Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 06. Mar 2021 19:23:59

ta ja asi uz zbytocne tu budem vypisovat o krase tohto preteku a takej zvlastnej nude ci chybajucej emocii bez Peta...bohuzial musim napisat ze nakoniec som celkom rad ze tam nesiel lebo sa bojim zeby bol dnes roztrhany ostatnymi borcami(aj ked dufam ze nie)...ja osobne som favorizoval majstra sveta a cakal som tesny suboj na Sienskej stene ktory rozhodne Julien v poslednych 30 metroch stupania ale ked sa druhykrat mvdp zdvihol a kopol do koni tak mi padla sanka...no proste nadhera...uz sa tesim na dalsie klasiky
a pre mna miralny vitaz a zaroven porazeny bol amrican simmons...par dni dozadu na instagrame trek-segafredo pisalo o nom ako ciernom koni preteku ze si ho mame vsimat a ze si ostatny pretekari maju dat nanho pozor a ako sa dnes ukazalo tak netrepali do vetra a chlapec takisto ukazal ze nielen si veril pred novinarmy ale aj na trati...moze byt velkym prekvapenim tohtorocnej jari
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 06. Mar 2021 20:35:47

majo píše:ta ja asi uz zbytocne tu budem vypisovat o krase tohto preteku a takej zvlastnej nude ci chybajucej emocii bez Peta...bohuzial musim napisat ze nakoniec som celkom rad ze tam nesiel lebo sa bojim zeby bol dnes roztrhany ostatnymi borcami(aj ked dufam ze nie)...ja osobne som favorizoval majstra sveta a cakal som tesny suboj na Sienskej stene ktory rozhodne Julien v poslednych 30 metroch stupania ale ked sa druhykrat mvdp zdvihol a kopol do koni tak mi padla sanka...no proste nadhera...uz sa tesim na dalsie klasiky
a pre mna miralny vitaz a zaroven porazeny bol amrican simmons...par dni dozadu na instagrame trek-segafredo pisalo o nom ako ciernom koni preteku ze si ho mame vsimat a ze si ostatny pretekari maju dat nanho pozor a ako sa dnes ukazalo tak netrepali do vetra a chlapec takisto ukazal ze nielen si veril pred novinarmy ale aj na trati...moze byt velkym prekvapenim tohtorocnej jari


Simmonsa si pamätám ešte z MS z Harrogate kde ako junior zdrhol všetkým rovesnikom a ako 17 ročný už mal bradu :lol: Parádny talent.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Sob 06. Mar 2021 20:40:25

ifčopifčo píše:
majo píše:ta ja asi uz zbytocne tu budem vypisovat o krase tohto preteku a takej zvlastnej nude ci chybajucej emocii bez Peta...bohuzial musim napisat ze nakoniec som celkom rad ze tam nesiel lebo sa bojim zeby bol dnes roztrhany ostatnymi borcami(aj ked dufam ze nie)...ja osobne som favorizoval majstra sveta a cakal som tesny suboj na Sienskej stene ktory rozhodne Julien v poslednych 30 metroch stupania ale ked sa druhykrat mvdp zdvihol a kopol do koni tak mi padla sanka...no proste nadhera...uz sa tesim na dalsie klasiky
a pre mna miralny vitaz a zaroven porazeny bol amrican simmons...par dni dozadu na instagrame trek-segafredo pisalo o nom ako ciernom koni preteku ze si ho mame vsimat a ze si ostatny pretekari maju dat nanho pozor a ako sa dnes ukazalo tak netrepali do vetra a chlapec takisto ukazal ze nielen si veril pred novinarmy ale aj na trati...moze byt velkym prekvapenim tohtorocnej jari


Simmonsa si pamätám ešte z MS z Harrogate kde ako junior zdrhol všetkým rovesnikom a ako 17 ročný už mal bradu :lol: Parádny talent.


Tak tak, myslím že ďalší zo zázračnej generácie, akurát tento chalan ma ešte seriózne len 19 rokov (môj rovesník, no a totálne nechápem kde nabral takú bradu, môžem len snívať :lol: ). Tak za dva roky už tam bude s cyklocrossármi bojovať o víťazstvo, no a pritom ešte stále bude mať len toľko koľko má dnes Pidcock :D . Aj sa dostal do mojej zostavičky na velogames, ej jak som mu fandil po tom defekte aby sa dostal naspäť... Ktovie kde by dnes skončil.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Sob 06. Mar 2021 21:19:45

Zopar postrehov, ktore su vsak asi kazdemu cyklofanusikovi jasne:
1. Uplne sa so vsetkymi zhodujem, ze bez Petrovej ucasti som si preteky uzil bez ,,stresov". Ziadne tlacenie Petra ocami alebo hladanie v zabere. :D
2. Pri trojici Julian - Wout - Mathieu neplati vobec delenie klasikarov na flamskych, ardenskych a lombardskych. Ak budu chciet a naplanuju si kalendar, tak budu/su favoritmi na ktoromkolvek profile. Ani nemusia dajako zmenit postavu, co je pripad napr. Petra, ktory by pri orientacii na ardenske musel schudnut.
3. Pri vsetkej ucte k Petovi, dnes by to bolo maximalne na boj v druhej skupine, resp. mozno az v tej tretej s Fuglsangom. A navyse ten zaver je prenho absolutne nevhodny, jednoducho cca 10+ kg navyse oproti cyklokrosarom a Julianovi robia dost. Ak by islo o menej zvlneny profil a zaverecna stena by mala maximalne 200 metrov a islo by sa na nu z roviny, tak to by asi Peto super hrubou silou roztrhal ostatnych. :D On uz moze vyhrat SB len uspesnym samostatnym utokom alebo v suboji s menej kvalitnym puncherom.
4. A uz dnes je jasne, ze na M-SR sa bude rozhodovat na Poggiu, kde na 101 % bude utok spominanej trojice. Zabavou bude, ze vsetci to vedia, ale som zvedavy, kto dokaze zareagovat. Azda bude Peto vpredu a hlavne so silou pripojit sa. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 07. Mar 2021 21:38:41

neviem kde smeruje formu Bennet a kde ostatny sprintery ale momentalne by ich porazil asi aj na malej pile.takuto dominanciu v sprinte sme uz dlhsie nevideli
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Ned 07. Mar 2021 22:22:29

Na P-N a konkrétne aj v 1. etape cyklistický fanúšik pozorujú aj jednu zo športových tragédií - t. j. smerovanie kariéry Mattea Trentina. Po nešťastným MS 2019 je doslova len tieňom - v selektívnych klasikách nula bodov, v ťažších rovinatých klasikách nula bodov, v šprintoch nula bodov... Ten musí mať taký blok, že Petrove ,,jalové" sezóny sú oproti tomu výslnie...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 07. Mar 2021 23:01:01

zakliata.panna píše:Na P-N a konkrétne aj v 1. etape cyklistický fanúšik pozorujú aj jednu zo športových tragédií - t. j. smerovanie kariéry Mattea Trentina. Po nešťastným MS 2019 je doslova len tieňom - v selektívnych klasikách nula bodov, v ťažších rovinatých klasikách nula bodov, v šprintoch nula bodov... Ten musí mať taký blok, že Petrove ,,jalové" sezóny sú oproti tomu výslnie...


Ja by som povedal že zas tak biedny nieje. 2019 bola jeho asi jasne najlepšia sezóna, mal životnú formu, ale nezdá sa mi žeby bol tento alebo minulý rok o toľko horší než zvykol byť v mitcheltone alebo etixxe. Minulý rok tam boli zdravotné problémy, ale aj tak bojoval o víťazstvo na Omloope a aj na jeseň bol celkom silný. Tentorok sme zatiaľ videli len otvárací víkend kde bol celkom aktívny a uchmatol dva krát top 10.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 08. Mar 2021 23:06:23

Pascal je úplne stratený, žeby bol Selig pre neho až taký dôležitý? Dnes ukázal Bol skvelý šprint, mám pocit, že tých cyklistov ktorí vedia výborne zašpurtovať je stále viac a viac, staré páky ako Gorila a Cav sú už za zenitom a Marcel sa na to vykašlal, napriek tomu je v šprintoch konkurencia veľká, aspoň mne sa to tak zdá. Najmä netypickí šprintéri ako cyklokrosári (WvA, MvdP, Merlier) a Pedersen zvyšujú konkurenciu v záveroch etáp.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 09. Mar 2021 7:45:26

ano a momentalne mam trosku pocit ze je koniec vlacikovych sprintov...ano vidime dvoch ludi pred printerim ale uz to zdaleka niesu 7-clenne vlaky nasekane vedla seba po celej sirke cesty...a mne osobne sa to paci tie sprinty su pre mna zaujimavejsie a nevyspitatelnejsie aj ked asi trosku nebezpecnejsie ale to je uz o niecom inom a hlavne samostatny vlci maju vacsiu sancu to este premiesat
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 09. Mar 2021 12:12:42

Pozrel som si profil Tirrena a už druhá etapa ukáže, ako na tom Peter je, ešte nikdy nebol taký lacný na velogames. Kto vyhrá? Alaphilippe je v skvelej forme, Pogačar, Bernal, Quintana slabšia časovka podobne ako Woods, môže ísť WvA na GC? Minuloročný obhajca je veľká neznáma, Pinot má problémy s chrbtom, zo Žraloka je zatiaľ kaprík ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Uto 09. Mar 2021 18:58:03

Podla mna to bude duel Bernal Pogacar. Na Strade ukazali obaja ze by mali byt vo forme a Pogacar to vlastne ukazal uz aj v Emiratoch. Van Aert by mohol skoncit do top 10 ale nemyslim ze bude trapit Bernala a Pogacara o celkove prvenstvo. Som zvedavy na nich a samozrejme na Petra. Pevne verim ze bude mat uz aspon aku taku formu lebo Milano je blizko.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod konyk87 » Uto 09. Mar 2021 21:18:02

WvA uz v novembri spominal, ze pocas tejto sezony by sa chcel zamerat na GC tyzdnovych etapakov, tak mozno nam uz T-A ukaze ci to myslel vazne, aj ked sutazne kilometre este mozu chybat.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Str 10. Mar 2021 15:58:41

Na PCS v menoslove favoritov v 1. etape je Peter až na 7. mieste. Pred ním je aj WVA, Viviani, Gaviria, Merlier, Ballerini, Ewan. To už je riadny pokles, osobne si myslím, že aj keď sú to jeho prvé preteky, ak liečenie prebehlo v poriadku, na prvú trojku má - Ewan, Merlier a Sagan. Bezzubých Vivianiho, Gaviriu musí dať. :) Aj Balleriniho a WVA - hlavne WVA by potreboval náročnejší profil, aby ohrozil šprintérov. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 10. Mar 2021 16:32:16

zakliata.panna píše:Na PCS v menoslove favoritov v 1. etape je Peter až na 7. mieste. Pred ním je aj WVA, Viviani, Gaviria, Merlier, Ballerini, Ewan. To už je riadny pokles, osobne si myslím, že aj keď sú to jeho prvé preteky, ak liečenie prebehlo v poriadku, na prvú trojku má - Ewan, Merlier a Sagan. Bezzubých Vivianiho, Gaviriu musí dať. :) Aj Balleriniho a WVA - hlavne WVA by potreboval náročnejší profil, aby ohrozil šprintérov. :)


Myslím si, že hlavne nikto nevie ako na tom Peter je, takže to len reflektuje súčasný stav, Ballerini v rýchlom šprinte porazil v tejto sezóne už aj Demara, otázka je, či nepôjdu Podlahári na Hodega, WvA má skvelé šprinty aj na rovine. Pokojne ho môžu poraziť všetci ktorí sú viac favorizovaní, mňa skôr bude zaujímať zajtrajšia etapa.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Str 10. Mar 2021 17:21:04

Tak som sa riadne pomýlil. ;) WVA ako čistokrvný šprintér...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Str 10. Mar 2021 17:21:13

Totálne mimo pozíciu. Ťažko robiť z dnešku závery.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 10. Mar 2021 17:40:16

Gaučový profesionál píše:Totálne mimo pozíciu. Ťažko robiť z dnešku závery.

ale tak to sme asi cakali. ak by aj Peter nemal covid a treningovy kemp by prebehol bez komplikacii, tak jednoducho su to jeho prve preteky. vobec nepretekal tuto sezonu. inokedy uz maval za sebou obligatnu januarovu zastavku ci uz v Argentine alebo Australii. uvidime zajtra, ak vydrzi do zaveru bude to celkom slubne. tam uz nohy na kvalitny spurt asi mat nebude ale mne bude stacit ak bude zajtra niekde okolo 10. miesta.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Str 10. Mar 2021 18:06:37

Veľká škoda, že MvdP dnes nešprintoval, rád by som si pozrel súboj s WVA... 8-)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 10. Mar 2021 19:36:14

simko píše:
Gaučový profesionál píše:Totálne mimo pozíciu. Ťažko robiť z dnešku závery.

ale tak to sme asi cakali. ak by aj Peter nemal covid a treningovy kemp by prebehol bez komplikacii, tak jednoducho su to jeho prve preteky. vobec nepretekal tuto sezonu. inokedy uz maval za sebou obligatnu januarovu zastavku ci uz v Argentine alebo Australii. uvidime zajtra, ak vydrzi do zaveru bude to celkom slubne. tam uz nohy na kvalitny spurt asi mat nebude ale mne bude stacit ak bude zajtra niekde okolo 10. miesta.


Presne tak, asi nemalo zmysel tlačiť sa do koncovky v tom chumli ktorý tam vznikil a či skončiť 10. alebo 5. je asi jedno. Zajtrajšok naznačí, ako na to Peter je a dúfajme, že Peter si nevystúpi z tempa peletónu ako to bolo v roku 2019.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Str 10. Mar 2021 22:50:40

Čo si myslíte? ,,Normálny Peter" by mal problémy so zajtrajším finišom? Viac ako 7-kilometrový kopec, ale prvých 6 km v priemere 3,3 %, záverečný kilometer a niečo k tomu s priemerom 5,4 %: https://www.tirrenoadriatico.it/wp-cont ... 80x852.jpg Podľa mňa ešte pred pár rokmi by bol jeden z favoritov, aj keby to boli jeho prvé preteky v roku. Či? :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 78 hostia