Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Alex » Pon 08. Máj 2017 15:39:10

Naesen!
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 08. Máj 2017 16:12:36

Presne tak asi top favorit 1.etapy spolu s Arnaudom
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Pon 08. Máj 2017 16:19:41

@focus, veď ale doteraz boli samé špurty na giro. Dokonca aj klasikárske koncovky, tak to ťa muselo baviť :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 08. Máj 2017 20:25:59

@focus-kamarat
vies ako ja milujem kocky a belgicko a severne francuzsko a vsetko s tym spojene ale ako ta moze nudit giro?...duplom ked boli tie nadherne etapy na sardinii ktore mali koncit tvojim milovanym spurtom co sice nevyslo ale rozhodne bolo na co pozerat?...no som zvedavy ako demare pojde lebo si myslim ze patri k tym ktori by mali byz z jari sklamany ved urcite myslel na uspechy ktore sa ale nedostavili ale ak tam bude naesen a ked mu ostalo aspon nieco z jarnej formy tak sorry ale demare bude pozerat len oliverov chrbat v cieli :D :D :D a my budeme zas mat po dlhsom case dovod si do teba rypnut :D :P

inac uz davno som sa ta xcel opytat na tvoj nazor ako odbornika...co povies na calebov styl sprintu?...este nikoho som nevidel tak zalahnuteho na baranoch cim ak sa nemylim ma prenesenu vahu dost vyrazne dopredu...ma potom jeho zadne kolo dostatocnu adheziu a potrevny zaber?...ocividne mu to funguje ale mne to pride trosku divne...taktiez mi pride ze on absolutne nesleduje co sa deje okolo neho a neraz mi pride rovnako nebezpecny ako bouhany a to je uz co povedat...je pravda ze ja absolutne nechapem ze sprintery su vobec schopny v zavere sledovat co sa okolo nich deje ale prave caleb a nacer mi pridu ako dost nebezpecny sprintery...tak ako to je?
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 08. Máj 2017 20:53:35

Dexterko chybaju mi tam nejaky spurteri zo spicky ako Kittel,Kristoff,Cav,Demare,Bouhanni atd. Ktory by ma dvihli z kresla :D okrem Gorilky nic moc spurteri precenovany Ewan s Gaviriom toho vela naukazali . Ano Gaviria vyhral ale len vdaka rozdeleniu pelotonu na ferovku v druhej etape s Gorilkou jasne prehral .

Majo mne pripada Ewanov spurt podobny s Cavom on tiez tak nalahne na riaditka ako Cav kedze su nizky a ked nalahnu nad riaditka tak maju super aero poziciu . Zatial nikoho v spurte Ewan neohrozil takze je to OK. Bouhanni vacsinou vytlacal superov umyselne ako napr. Modolo ktory je najzakernejsi spurter.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pon 08. Máj 2017 21:22:04

Zdravím Vás priatelia. Focus-Shimano , tak Ty si to presne vystihol,týka sa to tej poslednej vety, že Ewan Caleb má podobný štýl ako Čavo.Tým zalahnutím na riaditká zmenší odpor vzduchu a vyvinie väčšiu rýchlosť. Je to veľmi rýchli cyklista a ešte o ňom budeme počuť, teda pokiaľ mu vydrží forma. Aj s tým Bouhannim si to trafil, ale o tom Sašovi Modolovi píšeš, že je najzákernejší špurtér, tak tu nie som o tom presvedčený, ale to je Tvoj názor a já Ti ho neberiem. Bouhanni sa nezúčastní ani Kalifornie, podľa všetkého má zdravotné problémy. Peter tu bude mať k dispozícii Juraja, Miša a aj Erika, dúfam že v tejto zostave im to pôjde lepšie a konečne sa začne dariť a tým pádom opadne aj nervozita či už v tíme BOH a dúfam že aj tu na portáli, aj keď nie som o tom celkom presvedčený. Majo, som veľkým optimistom, ale neverím tomu,že ataky na úvodnej stránke pri úspechoch Petra stratia na intenzite.Prajem Vám pekný večer priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 08. Máj 2017 22:48:58

ano ista podobnost s cavovym stylom tu je ale toto mi fakt moc...no na GIRE naozaj nieje vela TOP sprinterov ale vsetci vieme preco...strasne by trpeli vo vsetkych tych kopcoch...aj gorilkos to podla mna nedokonci a odstupi pred poslednym tyzdnom a vitazom bodovacky bude nejaky proconti pretekar...ale vsak preco nie? :P
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 10. Máj 2017 18:01:40

DEMAREEEEEE :D :D :D focus gratulujem :P
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 10. Máj 2017 20:10:36

