Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pon 12. Apr 2021 14:52:52

elviska píše:@simko
Ja skôr si myslím, že tam vedia pracovať zo sprintermi aj klasikarmi. Tiež si pamätám ze minulý rok Cav plakal na G-W , že možno sú to jeho posledné preteky, ale vidno ze aj starší pretekári vedia vyhrávať, aj keď ho nemusím, doprajem mu dnešné víťazstvo. Vyhral po troch rokoch. Sagan vyhral po pol roku (bez formy Katalánsko) ,, a ľudia píšu ze nemá na to, je starý, je v jeseni kariéry atď. Mňa to vie....

Plus Greipel skončil tretí.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 12. Apr 2021 16:25:03

simko píše:
ifčopifčo píše:Paráda Cav, ešte nezabudol víťaziť, na najlepších to už asi stačiť nebude, ale každé víťazstvo poteší, najmä takéto na ktoré musel tak dlho čakať.

ale nie je to fakt divne? ako je mozne ze v DQS su takito zazracni. este nedavno po G-W Mark plakal ze su to mozno jeho posledne preteky. bol uplne na odpis, nevedel sa dostat do zaveru ani v "pretekoch okolo hnoja" ako kedysi nejaky diskuter zvykol hodnotit preteky. a zrazu porazi Philipsena ktoreho povazujem za celkom rychleho. bud to naozaj v DQS tak velmi vedia so sprintermi alebo sa tam naozaj deje nieco nekale ako nat naznacuje.

Súhlasím. Je až podozrivé ako sa v QS rodia svetové hviezdy, ktoré hneď po odchode zhasnú ako fakle. Musia tam fakt mať dobrý labák.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 296
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 12. Apr 2021 17:06:00

ale prosim vas to snad nemyslite vazne tieto fantasmagorie...ja som to cavovy zelal...este nech a greipel ruky hore v niektorej z etap a budem fakt rad
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pon 12. Apr 2021 17:42:17

Tiež sa celkom smejem nad týmito úvahami o nekalostiach v DQS, rovnako ako som sa smial nad úvahami o Sky a podobne. Ono pravdepodobne nekalosti sa dejú v každom tíme (už len podľa toho koľko informácií máme o použití ketónov a podobných vecí na hranici legálnosti... Som si istý že nejeden tím sem tam zájde aj za čiaru). No ono to nefunguje tak že si dáte nejaký ten armodafinil na povzbudenie a hneď vyhráte Tour de France. V DQS je jednoducho podľa mňa skvelá atmosféra a výborne nastavený systém a hlavný rozdiel pre tých cyklistov ktorým sa tam darí a v iných tímoch nie je v psychike. Asi každý z nás zažil, že keď sme v dobrom kolektíve, veci idú ľahšie. Skrátka, podľa mňa sa ľuďom v Quick-Stepe darí jednoducho preto, že sa tam cítia dobre a ten tím má jednoducho skvelý koncept vlčej svorky, silného tímového ducha a výborne to tam celé funguje.
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 12. Apr 2021 18:18:12

@pmts
ok v poriadku jasne ma to svoju logiku. ale fakt, ze jeden z najuspesnejsich timov tak tazko uz niekolko rokov zhana sponzorov ma tiez nieco do seba. preco je to tak? ved sponzori by sa mali bit o to byt na drese DQS. v zvlast v krajine ako je Belgicko. je osoba Lefevera problemova? je problemova pritomnost problemovych timovych lekarov? niekde predsa musi byt nejaky zadrhel...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 12. Apr 2021 18:31:10

@pmts
total suhlasom...
@simko
ja si osobne myslim ze to je v Lefevrovy...ten clovek mi nepride ako niekto s kym by som xcel sediet za jednym stolom pri pivku...mozno je to genius na vedenie teamu ale ci dokaze konstruktivne vyjednavat s potencionalnymi chlebodarcami to je otazne
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 12. Apr 2021 18:34:19

simko píše:@pmts
ok v poriadku jasne ma to svoju logiku. ale fakt, ze jeden z najuspesnejsich timov tak tazko uz niekolko rokov zhana sponzorov ma tiez nieco do seba. preco je to tak? ved sponzori by sa mali bit o to byt na drese DQS. v zvlast v krajine ako je Belgicko. je osoba Lefevera problemova? je problemova pritomnost problemovych timovych lekarov? niekde predsa musi byt nejaky zadrhel...


