Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 18. Mar 2019 17:42:55

majo píše:to co bolo toto dnes? elia nevyzeral byt najstastnejsi

ano zjavne o tomto plane nebol informovany:) mi to pripadalo ako keby si Alaphilippe chcel zlepsit chut po nevyjadrenom boji GC.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 18. Mar 2019 17:53:45

simko píše:
majo píše:to co bolo toto dnes? elia nevyzeral byt najstastnejsi

ano zjavne o tomto plane nebol informovany:) mi to pripadalo ako keby si Alaphilippe chcel zlepsit chut po nevyjadrenom boji GC.


Na druhej strane, Vivianimu slúži ku cti, že takmer okamžite išiel za Alaphilippom a tešil sa s ním... V tomto je Quick-Step jedinečný ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 18. Mar 2019 18:09:45

tomu Petovmu zrychleniu este cosi chybalo. na druhej strane Gaviria v zavere ani nebol tak o tom si mame mysliet co. ze nemusi ani cestovat do Milana?:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 18. Mar 2019 18:24:20

@simko
ja mam skor pocit ze to bol dosledok celeho toho sprintu...najprv dvaja boraci sli ako kone az tam stybar mal medzeru...zrazu obaja zmizli a peto bol na druhej pozicii v poslednom km tak sa logicky snazil najst si miesto niekde inde a ked sa blizil ciel a elia bol stale za nim kym dva lidl-zadky stale naplno dreli vpredu a rozhodne to nevyzeralo zeby xceli odstupit tak asi nevedel trosku co robit kde a za kym a proti komu vlastne ist...ale podla mna je to v pohode...cely den boraci makali...majku som este na spici balika kontrolovat silny unik tak dlho nevidel...ja som ppozitivne naladeny pred primaverou a kedze vsetci vieme aka loteria to tam je tak sa nebojim zeby peto prehral na vykon
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 18. Mar 2019 18:35:05

Mam pocit ze Peto vystartoval neskoro a nebolo uz casu sa dostat pred Juliana ktory mal dost velky naskok. Doplatili na to aj Peter aj Viviani, ktory bol za jeho kolesom. Kde bol Gaviria netusim :). V kazdom pripade Richeze je riadny rozbiehac. To by som hadam aj ja vyhral keby ma rozbiehal Max :D (berte s nadhladom)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 18. Mar 2019 18:44:35

@majo @Keram
zatial som este nevidel opakovacku, ale mne sa zdalo ze Viviani bol natom lepsie so zrychlenim. ale moze to byt klamlive lebo vystartoval neskor ako Peto? musim si to pozriet. tak na ten prvy pohlad sa mi zdalo ze Peto ma este rezvervy vo vybusnosti, ale na druhej strane ten treningovy vypadok sa musi prejavit. kazdymi dalsimi pretekmi jeho forma pojde urcite hore, ale MSR je uz velmi blizko.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 18. Mar 2019 20:28:05

3 DQS jazdci v top 6 na rovinatej etape. Víťaz bodkovaného trička vyhrá špurt pred top šprintérmi sveta :) Teším sa ako Alaphilippe vyhraje poslednú TDF etapu v Paríži. Perfektne pripravený tím :)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 18. Mar 2019 20:46:08

@simko
je to mozne. Sam priznal ze este neni na 100%. Ale Viavianiho zablokoval nechtiac este aj Richeze a ani on sa uz nestihol dostat pred JA. Z toho usudzujem ze zacali prilis neskoro spurtovat. Aj sa mi to zdalo ze nebolo to ani 200 metrov pred paskou.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 18. Mar 2019 23:09:24

tak Gaviria povedal ze mal tazke nohy po predchadzajucich dnoch a preto sa na sprint ani neunuval. ked on si moze trufat na MSR tak preco nie Peto? bars aj nie v top forme. Peto prichadzal zvycajne na T-A uz vo forme. niekedy sa mozno uz velmi nelisila od tej potom na monumentoch. tento rok to tak nie je, lebo mal treningovy vypadok. cize to musel dobehnut na T-A. ja teda vobec nevidim problem ze by sa Peto nemal dostat do top formy este pred Ronde. otazka podla mna znie len kolko tréningových/pretekovych km nato potrebuje. a na aky výsledok bude stacit jeho momentalne forma v najblizsiu sobotu. paradoxne mozno zrovna tento rok na ten najlepsi:) niekedy to tak byva, a mozno v tomto vsetkom bolo aj trochu blufu:) Julian sa pre zmenu dostal do pozicie ze nikto ho nikam nepusti a nikto mu nedaruje ani sekundu. kdezto Nibalimu minuly rok bol darovany uvodny naskok cca 10s az potom sa ostatni naozaj prebudili
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 18. Mar 2019 23:28:34

podla vyjadreni nibaliho a aj jeho celozivotneho trenera tak ma vincenzo priblizne rovnaku formu ako aj minuly rok a oni su spokojny lebo vraj on je
v tejto casti sezony vzdy viacmenej slaby...no a ked takyto viecmenej slaby vrchar-klasikar dokazal vyhrat pred rokom tak preco by to nemal dat peto?
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 18. Mar 2019 23:45:15

@majo
suhlasim. na MSR netreba mat vrcholnu formu. tam treba mat aj stastie (to treba mat na vsetkych monumentoch ale teraz myslim stastie netykajuce sa technických problemov) a mozno aj taku trpezlivost. cisti sprinteri ako Ewan to maju lahke. ti len cakaju nech sa to spoji a nevyvijaju nijaku namahu navyse. aj preto Ewan minuly rok v pohode vyhral spurt pelotonu. kdezto Peto musi na Poggiu sledovat ataky a tie od najvacsich rivalov musi aj pokryt. ako tomu bolo aj minuly rok v pripade Kwiatkowskeho. Peto ma tolko moznosti az je mu to v podstate na skodu. Alaphilippe to ma tiez lahke. spurt 30 clenneho pelotonu urcite nevyhra. cize bud bude atakovat alebo mu ostane domestikovanie pre Vivianiho.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 19. Mar 2019 19:10:52

vcera som tu xcel napisat ze tipujem campanaertda na vyhru v casovke kedze takmer v kazdeh etape uzatvaral vysledovku ale nakoniec som to nedal lebo som nexcel aby ste sa posmievali mojmu tipovaniu a teraz mi to aj tak nikto neuveri ze som to xcel napisat :D :)
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 27. Mar 2019 11:42:44

som aj zabudol ze De Panne sa zaradilo do WT. to uz je trosku prehnane. potom sa necudujme ze cyklista ako Viviani, ktory mal na Poggiu hned problemy ako jeho tim pridal na tempe, bude na konci roka na cele WT rebricka.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 27. Mar 2019 19:44:22

Komu sa páčilo to, čo dnes Nairo predvádzal v Katalánsku? Pretože Straka ho chválil, ako rozumne ide čo akosi nedokážem pochopiť. Naopak Bernal paráda, dúfam, že postupom kariéry neznairovatie :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Phobos » Str 27. Mar 2019 21:30:49

Nairo, to je veľmi tvrdý oriešok na rozlúsknutie. Skutočne neviem, čo si mám o ňom myslieť, aký postoj k nemu zaujať. Jeho fanúšikovia to musia mať ťažké, a to by som ním chcel byť. Bol na limite? Veď to sa ani nedá posúdiť... On vyzerá rovnako či vyhrá milión alebo mu zomrie mačka.
Bez toho aby som vedel čo sa odohráva vo vnútri tohto človeka, poviem že mal ťahať a brať aspoň druhé miesto, bonusové sekundy a nádej na výhru v GC.
Bernal asi neznairovatie, skôr sa bude možno čoraz viac spoliehať na vlak ako na inštinkty, čo je možno pochopiteľné, ale na popularite mu to nepridá. Už teraz ho viacerí nemajú radi len kvôli tímu v ktorom jazdí.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 27. Mar 2019 22:06:27

nairo dnes na hanbu...ci siel na limite? netusim ale nemyslim si ze sa da ost na limite takmer 6km v takom kopci...ja mam z neho pocit ze on jazdi bud-alebo...nikdy nic medzitym...alebo zautoci alebo sa len vezie...alebo vyhra alebo nevyhra...a vyhrava coraz menej lebo podla mna coraz menej utoci...on nikdy netestuje superov on proste ide alebo nejde...samozrejme toto vsetko su moje pocity spred obrazovky a nie overene fakty

zato bernal na parada...uz som to tu pisal ze sa mi ten chalan strasne paci a fandim mu coraz viac...a mam v pi. i ze jazdi v sky
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 27. Mar 2019 23:28:53

Stále sa nejak neviem zmieriť s tým , že tak krásny etapový závod , akým driedaagse De Panne - Koksijde bol , sa zmenil na nudnú špurtérsku klasiku . Prečo do šľaka nemohlo ostať dwars door vlaanderen tam kde bolo , ale museli ho drbnuť do termínu driedaagse :( Aspoň že 4 jours de dunkerque stále funguje ako etapový závod lebo aj keby toto zmenili tak s pánom bohom . A ďalšia vec je Marcel Kittel . Výkonnosť môjho obľúbeného spurtera mi robí vrásky na čele . Dúfam , že po sezóne opustí Katushu a reštartuje svoju kariéru , pretože toto je obrovské trápenie , na ktoré sa mi veľmi zle pozerá ...
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 27. Mar 2019 23:55:26

ifčopifčo píše:Komu sa páčilo to, čo dnes Nairo predvádzal v Katalánsku? Pretože Straka ho chválil, ako rozumne ide čo akosi nedokážem pochopiť. Naopak Bernal paráda, dúfam, že postupom kariéry neznairovatie :D


Mne sa nepacil ani Adam Yates. Ak toto ma byt taktika ktora sa ma chvalit tak neviem. Neznasam cyklistov ktori nepotiahnu v uniku. Ked na to maju dovod pochopit to viem. Ale Nairo ani Yates nemali dovod nestriedat Bernalovi. Yates aspon trosku prestriedal Nairo ani to. Pritom mal byt ich zaujem co najviac nadelit De gendtovi. Alebo teda aspon nedovolit aby sa k nim nepriblizil MAL a Martin. A v konecnom dosledku nemusel sa ani Yates ak by sa kolumbijci normalne striedali a netahal iba Bernal.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 28. Mar 2019 14:56:08

Tak tu mame zajtra zaciatok poriadnej kockovej sezony. Zajtrajsia startovka je nenormalne napratana a vyhrat moze v podstate 10 jazdcov. Ja dufam ze to bude nas :D . Dufam ze bude mat poriadnu podporu od Jempyho, Burghardta, Ossa a Postyho. Vyzera ta zostava velmi silna ale na Quick Step sa zdaleka nechyta. No myslim ze odchod Terpstru ich oslabil a mam pocit ze nebudu tak dominovat kockam ako vlani. Aj ked mozem sa mylit :) Naopak GVA a Terpstra si myslim ze tuto sezonu si vyskusaju ake je to byt Sagan a nemat 50 km do ciela kolegu. V kazdom pripade tesim sa na zajtra a tesil by som sa viac keby som mohol aj sledovat nazivo :cry: Textovy prenos so situaciou ci uz tu alebo na cyclingnews mi bude musiet postacit :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 29. Mar 2019 9:23:02

@Keram
na podporu som zvedavy aj ja, je to prvy test pre nich. Jempy vyzeral na otvaracom vikende velmi dobre. Duri poda urcite solidny vykon najme v prvej polovici pretekov. Daniel vyzera byt na svojom velmi dobrom standarde, ale zvedavy som na Bodnara a Burgyho, tam zatial neviem co ocakavat. ale Marcus sa len rozbieha v tejto sezone zatial isiel iba T-A a MSR. no ale som zvedavy aj na Petrov vykon, minuly rok mu to tam nesadlo az tak. bolo to urcite aj kvôli pocasiu aj kvôli tomu ako rozohrali preteky QS. ale mozno aj Peto po MSR si doprial oddych a E3 bola teda na take rozbehnutie a potom to uz malo rastucu krivku.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 49 hostia