do seba že si myslel že je tam najsilnejší, čo je omyl :D )Možno spravil s Nikim chybu, ale mal na nu plne pravo ( vid komentar vyššie ) Na ronde bude vediet že na tých dvoch kopcoch ho udrží ( iba silou vole ) iba Greg a Greg si bude do špurtu veriť
Peter RVV vyhrá... som o tom 100% presvedčený a keby nie tak som sa mýlil :D :D :D a vyhrá P-R

@ifčo
prečítaj si Gregove vyjadrenia, je toto iste len v ružovom, ale aj jemu po tejto jari prestanu striedat :D
podobne veci riešil dlho ( 2010-2014 ) Cancellara a hovoril o tom
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 26. Mar 2017 23:05:01

Mino píše:@ifčo
prečítaj si Gregove vyjadrenia, je toto iste len v ružovom, ale aj jemu po tejto jari prestanu striedat :D
podobne veci riešil dlho ( 2010-2014 ) Cancellara a hovoril o tom

suhlasim. Greg stale len omiela dookola aky je silny. to, ze bol na Kemmelbergu o level nad vsetkymi ma pobavilo. on vsetko berie tak vazne, aj sameho seba, ze vyznieva uplne smiesne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 275 hostia