Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Tirreno-Adriatico stage 6

Poslaťod sportovec » Str 16. Mar 2016 10:27:16

berloq píše:Taktizovanie a lepenie sa len na kolesá súperom je taktika síce nesympatická, ale dovolená, takže podobne sa môžu rozhodnúť všetci... Keď to poviem natvrdo... Tinkoff to nemali pripustiť, mali sa ho zbaviť, alebo prestať ťahať. V špurte pelotónu by asi taký dobrý nebol.

Tak, tak. Pravda.

Niekto ho mal odpojiť alebo mali prestať ťahať a brnkať na nervy. V špurte pelotónu by určite nezískal ani jednu bonusovú sekundu. Rovnako si to tam v tejto etape pohnojil aj Ettix. Ale tak v tom zhone a bojovom zápale, to asi nie je celkom jednoduché uvažovať s chladnou hlavou.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 16. Mar 2016 13:51:21

fakt skoda tej jednej sekundy...peto robil dnes co mohol ale nevydalo...inac este k tomu Gregovy...este donedavna bol neslavne slavny prave tym ze ho oznacovali ako vecne druheho a preco to tak bolo?...lebo rad utocil a vystrielal sa predcasne a tak sa vzdy nasiel niekto kto ho porazil ale tym robil preteky zaujimavymi...nepripomina vam to niekoho?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Str 16. Mar 2016 21:59:57

majo píše:fakt skoda tej jednej sekundy...peto robil dnes co mohol ale nevydalo...inac este k tomu Gregovy...este donedavna bol neslavne slavny prave tym ze ho oznacovali ako vecne druheho a preco to tak bolo?...lebo rad utocil a vystrielal sa predcasne a tak sa vzdy nasiel niekto kto ho porazil ale tym robil preteky zaujimavymi...nepripomina vam to niekoho?

Presne, ak samozrejem nerátam PS, tak GvA je môj možno najobľúbenejší pretekár za posledných pár rokov. Celkovo určite nie, tam bude vždy puntíkový Richard :lol:
Jeho poňatie závodu sa mi vždy páčilo (teda GvA, aby sme sa rozumeli), vždy sa snažil, možno nie až tak ako PS (možno aj preto, že nemá až také talentové predpoklady). A väčšinou na to doplácal nedostatkom síl v rozhodujúcich momentoch. Teraz podľa mnohých zahral mŕtveho chrobáka, ale vyplatilo sa a ľudia naňho nadávajú lebo porazil Sagana. Ach aké úzkoprsé. Keby toto urobil Sagan Gregovi, tak ho budú všetci tí spomínaní ospevovať ako to parádne zvládol a vychcal so všetkými.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tirreno-Adriatico stage 6

Poslaťod bloy » Str 16. Mar 2016 22:07:35

sportovec píše: Tak, tak. Pravda. Niekto ho mal odpojiť alebo mali prestať ťahať a brnkať na nervy. V špurte pelotónu by určite nezískal ani jednu bonusovú sekundu. Rovnako si to tam v tejto etape pohnojil aj Ettix. Ale tak v tom zhone a bojovom zápale, to asi nie je celkom jednoduché uvažovať s chladnou hlavou.


Na to tam majú tím, ktorý by mal tieto veci vedieť, prípadne ich počas závodu zistiť.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 16. Mar 2016 22:31:20

dexterko píše:Presne, ak samozrejem nerátam PS, tak GvA je môj možno najobľúbenejší pretekár za posledných pár rokov. Celkovo určite nie, tam bude vždy puntíkový Richard :lol:
Jeho poňatie závodu sa mi vždy páčilo (teda GvA, aby sme sa rozumeli), vždy sa snažil, možno nie až tak ako PS (možno aj preto, že nemá až také talentové predpoklady). A väčšinou na to doplácal nedostatkom síl v rozhodujúcich momentoch. Teraz podľa mnohých zahral mŕtveho chrobáka, ale vyplatilo sa a ľudia naňho nadávajú lebo porazil Sagana. Ach aké úzkoprsé. Keby toto urobil Sagan Gregovi, tak ho budú všetci tí spomínaní ospevovať ako to parádne zvládol a vychcal so všetkými.