Ďakujeme. Budem Arnaudovi tlmočiť tvoju gratuláciu :D Dnes to dal s prstom na Garmine . Brnkačka :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 11. Máj 2017 12:37:15

Focus-Shimano píše:Ďakujeme. Budem Arnaudovi tlmočiť tvoju gratuláciu :D Dnes to dal s prstom na Garmine . Brnkačka :D


:lol: :lol: :lol:
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Str 17. Máj 2017 1:12:23

Bora v Kalifornii: druhe miesto, 2 prvé, žltý a zelený dres. To všetko za 3 etapy. Ten tím je od pretekov k pretekom lepší.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Str 17. Máj 2017 1:26:57

Zdravím Vás priatelia. Tak už je to konečne tu! Dnešná etapa bola ukážkovým spôsobom zvládnutá, čo sa týka spôsobu kontroly úniku, kde dominoval hlavne Juro Sagan. Majka sa pekne držal v predných pozíciách pelotónu a tým aj obhájil žltý dres, no a Peter tak ten si dneska s prehľadom vychutnal záverečný špurt. Takýto dojazd mu vyhovuje, bolo to do mierneho stúpania a Kristoff a Kittel sa odpojili zo svojich vláčikov. Tak že, BOH má dve víťazstvá v etapách , jedno druhé miesto a žltý dres vedúceho pretekára . V tíme zavládne pokojná atmosféra a všetci sa môžu bez stresov venovať svojej práci. Pekný večer priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 17. Máj 2017 12:07:36

hujhe píše:Bora v Kalifornii: druhe miesto, 2 prvé, žltý a zelený dres. To všetko za 3 etapy. Ten tím je od pretekov k pretekom lepší.


Dufam ze obaja tie dresy udrzia a nejaka etapa pre tim este bude. Bolo by to super. Ale uz teraz si mozu povedat ze su to pre nich vydarene preteky.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - Kalifornia

Poslaťod miakee » Pia 19. Máj 2017 11:43:56

Tak na časovku typ. T. Phinney. Celkovo, snád to Majka udrží, A okrem Talanskeho je ešte v hre podla mna i Bookwalter.

1. Majka , 2. Bookwalter, 3. Talansky Nečudoval bi som sa. Bude to poriadny doraz (férovka) pre týchto pretekárov. Aj ked i Talansky má výhodu že štartuje po Bookw. a majka po Talanskom. a rýchlosť bude atakovať 50km/h (48).
miakee
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Pia 02. Jún 2017 15:25:26

keby mal nahodou niekto zaujem sledovat hammer series ide to live na ich oficialnej stranke na facebooku
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ostrihaneofce » Pia 02. Jún 2017 18:50:19

Pozerali ste to Hammer series? Ja som na to úplne zabudol. Má to budúcnosť?
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod menovatel » Sob 03. Jún 2017 18:56:38

Martin Velits pribudol do zostavy QS na Dauphiné.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 03. Jún 2017 23:54:13

ostrihaneofce píše:Pozerali ste to Hammer series? Ja som na to úplne zabudol. Má to budúcnosť?


Ja som veľmi príjemne prekvapený a to som bol dosť skeptický. Iba 5 členné tímy vyberané zo 7 nominovaných cyklistov, body za prejazdy, to všetko robí preteky atraktívne, prakticky sa stále preteká, nie sú tam hluché miesta. Zajtra to môže byť veľmi zaujímavé, ak tomu dobre rozumiem tak zajtra idú časovku ktorá bude takou stíhačkou a preteky vyhrá tím, ktorý bude mať v cieli ako prvý štvrtého člena svojho družstva. Môže dôjsť k zaujímavej situácii že uvidíme šprint na časovkárskych bicykloch :lol: . Pokojne by to mohli byť akési majstrovstvá sveta tímov. Zaujímavé by to možno bolo aj na národnej úrovni. Len tomu nájsť dobrý termín, čo je veľmi ťažké. Je priamy prenos na youtube a komentujú zo sympaťáci z GCN.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Ned 04. Jún 2017 11:48:16

ci to ma buducnost je tazko povedat, pre divakov a fanusikov cyklistiky to su urcite atraktivne preteky, kedze sa ide niekolko kol, je stale na co pozerat a vela ludi prislo aj koli novemu vitazovi Gira,
ja som v piatok koli pracovnym povinnostiam nestihala, ale sile bol pozriet na climb a bol tiez prijemne prekvapeny, pretekalo sa, aj ked vzadu sa vraj islo obcas vyletnym tempom :)
dnes ideme kuknut na tu stihacku
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 05. Jún 2017 16:32:43

Huraaaa! Suverena vyhra Arnaud!!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 75 hostia