Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 28. Feb 2021 16:25:41

Cyklocrossári sú požehnaním pre cyklistiku... Držím Mathieumu palce za takýto útok, nech to vydrží aj v tom protivetre až do Kuurne. Keď si k tomu prirátame Alaphilippa, tak neskutočné časy nás čakajú, radosť byť fanúšikom cyklistiky v týchto časoch ;) .
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 28. Feb 2021 17:57:33

Asgreen to celé pokadil. MvDP si to dnes parádne odmakal.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 296
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 28. Feb 2021 17:59:20

No Pidcock, prekvapenie. U mňa žiaden Aert, MVDP, ale skôr Pidcock. Poprípade ešte možno Allaphilipe keď Peter zatiaľ nestartuje.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 28. Feb 2021 20:23:44

elviska píše:No Pidcock, prekvapenie. U mňa žiaden Aert, MVDP, ale skôr Pidcock. Poprípade ešte možno Allaphilipe keď Peter zatiaľ nestartuje.

Pidcock je nádejný, ale zatiaľ na WvA a MvdP nemá ani v teréne a ani na ceste. Dnes na Kuurne ukázala cyklistika svoju horšiu tvár. MvdP je skvelý, dostal z kolegov v úniku aj to, čo v nich nebolo, škoda, že ho v závere zavreli. Polit ukazuje, že je na jednej strane silný, ale na druhej bude mať ťažkosti niečo vyhrať pretože zatiaľ nemá súperov čím prekvapiť. Včera príjemne prekvapil Laporte, dnes Narvaez z ktorého je slušný puncher.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 28. Feb 2021 22:12:36

MVDP dopadol trochu ako Sagan aj ked ani Sagan v najlepsej forme nedaval 80 km uniky. Nechapem preco Asgreen robil to co robil. Ziadny podlahar z tej skupiny nemal sancu na vysledok tak neviem co tak zbesilo tahal ked ho po jeho utoku dostihli. Nedava to ziadny zmysel a zbytocne to pokazilo zaver uniku.

O tyzden Strade som zvedavy ci Peter bude vobec startovat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 01. Mar 2021 13:17:10

a ja zas nechapem preco niekto netaha? to akoze si ma 170 ludi povedat ze oooj mvdp je vpredu tak uz nepretekajme? ja sa praveze hlboko sklanama pred asgreenom ze do toho siel ze ukazal ze este nic nieje stratene a ze dal sancu na svoj ukor svojim kolegom aj ked to nakoniec nevyslo...ale samozrejme znova famozny tah od mvdp sme videli
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 01. Mar 2021 16:13:18

ifčopifčo píše:
elviska píše:No Pidcock, prekvapenie. U mňa žiaden Aert, MVDP, ale skôr Pidcock. Poprípade ešte možno Allaphilipe keď Peter zatiaľ nestartuje.

Pidcock je nádejný, ale zatiaľ na WvA a MvdP nemá ani v teréne a ani na ceste. Dnes na Kuurne ukázala cyklistika svoju horšiu tvár. MvdP je skvelý, dostal z kolegov v úniku aj to, čo v nich nebolo, škoda, že ho v závere zavreli. Polit ukazuje, že je na jednej strane silný, ale na druhej bude mať ťažkosti niečo vyhrať pretože zatiaľ nemá súperov čím prekvapiť. Včera príjemne prekvapil Laporte, dnes Narvaez z ktorého je slušný puncher.

No zatiaľ možno na nich nemá, ale vyzerá nádejne, mňa prekvapil cez víkend . Ma len 21 rokov. Teraz prvý rok jazdí v Ineose. Aert aj MVDP majú okolo 26 rokov. A už jazdia dlhšie cestu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 02. Mar 2021 10:36:47

elviska píše:https://www.cyclingnews.com/amp/news/strade-bianche-confirmed-despite-siena-lockdown/?__twitter_impression=true&s=09

Takže Strade potvrdené, čo je dobre, len stále nevieme či bude štartovať Peter, ale podľa toho aké ticho okolo neho vládne, tipol by som si, že nie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Str 03. Mar 2021 16:56:23

V Taliansku dneska parádny pretek, posledných 40km totálna cyklistika, radosť pozerať. Jedna z mála pozitívnych vecí na pandémií je toto pretekanie hviezd na hociakých pretekoch ktoré sa podarí usporiadať, pritom minulé roky na tento pretek ledva prišli nejaké wt tímy. Tentorok Bernal, Quintana, Mollema, Ciccone, Landa atď...
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 03. Mar 2021 18:54:57

pmts píše:V Taliansku dneska parádny pretek, posledných 40km totálna cyklistika, radosť pozerať. Jedna z mála pozitívnych vecí na pandémií je toto pretekanie hviezd na hociakých pretekoch ktoré sa podarí usporiadať, pritom minulé roky na tento pretek ledva prišli nejaké wt tímy. Tentorok Bernal, Quintana, Mollema, Ciccone, Landa atď...