No neviem ale myslím si že málokto by tu vyskakoval od radosti keby Sagan urobil to čo GVA, neviem čo ťa vedie k takému záveru. To čo spravil GVA nie je samozrejme zakázané, hral to takticky, ale keby som bol Saganom tak by som bol nasrdený a myslím si že to by bol každý cyklista ktorý by 20 km makal a potom by ho človek čo v úniku prakticky vôbec nepracoval ofúkol. Sympaťák nesympaťák, cyklisticky to sympatické nie je a ľudia nadávali aj na Cummingsa ktorý podobne vyhral etapu keď ukázal že nebude striedať a potom z úniku zdrhol. Okrem toho ak si si všimol tak niekoľkokrát nechával pred sebou medzeru keď sa odstupujúci cyklista zo špice zaradil za neho, ten musel potom s vypätím všetkých síl lepiť dieru, čo už by som povedal bola od GVA až záškodnícka nadpráca.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 16. Mar 2016 23:07:47

Podla mna celkom skoda ak sa Greg rozhodol na stare kolena zmudriet a jazdit takticky a neskakat do kazdeho druheho uniku. Bolo to zabavne. Nudny vyckavajuci Van Avermaet ma bavit nebude. Dufam ze pri Saganovi sa toho nakoniec nedockame lebo tym aky je je fanusikom sympaticky. Keby niet jeho tak predposledna etapa Tirenna skonci nudnym sprintom.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod moskalenko » Str 16. Mar 2016 23:19:34

Neskutočné ifčo otvoril oči.
Obrázok užívateľa
moskalenko
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Str 16. Mar 2016 23:25:01

moskalenko píše:Neskutočné ifčo otvoril oči.


No neprovokoval by som; ako ide úroveň diskusií do kytek, tak nám ifčo drsnie, :D
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod moskalenko » Str 16. Mar 2016 23:50:03

Už som bol odhlásený, no nedá mi odpovedať! Drsnie-.nedrsnie je mi to jedno! Ifča si ako fanúšika velmi vážim, má cyklistické zmýšlanie o tom niet pochyb ,ale mohol by sem tam vyjadriť svoj názor bez toho aby stahoval ritné svaly.
Obrázok užívateľa
moskalenko
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 16. Mar 2016 23:50:24

moskalenko píše:Neskutočné ifčo otvoril oči.


Úprimne, neviem čo tým myslíš. Oči mám otvorené a za také dve hodiny pôjdem do hajan ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Štv 17. Mar 2016 0:33:17

ifčopifčo píše:
dexterko píše:Presne, ak samozrejem nerátam PS, tak GvA je môj možno najobľúbenejší pretekár za posledných pár rokov. Celkovo určite nie, tam bude vždy puntíkový Richard :lol:
Jeho poňatie závodu sa mi vždy páčilo (teda GvA, aby sme sa rozumeli), vždy sa snažil, možno nie až tak ako PS (možno aj preto, že nemá až také talentové predpoklady). A väčšinou na to doplácal nedostatkom síl v rozhodujúcich momentoch. Teraz podľa mnohých zahral mŕtveho chrobáka, ale vyplatilo sa a ľudia naňho nadávajú lebo porazil Sagana. Ach aké úzkoprsé. Keby toto urobil Sagan Gregovi, tak ho budú všetci tí spomínaní ospevovať ako to parádne zvládol a vychcal so všetkými.


No neviem ale myslím si že málokto by tu vyskakoval od radosti keby Sagan urobil to čo GVA, neviem čo ťa vedie k takému záveru. To čo spravil GVA nie je samozrejme zakázané, hral to takticky, ale keby som bol Saganom tak by som bol nasrdený a myslím si že to by bol každý cyklista ktorý by 20 km makal a potom by ho človek čo v úniku prakticky vôbec nepracoval ofúkol. Sympaťák nesympaťák, cyklisticky to sympatické nie je a ľudia nadávali aj na Cummingsa ktorý podobne vyhral etapu keď ukázal že nebude striedať a potom z úniku zdrhol. Okrem toho ak si si všimol tak niekoľkokrát nechával pred sebou medzeru keď sa odstupujúci cyklista zo špice zaradil za neho, ten musel potom s vypätím všetkých síl lepiť dieru, čo už by som povedal bola od GVA až záškodnícka nadpráca.

Vedie ma k tomu to, že ak PS vyhral akúkoľvek etapu akýmkoľvek spôsobom (samozrejme drvivá väčšina, možno všetky bez špinavého taktizovania) tak boli len hory chváli, kritika len od jedincov sviatočných. Ok, nadávali na Cummingsa, ale väčšina asi preto, že to nebol slovák, ale pre nich len radový cyklista, neviem.
Jasné, charakterovo to možno bolo vychcané, ale viedlo to k víťazstvu v etape a nakoniec aj v GC. A Saganovi za to, že sa snažil robiť pretek ostali zase len oči pre plač a druhé miesto. A posledné dve-tri sezóny sa to opakuje so železnou pravidelnosťou, robí pretek, snaží sa, útočí, a keď príde na lámanie chleba tak ho vycvičí niekto, kto si lepšie zrátal 2+2.
Ak sa bavíme konkrétne o tejto etape a tohtoročnom T-A, tak ja by som bol určite radšej ak by PS urobil to čo GvA, ak by to malo viezť k víťazstvu v etape a GC. Určite by si to za tie výkony zaslúžil najviac. Takto na svoju ,,poctivosť,, zase len doplatil. Ale tak zase pre neho o niečo väčšia motivácia na Primaveru. :D
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 17. Mar 2016 17:14:26

moskalenko píše:Už som bol odhlásený, no nedá mi odpovedať! Drsnie-.nedrsnie je mi to jedno! Ifča si ako fanúšika velmi vážim, má cyklistické zmýšlanie o tom niet pochyb ,ale mohol by sem tam vyjadriť svoj názor bez toho aby stahoval ritné svaly.

Tvoj záujem o moje ritné svaly ma neteší, nie som tvoja cieľová skupina, som 25 rokov šťastne ženatý. Toto je fórum o cyklistike a nie zoznamka, skús diskutovať k veci. :roll:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 17. Mar 2016 17:17:05

ifčopifčo píše:
moskalenko píše:Už som bol odhlásený, no nedá mi odpovedať! Drsnie-.nedrsnie je mi to jedno! Ifča si ako fanúšika velmi vážim, má cyklistické zmýšlanie o tom niet pochyb ,ale mohol by sem tam vyjadriť svoj názor bez toho aby stahoval ritné svaly.

Tvoj záujem o moje ritné svaly ma neteší, nie som tvoja cieľová skupina, som 25 rokov šťastne ženatý. Toto je fórum o cyklistike a nie zoznamka, skús diskutovať k veci. :roll:


ifco scooooores :D :D
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 17. Mar 2016 17:17:17

@dexterko - skús mi pripomenúť nejaké preteky kde sa Sagan viezol v 20km úniku a potom prešprintoval tých ktorí pracovali? Ak si na taký spomenieš, tak potom môžeme teoretizovať čo by bolo keby bolo. ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 17. Mar 2016 18:13:23

ifčopifčo píše:
moskalenko píše:Neskutočné ifčo otvoril oči.


Úprimne, neviem čo tým myslíš. Oči mám otvorené a za také dve hodiny pôjdem do hajan ;)

Na stareho pana byvas celkom dlho hore :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 17. Mar 2016 18:38:51

ifčopifčo píše:@dexterko - skús mi pripomenúť nejaké preteky kde sa Sagan viezol v 20km úniku a potom prešprintoval tých ktorí pracovali? Ak si na taký spomenieš, tak potom môžeme teoretizovať čo by bolo keby bolo. ;)

No ja sa pamatám, len na rok 2012, keď Peter vyhral prvú etapu na TDF, vtedy nestriedal Cancellarovi, ale to bolo asi 3 km pred cieľom a nie 20 km ako to urobil GvA teraz na Tirreno - Adriatico. Kwiatek bol tiež sám zo Sky v predu, ale spolupracoval. https://www.youtube.com/watch?v=_4JKItH992g
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 17. Mar 2016 18:57:12

Keram píše:[
Na stareho pana byvas celkom dlho hore :lol:

Ale tá fotka ktorú mám ako avatara nie je moja, v skutočnosti som mladší ako Mithrandir ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod moskalenko » Štv 17. Mar 2016 20:21:57

No napisal som že ťa mam rád, asi budeš o pár rokov starší ja oslávim za 4dni-28
Obrázok užívateľa
moskalenko
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 17. Mar 2016 20:29:10

moskalenko píše:No napisal som že ťa mam rád, asi budeš o pár rokov starší ja oslávim za 4dni-28


Tak všetko dobré, ja budem mať čoskoro 2x viac ako ty :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod moskalenko » Štv 17. Mar 2016 20:42:05

Jeho poňatie závodu sa mi vždy páčilo (teda GvA, aby sme sa rozumeli), vždy sa snažil, možno nie až tak ako PS (možno aj preto, že nemá až také talentové predpoklady). A väčšinou na to doplácal nedostatkom síl v rozhodujúcich momentoch. Teraz podľa mnohých zahral mŕtveho chrobáka, ale vyplatilo sa a ľudia naňho nadávajú lebo porazil Sagana. Ach aké úzkoprsé. Keby toto urobil Sagan Gregovi, tak ho budú všetci tí spomínaní ospevovať ako to parádne zvládol a vychcal so všetkými.

Netreba nič predpovedat Už len 2 dni a je tu najzaujímavejšie SAN REMO všetkých čias!!!!!!!!!!!!!
Moj tip SAGAN vs Matthews. :roll :shock:
Obrázok užívateľa
moskalenko
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:38

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 267 hostia