Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 05. Jún 2017 19:19:23

Focus-Shimano píše:Huraaaa! Suverena vyhra Arnaud!!


like :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Pon 05. Jún 2017 19:32:31

Zdravím Vás priatelia. Tak po dnešnej etape a jasným víťazstvom AD môže byť najspokojnejší "Focus-Shimano", ktorý sa konečne dočkal nádherného prejavu svojho favorita, ktorý s veľkým prehľadom deklasoval zvyšok pelotónu. Páčilo sa mi aj vyjadrenie po preteku, bolo veľmi vyvážené a hlavne pravdivé. Tento človek tam opísal aj svoje slabšie chvíle počas etapy a veľkú podporu od tímu a týmto si získal moje sympatie. Dúfam, že ho toto víťazstvo naštartuje k podobným výkonom a bude prinášať radosť svojimi výkonmi pre svoj tím a v neposlednom rade , svojim fanúšikom. Focus, som rád že Tebe , ako jednému z jeho skalných fanúšikov to konečne vyšlo a to takýmto excelentným spôsobom.Držím palce do ďalších zápolení. Prajem pekný deň všetkým priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 05. Jún 2017 19:41:21

Focus-Shimano píše:Huraaaa! Suverena vyhra Arnaud!!


Dnes bola Arnaud skutočne iná liga ako zvyšok šprintérov, gratulácia :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 05. Jún 2017 20:35:54

tak pozrel som si posledny km a treba naozaj uznat ze to bolo totalne dominantne vitazstvo od Demara...nebojim sa to prirovnat k vikingovej dominancii v spurtoch spred dvoch rokov...so zatial jedinym rozdielom...a to ze arnaudovy este treba vyhrat veeeeeeela vitazstiev aby sa ho dalo porovnavat s kristofom :D :D velmi sa mi pacilo ako ho jeho kolega krasne vytiahol dopredu aj ked myslim ze to bol Hagen ktory asi nema na to rovnaky nazor ako ja...v kazdom pripade mu gratulujem rovnako ako focusovy...snad si to obaja este tento rok aspon raz zopakuju :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 05. Jún 2017 21:13:52

Dakujeme pani :D . Inac na Dauphine su tie spurterske etapy zaujimave . Vzdy nejaky kopcek na cielovom okruhu ktory spestri dianie na trati. Lepsie ako siroke dialnice a cista rovinka kde aj ja zaspavam od nudy. Aj zaujimava konkurencia sa zisla na dauphinne co nebolo zvykom vacsinou spurteri sli na svajciarsko ale tam je to teraz az velmi kopcovite takze to spurterov zrejme nelaka co je skoda lebo je to krasny etapak.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Alex » Pon 05. Jún 2017 21:32:06

Demare ! Aj som si pred etapu stavil naňho, dnes som mu fakt veril. Kristoff dosť jalový, na TdF to bude mať veľmi ťažké.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Uto 06. Jún 2017 13:41:33

Focus-Shimano píše:Dakujeme pani :D . Inac na Dauphine su tie spurterske etapy zaujimave . Vzdy nejaky kopcek na cielovom okruhu ktory spestri dianie na trati. Lepsie ako siroke dialnice a cista rovinka kde aj ja zaspavam od nudy. Aj zaujimava konkurencia sa zisla na dauphinne co nebolo zvykom vacsinou spurteri sli na svajciarsko ale tam je to teraz az velmi kopcovite takze to spurterov zrejme nelaka co je skoda lebo je to krasny etapak.


Ak mam dobre info tak vo Svajciarsku ide Gaviria, takze Sagan vs Gaviria a to mne uplne staci ku stastiu. Som zvedavy ci ho Fernando preveri v tych tazsich kopcovitych etapach.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 06. Jún 2017 15:49:26

Na tds ide aj Dege ale aj tak traja spurteri to je malo. Ked si spomeniem na rok 2013 alebo 2014 Cavendish,Sagan,Kristoff,Démare,Modolo,Dege tak je to velmi slaba ucast spurterov.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Uto 06. Jún 2017 18:28:43

Focus-Shimano píše:Na tds ide aj Dege ale aj tak traja spurteri to je malo. Ked si spomeniem na rok 2013 alebo 2014 Cavendish,Sagan,Kristoff,Démare,Modolo,Dege tak je to velmi slaba ucast spurterov.