Otázka je, kde nie je problém so sponzormi. UAE, Bahrajn, SKY-Ineos, ISN a Astanu vynechajme, to sú extra prípady, francúzske tímy majú svojich dlhoročných sponzorov, ale vysoko vyskakovať nemôžu a taliansko nemá v podstate žiadny tím v najvyššej lige. Problémom Podlahárov sú práve tie úspechy, cyklisti si zvyšujú trhovú hodnotu a Patrick nemá zdroje na neustále navyšovanie rozpočtu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pon 12. Apr 2021 19:07:56

ifčopifčo píše:
simko píše:@pmts
ok v poriadku jasne ma to svoju logiku. ale fakt, ze jeden z najuspesnejsich timov tak tazko uz niekolko rokov zhana sponzorov ma tiez nieco do seba. preco je to tak? ved sponzori by sa mali bit o to byt na drese DQS. v zvlast v krajine ako je Belgicko. je osoba Lefevera problemova? je problemova pritomnost problemovych timovych lekarov? niekde predsa musi byt nejaky zadrhel...


Otázka je, kde nie je problém so sponzormi. UAE, Bahrajn, SKY-Ineos, ISN a Astanu vynechajme, to sú extra prípady, francúzske tímy majú svojich dlhoročných sponzorov, ale vysoko vyskakovať nemôžu a taliansko nemá v podstate žiadny tím v najvyššej lige. Problémom Podlahárov sú práve tie úspechy, cyklisti si zvyšujú trhovú hodnotu a Patrick nemá zdroje na neustále navyšovanie rozpočtu.


Tiež si myslím že zrovna DQS nemá až takú núdzu o sponzorov... Akurát Lefévere často vyplakáva v médiách (čo môže byť taktika). Čo má povedať taký Vaughters? Ten stráca každý rok niekoľko rokov života tým hľadaním sponzorov na poslednú chvíľu :lol: . Odporúčam prečítať si nedávny rozhovor s ním na cylingnews o tejto tématike. To ešte Patrick, ktorý je väčšinou v lete počas Tour už viac-menej zaistený na ďalší rok, je na tom výrazne lepšie by som povedal.
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pon 12. Apr 2021 19:12:10

ifčopifčo píše:
simko píše:@pmts
ok v poriadku jasne ma to svoju logiku. ale fakt, ze jeden z najuspesnejsich timov tak tazko uz niekolko rokov zhana sponzorov ma tiez nieco do seba. preco je to tak? ved sponzori by sa mali bit o to byt na drese DQS. v zvlast v krajine ako je Belgicko. je osoba Lefevera problemova? je problemova pritomnost problemovych timovych lekarov? niekde predsa musi byt nejaky zadrhel...


Otázka je, kde nie je problém so sponzormi. UAE, Bahrajn, SKY-Ineos, ISN a Astanu vynechajme, to sú extra prípady, francúzske tímy majú svojich dlhoročných sponzorov, ale vysoko vyskakovať nemôžu a taliansko nemá v podstate žiadny tím v najvyššej lige. Problémom Podlahárov sú práve tie úspechy, cyklisti si zvyšujú trhovú hodnotu a Patrick nemá zdroje na neustále navyšovanie rozpočtu.


A ešte by som dodal k tým tebou spomínaným tímom aj francúzske celky, ktoré vychytali dlhoročné sponzorské opory a to isté Movistar. Takže povedal by som že momentálne máme 9 z 19 wt tímov, ktoré sa dajú nazvať stabilné. DQS podľa mňa skôr či neskôr nájde podobne spoľahlivého sponzora, v Belgicku sa niečo isto nájde. Dovtedy musí žiaľ Lefévere bojovať o menších sponzorov ako ostatné tímy...
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Uto 13. Apr 2021 14:29:40

Dnes Cavovo repete. :D Ešte mi napadla jedna myšlienka smerom k TdF, že ako by mohla fungovať dvojica Sagan a Ackermann - nejako podobne ako Bennett a Cavendish na Scheldeprijse. Hlavným šprintérom bol Bennett a tieňovým šprintérom Cavendish. Aj keď nevyhral ani jeden z nich, ale išlo skôr o skvelú prácu AF v závere pre Philipsena a celkovú náročnosť klasiky v ten deň. Takže Ackermann nech má svojho dvorného rozbiehača/rozbiehačov, resp. vyberie si pozíciu za Bennettom alebo Ewanom, náš Peter zase podľa svojho uváženia sa zaradí za niekoho iného alebo aj za Ackermanna. :) Reálne Peter nemá aj tak na Bennetta, Ewana, Démara, ale aj Ackermanna (ak sa dostane do formy), ale na prvú päťku kedykoľvek, takže bola by škoda, ak by prichádzal o body pre nejakú nezmyselnú tímovú taktiku, v ktorej by bol Ackermannovým rozbiehačom.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 13. Apr 2021 15:26:51

@zakliata.panna
samozrejme nie je to nezrealizovatelne ale ak by to vypalilo zle tak by boli na smiech. navyse ja si myslim ze Ackermann ak ma ist na TdF tak musi mat nejake vysledky. ja viem ze tam boli dohody a sluby ale jednoducho nemoze ist na TdF ak nebude mat vykonnost. on nie je Peter ktory strhne pozornost aj ked nie je forma. alebo dokaze pomoct timu aj inym sposobom. Ackermann je cisty sprinter a taky ked chce ist na TdF tak musi mat vysledky. ale predpokladam ze na Dunkerque nieco vyhra kedze konkurencia nebude ktovieaka.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 14. Apr 2021 17:25:42

sam pre seba som krutil nechapavo hlavou ked som si precital ze WVA ide na Bravatsky sip lebo si myslim ze uz nutne potrebuje oddych a dnes na paske sa to ukazalo...krasne vitazstvo pre Pidcocka a ja mu ho velmi zelam
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 14. Apr 2021 17:29:35

majo píše:sam pre seba som krutil nechapavo hlavou ked som si precital ze WVA ide na Bravatsky sip lebo si myslim ze uz nutne potrebuje oddych a dnes na paske sa to ukazalo...krasne vitazstvo pre Pidcocka a ja mu ho velmi zelam

aj to moze byt, ze WvA by mal vediet vypustat preteky ale Pidcock ukaze este kopec dobrych sprintov. jemu budu vyhovovat dlhe sprinty, na take moze potom zdolat aj vyslovenych favoritov ako MvdP a WvA
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 14. Apr 2021 18:28:27

@simko
no moze byt no ja to tak neviem posudit...komentatory mu nedavali vela sanci v sprinte...presne ako asgreenovy na ronde :D no obaja to dali...kazdopadne ked sa Tom postavi k Woutovy a Mathievovy tak vyzera ako ich chudobny vyhladovany pribuzny z biedakystanu cize naozaj tazko verit zeby ich mohol dat v sprinte ale za urcitych okolnosti to proste asi ide ;)
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 14. Apr 2021 18:36:53

Tak WvA toho nemá v sezóne na ceste nejako extrémne veľa najazdeného a ide aj na Amstel. Samozrejme píšem o ceste, krosy nerátam a tam môže byť pes zakopaný. Okrem toho nemal preteky kde by oddychoval a v podstate v každých sa naháňal za víťazstvom. Som zvedavý čo predvedie na AGR. To Trentinove sólo som príliš nepochopil, asi sa bál, že mu v stúpaniach zdrhnú a tak si urobil odskok. Pekný bojovný výkon predviedol Ide Scheling.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 18. Apr 2021 20:34:32

Tak už je to definitívne o 3 krosároch a nie o dvoch a to bude mať Tom len 22 rokov. Skvelý výkon Vansevenanta, bojovník dňa, podobne Roglič sa ukázal ako skvelý domestik pre WvA, šprint ktorý predviedol Valverde, chapeau.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 18. Apr 2021 21:14:35

Celkovo pekny Amstel. Minimalne poslednych 20-30 km bolo na co kukat. Alaphillipe nevyzera ze by bol vo forme. Roglic bude na nasledujucich dvoch pretekoch favorit a aj stary Valverde si mozne este pripise dalsie Liege alebo Fleche. Neviete ci ide Wout aj dalsie? Sip je pre neho asi nevhodny s tym koncom ale Liege nepovedal by som ze nie. Skoda ze Peter nepotiahol do dnes podla mna by dnes miesal karty. Ale s Girom asi by to nebolo velmi kompatibilne.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 18. Apr 2021 22:45:22

Keram píše:Celkovo pekny Amstel. Minimalne poslednych 20-30 km bolo na co kukat. Alaphillipe nevyzera ze by bol vo forme. Roglic bude na nasledujucich dvoch pretekoch favorit a aj stary Valverde si mozne este pripise dalsie Liege alebo Fleche. Neviete ci ide Wout aj dalsie? Sip je pre neho asi nevhodny s tym koncom ale Liege nepovedal by som ze nie. Skoda ze Peter nepotiahol do dnes podla mna by dnes miesal karty. Ale s Girom asi by to nebolo velmi kompatibilne.

Na ČT sport vraveli, že Wout si po dnešku dáva dlhú pauzu.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 296
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 21. Apr 2021 14:47:49

UAE neodstartovalo FW kvoli korone. A pritom je to jediny tim asi co je zatial zaockovany. Smola. Bol som dnes zvedavy na Pogacara.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 27. Apr 2021 9:32:54

Erik Baška je na štartovke Romandie, dobrá správa.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia