Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 10. Mar 2021 22:57:43

@zakliata.panna
stary Peter by nemal problem s tym finisom aj keby to boli jeho prve preteky v sezone. mozno by nevyhral, ale nejake zasadne problemy by nemal. a v podstate zajtra verim ze Peto nejake velke problemy mat nebude:) ak si bude musiet vystupit tak nas naozaj asi caka jar 2019.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Štv 11. Mar 2021 10:26:49

Van Aert nema problem v kralovskych etapach a potom pride a vyhra sprint na rovine. Neexistuje sorry
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Štv 11. Mar 2021 11:28:12

No neviem chlapci, podľa mňa ste nejakí príliš nároční... Dnes si Sagan podľa mňa pekne vystúpi, podobne ako Ballerini napríklad. Skôr piatok bude priamym ukazovateľom formy; ten záverečný kick je presne podľa Saganovho gusta. Ale tak možno máte pravdu a už dneska tam bude, proti čomu rozhodne nebudem namietať :D ...
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 11. Mar 2021 11:45:23

@pmts
no ak tam bude nejake vrazedne tempo ala Poggio a budu tam nejake ataky tak si mozno vystupi. ale treba povedat ze ten finis by mal Peto zvladnut lebo prvych 5 km je priemer nejake 3% co je v podstate taka falosna rovinka. no a potom su to 2,7km @ 4,7% co tiez nie je nic svetoborne. samozrejme ze ked tam zautoci MvdP tak ho este nebude vediet nasledovat to by sme vela chceli v tejto faze. ale aspon v nejakej hlavnej skupinke by mohol prist.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 11. Mar 2021 11:55:14

pmts píše:No neviem chlapci, podľa mňa ste nejakí príliš nároční... Dnes si Sagan podľa mňa pekne vystúpi, podobne ako Ballerini napríklad. Skôr piatok bude priamym ukazovateľom formy; ten záverečný kick je presne podľa Saganovho gusta. Ale tak možno máte pravdu a už dneska tam bude, proti čomu rozhodne nebudem namietať :D ...


Ak to Peter nezabalí na Casciano (4,5 km, 6,5%) alebo na Poggio alla Croce (5,3 km, 6,5%, max. 11%), tak záverečné stúpanie by mal zvládnuť, ale som pesimista. Zdieľam názor feltet.sk, kde Petrove šance translátor preložil ako
"Samozrejme musíme spomenúť aj Petra Sagana, ktorý by bol za starých čias v tejto fáze veľmi obľúbený. Problém je len v tom, že Slovák už nemá rovnakú úroveň a zároveň má za sebou veľmi problematickú predohru so svojou chorobou covid. Príbeh z roku 2019 je strašidelný a v tom čase bol po predchádzajúcej chorobe na týchto pretekoch mimoriadne chudobný. Zároveň musí na nájdenie formy v dnešnej dobe použiť veľa rás. Preto ma prekvapí, ak po ceste prekoná náročné stúpania, ale ak je lepší, ako by čakal, Sagan je samozrejme víťazným kandidátom vo finále, ktoré mu vyhovuje ako uliate - a protivietor to robí aspoň viac realistické." :D
K Ballerinimu, ak prekoná tie dve stúpania a podľa mňa má na to predpoklady, tak môže byť v závere silný, bude však pravdepodobne robiť na Alaphilippa keďže tomu ide o GC a Tirreno môže byť o sekundách. Ja by som dnes stavil na cyklokrosárov a 5 hvizdičiek dávam MvdP.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 11. Mar 2021 12:20:21

@ifcopifco
ano mozno sa zbytocne zameriavame na posledne stupanie ale pritom su tam dve stupania predtym ktore mozu urobit selekciu. otazka ale je ci bude vola to urobit. inak to zaverecne stupanie moze byt aj pre Ewana. je mozne ze na tych dvoch stupaniach sa budu chciet zbavit odolnejsich sprinterov aby si to potom mohli rozdat klasikari.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Štv 11. Mar 2021 12:38:14

To finálne stúpanie je veľmi podobné tej etape kde Ulissi na Gire Sagana porazil. Takže Saganovi papierovo sedieť môže, ale podľa mňa nie v jeho prvom preteku sezóny. Vlani na Gire bol Sagan na svojom vrchole za posledné dva roky podľa mňa, preto tam dokázal konkurovať aj Ulissimu. Ale s tým Ewanom hádam len sranduješ :lol: . Vlani na tom Gire prišiel takýto tiahly dojazd po úplne rovinatej etape a Démare, ďaleko odolnejší šprintér ako Ewan, ani v top forme sa nedostal ani na flamme rouge. Za mňa dnes cyklocrossári vs. Alaphilippe, prípadne Greg alebo kľudne aj Pogačar xd. Sagana netipujem že sa zapojí do dojazdu, ale rád sa budem mýliť...
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 11. Mar 2021 12:46:30

