Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 05. Sep 2021 18:18:17

Keram píše:Uzasna etapa na Beneluxe. Dvojica z Bahrajnu rozdrvila cele preteky a bol to napinak kto vlastne vyhra celkove. Colbrelli sa drzal svedomito timovych pokynov a nakoniec moze podakovat Dumouilinovi ze mu trosku zachranil celkove. Peter dnes bojoval ako lev. Trosku mu chybalo k najsilnejsim na poslednom Muure. Potom uz bohuzial som mal pocit ze je rok 2016 a kazdy v skupine pozeral co spravi Sagan. Parkrat tam aj nastupoval. Verim ze forma este pojde hore ale ukazal bojoveho ducha. Chapeau.


Áno, urobili si z toho trhací kalendár, neskutočná dominancia tých dvoch, Mohorič má 26 rokov ako Peter v svojej najlepšej sezóne a trochu mi ho pripomína, profil na MS mu maximálne vyhovuje, bude asi patriť k top favoritom, aj keď neviem na koho Slovinci pôjdu. Sony v tejto sezóne jazdí famózne, už majstrovstvá Talianska naznačili v akej fantastickej forme je, profil MS bude vyhovovať aj jemu a Taliani bývajú kolektívne na takýchto pretekoch veľmi silný.
K Petrovi, stále mu chýbajú nejaké percentá výkonu k tomu, aby mohol reálne myslieť na víťazstvo. Do ME to už podľa mňa nedoženie, ale verím, že do MS ešte pôjde forma hore pretože toto na najlepších stačiť nebude. Inak ak si dobre pamätám, tak Kapelmuur mu nikdy príliš nesedel.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 05. Sep 2021 21:51:00

dnes velka smola pre Martina Svrceka. neviem sice presne co sa stalo ale mal pad 14km pred cielom a prisiel so stratou 6 minut takze nadejne podium v poslednej etape mu takto uniklo. skoda, ale tak hlavne nech to nie je nic vazne.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Ned 05. Sep 2021 23:12:50

@simko
Martin mal pád? My to píšeme do preview ME, že bol teda 2. v GC, ale dostal defekt v čase, keď tímové vozidlo ratovalo Slovákov po páde a neutrál ho pekne krásne obišiel akoby nič. kým prišlo k nemu auto, už nemal šancu. Tj. my nemáme info, žeby spadol.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 05. Sep 2021 23:48:50

lukas píše:@simko
Martin mal pád? My to píšeme do preview ME, že bol teda 2. v GC, ale dostal defekt v čase, keď tímové vozidlo ratovalo Slovákov po páde a neutrál ho pekne krásne obišiel akoby nič. kým prišlo k nemu auto, už nemal šancu. Tj. my nemáme info, žeby spadol.

Ja som to sledoval cez twitter, cez oficialny kanal pretekov a tam napisali ze Martin Svrcek crashed, ked bolo 14 km do konca. Ale tak mohli si ho aj oni zmylit, tak mozno naozaj mal len ten defekt, bol by to ten lepsi pripad samozrejme:)
https://twitter.com/GiroLunigiana/statu ... 0728375297
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Pon 06. Sep 2021 9:31:51

Nespadol, len niekoľko minút na kraji cesty čakal na auto, ktoré muselo riešiť Slovákov, ktorí spadli a zdravie bolo dôležité. Netušili, že má práve vtedy Martin nejaký problém.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 06. Sep 2021 10:12:37

lukas píše:Nespadol, len niekoľko minút na kraji cesty čakal na auto, ktoré muselo riešiť Slovákov, ktorí spadli a zdravie bolo dôležité. Netušili, že má práve vtedy Martin nejaký problém.

tak hlavne ze to bol "len" defekt a nie pad. snad aj ostatni nasi chalani su ok po tych padoch.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 08. Sep 2021 18:26:25

Dnes to bol na Británii celkom parádny súboj o etapu i priebežné vedenie. Pozerali ste :?:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Str 08. Sep 2021 23:28:17

Za Slušný Svet píše:Dnes to bol na Británii celkom parádny súboj o etapu i priebežné vedenie. Pozerali ste :?:

Veru hej... Chcel by som vidieť watty čo sa išli posledných 200 metrov. To som už dávno nevidel, aby sa všetci traja hlavní protagonisti za páskou váľali po zemi a 10 minút ten záver rozdýchavali :D ...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 09. Sep 2021 11:26:59

pmts píše:
Za Slušný Svet píše:Dnes to bol na Británii celkom parádny súboj o etapu i priebežné vedenie. Pozerali ste :?:

Veru hej... Chcel by som vidieť watty čo sa išli posledných 200 metrov. To som už dávno nevidel, aby sa všetci traja hlavní protagonisti za páskou váľali po zemi a 10 minút ten záver rozdýchavali :D ...

Vyzeralo to tak, že keby bola cieľová čiara ďalej o 5 metrov tak by tam ani nedošli, prestížny súboj, uvidíme, kto si do MS formu udrží či dokonca o niečo vylepší. Tam to ale nebude takýto šprint a to favorizuje Wouta, najmä s takým tímom ktorý bude mať k dispozícii.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 09. Sep 2021 14:14:58

Martin Svrcek zacak ME solidne casovou, aj ked miesto v top 10 by mu svedcalo viac, potencial na to ma, ale tak urcite nesklamal. uvidime cestne preteky zajtra...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 09. Sep 2021 19:16:19

Zaujímavosti slovenskej časovky. Keďže všetky kategórie sa išli na rovnakej trati a rovnajú vzdialenosť, tak môžeme porovnať ich časy. Najrýchlejší z našich bol junior Martin Svrček, druhý najrýchlejší bol dvadsaťtrojkár Lukáš Kubiš a najpomalší ten kto štartoval v elite, Ronald Kuba. Medzi babami detto, U23 Jenčušová bola rýchlejšia ako v elite súťažiaca Medveďová, zvláštne, ale možno nádejné, že nastupujúca generácia bude v časovkách lepšia.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 10. Sep 2021 12:20:46

Martin dnes celkom fajn. Ano mozno clovek dufal aj v nejaky kov, ale nevadi. Neviem ci Martin v tom kopci nato nemal aby isiel s nimi alebo jednoducho vsadil nato ze v druhej skupine bolo este dost vela krajin nato aby sa to spojilo. kazdopadne su to zname mena. s Lennym Martinezom by na Giro della Lunigiana minuly tyzden prehral v GC iba o 32 sekund nebyt smolneho defektu. Hagenes vyhral Preteky mieru juniorov takze netreba komentar. no a Gregoire tu uz tiez bol spominany. Cize ta trojka su naozaj top talenty Europy chyba tam Ujtdebroeks. Kazdopadne Martin zrejme patri do top 10 talentov v Europe co je super. Nehovorim na zaklade dnesneho vysledku ale skor na zaklade vysledkov ktore zaznamenal pocas sezony aj pri strete s dnesnymi medajlistami.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 10. Sep 2021 12:31:06

simko píše:Martin dnes celkom fajn. Ano mozno clovek dufal aj v nejaky kov, ale nevadi. Neviem ci Martin v tom kopci nato nemal aby isiel s nimi alebo jednoducho vsadil nato ze v druhej skupine bolo este dost vela krajin nato aby sa to spojilo. kazdopadne su to zname mena. s Lennym Martinezom by na Giro della Lunigiana minuly tyzden prehral v GC iba o 32 sekund nebyt smolneho defektu. Hagenes vyhral Preteky mieru juniorov takze netreba komentar. no a Gregoire tu uz tiez bol spominany. Cize ta trojka su naozaj top talenty Europy chyba tam Ujtdebroeks. Kazdopadne Martin zrejme patri do top 10 talentov v Europe co je super. Nehovorim na zaklade dnesneho vysledku ale skor na zaklade vysledkov ktore zaznamenal pocas sezony aj pri strete s dnesnymi medajlistami.


