Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 26. Mar 2021 23:57:31

elviska píše:Čítala som aj ten článok, teda preložila ale radšej dobre ako to zlé, a keď už tak viacerí Belgicania kritizovali toho komentátora z Belgicka na FB . Nebudem az taky veľký pesimista jak....
Neviem aké pravidlá su v Belgicku, čo sa týka karanteny ale už dali aj súpisku na G-W.

Teda radšej to dobre ako to zlé, v týchto časoch. Do hĺbky to rozoberať nebudem.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 27. Mar 2021 10:34:08

Som dnes zvedavý na Katalánsko, ide sa asi najľahšia etapa a Peter by mohol ukázať nejaký progres a prvýkrát na pretekoch prísť do cieľa v čelnej skupine alebo v peletóne, ak nechajú vpredu nejaký z pohľadu GC nevýznamný únik. Ak zaostane, či už výkonnostne alebo plánovane, tak je na Ronde bez šancí, najmä po tom, čo sme včera videli na E3. Zajtrajší okruh v Barcelone je podľa mňa o dosť ťažší, väčšinou sa tam ešte tvrdo bojuje o GC, tam od neho veľa neočakávam. K jeho účasti na DDV, v rozhovor pred Katalánskom Peter, ak si to dobre pamätám, tvrdil že po etapáku si oddýchne a pôjde na Ronde, ale rád by som ho na tých pretekoch videl.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 27. Mar 2021 14:22:51

Podla mna by Peter mohol skusit unik. Neviem kto by mal dnes motivaciu zariadit hromadny dojazd. Ak do uniku nepojde, vsetci nechaju stahovanie na Boru.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Sob 27. Mar 2021 16:20:58

Tak nevyzerá to zle, ten únik je pod kontrolou a Bora šlape pre Sagana. Pomáha im DSM pre Kantera a verí si aj Euskaltel s Lobatom. Teraz už len uvisieť tú trojku v poriadku (ak s Cipressou a Poggiom nemal problém tak hádam zvládne) a je celkom šanca na víťazný zárez na vrchárskom Katalánsku... Také víťazstvo ešte v zbierke nemá 8-) .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 27. Mar 2021 17:24:57

pmts píše:Tak nevyzerá to zle, ten únik je pod kontrolou a Bora šlape pre Sagana. Pomáha im DSM pre Kantera a verí si aj Euskaltel s Lobatom. Teraz už len uvisieť tú trojku v poriadku (ak s Cipressou a Poggiom nemal problém tak hádam zvládne) a je celkom šanca na víťazný zárez na vrchárskom Katalánsku... Také víťazstvo ešte v zbierke nemá 8-) .

Tak na El Collet budú určite nejaké pokusy roztrhať to, uvidíme, či to Peter ustojí.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 27. Mar 2021 17:29:23

tak drzme prsty priatelia...dobry vykon a popripade aj dobry vysledok peto potrebuje ako sol
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 27. Mar 2021 17:43:06

ojooooj cavagna v utoku...amen
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 27. Mar 2021 17:57:58

skveleeee super...viem ze superi nie z najvysej ligy ale ako som napisal predtym Peto toto vitastvo potrebuje kvoli sebe
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Sob 27. Mar 2021 18:03:17

majo píše:skveleeee super...viem ze superi nie z najvysej ligy ale ako som napisal predtym Peto toto vitastvo potrebuje kvoli sebe

Súperi sú adekvátni vzhľadom na profil etapáku, wt víťazstvom sa nepohŕda. Pekný úspech na začiatok sezóny a nové víťazstvo v palmares 8-)
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 27. Mar 2021 18:21:45

Ja sa naozaj velmi tesim. To chcem na zaciatok zdoraznit. Je fajn ze existuje WT etapak kde Peter vyhral premierovo :D Minimalne si mozme povedat ze Peter nie je az taky marny smerom k Ronde. Zajtra od neho nic necakajme sam rozhovore povedal ze zajtra to bude o GC. Dnes ta etapa podla mna lahsia ako naznacoval profil. Ten druhy kopec bol tak na urovni Poggia. Petrov spurt vyzeral pekny, dominantny ale treba si uvedomit aka je tam konkurencia. Ale s Katalanskom to vzdy tak bolo, ze sa tam sprinteri nehrnu. Ja som teda velmi poteseny a rad ze Peter pridal vitazstvo ale smerom k Ronde nechcem vyvodzovat zavery. Pockame si.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 27. Mar 2021 18:45:10

Je to velmi potesujuce vitazstvo. Ludia po covide sa zadychaju pri prechadzke so psom a Peter vyhral WT etapu. Pred Ronde nemam velke ocakavania. Ja sa potesim ked budem moct vidiet Slovaka jazdit dlhsiu dobu vpredu. Co sa ale da cakat je, ze sezona nemusi byt marna. Forma asi bude este stupat, mesiac a pol covide asi nikto nema peak formy.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod cekin » Sob 27. Mar 2021 18:52:41

Ja by som tu konkurenciu tiez az tak nepodcenoval. Nebola to uplne najlahsia etapa, takisto maju v nohach dalsich 5 tazkych etap. Peto to vyhral o triedu a to podla mna nebol uplny strop jeho sprintu ked uz videl ze to ma v suchu. Po par dnoch oddychu by mohol byt konkurencie schopny aj na Ronde vzhladom nato, ze cyklokrosari sa neukazali ako nesmrtelni a jedina sanca ako porazit quicksptep bude asi spolupraca peta s krosarmi. Takisto tam konecne nebude ako prvy co musi stahovat pripadny unik v rozhodujucich chvilach a moze sa trosku za nimi poviest. Uvidime, tesim sa. :)
cekin
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 02. Aug 2018 9:39:54

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 27. Mar 2021 20:54:46

Spokojnosť a radosť, aj keď sa mi zdal pri rozhovore nejaký zadýchaný. :) Už som sa zľakol, že ho zavrú, našťastie cesta sa otvorila. Zajtra neočakávam nič, to je skôr pre Kamnu a budú chcieť udržať Wilca v top 5.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Zutu » Sob 27. Mar 2021 21:08:47

Nebolo to este prilis skoro ukazat karty? Teraz z neho budu na Ronde krosari aj podlahari celi vyplaseni. :D
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Sob 27. Mar 2021 22:02:50

Výhra sa počíta, navyše na pretekoch, na ktorých štartuje prvýkrát, zase ďalšie preteky vyškrtnuté :) Už keď sa blížil šprint, tak som si vravel, že to musí dať, keď na M-SR dokázal vydolovať 4. miesto proti MvdP, Matthewsovi, Colbrellimu atď. Iba Molano sa mu mohol dnes rovnať, bol však trochu vzadu, ale Peter rýchostne by ho asi dal aj bicykel vedľa bicykla. ;) Čo sa týka Ronde, asi nebude ešte v ideálnej forme, prvú desiatku od neho očakávam, ale najvyššie priečky skôr nie - bude musieť ísť pravdepodobne vo wheelsucker režime... :D Škoda, že P-R asi nebude, práve o 2 týždne by už bol v relatívnej top forme, ak teda kovid nezanechal stopy, ktoré by sa prejavili na dosahovaní maximálnej formy. :?
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 28. Mar 2021 9:49:53

podľa mna je hc v katalansku vybavene a myslim si ze to skusia ist na Peta...ci to vyjde netusim ale skusit to mozu
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Ned 28. Mar 2021 9:56:49

majo píše:podľa mna je hc v katalansku vybavene a myslim si ze to skusia ist na Peta...ci to vyjde netusim ale skusit to mozu


Majo, neviem, neviem. Pred dvomi rokmi v tejto etape schytal Matthews skoro 2:30 min, reálne tam bojovali o výhru GC jazdci. To by sa muselo ísť dnes minimálne do polovice okruhu v pohodovom režime. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 28. Mar 2021 10:24:16

ano mas pravdu ale ja nepamatam a ani sa mi nexce googlit ako vtedy vyzeralo gc...tento rok je podla mna vybavene a nemyslim si ze ktokolvek bude mat snahu a silu rozbit ineos a preto vidim sancu pre Peta ale odpoved nam daju az jazdci...jediny kto to podla mna naozaj skusi aj ked si nemyslim ze prave na gc skor kvoli etape bude movistar pre valverdeho...ujcok je zjavne v slusnej forme a aj pri chuti a tak to mozu napalit s tym ze ked to nevyjde na celkove tak mozno da valverde aspon etapu...uvidime
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Ned 28. Mar 2021 10:32:55

To ze niekto nema sancu v GC neznamena ze uz nebude chciet vyhrat etapu. Rovnako aj Peter nema sancu v GC a bavime sa o nom. Podla mna dnes sa pojde tvrdo GC neGC. Sezona je zas aka je a prilezitosti vyhrat je pomenej.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 28. Mar 2021 11:02:28

@hujhe
myslel som to skor tak ze podla mna kvoli jasnej situacii v gc sa nepojdu v kopcoch srot preteky s cielom znicit ineos ale zeby sa mohlo ist trosku konzervativnejsie...ale to je len moj nazor
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 71 hostia