@pmts
ked ja vlastne od Ewana vzdy tak nejako cakam ze zopakuje nejake vykony s ktorymi sa prezentoval na zaciatku v profipelotone. inak Ewan vo Firenze 2013 v U23 prisiel na 4. mieste. taky Alaphilippe oproti nemu ako taky zobracik na 9. mieste :) cize vzdy ked je nejaky lahsi stupavy finis tak od Ewana nieco ocakavam:) ale tie dve stupania predtym ho asi polozia viac nez finis.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Štv 11. Mar 2021 13:24:34

Myslite si ze WvA ide na celkove vitazstvo? Ak hej tak by sa dalo cakat ze dnes bude utocit nech ziska sekundy naviac. Tazsi dojazd by nehral Petovi do karat no ale co uz.
hujhe
 
Príspevky: 456
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 11. Mar 2021 13:28:12

hujhe píše:Myslite si ze WvA ide na celkove vitazstvo? Ak hej tak by sa dalo cakat ze dnes bude utocit nech ziska sekundy naviac. Tazsi dojazd by nehral Petovi do karat no ale co uz.


Podľa mňa ide, avizoval to už pred začiatkom sezóny, žeby chcel uspieť na týždenných etapákoch a toto Tirreno je pre neho ako stvorené, nie je tam kopec na ktorom by nemal stíhať, bonusové sekundy dokáže naberať a v záverečná časovka by mu mala tiež sedieť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Štv 11. Mar 2021 16:12:35

Uf. Tak uz nestiha na prvom kopci
hujhe
 
Príspevky: 456
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Štv 11. Mar 2021 16:17:22

hujhe píše:Myslite si ze WvA ide na celkove vitazstvo? Ak hej tak by sa dalo cakat ze dnes bude utocit nech ziska sekundy naviac. Tazsi dojazd by nehral Petovi do karat no ale co uz.

Tak doslova včera po víťazstve spomínal že to je dobrý štart vzhľadom na gc :).
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Štv 11. Mar 2021 16:18:53

Uz nestiham pozerat rozhovory a spravy z cyklistiky ako niekedy. Ale hej, mohol som ti to aj vygooglit.
hujhe
 
Príspevky: 456
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 11. Mar 2021 16:19:29

hujhe píše:Uf. Tak uz nestiha na prvom kopci

cize jar 2019 mozno aj horsie. toto uz Peter tazko dobehne pocas jari. skoda, strasne sa mu lepi smola na paty. inak ktovie ako to chalani chytili. neviem mozno nieco podcenili. lebo drviva vacsina cyklistov sa uchranila zatial.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 11. Mar 2021 16:20:07

hujhe píše:Uz nestiham pozerat rozhovory a spravy z cyklistiky ako niekedy. Ale hej, mohol som ti to aj vygooglit.

V pohode, na to je fórum aby sme si pomohli ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Štv 11. Mar 2021 17:25:22

Tak tomu sa povie etapa :lol: . Parádička, s víťazstvom majstra sveta nakonci.
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 11. Mar 2021 17:30:39

pmts píše:Tak tomu sa povie etapa :lol: . Parádička, s víťazstvom majstra sveta nakonci.

Zastrelili by ho keby počkal s oslavou o 10m neskôr? Mal ho MvDP ešte skočiť na páske nech ho porazí :D Nemám rád tú Alaphilippovu samoľúbosť a namyslenosť.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 296
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Štv 11. Mar 2021 18:28:39

je skoda ze sme ochudobneni o suboje Petra s WvA, MvdP a Alafom. dufam ze sa ich dockame ale je to celkom smutne lebo Peto nema este vek aby upadal ako Greg takze verim ze bude este priestor mat silnu jar. ja by som si velmi rad pozrel ako by si dnes v tom zavere pocinal stary Peter. ktovie ci by vyhral, ale rozhodne by mal v takejto etape na to vsetky predpoklady. na druhej strane chapem ak mu aj doktori nariadili aby to bral zlahka zo zaciatku. ale ak je pravda co Peto povedal, ze stratil vlastne celu zimnu pripravu tak sa obavam ze tuto jar bude iba statistom.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Štv 11. Mar 2021 18:43:25

Je to smutné. Navyše ďalšie M-SR stratené, za 9 dní nie je šanca zlepšenie. :? Možno ešte dačo do Ronde a P-R výkonnostne naberie, ale to bude asi tak na top 10... :? No nič, azda bude tento rok zábava s cyklokrosármi a Alaphilippom, nebudeme aspoň sedieť na ihlách, keď poznáme Petrov stav. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 11. Mar 2021 19:27:51

Trojica na stupňoch víťazov nás bude v tejto sezóne baviť o tom niet pochýb.
Peter, to bolo deja vu 2. etapy na Tirrene pred dvomi rokmi a záhada Saganovej formy je vyriešená, klasiky sú pasé, nemá šance z takéhoto základu niečo významné dosiahnuť, Ronde je za tri týždne a Roubaix za mesiac.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia

cron