Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 20. Máj 2021 21:42:43

3pa3ck3 píše:Tak konečne sa Poliaci pozreli na mapu a zistili, že majú aj iné kopce ako na bukovinskom okruhu :)

https://www.facebook.com/353899548504/p ... 486713505/


Pre niekoho konecne a pre mna smutne spravy...namiesto klasického vikendu plného topcyklistov ma caka len jedno zakyvanie pelotonu :cry:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod 3pa3ck3 » Pia 21. Máj 2021 9:53:36

Vyzerá to tak, že našli nového silného partnera v oblasti cestovného ruchu (Hotel Arlamów) a práve oblasť pod Bieščadmi preberá úlohu centra pretekov, akú mala doteraz Bukowina. A Kalwaria Paclawska má údajne maximum 27 percent, to bude dôstojná náhrada za podtatranské steny :D

Pre väčšinu slovenských divákov to nie sú veľmi dobré správy (sám možno budem ten víkend v Ždiari - aj keď zvyšok partie veľmi nie naladená na fandenie cyklistom :) ), ale zase severovýchod sa nebude musieť trepať až do Tatier a tí to tentokrát budú mať bližšie. A možno nám to pomôže naladiť sa na september. Ak naozaj príde Sagan, tak to bude určite šialenstvo :D

A keď už spomínam sponzorov, tak je naozaj veľká škoda, že na Slovensku sa nenájde nejaký podobný, ktorý by zaplatil aspoň jeden horský dojazd...
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Pon 24. Máj 2021 20:04:31

Dnes Merlier vyhral jednorazovku Ronde van Limburg. Pritom pred pár dňami odišiel z Gira. Neplatí náhodou nejaké pravidlo, že po odstúpení z pretekov nemôžeš štartovať na iných v termíne trvania predchádzajúcich? Či to sú len také cyklofanúšikovské legendy? :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 24. Máj 2021 21:05:22

@zakliata.panna
no malo by to tak byt:) ale ktovie ci v tejto korona dobe nie su nejake vynimky. ale akurat citam ze Merlier dostal povolenie od RCS. kazdopadne to podla mna nevyzera dobre taketo nieco...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 25. Máj 2021 11:24:52

simko píše:@zakliata.panna
no malo by to tak byt:) ale ktovie ci v tejto korona dobe nie su nejake vynimky. ale akurat citam ze Merlier dostal povolenie od RCS. kazdopadne to podla mna nevyzera dobre taketo nieco...


Je to fakt zvláštne a príliš sa mi to nepáči, vyberať si iba čerešničky a potom ísť na ďalší koláč .....
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod konyk87 » Uto 25. Máj 2021 11:30:05

zvlast, ked 500 metrov pred cielom odklonili na vedlajsiu cestu solo jazdca s 10 sekundovym naskokom... :(
https://www.cyclingweekly.com/news/lott ... an-limburg
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 25. Máj 2021 12:07:11

simko píše:@zakliata.panna
no malo by to tak byt:) ale ktovie ci v tejto korona dobe nie su nejake vynimky. ale akurat citam ze Merlier dostal povolenie od RCS. kazdopadne to podla mna nevyzera dobre taketo nieco...


Na CN píšu, že Merlier dostal výnimku od UCI aj od RCS. Osobne sa mi to príliš nepáči.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 25. Máj 2021 14:00:55

ifčopifčo píše:Na CN píšu, že Merlier dostal výnimku od UCI aj od RCS. Osobne sa mi to príliš nepáči.

ani mne a vrha to zle svetlo aj na Giro. takto bude stale len chudobny pribuzny pre TdF.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod adamovotec » Uto 25. Máj 2021 19:30:31

konyk87 píše:zvlast, ked 500 metrov pred cielom odklonili na vedlajsiu cestu solo jazdca s 10 sekundovym naskokom... :(
https://www.cyclingweekly.com/news/lott ... an-limburg

Tak toto je ako sa hovori Epic Fail, takto ho obrat o moznost vyhrat preteky, v poslednych 500m :|
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 03. Jún 2021 18:15:17

chudak sonny :o
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 03. Jún 2021 19:45:19

majo píše:chudak sonny :o

Chudák Sony, ale jazdí výborne, je v skvelej forme. Ma druhej strane to, čo vyviedol G-éčko bolo skvelé, inak Dauphine je tent rok nejaké klasikárske, také si ho nepamätám.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 03. Jún 2021 19:54:47

ifčopifčo píše:
majo píše:chudak sonny :o

Chudák Sony, ale jazdí výborne, je v skvelej forme. Ma druhej strane to, čo vyviedol G-éčko bolo skvelé, inak Dauphine je tent rok nejaké klasikárske, také si ho nepamätám.


