Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 28. Mar 2021 12:10:00

No Bora nestartuje na G-W a ani v stredu. V karantene majú byť zevraj do 1 apríla.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Ned 28. Mar 2021 12:44:18

Na jednu stranu mal Peter obrovske stastie. Ak by siel do Belgicka, hrozila by mu karantena, nesiel by ziadne preteky a zase by ostal bez treningu. Na druhu stranu hrozi ze Bora nebude startovat na Okolo Flamska.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 28. Mar 2021 13:11:57

hujhe píše:Na jednu stranu mal Peter obrovske stastie. Ak by siel do Belgicka, hrozila by mu karantena, nesiel by ziadne preteky a zase by ostal bez treningu. Na druhu stranu hrozi ze Bora nebude startovat na Okolo Flamska.

Flámsko stíhajú, teda za predpokladu že najbližšie dni sa neukáže, že nakazení sú viacerí. I keď mne by úprimne to Flámsko až tak nechýbalo, Sagan asi o pódium nepôjde, hoci rád sa pomýlim. Za mňa je táto etapka z Katalánska v momentálnej forme vyťaženie maxima a po Flámsku oddych, sústredenia vysokohorské a hurá na Gire aj Tour po bodovačky. Potom oddych, Okolo Slovenska a MS, no a tým že mal pozvoľný tento úvod sezóny, tak koncom roka snáď nehrozí že by bol moc unavený. No, zvedavý som na ďlaší program :lol: ... Pevne verím v to Giro, minulý rok tam pekne zapadol. A samozrejme, má tam nedokončenú fialovú prácu.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 28. Mar 2021 13:23:16

Skoda dufal som dnes ze Peto si naskoci do takehoto uniku. [quote][/quote]
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 28. Mar 2021 15:23:16

Bennett neskutočný, doslova uvisí Van Aerta z posledných síl, hore sa dogrcá a za 2 minútky je späť v kolotoči. Obrovský klobúk dole... Neskutočný pretekár a vidno že Quick-Step proste chce každú klasiku aj cez mŕtvoly, no a Sam je momentálne ich tromf a za každú cenu chce ten tím udržať v hre. Podľa mňa neexistuje aby ešte ošprintoval Van Aerta, Quick-Step vzadu by mal začať stíhať a všetko podriadiť na šprint Balleriniho. Každopádne krásny pretek, hádam ešte nebola nudná klasika tentorok...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 28. Mar 2021 16:09:28

pmts píše:Bennett neskutočný, doslova uvisí Van Aerta z posledných síl, hore sa dogrcá a za 2 minútky je späť v kolotoči. Obrovský klobúk dole... Neskutočný pretekár a vidno že Quick-Step proste chce každú klasiku aj cez mŕtvoly, no a Sam je momentálne ich tromf a za každú cenu chce ten tím udržať v hre. Podľa mňa neexistuje aby ešte ošprintoval Van Aerta, Quick-Step vzadu by mal začať stíhať a všetko podriadiť na šprint Balleriniho. Každopádne krásny pretek, hádam ešte nebola nudná klasika tentorok...


Tak áno chapeau za bojovnosť, ale zjavne sa precenil, on môže GW v budúcnosti vyhrať ale pri úplne inom scenári aký prebiehal dnes. Levefere svojich nepochváli, aby Podlahári zaspali delenie na vetre, to sa často nestáva. Skvelý výkon od Hooydoncka, v závere som držal palce Štefanovi, ale v tomto zložení skupiny veľké šance nemal, okrem neho sa všetci spoliehali na šprint.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 28. Mar 2021 16:16:39

Tak Bennet sa brutalne precenil. On nie je klasikar do dlhych unikov. Myslim ze DQS tieto preteky velmi nevysli. Bennett bol ich najhorsia moznost v uniku. Pozeral som zbezne ale prislo mi to ako taka menej zazivna edicia. Boli sme ukrateni o poriadne ataky na Kemmelbergu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 28. Mar 2021 17:44:58

simko píše:Tak Bennet sa brutalne precenil. On nie je klasikar do dlhych unikov. Myslim ze DQS tieto preteky velmi nevysli. Bennett bol ich najhorsia moznost v uniku. Pozeral som zbezne ale prislo mi to ako taka menej zazivna edicia. Boli sme ukrateni o poriadne ataky na Kemmelbergu.

Tak neviem či menej záživná, akurát keď tak bola akcia roztiahnutá na celých 250km :D . Podľa mňa naopak, veľmi pekná edícia. Za mňa je omnoho zaujímavejšie keď sa pretek otvorí ďaleko pred cieľom a vidíme dlhú eliminačnú jazdu a na záver súboj preživších a víťazstvo najlepšieho, než keď sa počká na Kemmelberg a tam Van Der Poel napáli 1300w a ujde so skupinou z ktorej následne vidíme ataky a kopu akcie. Ale tak vec názoru asi.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 28. Mar 2021 17:52:46

@pmts
suhlasil by som keby z tej skupiny co odisla na vetre bolo viac atakov. chapem ze WvA to nesilil. nemusel. ale je skoda ze tam bolo tolko sprinterov ktori sa spoliehali na sprint ale pritom bolo jasne ze na WvA mat nebudu. Trentin asi zije este z toho ME kde porazil WvA a MvdP ale odvtedy preslo uz vela casu a on na nich jednoducho nema. velka skoda Treku mohlo to byt omnoho zaujimavejsie. jediny kto vedel ze nemoze cakat na sprint bol Kung.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 28. Mar 2021 18:15:02

simko píše:@pmts
suhlasil by som keby z tej skupiny co odisla na vetre bolo viac atakov. chapem ze WvA to nesilil. nemusel. ale je skoda ze tam bolo tolko sprinterov ktori sa spoliehali na sprint ale pritom bolo jasne ze na WvA mat nebudu. Trentin asi zije este z toho ME kde porazil WvA a MvdP ale odvtedy preslo uz vela casu a on na nich jednoducho nema. velka skoda Treku mohlo to byt omnoho zaujimavejsie. jediny kto vedel ze nemoze cakat na sprint bol Kung.

Tiež sa divím, na Trentinovom mieste by som ani nepomyslel na čakanie na šprint po Yorkshire. Ešte mu tam aj Küng nastupoval dneska rovnako ako vtedy, sa divím že nemal PTSP :lol: .
Inak dneska krásny cyklistický deň; dávam do pozornosti že Ineos dotiahol 1-2-3 do cieľa, neskutočné, akú majú kolektívnu silu... A to majú Bernala, Carapaza, Tao Harta, Sivakova, Sosu a Martineza v zálohe ešte. Vyzerá že Yates by mohol byť ich hlavným triumfom proti Pogačarovi a Rogličovi, obzvlášť s takouto dobrou časovkou. Porte a Thomas sú už starí (aspoň na papieri), Carapaz s Bernalom nemajú časovku... Sranda že Ineos je asi v najsilnejšej podobe odkedy vznikol, a aj tak niesú favoritmi na Tour. Frooma tak ľahko niekto nenahradí...
Inak vo Francúzsku Elia konečne niečo vyhral, normálne mu do zo srdca prajem :lol: . Hádam sa rozbehne po tomto, lebo inak by bol jedným z najhorších nákupov v cyklistike za posledných x rokov :D .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 28. Mar 2021 20:44:56

tak ja si nemyslim ze Bennet precenil svoje sily a moznosti...skor by som povedal ze jeho kolegovia to nezvladli...myslim si ze Sam bol viac prekvapeny ze po tom deleni na vetre tam zostal sam ako ubytok sveta...suhlasim ze Lefevre jeho kolegov asi nepochvali...no a k irovy este tolko ze ja smekam klobuk pred nim...to ze je asi v zivotnej forme sme vedeli ale to do akych vykonov isiel(ze mu az masina v zaludku nahodila spatny chod) je naozaj obdivuhodne...znova len potvrdil to co som uz dnes napisal ze podlahari hraju s kartami ktore prave maju...ked uz sa tam ocitol sam tak bol ochotny sa bez kalkulovania znicit len aby vyuzil v zavere svoju najsilnejsiu kartu-sprint...sam neverim ze to napisem ale je mi luto te mu to dnes nevyslo

btw ten zivot je naozaj zvlastny a nevyspytatelny...korona donutila ist Peta do katalanska v podstate preto aby sa vyhol korone
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 29. Mar 2021 10:13:08

majo píše:tak ja si nemyslim ze Bennet precenil svoje sily a moznosti...skor by som povedal ze jeho kolegovia to nezvladli...myslim si ze Sam bol viac prekvapeny ze po tom deleni na vetre tam zostal sam ako ubytok sveta...suhlasim ze Lefevre jeho kolegov asi nepochvali...no a k irovy este tolko ze ja smekam klobuk pred nim...to ze je asi v zivotnej forme sme vedeli ale to do akych vykonov isiel(ze mu az masina v zaludku nahodila spatny chod) je naozaj obdivuhodne...znova len potvrdil to co som uz dnes napisal ze podlahari hraju s kartami ktore prave maju...ked uz sa tam ocitol sam tak bol ochotny sa bez kalkulovania znicit len aby vyuzil v zavere svoju najsilnejsiu kartu-sprint...sam neverim ze to napisem ale je mi luto te mu to dnes nevyslo

btw ten zivot je naozaj zvlastny a nevyspytatelny...korona donutila ist Peta do katalanska v podstate preto aby sa vyhol korone


Myslel si, že to zvládne a nezvládol to, v skupine pracoval čo nebýva u Podlahárov typické pri takejto nevýhodnej situácii. Spomeňme si na GW keď sa Peter rozčúlil. Inak škoda, že nevydržal, bol som zvedavý na jeho šprint po takýchto ťažkých pretekoch. WvA nešiel Kemmelberg naplno, bolo by zbytočné aby sa odtrhol a potom šlapal desiatky kilometrov sám, on vede, ako je pre neho dôležitý van Hooydonck a nechcel ho stratiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 29. Mar 2021 10:32:27

@pmts - ono na celé pódium v Katalánsku sa rýchle zabudne keď neuspejú na Tour čo je pre nich alfou a omegou či bola sezóna úspešná alebo nie a ako píšeš, je ich tam toľko kvalitných ale je veľmi ťažké vyberať jednoznačného lídra. Ja by som asi najviac dôveroval Thomasovi, je starší to áno, ale podľa mňa nie je taký opotrebovaný, predsa len, tých GT ktoré musel ísť na výsledok nebola tak veľa. Neverím, že Yatesa dajú na TdF ako lídra, ale môžem sa mýliť, predpokladám však, že budú hrať aspoň dvomi kartami. Ja nie som nadšený z toho množstva kvalitných cyklistov ktoré majú v tíme a radšej by som viacerých z nich videl v iných tímoch aby to bolo tak akosi rozloženejšie. Na druhej strane chápem, že sú to profíci a idú za zárobkom, to sa im vyčítať nedá.
Napríklad taký Kwiatek, on u Podlahárov končil s tým, že sa chce zamerať na GT a ako skončil? Ako jeden z domestikov. Týždenne etapáky ( Poľsko, Tirreno, Algavre by mohol vyhrávať aj v inom drese, tam by ale nemusel otročiť na GT pre iných a mal by podľa mňa oveľa viac víťazstiev ako má teraz. Stal sa z neho výborný a výborne platený domestik ktorý dostane sem-tam čuchnúť, otázka je, čo by bolo keby ostal u Podlahárov alebo išiel inde ako do Sky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod konyk87 » Pon 29. Mar 2021 12:58:08

Tak Kwiatkowski chcel byt uz asi vsetko - aj kockovy klasikar, ale okrem jedneho vitazstva na E3 (co je pekny vysledok) toho vela neukazal. Podla mna by sa mal sustredit na to, co mu ide najlepsie - ardenske klasiky a zvysok robit len tak doplnkovo.

