Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 28. Feb 2015 17:31:40

No som zvedavý či pošlú niekoho do útoku (najskôr asi Terpstru), to by bolo najlogickejšie, alebo sa spoľahnú na Boonena.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Sob 28. Feb 2015 17:45:04

Tomu sa hovorí vypáliť rybník. :)
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 28. Feb 2015 17:49:15

Super Stannard si vychutnal Terpstru :D Pre mna je trosku sklamanie Kristoff cakal som od neho trochu viac ale je to len prva klasika sezony tak uvidime co este predvedie
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 28. Feb 2015 17:50:40

Hups, tak toto evidentne nevyšlo :mrgreen:
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Omloop 2015

Poslaťod milos64 » Sob 28. Feb 2015 17:51:46

Tak im to Stannard nakoniec vyfúkol. Tipoval som, že to dá Boonen ale... Sám krútil hlavou ako to domrvili. Zbytočne mu nastupovali a vyautovali sa sami. Asi by mali v spoločnom špurte väčšie šance. Dalo by sa ho zavrieť. Lenže asi neboli dohodnutí, kto to má vyhrať. Tak dobre rozbehnutý pretek a takto ho domrviť. Ale QSEX ukázali čo trénovali a na čo sa pripravovali v zime. Bude to s nimi ťažké. :shock:
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 28. Feb 2015 17:54:29

No to pokaslali teda. Takto nemozu prehrat preteky. 40 kilometrov vozit vo vlaciku supera, ktory im nakoniec ukradne vitazstvo :shock: Nastasie pre Etixx je to "len" menej vyznamna klasika. Takto sa mozu poucit a na Ronde nieco take nedopustit.
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 28. Feb 2015 17:57:53

Este by som doplnil ze to boli napinave preteky. Kockova klasika nikdy nemoze sklamat :)
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 28. Feb 2015 18:51:09

Pravdupovediac čakal som, že nastúpi Terpstra, pretože je lepší tempár, ako Boonen a trochu skorej ako 4km pred koncom, aby prinútili Stannarda viacej pracovať a Boonen sa mohol vyvážať za ním. Ale nie je isté či by im to pomohlo. Hlavný dôvod ich prehry je podľa mňa Vanmarcke a v menšej miere aj Van Avermaet, ktorých tvrdohlavé stíhanie čela prinútilo makať Etixx úplne naplno. Museli striedať všetci traja a nikto z nich sa nemohol šetriť do záveru. Výkon Vanmarcka bol neuveritelný a keby nemal tie technické problémy, tak by dnes asi vyhral. Tá situácia v ktorej začali s GVA stíhať čelo bola skoro nemožná a napriek tomu sa im to takmer podarilo a Etixx to ustál len s vypätím všetkých síl, ktoré im potom v závere chýbali. Bol to pekný pretek a výborná ochutnávka do ďalších Flámskych klasík. Už sa teším na pokračovanie.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Sob 28. Feb 2015 19:55:33

V istej chvíli to už vypadalo, že ich majú, ale potom sa rozdiel opäť začal zväčšovať. Určite mal niekto z Etixxu nastúpiť skôr, Stannard nemohol reagovať na všetky nástupy a možno by to musel risknúť a aspoň jedného pustiť. Ale po boji je každý generál, fakt je že na nich poriadne tlačili, na druhej strane mali pri sebe kvalitného Stannarda, ktorý nemusel vôbec ťahať, tak mu ostalo dosť síl na záver. Pokiaľ ide o iné klasiky, tak trebárs na Paríž-Roubais to bude mať Etixx ešte oveľa ťažšie, bude tam ešte väčšia konkurencia. Budú musieť dávať pozor na Cancellaru, Sagana, Wiggo bude snáď ešte silnejší ako minulý rok, dnes išiel perfektne. Inak dnes to moc nevyšlo ani Gilbertovi, neviem, kde zaostal, ale vyzeralo to, keď odišiel z tej "group 3", že síl mal ešte pomerne dosť.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Sob 28. Feb 2015 20:38:32

Záver som nakoniec nevidel (len video na stránke), ale čo som čítal na CN na fóre, tak prvý nastúpil Terpstra, len to bolo v momente keď kamera ukazovala štadión, a keď sa vrátila k cyklistom tak bolo vidieť len Stannarda vpredu a Terpstra späť. Čo celkom dáva zmysel, načo by inak ťahal Ian? A v tom momente na to útočil Boonen, lebo si jednoducho myslel že to Iana stálo kopu síl. Ten bol ale dnes fakt neskutočný, keď prirátame Thomasa a Wiga, SKY môže byť na klasikách veľmi silná tento rok.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 28. Feb 2015 20:44:04

Gilbert mal takú dohodu s GVA, že on bude líder v Ardenách a GVA na Flámsko a Roubaix, takže on toho na kockách posledné roky moc neodjazdil a ak, tak iba ako pomocník. Dnes zrejme chcel iba dostihnúť tú druhú skupinu, aby pomohol GVA ale stíhať dnes jeho s Vanmarckom bolo ako naháňať odbrzdený vagón. Proste bez šance.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 28. Feb 2015 20:53:13

Michal
Aha, no to dáva zmysel. Stannard ustál v pohode všetky ich útoky - bol veľmi silný. Pripomínalo to tú Peťovu výhru na E3. Etixx si túto taktickú variantu bude musieť poriadne precvičiť.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 28. Feb 2015 22:04:05

