Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 17. Mar 2019 9:29:55

na PN taktiez krasna cyklistika...boj na dvoch frontoch...krasny suboj o etapu a zaroven nadherna takticko vyspela jazda teamu SKY...a to nehovorim o ludskych faktoroch...kwiato ked vedel ze na to nema tak ochotne prelustil zlte tricko kolegovy a dalsi mlady supertalent sa najprv uvaril pre noveho lidra aby nasledne odlahcil posledne km tomu staremu...co dodat?...nemusime ich mat radi nemusime im fandit ale jazdia skvele to treba uznat
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Ned 17. Mar 2019 10:15:47

Gaučový profesionál píše: ...a ja dúfam, že nebude domestikovať pre Bennetta.


Sranduješ teraz, však? Či si myslíš, že Bora je tak natrieskaná lídrami, že si môžu dovoliť taký super luxus, že pošlú domestikovať najlepšieho cyklistu súčasnosti, ktorý reálne môže vyhrať za sezónu všetky monumenty, priemernému šprintérovi, na pretek ako je M-SR? Tak to by bolo asi proti všetkej logike. Ak už by sa malo ísť na Sama (nevravím, že je to nereálne), tak tam určite nepôjde aj Sagan. To proste nedáva abolútne žiadny zmysel.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 17. Mar 2019 12:19:36

dexterko píše:
Gaučový profesionál píše: ...a ja dúfam, že nebude domestikovať pre Bennetta.


Sranduješ teraz, však? Či si myslíš, že Bora je tak natrieskaná lídrami, že si môžu dovoliť taký super luxus, že pošlú domestikovať najlepšieho cyklistu súčasnosti, ktorý reálne môže vyhrať za sezónu všetky monumenty, priemernému šprintérovi, na pretek ako je M-SR? Tak to by bolo asi proti všetkej logike. Ak už by sa malo ísť na Sama (nevravím, že je to nereálne), tak tam určite nepôjde aj Sagan. To proste nedáva abolútne žiadny zmysel.


suhlasim...hlavne ak peter aj patxi uz na zaciatku sezonu vyhlasili MSR ako hlavny ciel jarnej casti sezony...bennetove vyhlasenia ale mozu zamotat trosku hlavnu superom ak by sa na konci obaja pohybovali vpredu ale ja pevne verim ze v takejto situacii sa ir pekne zaradi pred peta a urobi mu cestu na pasku...ale dexterko bennet si uz asi nezasluzi privlastok priemerny...urcite je uz nad priemerom
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 17. Mar 2019 14:03:09

dexterko píše:
Gaučový profesionál píše: ...a ja dúfam, že nebude domestikovať pre Bennetta.


Sranduješ teraz, však? Či si myslíš, že Bora je tak natrieskaná lídrami, že si môžu dovoliť taký super luxus, že pošlú domestikovať najlepšieho cyklistu súčasnosti, ktorý reálne môže vyhrať za sezónu všetky monumenty, priemernému šprintérovi, na pretek ako je M-SR? Tak to by bolo asi proti všetkej logike. Ak už by sa malo ísť na Sama (nevravím, že je to nereálne), tak tam určite nepôjde aj Sagan. To proste nedáva abolútne žiadny zmysel.


Nesrandujem. Môže sa stať, že Peter nastúpi na M-SR a v posledných 50km zistí, že sa necití dobre a že na to nemá tak to môže rozbehnút Bennettovi, ktorý určite nie je priemerný šprintér.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 17. Mar 2019 14:04:05

@majo, v podstate máš pravdu, len v jednej veci sa podľa mňa mýliš... Ak sa Bennett nejakým zázrakom ocitne na Via Rome v čelnej skupine, určite sa nezaradí pred Sagana a nebude mu nič rozbiehať. Bude bojovať o víťazstvo a bude mu srdečne jedno, či je tam aj Sagan...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 17. Mar 2019 14:10:06

Za Slušný Svet píše:@majo, v podstate máš pravdu, len v jednej veci sa podľa mňa mýliš... Ak sa Bennett nejakým zázrakom ocitne na Via Rome v čelnej skupine, určite sa nezaradí pred Sagana a nebude mu nič rozbiehať. Bude bojovať o víťazstvo a bude mu srdečne jedno, či je tam aj Sagan...


ano aj to je mozne ale ak v takomto pripade nevyhra tak sa asi moze s novou zmluvou v bore rozlucit
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 17. Mar 2019 14:42:17

Je bežné, že na Primavere sa hrá viacerými kartami, Podlahári tam budú mať Vivianiho, Alaphilippa a aj Gilberta, Bahrajn Colbrelliho a Nibaliho .... Takže ak sa Peter nebude v závere cítiť tak podľa mňa môže pomôcť Samovi, ktorý ako čistý šprintér môže byť v závere rýchlejší ako Peter. Pre Petra iné umiestnenie ako víťazstvo nie je zaujímavé. Ako tu už bolo napísané, tak Sam určite nie je priemerný šprintér, určite patrí medzi širšiu špičku. Čo sa týka samotnej Primaveri tak Peter sa viackrát vyjadril, že sú to preteky s najťažšie odhadnuteľným záverom a ani špičková forma nezabezpečí víťazstvo, je to proste lotéria po takmer 300 kilometroch. Vyhrať na Primavere veľmi túži Lefevere, oni tam boli naposledy úspešní v roku 2006 a to je už celkom dlhý čas bez víťazstva. Víťazstvo v týchto pretekoch znamená, že jar je úspešná a do ďalších klasík ide víťaz s menším tlakom. Veľká škoda rokov 2012 a 2013 keď bol Peter tak blízko, zatiaľ sa zdá, že mu nie je súdené mať tento monument v palmare.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Ned 17. Mar 2019 15:12:01

Gaučový profesionál píše:
dexterko píše:
Gaučový profesionál píše: ...a ja dúfam, že nebude domestikovať pre Bennetta.


Sranduješ teraz, však? Či si myslíš, že Bora je tak natrieskaná lídrami, že si môžu dovoliť taký super luxus, že pošlú domestikovať najlepšieho cyklistu súčasnosti, ktorý reálne môže vyhrať za sezónu všetky monumenty, priemernému šprintérovi, na pretek ako je M-SR? Tak to by bolo asi proti všetkej logike. Ak už by sa malo ísť na Sama (nevravím, že je to nereálne), tak tam určite nepôjde aj Sagan. To proste nedáva abolútne žiadny zmysel.


Nesrandujem. Môže sa stať, že Peter nastúpi na M-SR a v posledných 50km zistí, že sa necití dobre a že na to nemá tak to môže rozbehnút Bennettovi, ktorý určite nie je priemerný šprintér.

Tak toto mi už vôbec nedáva zmysel. 50km to go zistí, že sa necíti dobre, ale aj tak sa bude napriek ,,problémom,, terigat ďalšiu hod a pol, len aby pomohol Samovi s vláčikom? S tým vláčikom, ktorý Bore snáď ešte ani jeden jediný krát nevyšiel tak ako by mal? Vždy keď PS rozbiehal SB tak PS nabral tak rýchlosť, že Sam mu buď nevládal alebo ho stratil už km pred cielom. Len pre tú už veľa krát spomínanú lotériu sa bude premáhať dokončiť, keď sa nebude cítiť dobre? Pred hlavnými klasikami sezóny pôjde zbytočne cez prah kvôli Samovi v závode kde ani nie je isté či Sam ten brdok na konci prelezie s možnosťou zapojiť sa do špurtu? Kde ani ten samotný špurt nie je istý? Fakt nič z toho mi nedáva zmysel.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Ned 17. Mar 2019 15:21:22

ifčopifčo píše:Je bežné, že na Primavere sa hrá viacerými kartami, Podlahári tam budú mať Vivianiho, Alaphilippa a aj Gilberta, Bahrajn Colbrelliho a Nibaliho .... Takže ak sa Peter nebude v závere cítiť tak podľa mňa môže pomôcť Samovi, ktorý ako čistý šprintér môže byť v závere rýchlejší ako Peter. Pre Petra iné umiestnenie ako víťazstvo nie je zaujímavé. Ako tu už bolo napísané, tak Sam určite nie je priemerný šprintér, určite patrí medzi širšiu špičku. Čo sa týka samotnej Primaveri tak Peter sa viackrát vyjadril, že sú to preteky s najťažšie odhadnuteľným záverom a ani špičková forma nezabezpečí víťazstvo, je to proste lotéria po takmer 300 kilometroch. Vyhrať na Primavere veľmi túži Lefevere, oni tam boli naposledy úspešní v roku 2006 a to je už celkom dlhý čas bez víťazstva. Víťazstvo v týchto pretekoch znamená, že jar je úspešná a do ďalších klasík ide víťaz s menším tlakom. Veľká škoda rokov 2012 a 2013 keď bol Peter tak blízko, zatiaľ sa zdá, že mu nie je súdené mať tento monument v palmare.

Bolo by asi dobré kvôli merítku veci zadefinovať si, čo znamená ne/cítiť sa dobre v podaní Sagana. Mne to vychádza tak, že keď sa on necíti dobre tak je to výsledkový ,,prúser,, alebo v prípade klasiky to zabalí. Ak sa necíti dobre len trochu a je schopný závod ako M-SR dokončiť tak to je to isté, že sa cíti dobre a nemusí nikoho rozbiehať, lebo aj v takom stave je minimálne tak rýchly ako Sam. Jediný zmysel mi dáva možnosť, že Sagan bude atakovať Poggio a Sam bude poistka do špurtu v prípade neúspešného ataku (ak by teda mal-mali byť chytený niekde pred páskou). Ale ako som písal vyššie, nevidím jediný dôvod, prečo by mal pokračovať ak bude on cítiť, že dnes to nepôjde.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 17. Mar 2019 15:54:11

@dexterko - scenár, že Sagan zaútočí alebo bude reagovať na útok na Poggiu a únik bude v zjazde či v závere dostihnutý a Sam bude mať v závere viac síl pripustíš? Viviani sa minulý rok dostal do šprintu a vyjadril sa, že jednoducho nemal sily poriadne zašprintovať, podobne bol na tom Peter v roku 2014 ......, je ťažké odhadnúť, ako na tom jednotliví cyklisti v závere budú, tých takmer 300 km je unikátnych. Podľa indícií (rozhovorov, vyjadrení) je v rýchlych šprintoch Sam rýchlejší ako Peter, tak nechápem prečo to nevyužiť, keby s tým nepočítali, načo by ho tam vlastne brali? Šprint na záver M-SR nie je šprintom celého peletónu a je na relatívne širokej ceste, takže tam sa dá oveľa ľahšie sledovať koleso kolegu ako v chaotických dojazdoch etáp kde sa okrem šprintérov a ich vláčikov tlačia aj cyklisti na GC. Podľa toho ako Peter jazdí na Tirrene nie je vo veľkej pohode, tréningový výpadok a neplánovaný úbytok váhy spravili svoje a je otázne, ako na tom bude Peter o týždeň.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Ned 17. Mar 2019 16:07:59

ifčopifčo píše:@dexterko - scenár, že Sagan zaútočí alebo bude reagovať na útok na Poggiu a únik bude v zjazde či v závere dostihnutý a Sam bude mať v závere viac síl pripustíš?

Samozrejme, veď som o tom písal vyššie, že to si viem ako jediné reálne predstaviť.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Ned 17. Mar 2019 17:59:13

Tak preteky môžu byť napínavé aj bez veľkých kopcov. Jedno z najlepších T-A
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 17. Mar 2019 18:06:08

hujhe píše:Tak preteky môžu byť napínavé aj bez veľkých kopcov. Jedno z najlepších T-A

je to tak. pri prvom letmom pohlade na etapy sa mi to zdalo pre klasikarov a vrcharov ale to bol omyl. myslim ze viaceri sa takto pomylili. toto je cisto pre vrcharov a je vidiet ze ani vo velkej forme jazdiaci Alaphilippe nato nema. skvele etapy. mozno by som ich ani nedal take narocne nech sa to tak premiesa klasikari vs. vrchari. ale co mi vadi je ta uvodna TTT to je blbost.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 17. Mar 2019 20:36:16

simko píše:
hujhe píše:Tak preteky môžu byť napínavé aj bez veľkých kopcov. Jedno z najlepších T-A

je to tak. pri prvom letmom pohlade na etapy sa mi to zdalo pre klasikarov a vrcharov ale to bol omyl. myslim ze viaceri sa takto pomylili. toto je cisto pre vrcharov a je vidiet ze ani vo velkej forme jazdiaci Alaphilippe nato nema. skvele etapy. mozno by som ich ani nedal take narocne nech sa to tak premiesa klasikari vs. vrchari. ale co mi vadi je ta uvodna TTT to je blbost.


Súhlas. T-A bolo stále aj o tom, že tam boli pekné "parcours" pre klasikárov. Tento rok mi to tak neprišlo, posledné 2 brutálne etapy boli čisto o vrchároch, daj si do toh jednu ITT a jednu TTT a je to celkom nuda.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 17. Mar 2019 21:30:40

inak pred zaciatkom pre RTVS povedal Jano Valach ze povodne bolo cielom pre Peta bojovat o GC. no bolo by zaujimave ako by Peto obstal, ale mal by to tazke aj v top forme. tieto dve etapy sa isli mimoriadne tvrdo, aj GVA si myslel ze nieco v GC suboji uhra ale nemal narok. Ktovie keby bolo taketo T-A v roku 2017:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 17. Mar 2019 21:42:11

GC? no co ste...allaphilip tu nemal narok GVA taktiez a to su lepsi vrchari ako peto...gilbert bojoval ako tiger ale padol...profily boli klamlive...toto bolo TA pre vrcharov...peto ani v top forme by to na tejto trase a s takymi supermi proste nedal
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 17. Mar 2019 21:53:26

Gilbert sice bojoval ako tiger ale na inom fronte:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 17. Mar 2019 22:12:11

majo píše:GC? no co ste...allaphilip tu nemal narok GVA taktiez a to su lepsi vrchari ako peto...gilbert bojoval ako tiger ale padol...profily boli klamlive...toto bolo TA pre vrcharov...peto ani v top forme by to na tejto trase a s takymi supermi proste nedal

tak to povedal Valach. nikto nemohol predvidat ze to bude taka aktivna cyklistika s atakmi 40km pred cielom. ale som jediny ktory si stale mysli ze ten ubytok hmotnosti nemusi ist cely na vrub virozy? :) jednoducho Petov ciel je aj LBL, do toho sa pridalo taketo profilovo vhodnejsie T-A, tak ze ci nahodou neriesili nejake to kilo dolu aj prirodzenou cestou.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 18. Mar 2019 7:45:19

@simko
ja tiez neverim ze by mu jedna sr.cka dala dole tolko kg...tiez si myslim ze to bolo nejak cielene a ta viroza tomu len napomohla...ci to bolo mierene k TA si nemyslim skor to vuhodnotili ze by mu to mohlo pomoct na klasikach...skoda len ze ta viroza priniesla okrem ubytku vahy aj celkovu slabost a vypadok v treningu...ja by som z toho ale dramu zatial nerobil...no ale ved uvidime uz coskoro
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 18. Mar 2019 17:36:51

to co bolo toto dnes? elia nevyzeral byt najstastnejsi
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 84 hostia