Osobne by som ako lidra na Tour zobral Carapaza - sice ma slabsiu casovku, ale v horach ho povazujem za silnejsieho ako Roglica a Pogacara (aspon v minulorocnom vydani). Aj minulorocnu Vueltu prehral len na bonifikaciach. Mozno by stacilo keby viac utocil a necakal na posledny kopec celych pretekov. Ale je pravda, ze som nestudoval tohtorocnu trasu a mozno tam tych casoviek bude prilis vela, aby sa to dalo dohnat.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Pon 29. Mar 2021 13:09:24

ifčopifčo píše:@pmts - ono na celé pódium v Katalánsku sa rýchle zabudne keď neuspejú na Tour čo je pre nich alfou a omegou či bola sezóna úspešná alebo nie a ako píšeš, je ich tam toľko kvalitných ale je veľmi ťažké vyberať jednoznačného lídra. Ja by som asi najviac dôveroval Thomasovi, je starší to áno, ale podľa mňa nie je taký opotrebovaný, predsa len, tých GT ktoré musel ísť na výsledok nebola tak veľa. Neverím, že Yatesa dajú na TdF ako lídra, ale môžem sa mýliť, predpokladám však, že budú hrať aspoň dvomi kartami. Ja nie som nadšený z toho množstva kvalitných cyklistov ktoré majú v tíme a radšej by som viacerých z nich videl v iných tímoch aby to bolo tak akosi rozloženejšie. Na druhej strane chápem, že sú to profíci a idú za zárobkom, to sa im vyčítať nedá.
Napríklad taký Kwiatek, on u Podlahárov končil s tým, že sa chce zamerať na GT a ako skončil? Ako jeden z domestikov. Týždenne etapáky ( Poľsko, Tirreno, Algavre by mohol vyhrávať aj v inom drese, tam by ale nemusel otročiť na GT pre iných a mal by podľa mňa oveľa viac víťazstiev ako má teraz. Stal sa z neho výborný a výborne platený domestik ktorý dostane sem-tam čuchnúť, otázka je, čo by bolo keby ostal u Podlahárov alebo išiel inde ako do Sky.


Tak líderstvá sú jasne dané, Yates pôjde po Vueltu a na Tour idú Thomas, Hart a Carapaz, čo je podľa mňa pre všetkých ideálne. Ak by Yates mal ísť ako líder na Tour, tak Ineos by mu určite nedovolil byť v takejto forme v marci... V Mitcheltone to skúšal udržať a vždy vyšumel v lete, lebo proste ten záprah od marca bol naňho priveľa. S toľkými časovkami na tohtoročnej Tour je asi jasné že Thomas je najlepšia voľba, súhlasím. Obzvlášť s takýmto náskokom čo sa formy týka oproti plánu (vraj absolútne neplánoval ísť na výsledok ešte v marci).
Čo sa Kwiata týka, tak tie Grand Tours skúsil, na Vuelte 2018 bol sólo líder dokonca, ale proste to nemá v sebe. A myslím že ho absolútne nezaujíma čo by bolo keby, chalan má peknú ženu, vozí sa po Nice v Tesle a berie viac než Roglič ktorý dominuje rebríčkom už asi 3tí rok :lol: ... Myslím že mu neni zle ;) .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 29. Mar 2021 18:33:01

vzhladom na to ze polsko je tak trochu moj druhy domov tak mozem povedat ze poliaci kwiatka riesia uz pekne dlho...podobne ako my Peta...polska verejnost bola velmi sklamana a nestastna z toho ze si vybral Sky...aj oni ho v tom case videli ako buduceho vitaza tour a vlastne aj ostatnych GT...samotny Kwiato ale velmi rychlo oponoval ze si nieje uplne isty ci na to ma a ak ano tak prave Sky mu ako jedina moze k tomu dopomoct...a tato situacia sa opakuje pravidelne po kazdej prenho vydarenej Tour ked sa ukazal ako mega domestik do kopcov...on ale automaticky poliakov ukludnoval ze on je zo svojou poziciou maximalne spokojny a ze o zmene absolutne neuvazuje...ja si myslim ze si uvedomil ze zodpovednost dana liderstvom nieje nic prenho...kazdopadne asi vsetci sa zhodneme na tom ze fyzicky by asi mohol byt dostatocne konkurencie schopny aj v gc na tour ale asi sam najlepsie vie preco sa do toho netlaci
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 31. Mar 2021 20:49:39

Čo poviete na generálku pred Ronde? Zvláštne preteky, pre mňa mnohé nepochopiteľné ťahy, skvelý Van Baarle ale nechápem, ako si niekto môže udržiavať 50 km náskok 20-30 sekúnd pred relatívne silnou skupinou. DS Čubeky by som zavesil za gule do prievanu, majú pekné 15. miesto. Celkom som nechápal čo robil MvdP, nechcel odkryť karty pred Ronde? Podobne boli jaloví Podlahári aj keď neviem, či sa tam niečo nestalo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 31. Mar 2021 21:35:00

ifčopifčo píše:Čo poviete na generálku pred Ronde? Zvláštne preteky, pre mňa mnohé nepochopiteľné ťahy, skvelý Van Baarle ale nechápem, ako si niekto môže udržiavať 50 km náskok 20-30 sekúnd pred relatívne silnou skupinou. DS Čubeky by som zavesil za gule do prievanu, majú pekné 15. miesto. Celkom som nechápal čo robil MvdP, nechcel odkryť karty pred Ronde? Podobne boli jaloví Podlahári aj keď neviem, či sa tam niečo nestalo.

ak sa niekto tesil na dalsiu bitku MvdP vs. Alaphilippe tak musel byt sklamany. boli to fakt cudne preteky vzhladom na ocakavania. mozno to niektori ponali ako trening a nechceli demonstrovat nejaku brutalnu silu pred Ronde. MvdP ale priznal ze sa dnes necitil vobec dobre. vraj bolo dost teplo a to mu mozno nesadlo. zeby Van Baarle cierny kon na nedelu? uvidime lebo tie dnesne preteky treba brat s rezervou.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Str 31. Mar 2021 21:37:54

Tiez som uplne zmäteny ze kto ma aku formu. Najprv som si myslel ze MvdP sa len setri ale potom bolo na nom vidiet ze je fakt vycerpany. On mi nepride ze je ten typ jazdca co robi taketo hry. Ala mi tiez neprisiel extra silny. Aj Aert uz ukazal svoje limity. To ze Van Baarle sa udrzal taku dobu na tak kratku vzdialenost si vysvetlujem tym, ze okrem Grega nikto nebol ochotny sliapnut do stahovania a dufali, ze to stiahne niekto iny kedze stale bol tak na dostrel. Pred Ronde mam pocit ze formu maju vsetci alebo nikto. Ale tieto klasiky casto vidavat sprinterov vpredu. Takze skor by som povedal ze nikto nema formu na poriadne roztrhanie pelotonu. Podla mna Ronde moze vyhrat tak 20 ludi s priblizne rovnakou pravdepodobnostou. Cakam taky zvlastny rocnik ako ked vyhral Bettiol.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Uto 06. Apr 2021 21:19:22

Peter by mal ísť pred Girom aj Okolo Romandie. Pred pár rokmi by bol favoritom č. 1 v prológu - tohtoročný má dĺžku cca 4 kilometre, som zvedavý, ako sa k tomu postaví, ale na štartovke sú z top časovkárov zatiaľ Ganna, Dennis. Kde sú tie časy?!? 8-) https://www.procyclingstats.com/race/to ... 2/prologue
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia

cron