Vidím to ako ty, v žiadnom prípade sklamanie, je tam množstvo talentov a tak sa top 10 počíta. Martin to mal ťažké, okolo neho boli silné reprezentácie a tí traja mali podľa online prenosu 10 sekúnd, myslel som si, že ich docvaknú, ale asi sa v druhej skupine špekulovalo. Škoda, myslel som si, že sa vpredu udrží ešte niekto z našich (Sivok) a "ve dvou se to lépe táhne" :D
Myslím si, že Peter bude mať čo robiť aby prekonal Martinov výsledok.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pia 10. Sep 2021 19:44:40

Mne sa ten kopec podla parsmetrov na okruhu nezda az tak tazky, ako to vyzeralo v nizsich kategoriach? Podla mna by to mohol Peter ustat.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Pia 10. Sep 2021 23:11:19

@simko
"Neviem ci Martin v tom kopci nato nemal aby isiel s nimi alebo jednoducho vsadil nato ze v druhej skupine bolo este dost vela krajin nato aby sa to spojilo."
Ja som mal správy z trate a ako som písal v článku, Martin prešiel vrcholom posledného kopca asi na 15. mieste a tie rozostupy tam boli - bolo to presne o výkonnosti, žiadna taktika. bolo jasné, že sa vytvoria skupiny a tí traja najsilnejší prišli do cieľa a rozdelili si pódium. dopadlo to presne zaslúžene a všetka česť, že to Martin presne takto zhodnotil, že napokon v tých pretekoch dopadol tak ako dopadol a na viac nemal. To sa len tak nevidí, že tam nehľadal externé faktory a bláboly. Videl ako mu súperi v tom kopci odišli, reálne zhodnotil. Palec hore.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 12. Sep 2021 11:23:16

Tak nás dnes čakajú majstrovstvá Európy. Aké očakávania máte smerom k Saganovi?
Ja len také rozpačité pocity... Myslel som si a veril som, že na Beneluxe namúti viac vody. Možno preto som dúfal, lebo tie preteky mám až nekriticky rád. Iste, motyka vždy môže vystreliť. Pred tromi rokmi by sme sa vôbec nebavili o tom, kto je na danom profile najväčším favoritom. No teraz? Z fleku by som vedel vymenovať pätnásť cyklistov, ktorí majú momentálne o dosť lepšiu formu ako Sagan a takmer s istotou skončia pred ním. To ma celkom mrzí...
Ak by som bol optimista, tak tipnem prvú desiatku.
Ak by som bol realista, tak vravím, že skončí na záverečných pozíciách v druhej desiatke.
Ak by som bol pesimista, tak tipnem odstúpenie.
Vravel som, že moje pocity sú veľmi rozpačité... :roll:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 12. Sep 2021 13:48:29

@za slusny svet
Kamarat tak ty to mas emočne horsie ako 17tka na prvej diskoteke :D
Ja nemam očakávania ziadne…proste tomu nechávam volny priebeh a verim dufam a zelam Petovy dobry vykon a vysledok s ktorym bude hlavne on spokojny…a ked to bude na ho.no tak no a co budem sice smutny ale prezijem to a uz budem smerovať svoju pozornosť na nasu tour na MS a P-R
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 12. Sep 2021 14:05:02

@majo - je to možné :D
Chápem tvoje slová, aj ja mu prajem úspech. A ako vravíš, aby bol najmä on so sebou spokojný. A to sa mi práve nepozdávalo na Beneluxe. Tam mi prišiel taký nemastný-neslaný, ako keby ho to ani nebavilo... Tak snáď dnes uvidíme iného Sagana. Takého, ktorý zabojuje a bude sa tešiť cyklistikou. Držme palce!
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 12. Sep 2021 14:15:24

No momentalne nie prilis vesele obrazky pre nas…ide sa sialene tempo…nasi nikde a Peto uz tiez odpadava tak uvidime ako to este bude vyzerat na okruhoch…kazdopadne ja dobíjam kavu a idem sa radsej pobicyklovat so synom…bude to lepsie pre moju psychiku :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 12. Sep 2021 14:44:29

Na RTVS práve vraveli, že pri nájazde na okruhy Sagan strácal cez 2 minúty. To nie je dobré... Vpredu sú silní borci...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 97 hostia