Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 21. Mar 2021 20:04:06

Viaceri ste nacrtli Katalansko v teme monumentov nakoniec ved aj ja som ho spomenul pri hodnoteni MSR. Chcel by som to trosku rozobrat tak to postnem sem kam to patri. Myslim si ze Petrovi to moze pomoct. 7 etap v relativnom teple v narocnom terenne. Stacit to nemusi ale mozno sa postasti este tu formu dohnat. Vcera prekvapil pozitivne aj ked stratil na Poggio ked zacali nastupy necakal som to. Co sa tyka jeho sanci tak prva etapa zvykne byt podobna ako je teraz a zvykne koncit hromadnym dojazdom okresaneho pelotonu. Potom je casovka a dva horske dojazdy tam dobre potrenuje. Dalsia etapa by bola pekna na unik ak by si chcel Peter zatrenovat v dennom uniku tak v nej. Siesta nevyzera az tak narocna tam by mohol byt tiez nejaky okresany dojazd. Barcelonska je vzdy ta ista a tam mal dva roky dozadu problemy aj Bling takze tam od Petra neocalavam nic.

Co sa tyka celkoveho som zvedavy na Kamnu a suboj Yatesovcov ktory ak sa nemylim prvy raz budu niekde superi. Konecne niekde nebude slovinske duo tak bude zaujimave sledovat boj o poradie. Povodne by som asi velmi nesledoval tento pretek ale ked tam ide Peter tak vyzera ze budem :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pon 22. Mar 2021 17:17:49

Noo škoda, tak Peťo na kopci odpadol. Toto bola asi najlepšia etapa pre neho. Na druhú stranu, odpadol aj Froome... Ktovie či tam to nieje už skôr o psychike ako kedysi u Kittela :roll: .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 22. Mar 2021 18:16:14

Nikde nespomínal že ide vyhrať etapu v Katalánsku. Len podaktorí ľudia asi si to mysleli. A nemyslím si, že Peter by mal slabú psychiku.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pon 22. Mar 2021 18:20:33

elviska píše:Nikde nespomínal že ide vyhrať etapu v Katalánsku. Len podaktorí ľudia asi si to mysleli. A nemyslím si, že Peter by mal slabú psychiku.


Pmts narážal na Froomovu psychiku, treba čítať s porozumením. ;) Čo sa týka Petra, ak by sa dalo, isto by chcel vyhrať aj v Katalánsku dačo, ale keďže naberá kilometre, tak to nie je prvoradý cieľ. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 22. Mar 2021 18:22:50

zakliata.panna píše:
elviska píše:Nikde nespomínal že ide vyhrať etapu v Katalánsku. Len podaktorí ľudia asi si to mysleli. A nemyslím si, že Peter by mal slabú psychiku.


Pmts narážal na Froomovu psychiku, treba čítať s porozumením. ;) Čo sa týka Petra, ak by sa dalo, isto by chcel vyhrať aj v Katalánsku dačo, ale keďže naberá kilometre, tak to nie je prvoradý cieľ. :)

Tak sa potom ospravedlňujem, ale mal to tak v jednom príspevku.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 22. Mar 2021 18:38:26

Movistar viacmenej zbytocne tolko tlacil v tom kopci. Potom uz nemal kto tahat. Skoda ze Kamna neziskal viac sekund.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pon 22. Mar 2021 18:49:49

Keram píše:Movistar viacmenej zbytocne tolko tlacil v tom kopci. Potom uz nemal kto tahat. Skoda ze Kamna neziskal viac sekund.


Aj keby sa Peter udržal v pelotóne, na tie neskoršie nástupy by už nemohol zareagovať, resp. kolegu Kämnu by nedoťahoval, takže by to z jeho strany bola bitka o 5. miesto. A to by nič neriešilo. :D Z flámskych klasikárov v závere ostal Valgren, vlastne iba Peter a on sú v Katalánsku :D , ale ani on nedokázal reagovať.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 22. Mar 2021 18:55:02

myslim ze 6.etapa by mala byt Petrova. ak teda je predpoklad ze forma bude rast. a ak to nenechaju uniku:) a v siedmej etape by sa mohol otestovat ze ako je natom.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pon 22. Mar 2021 19:10:43

