Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Str 23. Mar 2016 12:50:49

Ifčo, máš pravdu, na to som akosi zabudol, tieto skupiny v poslednej dobe nie sú týmto smerom moc aktívne.

Dnes stojí otázka aj takto: Sledovať DDV, alebo Katalánsko ?
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 23. Mar 2016 13:08:52

bloy píše:Dnes stojí otázka aj takto: Sledovať DDV, alebo Katalánsko ?


Pre mňa má táto otázka jednoznačné riešenie, keďže Katalánsko je na Eurosporte tak si ho nahrám, DDV budem cez stream sledovať priamo. Včera bolo Katalánsko dosť nudné ( a to už je niečo keď to napíšem ja ;) ), tie diaľnice po ktorých sa išli záverečné desiatky kilometrov cyklistiku dokonale ubili.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 23. Mar 2016 18:02:09

Chudak Greg :roll: Som si vravel ze tento kamikadze unik mu nemoze vyjst ale ked to uz bolo 2 km do ciela tak si vravim ze toto by mohol dat. Ako frajer. Ale co uz aj taka je cyklistika. Ale tlieskam za odvahu aj ked na dolezitejsej klasike by sa asi neodvazil? Gaviria vyfucal ako balon v sprinte. Myslime ze mame odpoved na to co by sa stalo na MSR ak by sa nepolozil na cestu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Str 23. Mar 2016 20:39:09

na jednej strane zapnuty eurosport a na druhej laptop, dilemma vyriesena…
dnes gva ukazal, ze ma gule, :o zeby uz trenoval na vikend,zdalo sa, ze to dotiahne az do konca,
ale debusscherovi to prajem teda viac

v katalansku d. martin naozaj obdivuhodny vykon, quintana a fromme este asi nie su vo forme…
mna zaujima ako bude jazdit porte v tejto sezone, ci opät nevyhori...
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Str 23. Mar 2016 21:30:07

Keram píše:Chudak Greg :roll: Som si vravel ze tento kamikadze unik mu nemoze vyjst ale ked to uz bolo 2 km do ciela tak si vravim ze toto by mohol dat. Ako frajer. Ale co uz aj taka je cyklistika. Ale tlieskam za odvahu aj ked na dolezitejsej klasike by sa asi neodvazil? Gaviria vyfucal ako balon v sprinte. Myslime ze mame odpoved na to co by sa stalo na MSR ak by sa nepolozil na cestu.

Ťažko povedať. Gaviria si to trochu zle načasoval, to sú tie skúsenosti, ktoré teraz získava. Ale páčilo sa mi, že viackrát tam mal momenty, kde veci riešil ako klasikár. Nespoliehal sa vyložene na to, že bude sedieť v balíku a parťaci ho dotiahnu do špurtu. A možno aj preto mu na konci chýbali nejaké sily. V tomto je asi trochu podobný Peťovi. Etixx ho asi v budúcnosti usmerní, aby išiel vo viac vychcanom móde, ale je to na klasiky rozhodne veľký talent.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Str 23. Mar 2016 21:38:19

paula@sile píše:na jednej strane zapnuty eurosport a na druhej laptop, dilemma vyriesena…
dnes gva ukazal, ze ma gule, :o zeby uz trenoval na vikend,


O tom,že má GVA gule nepochybuj :D
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Str 23. Mar 2016 23:16:32

West píše:Etixx ho asi v budúcnosti usmerní, aby išiel vo viac vychcanom móde, ale je to na klasiky rozhodne veľký talent.

No len aby ho neusmernili zlým smerom, pretože etixx svojimi taktickými šachmi a nato akú majú silu viac prehrávajú ako vyhrávajú. Najskôr by sa mali usmerniť sami a určiť si jedného max dvoch lídrov na jeden pretek a nie hrať to na pol týmu a potom to pretaktizijú až k prehre.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 24. Mar 2016 8:30:24

tak kvoli pracovnym povinnostiam som si nemohol pozriet ani DDV ani katalansko...trosku som si to teda presiel, prestudoval, napozeral a nacital a ak dovolite tu su nejake moje postrehy...heh dovolit musite lebo nemate na vyber :D

1. katalanska etapa nepriniesla podla mna nejake extra prekvapenia mozno az na zaostanie frooma a naira...velmi ma tesi ako to ide contikovy
verim v paradnu poslednu sezonu...ak bude posledna ;)

2. DDV...GVA ukazal ze formu ma paradnu len ci nahodou mu ta vcerajsia casovka trosku neuskodi do zajtrajsej E3-jky...osobne mam pocit ci nexcel
ukazat ze nieje ziadna pijavica a dokaze vyhrat aj ako tahun...kto vie?..ja nie :D
... dalsi kto ukazal ze ma asi svoju top formu je JURAJ stratil len 38s a ktovie ako by to vyzeralo keby dostal pokyn ze moze ist na vysledok ci
by sa neudrzal v hlavnej skupine ale bol tam pre GATTA cize super vykon od Jura...inac aj Gatto je na tom velmi dobre a bude Petovy
velkou oporou v dalsich pretekoch preto som mu vcera velmi zelal vitazstvo aby sa mu lepsie domestikovalo v dalsich klasikach
Erik a Michael nedokoncili...samozrejme nevieme ci na to totalne nemali alebo ich stiahol riaditel ale podla vysledkov a vykonov tento rok
ja laik by som skor videl ako nahradu za Benattiho Juraja a nie Erik ci Michael...ale tak sportovy riaditelia urcite rozhodnu tak aby bolo
dobre a nech vyberu ktorehokolvek z nich som si isty ze vypluju dusu pre pomoc Petovy
... este ku Gaviriovy...lietaju tu rozne nazory ale podla mna treba mu dat hlavne cas...v spurte vyhorel ale treba si uvedomit ze absolvoval
v kratkom case dve velmi tazke klasiky a v oboch bol v koncovkach...on predsa nikdy taketo preteky nesiel co teda svedci o tom ze je to
obrovsky talent len sa musi este vyjazdit a mozno aj vyprofilovat...uvidime ci da prednost sprintom alebo klasikam
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dem » Štv 24. Mar 2016 9:44:59

WOMEN Dwars door Vlaanderen 23.3.2016
1. Amy Pieters (Wiggle High5)
2. Jolien D’Hoore (Wiggle High5)
3. Eileen Roe (Lares-Waowdeals)
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Štv 24. Mar 2016 10:57:16

ad majo

1. ja si myslim, ze tento kopec skratka viac vyhovoval typom ako Dan Martin; Nairo skúšal 2x nastúpiť, myslím, že výsledok nebol zlý, ani moc prekvapujúci
a dnešok napovie oveľa viac ;)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 24. Mar 2016 12:38:05

elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Štv 24. Mar 2016 15:16:44

Tibi píše:
paula@sile píše:na jednej strane zapnuty eurosport a na druhej laptop, dilemma vyriesena…
dnes gva ukazal, ze ma gule, :o zeby uz trenoval na vikend,


O tom,že má GVA gule nepochybuj :D

som tam zabudla pridat uvodzovky :?
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Tibi » Štv 24. Mar 2016 23:03:59

paula@sile píše:
Tibi píše:
paula@sile píše:na jednej strane zapnuty eurosport a na druhej laptop, dilemma vyriesena…
dnes gva ukazal, ze ma gule, :o zeby uz trenoval na vikend,


O tom,že má GVA gule nepochybuj :D

som tam zabudla pridat uvodzovky :?

Aspoň je pred dôležitými monumentami sranda :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Tibi
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Pia 20. Feb 2015 0:35:15

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 25. Mar 2016 12:32:23

Tak dnes male Flamsko na ktore sa osobne tesim o dost viac ako na MSR. Kocky su kocky. Akurat som cital ze nejde GVA lebo je chory :cry: Skoda. Dufam ze Sagan, Cancellara, Styby, Vanmarcke sa nam postaraju o dostatocne zaujimave divadlo :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Katalánsko

Poslaťod berloq » Pia 25. Mar 2016 14:57:02

Horské etapy v Katalánsku tu nejako nevzbudili pozornosť, napriek tomu, že sa tam koncentruje väčšina hviezd súčastného pelotónu.

Dojazd na La Molinu bol typický. Napriek tomu, že etapa bola ťažká a celkovo sa nastúpalo pomerne veľa výškových metrov, záverečné stúpanie skrátka patrí takým vrchárom - klasikárom. Teda tým, čo dokážu ten polkilometer šprintovať do cieľa. V minuloročnej edícií sa síce na vrchole tešil van Garderen, avšak toho favoriti nechali ujsť vďaka veľkej strate. Pred tým rok tu vyhral Purito, teraz Dan Martin, takže je jasné akým jazdcom toto stúpanie v poslednej dobe pasuje.

Včerajšie stúpanie bolo o dosť ťažšie a aj ukázalo najsilnejšieho. No... pred Quintanom klobúk dole. Rozjazdený-nerozjazdený Quintana je v kopcoch skrátka skvelý. Je to jednoznačne ten najviac "echt vrchár" medzi tou špičkou. Útočil už na La Moline, ale tam mu to ešte nevyšlo, pretože tam bolo v boji ešte veľa ľudí. Včera však bol jednička! Koľkokrát asi tak nastúpil Contadorovi? 3-4? Alebo ešte viac? Skrátka to skúšal až ho neurval! Takto meniť tempo "hry", to je skrátka výsada tých veľkých! Quintana začína sezónu skvele, podobne ako v minulom roku. Aj keď je znovu možné, že ešte spomalí, ten základ je skrátka fantastický.

Zaujímavým javom je Froome, nejde vôbec o ten výsledok, jasne sú to jeho prvé poriadne preteky. Skôr ide o to, ako mu tá príprava v posledných rokoch vôbec nevychádza. V roku 2013 likvidoval všetkých a všade, od februára až po júl, bol v tak neskutočnej forme, že to bolo na hranici (?) ľudských možností. Ale odvtedy mu túto "early season" stále niečo komplikuje... Ale je to jedno... Skutočne pripravený je treba byť v júli a o tom, že Froomie vtedy formu bude mať nepochybuje vôbec nikto.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 25. Mar 2016 15:13:31

Prezentácia tímu Tinkogg E3 - Haralbeke - Google Maps - Michael Google. Troška humoru od Sagana nezaškodí. :lol: :lol: https://www.facebook.com/tinkoffsport/v ... =2&theater
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Harelbeke

Poslaťod berloq » Pia 25. Mar 2016 17:17:20

Sagan zatiaľ nešliapol navyše. Na Kwaremonte by mohol udrieť!
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 25. Mar 2016 18:11:12

tak toto je uz snad sen :( :( :(
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 25. Mar 2016 18:19:42

no bojim sa ze to co mohla byt nahoda alebo zla forma v niektorych pretekoch sa dnes potvrdilo ze je to asi Petov problem aj pri dobrej forme. nedokaze zaspurtovat ked vyda vela sil v uniku. GVA minuly rok na RvV, GVA tento rok na Omloope, Kwiato tento rok na E3 .
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Pia 25. Mar 2016 18:21:07

Stale to iste co vzdy, co k tomu dodat
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 252 hostia