Zajtra dalsia klasika Kuurne-Bruxelles-Kuurne vyborny sprinteri su na startovnej listine Cavendish,Viviani,Kristoff bude to zaujimave ocakava sa spurtersky dojazd ale ako pozname Belgicko clovek nikdy nevie ako tam zafuka.Zaznam pojde v pondelok o 10:00 na ES2
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Ned 01. Mar 2015 12:44:25

Som takého názoru, že Stannard nech by bol silný ako chcel, traja ho musia nejako poraziť. To je jednoducho strašná presila 3 v 1, a ešte keď sa jednalo o Quick-Step... jednoducho to dosrali, takto bez servítky, ináč to povedať nejde. Ale veď oni to dobre vedia.

Po internete sa samozrejme najviac naráža na Toma Boonena, že to on im prehral tie preteky a "ževraj prehrá aj ďalšie", keď to budú jazdiť takto. Na druhú stranu, čo keď nie... Mne teda ani Terpstra ani Štybar silnejší nepripadali.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Ned 01. Mar 2015 12:46:49

Obrázok
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Ned 01. Mar 2015 13:11:43

Berloq, nemyslel si Vandenbergha ? Štybar bol až v druhej skupine v drese českého majstra. Ale ťažko riešiť, kto bol silnejší, ako sa tu už písalo, všetci traja ťahali veľký kus aby ich nedobehli Vanmarcke s Avermaetom, kým Stannard sa viac-menej viezol. Dalo sa celkom čakať, že keď mu budú nastupovať až celkom pred koncom, tak bude mať dosť síl, aby sa ich udržal.

Škoda, že Eurosport dáva K-B-K iba zo záznamu, keď spomínali pri Andalúzii, že to budú dávať, tak som čakal LIVE prenos.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 01. Mar 2015 13:17:01

@ berloq ako si nastavil podpis pod prispevkami? mne to nefunguje :cry:

Momentalne prebieha dalsia klasika Kuurne Brussels Kuurne.
Trasa pretekov
Obrázok

Profil tu http://www.steephill.tv/players/profile/?race=classics/kuurne-brussels-kuurne&stage=&year=2015&src=http://www.steephill.tv/2015/kuurne-brussels-kuurne/profile.jpg

Startova listina tu http://www.procyclingstats.com/race/Kuurne_Bruxelles_Kuurne_2015-startlist

Mala by to byt "lahsia" klasika ako vcerajsia. Moj tip na vitaza je Cav. Omega po vcerajsom fiasku to dnes nepusti. Este ho moze prekvapit Kristoff v spurte. Skoda ze Andre Greipel ochorel a nemoze nastupit. Okrem sprinterov este moze vyhrat nejaky unik. Mozno ze Sep Vanmarcke bude po vcerajsej smole velmi motivovany :)
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Ned 01. Mar 2015 14:24:45

@Bloy
Nie, myslel som Štybara. Pretože Quick-Step má vo svojich radoch troch ľudí, ktorí by boli absolútnymi lídrami vo veľkej časti tímov. A sú to Boonen, Štybar a Terpstra. Dnes sa už Boonen strašne odpisuje. Jednoducho už sa rozpráva, že im dokonca kazí preteky a bez neho by toho vyhrali viac. Ale pri tom včera mi Terpstra (ani Štybar aj keď on bol vzadu) silnejší nepripadali.

A to, že týmto trom pomáhajú ľudia (Vandemberg, Trentin), ktorí sú silnejší ako niektorí lídri iných, je ešte iná vec :roll: .

@Keram
V profile si to nadstav a následne pri písaní príspevku začiarkni.

Odchádzam aj ja trochu pretočiť nohy.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Togo » Ned 01. Mar 2015 15:48:41

Okrem KBK a Lugana sa dnes ide aj 3. ročník La Drome Classic vo Francúzsku, ktorú obhajuje Bardet.

stream

Obrázok
Obrázok užívateľa
Togo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 17:27:55

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 01. Mar 2015 16:34:23

berloq
Ale jasné že to Etixxáci pokefovali. Ako som písal ešte pred cieľom, očakával som že nastúpi ako prvý Terpstra. On včera nebol zase tak špatný. Na rozdiel od Stannarda musel posledných 40km dosť odmakať ale v tom závere ho napriek tomu na férovku takmer dal. Ak by ho ale napriek tomu dostihol, tak ďalší mal hneď nastúpiť Vandenberg a po ňom zase Terpstra. Proste nechať Stannarda pracovať a unaviť ho. Boonen vôbec nemal sám čo útočiť, pretože bol jediný, kto mohol Stannarda dať na cieľovej čiare. Mal len byť nalepený na ňom a strážiť si ho, lebo Stannard by skôr či neskôr aj tak nastúpil sám. Boonen proste urobil blbosť, čo v podstate v rozhovore sám priznal. Ale ak by to aj urobili všetko správne, tak za to že to vyhrajú by som ruku do ohňa nedal. Bolo vidieť že melú z posledného. Tie ich útoky boli dosť slabota a Stannard s tým vôbec nemal problém. Asi najviac ma to prekvapilo u Boonena, lebo on toho na čele z tej trojice odmakal najmenej a v závere sa ešte nechal utrhnúť.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 80 hostia