Neviem ci v 6. etape bude vola stahovat unik. Predsalen vela sprinterov tu nie je. Vyzera ze Petova jar bude o dvoch pretekoch, pricom jeden uz je za nami. A ten druhy byva dost nevyspytatelny, staci defekt v zlom okamihu. To s Borou a QS ste zachytili? Lefevere sa vyjadril ze Bora je pripravena kupit cely QS len aby ziskal Evenpoela :D Som sa zasmial
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 22. Mar 2021 19:24:54

hujhe píše:Neviem ci v 6. etape bude vola stahovat unik. Predsalen vela sprinterov tu nie je. Vyzera ze Petova jar bude o dvoch pretekoch, pricom jeden uz je za nami. A ten druhy byva dost nevyspytatelny, staci defekt v zlom okamihu. To s Borou a QS ste zachytili? Lefevere sa vyjadril ze Bora je pripravena kupit cely QS len aby ziskal Evenpoela :D Som sa zasmial

tak potom treba ist do uniku:) ja ocakavam v tych poslednych dvoch etapach od Petra nejaky vykon. nemusi vyhrat ale rad by som videl nejaky slusny narast formy
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 22. Mar 2021 20:28:24

Tak bolo to zaujímavejšie ako keby sa čakalo na šprint a keď zatlačil Movistar na pílu tak si Peter podľa očakávania vystúpil, on tu má trénovať a nie sa vyflusnúť v prvej etape, tiež od neho čakám niečo až v záverečných etapách, možno aj únik. K tomu Roubaix, možno by nebolo zlé, keby to prehodili niekedy na jeseň.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 24. Mar 2021 18:02:52

presne takto nejako si predstavujem pretekanie v kopcoch specialne na cielovom stupani...to dnesne katalansko bola oda na gc cyklistiku...nikdy som nebol valverdeho fanusik ale dnes ma az pichlo pri srdci ked ho utrhli...klobuk dole pred tym co dnes stary pan predviedol...nadherny finish dnes

no a co dodat ku bennetovy?...ak mu takato forma vydrzi po celu sezonu popripade ak ostatny sprinteri sa nedokazu zlepsovat tak Samko bude tento rok lamat rekordy v pocte vitazstiev...dnes som mal pocit ze sa ani nezadychal
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Str 24. Mar 2021 18:05:17

Myslel som že minulá sezóna bola pre Valverdeho zlomová a táto už bude len taká labutia pieseň, ale to čo dneska tento 40 ročný chlapík ukázal... Neskutočné. Ineos to spravil najlepšie ako mohol, chudák Almeida si líderskú pozíciu vyžral až do dna.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 24. Mar 2021 18:26:46

majo píše:presne takto nejako si predstavujem pretekanie v kopcoch specialne na cielovom stupani...to dnesne katalansko bola oda na gc cyklistiku...nikdy som nebol valverdeho fanusik ale dnes ma az pichlo pri srdci ked ho utrhli...klobuk dole pred tym co dnes stary pan predviedol...nadherny finish dnes

no a co dodat ku bennetovy?...ak mu takato forma vydrzi po celu sezonu popripade ak ostatny sprinteri sa nedokazu zlepsovat tak Samko bude tento rok lamat rekordy v pocte vitazstiev...dnes som mal pocit ze sa ani nezadychal


Presne som to chcel napisat ze bez vlacikov je to hned krajsie. Hoci Ineos na to aj ma ludi zvolili radsej utocnu cyklistiku uvidime zajtra ako sa k tomu postavia ked budu branit lidra. Valverdeho mi bolo luto za tu aktivitu tak daleko do ciela si zasluzil viac. Ale aj Yates super. Celkovo velmi atraktivna cyklistika. Prekvapilo ma ako odpadol v zavere Kuss a Quintana ani neviem kedy zase odpadol. Odpovedal som na spravy a zrazu tam nebol. Pred pretekmi som vravel o Kamnovi ale pozabudol som na Wilca. Ten tu je zrejme vacsi lider. Aspon podla dnesneho vykonu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 24. Mar 2021 20:18:35