Sagan, Degenkolb, Viviani, Modolo, Bonifazio, Arndt, Gaviria, Avermeat.
Myslím, že je toho dosť ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Uto 06. Jún 2017 18:29:58

Keram píše:
Focus-Shimano píše:Dakujeme pani :D . Inac na Dauphine su tie spurterske etapy zaujimave . Vzdy nejaky kopcek na cielovom okruhu ktory spestri dianie na trati. Lepsie ako siroke dialnice a cista rovinka kde aj ja zaspavam od nudy. Aj zaujimava konkurencia sa zisla na dauphinne co nebolo zvykom vacsinou spurteri sli na svajciarsko ale tam je to teraz az velmi kopcovite takze to spurterov zrejme nelaka co je skoda lebo je to krasny etapak.


Ak mam dobre info tak vo Svajciarsku ide Gaviria, takze Sagan vs Gaviria a to mne uplne staci ku stastiu. Som zvedavy ci ho Fernando preveri v tych tazsich kopcovitych etapach.

Máš dobré info ;)
https://www.cycling-info.sk/preteky/5247
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 06. Jún 2017 19:16:56

Dexterko Bonifazio je druhotriedny spurter ,Arnd bude rozbiehat Matthewsa a GVA nie je spurter takze z hladiska spurtov ostali 4 z toho Viviani tento rok bez formy,Dege tiez nic moc a mna osobne Gaviria a ten jeho zakerak Richeze nejak nezaujimaju.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Uto 06. Jún 2017 19:30:44

Focus-Shimano píše:Dexterko Bonifazio je druhotriedny spurter ,Arnd bude rozbiehat Matthewsa a GVA nie je spurter takze z hladiska spurtov ostali 4 z toho Viviani tento rok bez formy,Dege tiez nic moc a mna osobne Gaviria a ten jeho zakerak Richeze nejak nezaujimaju.

Myslel som Nizzola, stále si ich dvoch mýlim, ale to je prašť jak uhoď. :D
Ono keď chceš hľadať v štartovke maku špurtérov treba hľadať v iných pretekoch. Od letošnej edície nemôžeš čakať, že tam bude celá špička.
Ok, miesto Arndta je tam Matthews, to je kus za kus. Viviani bez formy? No neviem. GvA nemám počítať?
Gaviria ťa nezaujíma, tak potom neviem prečo sa sťažuješ.
Si pozri tie etapy, a povedz mi jeden dôvod, prečo by tu mali byť Kittel, Greipel, Manxman a pod.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 06. Jún 2017 19:46:25

Focus-Shimano píše:Dexterko Bonifazio je druhotriedny spurter ,Arnd bude rozbiehat Matthewsa a GVA nie je spurter takze z hladiska spurtov ostali 4 z toho Viviani tento rok bez formy,Dege tiez nic moc a mna osobne Gaviria a ten jeho zakerak Richeze nejak nezaujimaju.


Ktoré etapy by podľa teba mali sedieť klasickým šprintérom? Švajčiarsko nie je pre nich ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné-Etapa pre šprintérov

Poslaťod Miki » Uto 06. Jún 2017 21:58:15

Za určitých okoľností to môže byť 5.etapa.Ale to si vrchári musia dať pohov a únik nebyť vešmi silný.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné-Etapa pre šprintérov

Poslaťod ifčopifčo » Uto 06. Jún 2017 22:14:40

Miki píše:Za určitých okoľností to môže byť 5.etapa.Ale to si vrchári musia dať pohov a únik nebyť vešmi silný.


No ak etapa, kde je 20 kilometrové stúpanie s 6,6% priemerom a potom 6 km stúpanie s 5,6% priemerom má byť tá, ktorá by mala najlepšie sedieť šprintérom z 9 etáp, tak si vlastne Focusovi vysvetlil prečo sa tam šprintéri nehrnú :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné-Etapa pre šprintérov

Poslaťod Miki » Uto 06. Jún 2017 22:20:58

ifčopifčo píše:
Miki píše:Za určitých okoľností to môže byť 5.etapa.Ale to si vrchári musia dať pohov a únik nebyť vešmi silný.


