Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 03. Mar 2019 9:35:06

Možno som to nesledoval až tak detailne, ale nezdalo sa mi že by ťahal nejako zreteľne menej. Ostatní z čelnej skupiny boli lídri svojich tímov, ktorí ale nemali v tej ďalšej skupine nejakú výraznú podporu, takže museli makať. Štybar nemusel, hlavne ak si spomeniem ako QS jazdil minulý rok. Ak by to bolo na Lefeverovi tak nepotiahne ani striedanie.
Apropo Lutsenko - začína po týchto výkonoch byť jasný kandidát na SB o týždeň. Som zvedavý čo ešte tento rok dokáže.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 03. Mar 2019 10:14:55

Štybar si to určite zaslúžil. Z tej štvorice na záver určite najviac, pretože Zdenek šlapal posledných 80 km kým napr Greg len 25....
Klasika ako sa patrí a išlo sa naplno už skoro 90 km pred cieľom. Dúfam že to takto bude pokračovať celú jar. Včera sa to dalo pozerať aj bez Petra. Škoda pádu Benoota ktorý tam odpálil napr. Trentina, colbrelliho a iných ktorý mohli zamotať záver ale to k tomu patrí. Páčilo sa mi aj to že Greg sa nespoliehal iba na šprint ale sa snažil útočiť no Zdenek bol lepší.. a to ako spomínal aj komentátor "nemusel" Mohol to spraviť ako mnoho minulých pretekov a len čakať na svojich spolujazdcov ...
Uvidíme čo dnes, verím že vyhrá niekto sólo a nebude sa šprintovať. Nepáčia sa mi prísavky typu Matthews :mrgreen:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 03. Mar 2019 18:02:48

No už to asi ostane len na Peťovi, aby QS tento rok nevyhral všetlo :-)
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 03. Mar 2019 18:04:10

Madarský komentátori Eurosportu, včera spomenuli že najviac vpredu tahal Lutsenko.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 03. Mar 2019 20:49:33

ifčopifčo píše:
majo píše:ja budem trosku kritickejsi ale je to len moj osobny nazor...suhlasim s tym ye vyhral zasluzene aj ked nespravil podla mna nic navyse...v podstate vyhral jedinym zrychlenim(samozrejme myslim to s velkou davkou nadsazky)...jazdil sikovne bol vzdy tam kde mal byt a obcas dokonca aj na spici ale tam vzdy len propagacne na chvilocku...ked Greg rozbil skupinu bol jediny kto sa ho udrzal ale treba povedat ze to gregove zrychlenie nebolo prilis dlhe kedze vytvoril malu medzeru ktora sa uz nasledne nezvacsovala naopak lutsenko a spol sa v pohode dotiahli...styby mal aj potrebne ceske stasticko ked to padalo vzdy az za nim...moj nazor ano vyhral zasluzene ale pre mna nebol ten kto tvoril pretek bol dnes proste najsikovnejsi a mal potrebnu davku sily formy stastia umenia a sikovnosti a preto a vyhral a ja mu gratulujem


Mal české štestíčko, že to padalo za ním? :lol:


a nie?
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 03. Mar 2019 21:27:12

Mino píše:Uvidíme čo dnes, verím že vyhrá niekto sólo a nebude sa šprintovať.

ano super aj keď to bol podlahár takéto víťazstvo si zakaždým užívam. A Bob nie je žiadna prísavka, tiež v tom úniku nemusel vôbec šlapať a pozrite super. Už to opäť ide Lefevbrovi len neviem čo na to belgický fans keď síce vyhráva ich tým ale Belgičania majú zatiaľ z dvoch klasík 0.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Mar 2019 22:07:44

@majo - A tí ostatní za ktorými to padalo mali aké šťastie? Tiež české? Šťastie by bolo keby mu v rozhodujúcich chvíľach popadali súperi a nie to, že on nespadol.
Naposledy upravil ifčopifčo dňa Ned 03. Mar 2019 22:14:02, celkovo upravené 1
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Mar 2019 22:10:56

Mino píše:
Mino píše:Uvidíme čo dnes, verím že vyhrá niekto sólo a nebude sa šprintovať.

ano super aj keď to bol podlahár takéto víťazstvo si zakaždým užívam. A Bob nie je žiadna prísavka, tiež v tom úniku nemusel vôbec šlapať a pozrite super. Už to opäť ide Lefevbrovi len neviem čo na to belgický fans keď síce vyhráva ich tým ale Belgičania majú zatiaľ z dvoch klasík 0.


Tak to bolo v klasikách aj v minulej sezóne, okrem DDV všetky vyhrávali cyklisti mimo Belgicka.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 04. Mar 2019 10:05:43

ifčopifčo píše:@majo - A tí ostatní za ktorými to padalo mali aké šťastie? Tiež české? Šťastie by bolo keby mu v rozhodujúcich chvíľach popadali súperi a nie to, že on nespadol.


sorry ifco ale s mojim dvojrocnyn synom je zmysluplnejsia konverzacia ako momentalne s tebov
peace
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 04. Mar 2019 16:52:57

inak otvaraci vikend bol dost ovplyvneny chorobami cyklistov, podla mna vynechavat ho je vcelku rozumne. Skoda ze Peto nevyhral ten Omloop pri tych dvoch pokusoch 2016-2017, najme 2017 tam bol brutalne silny hned z fleku zo sustredenia. Strade Bianche mrzi omnoho viac, ale je uplne pochopitelne ze takto priamo zo Sierra Nevady by to nemalo velky zmysel. Mozno tak na nejake umiestnenie v top 5 ale o vitazstvo neviem ci by bojoval. Na druhej strane minuly rok bol velmi specificky, tento rok by to pocasie malo byt omnoho prijemnejsie cize nejake sance na vitazstvo by tam mozno aj boli.

Podla mna vitaza treba hladat medzi borcami, ktori uz vykazuju dobru formu. Cize Lutsenko, Avermaet, Stybar, mozno Van Aert. Benoot asi nie, ten mal nejake pady ale Tim Wellens moze kludne. Inak celkom zaujimave je ze asi na starte bude chybat Kwiatkowski? Lebo tento rok vyzera ze ide na P-N, ktore zacina hned na druhy den po S-B a myslim si ze Kwiato si po vyhratom T-A v 2018 brusi zuby na GC aj vo Francuzsku.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 04. Mar 2019 19:42:51

majo píše:
ifčopifčo píše:@majo - A tí ostatní za ktorými to padalo mali aké šťastie? Tiež české? Šťastie by bolo keby mu v rozhodujúcich chvíľach popadali súperi a nie to, že on nespadol.


sorry ifco ale s mojim dvojrocnyn synom je zmysluplnejsia konverzacia ako momentalne s tebov
peace


Nuž keď napíšeš nezmysel, že Štybar mal české štestíčko keď nespadol tak sa nečuduj. K tomu rozumná diskusia ani byť nemôže a tým to z mojej strany uzavriem.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 04. Mar 2019 21:31:35

ifčopifčo píše:
majo píše:
ifčopifčo píše:@majo - A tí ostatní za ktorými to padalo mali aké šťastie? Tiež české? Šťastie by bolo keby mu v rozhodujúcich chvíľach popadali súperi a nie to, že on nespadol.


sorry ifco ale s mojim dvojrocnyn synom je zmysluplnejsia konverzacia ako momentalne s tebov
peace


Nuž keď napíšeš nezmysel, že Štybar mal české štestíčko keď nespadol tak sa nečuduj. K tomu rozumná diskusia ani byť nemôže a tým to z mojej strany uzavriem.


ja som nenapisal ze mal stastie ze nespadol ale ze sa padalo za nim a to ze som dal tomu privlastok ceske je len preto ze je cech a nie mongol alebo martan...a kedze som pisal len o nom a nie o inych tak preco by som o inych mal hovorit ze mali ceske stastie?
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 05. Mar 2019 15:10:01

Keďže v diskusii k pretekom Kuurne-Brusel-Kuurne 2019 začali niektorí jedinci nezmyselne špiniť na zostavu Deceuninck - Quick-Step, dovolil som si pripraviť taký menší kvíz... Skúsite uhádnuť? ;)
Prílohy
Kuurne - Brusel - Kuurne.jpg
Kuurne - Brusel - Kuurne.jpg (84.85 KiB) Zobrazené 12286 krát
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 05. Mar 2019 15:55:20

Pridal by som moznost D: jazdec timu Deceuninck - Quick-Step ukazuje ako vysoko vyskoci jeho pes
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 05. Mar 2019 16:50:17

Za Slušný Svet píše:Keďže v diskusii k pretekom Kuurne-Brusel-Kuurne 2019 začali niektorí jedinci nezmyselne špiniť na zostavu Deceuninck - Quick-Step, dovolil som si pripraviť taký menší kvíz... Skúsite uhádnuť? ;)

Ano, aj ja som napisala svoj názor, ale určite nespinim Quickstep, tak ako si to napísal ty. Nič urážlivé som nenapísala do diskusie, len sa mi to nepáčilo a bolo to až moc okate, ďalej sa rozpisovať nebudem.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 05. Mar 2019 16:54:51

elviska píše:
Za Slušný Svet píše:Keďže v diskusii k pretekom Kuurne-Brusel-Kuurne 2019 začali niektorí jedinci nezmyselne špiniť na zostavu Deceuninck - Quick-Step, dovolil som si pripraviť taký menší kvíz... Skúsite uhádnuť? ;)

Ano, aj ja som napisala svoj názor, ale určite nespinim Quickstep, tak ako si to napísal ty. Nič urážlivé som nenapísala do diskusie, len sa mi to nepáčilo a bolo to až moc okate, ďalej sa rozpisovať nebudem.


Ja len nerozumiem tomu, čo bolo okaté... ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 05. Mar 2019 19:00:18

znova vysoka skola cyklistiky dnes od DQS...chapem ze ak to rozpohybuju v zavere jazdci jedneho teamu ze sa tazko pokryvaju vsetky nastupi ale aby to ani neskusit a len sa pozerat po druhych to je pre mna nepochopitelne...
dnes zasluzeny vitaz a podla mna aj najsilnejsi pretekar...lebo ked niky nastupoval aby trhal tak nielen sa ho drzal ale mu aj dokazal odskocit
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 05. Mar 2019 20:18:11

Musia byť napichaní, alebo majú parádneho doktora. Už im fandiť nebudem. Je nenormálne aby mal tím takú dominanciu v každom type dojazdu a vyhrával každý ťýdeň minimálne raz.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Str 06. Mar 2019 9:37:49

Gaučový profesionál píše:Musia byť napichaní, alebo majú parádneho doktora. Už im fandiť nebudem. Je nenormálne aby mal tím takú dominanciu v každom type dojazdu a vyhrával každý ťýdeň minimálne raz.

:mrgreen: :mrgreen: zabudol si že tá dominancia trvá už 20 rokov https://www.procyclingstats.com/team/ma ... kstep-1999 :mrgreen: :mrgreen:

Niekedy mám pocit že väčšina ľudí sleduje cyklistiku posledných 5 rokov a na takéto zákusky si nepamätá:
https://www.procyclingstats.com/race/paris-roubaix/1999

Quick Step bol, je a bude dominantný na klasikách pretože to je ich doména "odjakživa" a ako dobre vieme za celý čas ich existencie sú nulový na GT ( za 20 rokov 2x druhý raz urán a minulý rok Vuelta ?? )

tak sa s tým už zmierte a prestaňte tu vyplakávať že sa niečo zmenilo keď je to s podlahármi rovnaké už x rokov :mrgreen: :mrgreen:

GO BORA!
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Str 06. Mar 2019 10:39:18

Marcus je na súpiske na TA
https://twitter.com/BORAhansgrohe/statu ... 2137441280

už som mal obavy či sa niečo okolo neho nedeje keď ešte nejazdil :geek:

Burghardt, GAtto, Oss to je sila na klasiky. K tomu ešte Drucker, Bodnar Posti... teším sa
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 64 hostia