A šikovní mlaďasi ako Vansevanant či Champoussin.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Sob 06. Mar 2021 17:31:58

No nič. Dnes na SB chalani bez nároku. Akože ten atak v Siene stál za to, toto som už dávno nevidel, aby niekto na kopci šitom na mieru Alaphilippovi spravil z neho štatistu. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 06. Mar 2021 17:34:06

Nádherné preteky. Nejak mi tam ani Sagan nechýbal, nenervoval som sa a užil som si preteky. MvDP je zver. Toto bude parádna sezóna. Nečakal som, že by niekto prepunchoval Alaphilippa na tom kopci. Mal som ho dnes za favorita ale tie 2 nástupy holanďana boli z iného sveta.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 296
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 06. Mar 2021 17:41:29

Zas sa ukazalo ze SB su dost narocne pre kockovych klasikarov. Bernal 3. miesto. Tato jar ma velky potencial. Len dufam ze to nebude one man show.
hujhe
 
Príspevky: 456
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 06. Mar 2021 17:46:42

Gaučový profesionál píše:Nádherné preteky. Nejak mi tam ani Sagan nechýbal, nenervoval som sa a užil som si preteky. MvDP je zver. Toto bude parádna sezóna. Nečakal som, že by niekto prepunchoval Alaphilippa na tom kopci. Mal som ho dnes za favorita ale tie 2 nástupy holanďana boli z iného sveta.

tak to ze sa clovek nenervuje to je pravda:) ale to je pre mna esencia ktoru potrebujem . takto vlastne len pozeram ako borci idu, idu sice paradne ale vlastne nemam k nim ziadnu naklonnost. v tejto trojke som to prial asi Bernalovi ale tam bolo jasne ze v takomto kopci nema sancu. myslim ze Alaphilippe este nie je v top forme inak by ho v tej zaverecnej stene MvdP takto nenechal.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 06. Mar 2021 17:57:33

Tak áno, bez Petra mám normálny tep a budem si asi musieť na to zvykať ;) Zaujímavé, aká mizerná je Bora v tejto sezóne, to chudobná Čubeka, ktorá len zbierala cyklistov bez zmluvy je na tom lepšie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 06. Mar 2021 18:03:51

Minulu sezonu mi prislo ze Boraci mali formu a Sagan nie, tak tento rok to bude naopak :D
hujhe
 
Príspevky: 456
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 06. Mar 2021 18:23:20

Krasne preteky a to Toskansko to je jedna fantazia. Hoci bez historie cisto zazitkom su tieto preteky pre mna na urovni Ronde a Roubaix. Podobna zabava a este krajsia krajina. Tie niektore zabery na prasnych cestach maju svoje neskutocne caro. Ako keby niekto hodil modernych pretekarov do minulosti. Uzasne. Dnes to bola totalna cyklistika. MVDP ma v sebe neskutocne sutaziveho ducha askoro nikdy nespekuluje ale vzdy ide naplno. Caka nas krasna jar a tento rok by nam ju nemal pokazit Covid. Tesim sa. Kiezby tak Sagan bol vo forme. Konecne by mal k sebe superov co sa ho neboja.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 06. Mar 2021 18:50:42

Keram píše: Kiezby tak Sagan bol vo forme. Konecne by mal k sebe superov co sa ho neboja.

Toto presne, konečne by tam nemal vychcancov typu GVA ale seberovných ktorí by mu ťahali lebo v cieli by mali rovnaké šance. Snáď sa dostane ešte na vysokú úroveň a ešte nám prinesie radosť. Ináč to vyzerá na 3man show MvDP-WvA-JA na jednorázovkách.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 296
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 06. Mar 2021 19:12:34

simko píše:
Gaučový profesionál píše:Nádherné preteky. Nejak mi tam ani Sagan nechýbal, nenervoval som sa a užil som si preteky. MvDP je zver. Toto bude parádna sezóna. Nečakal som, že by niekto prepunchoval Alaphilippa na tom kopci. Mal som ho dnes za favorita ale tie 2 nástupy holanďana boli z iného sveta.

tak to ze sa clovek nenervuje to je pravda:) ale to je pre mna esencia ktoru potrebujem . takto vlastne len pozeram ako borci idu, idu sice paradne ale vlastne nemam k nim ziadnu naklonnost. v tejto trojke som to prial asi Bernalovi ale tam bolo jasne ze v takomto kopci nema sancu. myslim ze Alaphilippe este nie je v top forme inak by ho v tej zaverecnej stene MvdP takto nenechal.

@simko som na tom podobne, že idú dobre, ale nemám k nim takú náklonnosť, možno momentálne troska ešte Pidcockovi fandím.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia

cron