No ak etapa, kde je 20 kilometrové stúpanie s 6,6% priemerom a potom 6 km stúpanie s 5,6% priemerom má byť tá, ktorá by mala najlepšie sedieť šprintérom z 9 etáp, tak si vlastne Focusovi vysvetlil prečo sa tam šprintéri nehrnú :D

Veľmi správne vystihnuté.Aj som sa zasmial.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 10. Jún 2017 18:54:11

waau Ben Swift v takej etape taky vykon? klobuk dole
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Zutu » Ned 11. Jún 2017 13:24:43

Na CdD ohniva etapa od zaciatku a tv signal nikde :/
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod emor » Ned 11. Jún 2017 19:00:02

:? Dnes to Peter prekaučoval. Škoda, lebo robotu v 2.etape spravili BoraHansGrohe na jednotku. Záver si Peter pokašlaľ. Uvidíme zajtra.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Milanj55 » Ned 11. Jún 2017 19:37:04

Zdravím Vás priatelia. Kde ste všetci zmizli? Inak tu bývalo poriadne rušno a dneska je tu ticho ,ako pred búrkou. No budem sa venovať dnešnej etape, teda aspoň tomu , čo som videl , lebo som to musel sledovať na live streame. Po celý čas BOH mala priebeh etapy vo vlastnej réžii a chlapci z Petrovho tímu, teda odviedli kus poctivej práce, za toto všetko by si dneska zaslúžili to tak potrebné a očakávané víťazstvo. V závere bolo viac nástupov, ale tímový kolegovia Petra ich vždy s prehľadom zlikvidovali. V samotnom závere to bolo celkom neprehľadné a tam sa Peter dostal do nevýhodnej pozície, keď zostali zavretý za pomalšími cyklistami a tak sa nedostal ani k špurtu, lebo v momente , keď sa o to aspoň pokúšal , tak už tam bola cieľová čiara. Netvrdím , že som z dnešného výsledku BOH a hlavne Petra spokojný, ale nebudem ho ani zatracovať, však prídu aj lepšie výsledky a hlavne nech mu forma graduje na TdF a na MS. Napísal som svoj príspevok sem do fóra , lebo na hlavnej stránke pod úvodným článkom sa neprajníkom Sagana a to nielen jeho vytvorili podmienky, ako ho zadupať pod čiernu zem. Najhorší sú tam tzv. znalci problematiky o cyklistike, ktorí pred pretekom hlásajú svoje teórie, ako to všetko dopadne a pri ich nenaplnených predstavách, sa obratom zmenia na najväčších kritikov(keby len kritikov), to sú podľa mňa obyčajný obracači kabátov a použijem aj tvrdšie slovo -farizeji ! Vopred sa ospravedlňujem , všetkým slušným prispievateľom do tohoto fóra , ale po prečítaní si príspevkov, kde neútočia len na Sagana , ale aj na svojich oponentov a to správanie sa voči ženám, ktoré sem prispievajú, tak za tie vyjadrenia sa môžu hanbiť. Veď tie dámy, čo sem prispievajú , majú vo veľkej väčšine omnoho lepšie znalosti o cyklistike, ako tí, čo ich nejapne osočujú a urážajú.Dúfam, že najbližšie zápolenia ,prinesú lepšie výsledky pre BOH a potom som zvedavý ,na príspevky týchto odborníkov. Možno si niekto povie , staré predpotopné názory, ale naša generácia bola v takomto štýle vychovaná a iný už nebudeme. Netvrdím, že sa medzi mladšími nenájdu inteligentný a rozumný ľudia, tak takto som to zasa nemyslel, záleží na každom z nás , čo si pri svojej výchove do života vzal. Tak už končím, lebo som zasa dlho a sentimentálne vypisoval , samozrejme komu sa môj príspevok nepáči, tak ho vôbec nemusel dočítať až sem. Prajem Vám všetkým pekný zvyšok dňa priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 254 hostia