Katalánsko zábavné, Belgicko už menej, celkom mi nie je jasné, prečo je táto "klasika" WT, podľa mňa by si túto kategóriu zaslúžili iné jednorázovky, ale dobre, možno samotní organizátori nemajú záujem o najvyššiu kategóriu.
Scenár sa opakuje ako keby to človek videl zo záznamu. Podlahári na to 10 km pred cieľom kašlú a predháňajú sa tam iné tímy, prídu 2km pred cieľom nahrnie sa dopredu množstvo Podlahárov ktorí Sama dotiahnu do ideálnej pozície a je vymalované. Ostatné tímy tam majú maximálne 1-2 domestikov pretože si ich vystrieľali predtým v nezmyselnom pozičnom boji na rovnej ceste. Táto taktika s výbornou formou Bennetta je smrtiaca, neviem, či to ostatné tímy, presnejšie ich DS nevidia. Sam si pripísal prvé víťazstvo na jednorázovke WT kategórie. Pascal je polovičný, namiesto toho aby sa zavesil za Sama (viem, nie je to jednoduché) a snažil sa ho využiť, tak vždy sa oplaší a začne šprintovať ako prvý.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Str 24. Mar 2021 20:56:57

ifčopifčo píše:Katalánsko zábavné, Belgicko už menej, celkom mi nie je jasné, prečo je táto "klasika" WT, podľa mňa by si túto kategóriu zaslúžili iné jednorázovky, ale dobre, možno samotní organizátori nemajú záujem o najvyššiu kategóriu.
Scenár sa opakuje ako keby to človek videl zo záznamu. Podlahári na to 10 km pred cieľom kašlú a predháňajú sa tam iné tímy, prídu 2km pred cieľom nahrnie sa dopredu množstvo Podlahárov ktorí Sama dotiahnu do ideálnej pozície a je vymalované. Ostatné tímy tam majú maximálne 1-2 domestikov pretože si ich vystrieľali predtým v nezmyselnom pozičnom boji na rovnej ceste. Táto taktika s výbornou formou Bennetta je smrtiaca, neviem, či to ostatné tímy, presnejšie ich DS nevidia. Sam si pripísal prvé víťazstvo na jednorázovke WT kategórie. Pascal je polovičný, namiesto toho aby sa zavesil za Sama (viem, nie je to jednoduché) a snažil sa ho využiť, tak vždy sa oplaší a začne šprintovať ako prvý.


Hlavne je veľká škoda, že z toho spravili jednorazovku, tradičný trojetapák bol skvelý, mohol ho vyhrať ktokoľvek - od odolného šprintéra, cez klasikára, až po časovkára. Ale chápemorganizátorov, že finančná záťaž počas troch dní bola vyššia, tiež miesto v kalendári v minulosti nebolo ideálne... Ale súhlasím, že súčasná jednorazovka je hodná maximálne 1. Pro (bývalé 1. HC). To už skôr Scheldeprijs by mal byť WT, ktorý vždy aj v minulých rokoch prinášal súboje najlepších šprintérov, spolu s M-SR a G-W patrí do trojice najcennejších šprintérskych klasík.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 24. Mar 2021 21:29:21

@zakliata.panna - Tak Scheldeprijs sú asi najnudnejšie preteky aspoň pre mňa a skoro vždy smrdia nejakým pádom v závere a peletón sa ta rozdelil iba pre nejaký pád. Som rád, že sa tam Peter nikdy netlačil a vždy tie preteky využil len na pretočenie nôh pred Roubaix. Práve som pozeral výsledky a prekvapil ma rok 2008, vyhral Cav s 5 sekundovým náskokom pred peletónom na čele ktorého prišiel Tommeke a Cav tam predviedol pri dekorovaní niečo takéto :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=I3_Yy4d8s9w
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod konyk87 » Str 24. Mar 2021 22:53:59

tych 5 sekund uvadzanych na pcs nebude asi tak uplne pravda. video z dojazdu celkom pekne doplna to tvoje :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=kHulGqrtbYw&t=47s

zaujimavostou je aj 22. miesto Frooma, asi sa este len hladal :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 24. Mar 2021 23:29:03

konyk87 píše:tych 5 sekund uvadzanych na pcs nebude asi tak uplne pravda. video z dojazdu celkom pekne doplna to tvoje :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=kHulGqrtbYw&t=47s

zaujimavostou je aj 22. miesto Frooma, asi sa este len hladal :)


Fajn, že si to našiel, ja som bol nesmierne zvedavý ako by mohol Cav prísť do cieľa s 5 sekundovým náskokom :) Tommeke nejako skoro dvíhal ruky. Nájdem v knihe, čo o tých pretekoch napísal Froomie, len ju má požičanú sused.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Str 24. Mar 2021 23:44:36

Inak veľmi sa teším na účinkovanie cyklokrosárok (Alvarado, Cant, Worst, Bakker atď.) v tíme Plantur-Pura na nasledujúcich klasikách, hlavne na Ronde. Azda prinesú nový vietor. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia

cron