Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 29. Mar 2019 11:30:19

Petrovi E3 dvakrát nevyšla, minulý rok sme dokonca špekulovali čo s ním je, pretože sa nám zdal bez formy, tak som nesmierne zvedavý na jeho výkon. V nedeľu sa teším na prvú veľkú konfrontáciu cyklokrosového fenoménu s klasikárskou špičkou, MvdP ako cyklista ktorý príliš nešpekuluje a jazdí útočne sa paradoxe môže Petrovi hodiť ma spoluprácu, len sa nesmie Peter nechať poraziť v šprinte ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Cyclingman » Pia 29. Mar 2019 14:03:28

Ja dnes nemám veľké očakávania lebo aj teraz sa písalo že peter si odýchol po ms-r a nebude mať ešte takú silu ale rád by som sa mýlil
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pia 29. Mar 2019 14:10:55

hlavne netreba zabúdať že je tam ďalších 10-15 cyklistov ktorí sú schopní vyhrať. Nie sme v časoch Tommekeho so Spartakusom. Dnes je tam viacero schopných.

GO BORA
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 29. Mar 2019 14:18:52

Cyclingman píše:Ja dnes nemám veľké očakávania lebo aj teraz sa písalo že peter si odýchol po ms-r a nebude mať ešte takú silu ale rád by som sa mýlil

podla mna to tak bolo aj minuly rok a tiez mam tusenie ze to bude podobne aj tento rok. Peto po MSR zrejme voli dlhsi oddych nez ostatni a potom vyuzije E3 ako navrat do pretekoveho tempa.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 29. Mar 2019 17:40:05

tak to vyzera ze okrem jungelsa dnes nexce vyhrat nikto
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 29. Mar 2019 18:22:25

preco nam to ten Peter na tej E3 robi v poslednom case. radsej teda nech to uplne vynechava tie preteky. nemyslim si ze by sa az tak jednalo o technicky problem. Peto nevyzeral dobre uz na Kwaremonte. uz sa len drzal na chvoste a jeho vyrazy tvare na Tiegembergu ked GVA atakoval hovorili za vsetko. nie som odbornik na trening ale moze to byt tym ze Peter si po MSR dopraje dlhsi oddych a nestihne sa do E3 dostat do pretekového rytmu? ale potom je o to silnejsi na RvV a P-R? lebo toto je presne minuly rok ako cez kopirak, len pocasie bol lepsie a teda aj na Peta to dolahlo neskor. QS mi uz celkom lezu na nervy. Lefevere este nema problem pred pretekmi vyhlasit ze dnes to bude Stybar a aj sa tak stane. tak ale ostatne timy musia nieco vymysliet.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pia 29. Mar 2019 18:31:28

@simko
Peter je herec. Ja mam pocit že keď mu nejde tak sa mu nechce. :D Vyzeralo to ako keby potrenoval stupania a vykašlal sa na to. Uvidime, ak to bola technika tak to aj tak vyzeralo divne ale je to jedno. Monumenty ešte prídu, Záver som si užil aj keď BORA sklamala. Druckerovi ušiel Bob. A nejak Burgy s Ossom od Taienbergu nič moc. Dnes to bolo divné ( ako posledné 2 roky ) od Sagana ale možno je to iba pocit pretože si ho moc všímam a ostatní čo, napr. VanMarcke? Terpstra? Uvidíme, možno nič nevyjde alebo na koniec vyhra LBL :mrgreen: :mrgreen:
je to šport serte na to, celkom pekný pretek a dominancia DQS je až nechutná od BORY som čakal viac Štybarovi to prajem nech si užijú trošku slávy aj "bratia" zo západu a ideme ďalej
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eromedo » Pia 29. Mar 2019 19:15:33

Vanmarcke sa vysypal do jarku, našťastie nemá žiadne zlomeniny, "len" narazené rebrá a opuchnuté koleno a členok. Peter celkom v pohode, minulý rok odpadol oveľa skôr a to nemal predtým žiadnu virózu, navyše teraz mal nejaký technický problém. Tých šesť dní bez tréningu a strata hmotnosti sa proste musia prejaviť. Takéto niečo ovplyvní každého. Ja verím, že sa to bude postupne zlepšovať a ak by aj nič nevyhral, stále je v čele preteku a tvorí ho, takže je sa na čo pozerať.
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Pia 29. Mar 2019 19:48:08

Tak z klasik sa pomaly stava to čo z TdF. Maximalny kontrolovany priebeh od jedneho timu. Aspon zo Stybara mam radost, ale uz by aj stacilo :D Ak clovek nefandi QS, tak ho to uz ani nebavi pozerat. Ale jedno sa musi nechat, v QS sa vedia obetovat jeden za druheho. Dnes Jungles aj ked uz vedel ze nevyhra, stale sa snazil atakovat nech dostane ostatnych pod tlak.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 29. Mar 2019 19:50:35

Každý máme na to asi iný názor, mne sa dneska Peter zdal v pohode, teda dovtedy kým neodpadol, ale ked som videla že kuká dole a kuká na riaditka, plus auto Bory, tak si skor myslím, že dneska mu ušlo podium, kvoli technickým problémom. Ale počkám si radšej na vyjadrenie.
Simko, aký dlhší oddych myslíš po M-SR? 2 - 3 dni nie je dlhsí oddych, a určite popri oddychu aj trénoval.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 29. Mar 2019 20:05:59

Zase nám Peter nasadil chrobáky do hlavy? :D Nevyzeral príliš v pohode a Bora? Je pekné keď tam Oss 60 km pred cieľom chytá nejakého cyklistu Wanty, ale nechať zdrhnúť Jungelsa, to nemali, čo som vôbec nepochopil, tak to bolo to spomalenie ktoré urobil celý peletón v čase, keď mal Jungels k dobru nejakých 30-40 sekúnd, skupiny sa pospájali a peletón išiel ako na výlete., hoci viaceré tímy tam ešte mali domestikov, to bol predsa čas keď ešte mali zabrať. Nech sa potom nečudujú, že Podlahári vyhrávajú klasiku za klasikou. Nedeľa a Kemmelberg nám naznačí v akej forme Peter je, ale smerom k Ronde to ružovo nevidím.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 29. Mar 2019 20:16:33

@elviska
hovorim nie som odbornik na trening ani nepoznam Petove cisla, ale aj minuly rok aj tento sa mi to jednoducho nezda. ako keby nieco zmenili v tych dnoch po MSR. ano asi mal teraz aj mechanicke problemy, ale v com presne mu branili? isiel tazky prevod? alebo prave naopak? lebo tesne pred opravou sa mi nezdalo ze by isiel tazky prevod. jednoducho v tom kopci sa mi zdal uvareny. vsimni si aj jeho mimiku. este zo zaciatku ten utok Van Avermaeta dokazal zachytit alebo bolo to iba na chvoste skupiny. no ale potom to uz neuvisel. presne ako minuly rok. ak by tento rok bola rovnako zle pocasie ako minuly rok a bola by rovnako aktivna cyklistika ako minuly rok tak podla mna Peto odpadne priblizne v rovnakych miestach. ja nehovorim ze nema formu (ved minuly rok to uz bolo len lepsie po E3) len sa snazim pochopit co sa to snim deje na E3 posledne dva roky.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Pia 29. Mar 2019 20:36:02

@simko
No ja tiež nie som odborník, a troška som sa pomýlila, lebo vo vyjadrení Peter spomína aj formu po chorobe ,nielen technický problém.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 29. Mar 2019 20:44:05

elviska píše:@simko
No ja tiež nie som odborník, a troška som sa pomýlila, lebo vo vyjadrení Peter spomína aj formu po chorobe ,nielen technický problém.

Peto nevyzeral dobre uz na Kwaremonte. a tam podla mna technicky problem este nemal. ja samozrejme verim ze to dalej bude ako minuly rok. navyse ak chce Peto nieco ukazat aj na AGR a LBL tak si musime uvedomit ze to su este 3-4 tyzdne. tento rok ma podla mna Peto formu nacasovanu najneskor ako kedy mal. snad :) ak v nedelu bude v pohode vpredu pri prejazde Kemmelbergom a na konci predvedie rovnako silny spurt ako minuly rok (ak vobec bude mat moznost ho predviest) tak nemam obavy pred RvV. ale treba poveda ze aj ked minuly rok na RvV uz bol dost silny, tak to nedosahovalo jeho formu z 2016 kedy mal na RvV vrchol a bol uz velmi silny aj tyzden predtym na E3.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eromedo » Pia 29. Mar 2019 20:58:25

To ochorenie mu určite narušilo prípravu a dnes to napriek kratšej dĺžke (200km) oproti M-SR (300km) bol asi intenzívnejší pretek, takže sa ten výpadok prejavil výraznejšie. Plus
ešte vždy môže cítiť následky pádu na Tour. Forma by mu ale mala odteraz s najazdenými kilometrami len stúpať, nechajme sa prekvapiť. ;)
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 29. Mar 2019 21:57:25

Ja som nemal moznost vidiet ale fakt tazko povedat. Problemy si zrejme nevymyslel a ak nemohol premenit na lahsi prevod tak je jasne ze nevyzeral najlepsie ked GVA nasadil. Skuste vy ist do kopca na tazsom prevode ako by sa ziadalo :lol: Ci by dnes bojoval o vitazstvo sa mozeme len domnievat. Slaby tu bol aj vlani a na Roubaix bol najsilnejsi. Uvidime. A ten QS ma uz nebavi. Uz len chyba aby vyhral GW Viviani. Ak ide.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 29. Mar 2019 22:12:17

@Keram
jasnacka ze Viviani ide a uz je cely nateseny. k tomu prevodu. predtym ako mu tam mechanik nieco upravil sa nezdalo ze by isiel tazsi prevod. prave naopak podla toho ako mu nohy kmitali. ok tie problemy mozme brat ze prispeli. ale Kwaremont Peto uvisel len tak tak a tam este technicke problemy neboli. a to neverim ze ak by sa citil dobre tak by vedome isiel na chvoste skupiny. prave naopak kontroloval by to z celnych pozicii. na Kwaremonte silny jazdec jednoducho nemoze ostat vzadu lebo moze stratit preteky. jednoducho je to presne rovnake ako minuly rok. tak verme ze to bude rovnake aj v tych dalsich pretekoch. resp. pre RvV a AGR plati ze to moze byt aj lepsie:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pia 29. Mar 2019 22:27:16

Nieco s tym dlhsim oddychom po MSR pravdy bude
"It always a bit like a lottery if you feel good or bad this race, because it's after San Remo, so you have to recover for two or three days and after you don’t train so much, but every year is different. We will see Sunday how I'm going to feel."

Je pravda ze ako je v Bore tak na tychto pretekoch este nic nezajazdil. Aj ked v 2017 spadol a tento rok tam bol mechanicky problem. A Patxi ho trenoval uz aj v 2016 ak sa nemylim a tam mu E3 este vysla dobre.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 29. Mar 2019 23:05:27

@Keram
tiez si myslim ze to musi byt nieco stym kto ako zoberie tu regeneraciu po MSR. ved si vezmime ze AGR je narocnejsie ako E3 a Peto tam minuly rok podal vyborny vykon a to podotykam tyzden po P-R. ano posledne dva roky to na E3 bola bieda z jeho strany ale ja verim tomu ze je to nejakym sposobom cielene. v roku 2016 vysla E3 dobre ale tam asi vsetko smerovalo na RvV a vtedy bol taky silny ze nikto nanho nemal v ten den.

ja som len zvedavy dokedy to tim podlaharom vydrzi. dufam ze v rozhodujucich pretekoch urobia chybu a zahra tam aj nejaka sebeckost. ved ja neverim tomu ze taky Lampaert je spokojny s doterajsim priebehom. sice je pravda ze je to jeho chyba ze neustal rozhodujucu selekciu. dostane svoje tradicne DDV a to mu bude stacit? pochybujem uz minuly rok sa vyjadril ze by uz radsej vyhral nieco dolezitejsie. nechava si to teda tento belgicky majster vsetko na Flamsko? musia prist preteky kedy si tito borci zacnu liezt do kapusty. podla mna Gilbert tuzi po P-R a Lampaert po RvV.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Phobos » Sob 30. Mar 2019 2:33:30

Quick-Step výborný výkon, pred Jungelsom dole najväčšie klobúčisko aké mám. Toto nie je len o tom, že majú viac kariet s ktorými môžu hrať, to majú aj iné tímy, toto je o tom, že sa to absolútne neboja použiť. Jungels ako cyklista s monumentom a 2x top 10 na Gire sa takto do posledného zvyšku síl obetuje pre kolegu, to je úžasné. To isté Gilbert, ale aj ostatní jazdci tohto tímu..fanúšik cyklistiky musel pookriať. Štybar bol tam kde mal byť a nebol tam náhodou. Takisto treba pochváliť EF team, túto sezónu im to ide veľmi dobre a na to hluché nedávne obdobie dávajú zabudnúť pekným spôsobom. Len tak ďalej.

Tohtoročné etapáky sú mimoriadne záživné, a to dokonca aj zvyčajne nudnejšie a opomínanejšie Katalánsko. Zaujímavé je, že tu dominujú dvaja cyklisti ktorí majú naplánované Giro, hoci tu zvyknú mať navrch tí, ktorí idú na Tour. Je jasné, že mladíci ako Bernal a López nepotrebujú časovať formu presne na týždeň, ale aj tak bude zaujímavé sledovať či náhodou už nebudú ten tretí (a asi aj rozhodujúci) týždeň odchádzať. Hlavne Bernal je už v top forme mesiac, a tu si dovolím trochu zašpekulovať, či predsa len Sky neodpracú "nepohodlného" Thomasa na Giro a Bernal neskončí ako domestik na oboch GT. Tak či onak, poslať ho na dve GT po sebe v jeho veku, aj napriek jeho vyspelosti, neznie ako najlepší nápad.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 57 hostia

cron