Ano suhlasim velmi zaujimave profily su tento rok…a ano presne tak to som to myslel so sonnym ze pri tom ako skvelo jazdi a aku ma formu tak ma dost smolu…zelam mu nejaku etapku aj ked neviem ci je este nejake prenho
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 03. Jún 2021 20:31:01

Začali aj Preteky mieru NCup a tento rok tam máme aj našich mladíkov, tak so zvedavý ako sa ukážu, dnes bol prológ
https://www.procyclingstats.com/race/co ... 1/prologue
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pia 04. Jún 2021 0:43:49

@majo úplne naprázdno neodíde, veď jednu etapku už má a mal by vyhrať aj bodovačku. Ale tak je pravda, že si mohol odviezť odtiaľ 4 etapy :D ... Snáď sa mu to vráti na Tour a vykradne cyklocrossárom nejakú zvlenenú etapku alebo šprint do kopca... Inak chcel by som upriamiť pozornosť na fakt, že Ineos dneska dorovnal Quick-Step v počte víťazstiev, napriek tomu že nemajú jediného šprintéra v kádri... Neskutočný tím, neskutočná sezóna 8-) . Doteraz každú sezónu Quick-Step držal prvé miesto od februára a už iba navyšoval náskok, tento rok to vyzerá že Ineos by ich hádam aj mohol vyzvať na súboj :lol: ...
@ifčopifčo aj ja som veľmi zvedavý na Preteky Mieru, ale nemyslím že Kubiš sa tam dokáže presadiť... Zdá sa mi, že on potrebuje klasikárske profily, nie dojazd na Dlouhé Stráňe :roll: . Ale v prológu začal skvele, porazil omnoho zvučnejšie mená z Česka ako Ťoupalíka alebo Bittnera, nehovoriac o kope profesionálov z Eola, Bardiani či z Uno-X... Pevne verím že to Lukáš dotiahne niekam, aspoň do lepšieho konti tímu, ale možno existuje aj iskierka nádeje žeby prestúpil k profesionálom... Len treba nejaký jeden prelomový výsledok aby sa zadaril 8-) .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 04. Jún 2021 17:39:53

Dedo opäť vitazne…super
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 04. Jún 2021 19:24:50

majo píše:Dedo opäť vitazne…super

Tento rok je to úplne iný Valverde ako minulý, Pitimu sa asi tiež nechcelo šlapať na valcoch ako Petrovi ;)

@pmts - Tak Lukáš Kubiš dnes tesne za stupňami, vyhral Čech Bittner, zajtra a pozajtra ho už v popredí neočakávam. Čo sa týka Ineosu, je celkom ľahké byť najlepší, keď si kúpiš na koho ukážeš ;) Aj tak bude pre nich merítkom úspechu Tour, ak tam neuspejú, nebudú spokojní.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 04. Jún 2021 19:54:45

@ifco
Valverde ide ako presne tak ako by mal ist stary mazal…vyberá si etapy ktore by mu mali sadnut a ťaží z toho

Moj pohlad na ineos…ano kupit si vedia ale jedno im treba uznat ze tam naozaj kazdy pozna svoje miesto a svoje úlohy a v dany pretek si kazdy plní svoje úlohy na 150% a tom im prináša vysledky…a suhlasim s pmts ze ich káder nieje ani zdaleka tak všestranný ako podlaharov a napriek tomu ich momentalne dorovnávaju vo víťazstvách
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 06. Jún 2021 12:10:40

Myslel som ze Tom Dumoulin skoncil s cyklistikou uplne. Videl som ho v startovke Svajciarska. Dobre vediet ze nakoniec sa k cyklistike vracia.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 06. Jún 2021 12:27:41

majo píše:@ifco
Valverde ide ako presne tak ako by mal ist stary mazal…vyberá si etapy ktore by mu mali sadnut a ťaží z toho

Moj pohlad na ineos…ano kupit si vedia ale jedno im treba uznat ze tam naozaj kazdy pozna svoje miesto a svoje úlohy a v dany pretek si kazdy plní svoje úlohy na 150% a tom im prináša vysledky…a suhlasim s pmts ze ich káder nieje ani zdaleka tak všestranný ako podlaharov a napriek tomu ich momentalne dorovnávaju vo víťazstvách


K Valverdemu... no neviem či si zrovna vyberá :lol: . Veď skoro v každej etape bol top 10 a ide aj na gc plus pritom domestikuje :D . Asi pozeráme iný pretek majo :lol: .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 06. Jún 2021 12:46:36

pmts píše:
majo píše:@ifco
Valverde ide ako presne tak ako by mal ist stary mazal…vyberá si etapy ktore by mu mali sadnut a ťaží z toho

Moj pohlad na ineos…ano kupit si vedia ale jedno im treba uznat ze tam naozaj kazdy pozna svoje miesto a svoje úlohy a v dany pretek si kazdy plní svoje úlohy na 150% a tom im prináša vysledky…a suhlasim s pmts ze ich káder nieje ani zdaleka tak všestranný ako podlaharov a napriek tomu ich momentalne dorovnávaju vo víťazstvách


K Valverdemu... no neviem či si zrovna vyberá :lol: . Veď skoro v každej etape bol top 10 a ide aj na gc plus pritom domestikuje :D . Asi pozeráme iný pretek majo :lol: .


Valverde si určite vybral tú etapu ktorú vyhral ako prioritnú pre seba , makal v nej na neho aj Lopez ktorý ide na GC, že je vysoko v GC vyplýva práve z toho, že robí Lopezovi v ostatných etapách akéhosi superdomestika, IMHO. Dôležité je to, že po minuloročnej slabšej sezóne je späť a opäť dokáže vyhrávať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia