Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Cycling-Info.sk » Uto 17. Feb 2015 18:38:23

Na tejto adrese môžete voľne diskutovať o profesionálnych pretekoch akéhokoľvek druhu, mimo tých, ktoré sa konajú na Slovensku.
Kalendár významných podujatí máme tu - http://www.cycling-info.sk/aktualna-sezona/world-tour
Milovníci histórie si môžu prečítať o vývoji pretekov World Tour tu - http://www.cycling-info.sk/historia-pretekov-world-tour
Cycling-Info.sk
Administrátor
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:05:28

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Togo » Pon 23. Feb 2015 18:07:22

Najbližšie preteky sú v sobotu, a to konkrétne štart klasikárskej sezóny - Omloop het Nieuwsblad. Quickstepu sa tu tradične príliš nedarí (posledných 9 rokov nevyhrali), ale ich zostava je neskutočne silná. Štybar ukázal slušnú formu v Portugalsku, mohlo by sa mu konečne podariť vyhrať nejakú jarnú klasiku.

Môj tip na pódium je teda
1. Štybar
2. Van Asbroeck
3. Van Avermaet

Štartová listina

Profil:
Obrázok

Mapa pretekov:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Togo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 17:27:55

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 23. Feb 2015 19:24:20

Mozu to byt velmi zaujimave preteky. U Etixxu je to tak trochu aj o stasti. Oni maju naslapanu zostavu a u nich je to aj o tom ktoremu jazdcovi sa podari skocit do toho spravneho uniku. Samozrejme Stybymu by som to doprial. Vyzera ze na zaciatok sezony ma formu. Tiez som zvedavy ako sa bude darit GVA, Vanmarckovi ci Kristoffovi.
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Uto 24. Feb 2015 23:53:47

Minulý rok to aj veľmi zaujímavé preteky boli, dokonca si trúfam povedať že možno aj viac ako niektoré "veľké" neskôr. Okrem Etixxu a už spomínaných som ja zase dosť zvedavý na Wiga, či sa už teraz bude snažiť alebo si to vážne nechá až na P-R. Plus ešte EBH v pozícií čistého lídra, práve minulý rok tu zajazdil v podstate svoj naj výsledok sezóny.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Str 25. Feb 2015 0:10:13

V každom prípade nás čaká zaujímavý cyklistický víkend, najprv Omloop het Nieuwsblad, potom Kuurne-Bruxelles-Kuurne neskutočne nabitý šprintérskou elitou.
A kto má chuť môže si dať zajtra malé pikantné mexické predjedlo, hodinovku s Dekkerom.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Martini » Str 25. Feb 2015 0:36:40

Už to to trocha rozoberáte. Mňa každý rok na jarných klasikách fascinuje Etixx, ktorý na každé preteky príde s 3-4 ľuďmi, ktorí sú schopní vyhrať. Majú veľa taktických variant a mám pocit, že často aj odhodlanie potlačiť osobný prospech, keď vidia, že hoci som ja papierovo väčší favorit, kolega má dnes lepšiu šancu, zmätieme súperov a vyhráme. Nespomínam si, ktorá klasika to minulý rok bola, ale mám taký pocit, že nejakých 20-30 km pred cieľom ostala na čele skupina asi deviatich najlepších a z toho tam boli štyria z OPQS. Som zvedavý, ako to bude tento rok.
Obrázok užívateľa
Martini
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 25. Feb 2015 12:45:36

Mojim favoritom je Kristoff ale zostava Etixxu co meno to pojem.Som zvedavy ako sa podari Boassonovi Hagenovi v MTN podporu nema velmi silnu Tyler Farrar vyzera ze bude najlepsi z jeho pomocnikov.Mozno aj Demare prekvapi vyzera to na paradny zavod
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod milos64 » Str 25. Feb 2015 13:35:46

Je tu konečne začiatok klasík. Teším sa. Na margo QSEX toľko, že oba blížiace sa víkendové preteky a ďalšie v Belgicku sú pre nich povinná jazda s najväčšou silou vyhrať. Od výsledku sa potom odvíja ich domáca popularita, predaj bicyklov Specialized, dresov a doplnkov atď. Trochu ma mrzí, že neuvidíme tento víkend TFSX. Sústreďujú sa zrejme na tie kľúčové veci ale na druhej strane tieto prvé preteky kopírujú Flandry a mohla to byť dobrá príprava pre pomocníkov k Petrovi.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Str 25. Feb 2015 14:18:05

Už to to trocha rozoberáte. Mňa každý rok na jarných klasikách fascinuje Etixx, ktorý na každé preteky príde s 3-4 ľuďmi, ktorí sú schopní vyhrať. Majú veľa taktických variant a mám pocit, že často aj odhodlanie potlačiť osobný prospech, keď vidia, že hoci som ja papierovo väčší favorit, kolega má dnes lepšiu šancu, zmätieme súperov a vyhráme. Nespomínam si, ktorá klasika to minulý rok bola, ale mám taký pocit, že nejakých 20-30 km pred cieľom ostala na čele skupina asi deviatich najlepších a z toho tam boli štyria z OPQS. Som zvedavý, ako to bude tento rok.
Myslim ze to bolo na E3 ale nie som si tym isty :D Maju vela taktickych variant lebo maju skvely tim ale ich zakladna taktika je dost jednoducha. Mat v kazdom dolezitom uniku nejakeho zastupcu. Vdaka tomu ze maju takych super cyklistov sa im to zvykne aj darit :).
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Str 25. Feb 2015 20:35:54

Keď som bol mladší, ta som si vždy myslel, že každá jedna klasika sa ide sa ide po iných cestách a prechádza sa pokaždé cez iné bergy. Myslel som si, že takých ciest je v Belgicku naozaj neúrekom. Postupom času, keď som videl viac a viac ročníkov a dočítal som si viac informácií som zistil, že aj keď sa jedná o dosť rozsiahle územie, práve Flámsko je zrejme to najintenzívnejšie bijúcim srdcom cyklistiky. Pretože to čo sa v priebehu dvoch mesiacov udeje vo Flámsku nájde porovnanie zrejme len s TdF. Myslím, že aj v tejto komunite je veľa takých ľudí (West ;) ...), ktorí v klasikách vidia niečo viac, viac ako v ktorýchkoľvek pretekoch, a to nemyslím len kvôli Saganovi.

Nepatrím medzi anomáliu, čo sa týka začatia sledovania cyklistiky v TV. Tour de France to je jednoducho žltá sláva! A vždy keď sa na TdF rozprávalo, že ten a ten bol dobrý na jarných klasikách. Áno vedel som, že je Roubaix, Ronde a Liége ale čo ďalej... a tak som si raz zistil, to čomu sa rozpráva belgická cyklistická jar.Koľko sa toho odjazdí.

Omloop Het Nieuwsblad - klasický otvárač klasík a jeden z najťažších pretekov, čo sa počasia týka
Kuurne - Brusel - Kuurne
Le Samyn
Nokere-Koerse
Handzame Calssic
Dwars door Vlaanderen - prehliadka Flámska
E3 Prijs Vlaanderen v Harelbeke
Gent – Wevelgem
Ronde van Vlaanderen
Scheldeprijs
(Paris - Roubaix) dal som ho aj keď nepatrí medzi belgické, ale Roubaix je asi 40km od Oudenaarde, takže to do tejto kategórie určite patrí.
Brabantse Pijl
Amstel Gold Race
La Fleche Wallonne
Liege - Bastogne - Liege

A potom ešte menšie etapové preteky s klasikárskym podtónom Driedaagse van West-Vlaanderen a De Panne - Koksijde.

To je slušná porcia absolútnej cyklistiky, ktorá sa už dnes nedá s ničím zrovnať. Na niektoré klasiky niekto môže povedať, že to sú preteky okolo hnoja, lenže v Belgicku? Neviem presne momentálne akej úrovne sú dané preteky, tento zoznam som si robil dávnejšie, ale vzťah Belgičanov k cyklistike je obrovský a trúfnem si tvrdiť, že na týchto pretekoch je stokrát lepšia atmosféra ako na všetkých týždňových pretekoch a Vuelta sa k tomu, tiež nemá čo vyjadrovať. Stačí si porovnať ako Belgičania fandia cyklokros,všetky flámske podujatia, sú jednoducho obsypané divákmi.

Kocky pomaly prichádzajú aj keď, ešte nie tak výrazne. To hlavné dôjde až za mesiac a to najhlavnejšie ešte neskôr.

Obrázok
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod milos64 » Štv 26. Feb 2015 14:01:19

@berloq

Absolútne si mi pohladil tvojim príspevkom moju dušu. Tri roky som pobehoval po flámskych cestách-necestách ako "hobbík". Bolo to moje najkrajšie cyklistické obdobie. Ronde van Flaanderen som absolvoval v deň pred ostrým štartom amusím povedať, že už v tento deň, kedy sa tam premávalo tisíce hobbíkov, tam bola atmosféra ako na ostrom závode. Z každého kopca mám fotku a video a nezabudnuteľné zážitky. Až teraz viem, ako to bolelo PS, keď mu Cancellara v poslednom stúpaní nasadil a ubzikol na Paterbergu. Aj to, keď ho chcel na poslednej rovinke dobehnúť ale protivietor a nespolupráca s ďalšími mu uberali sily.
Všetky tie kopčeky som za tie roky absolvoval niekoľkokrát a poznám tam už každú kocku alebo výmol. Ak by niekto tvrdil, že je to tam ľahké, tak som ochotný mu to patrične vysvetliť. V zime som tam robieval MTB a hoci belgáni nemajú kopce ako sú u nás, vždy to bolo o blate, vode a ťažkom teréne a výdrži. Taká je cyklistika v Belgicku a klasiky odtiaľ mám rád.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Štv 26. Feb 2015 23:19:33

Martini

Asi myslíš Kuurne-Brussels-Kuurne minulý rok. Na niektorom stúpaní to Omega (Etixx) roztrhla spoločne s Belkinom a v 10 člennej skupinke boli piati Omegáči. Bolo to dosť ďaleko od cieľa, ale prakticky všetci tam poctivo striedali, takže hlavné pole nemalo šancu. Napokon to pomerne tesne vyhral Boonen pred dvojicou z Belkinu čo bolo dosť šťastie, lebo keby to v takej prevahe prešustrovali, tak by bola celá Omega na srandu.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Lance Armstrong » Pia 27. Feb 2015 0:25:26

Na sobotu hlasia pekne pocasie, tak snad to nebude take narocne. Proti Etixxu to nebude lahke, ale Kristoff ukazuje slusnu formu. A najviac som zvedavy asi na Wigginsa. Pre tento rok je jeho najvacsim cielom Paris-Roubaix, co je prakticky za mesiac a pol, tak som zvedavy ako na tom je.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Pia 27. Feb 2015 7:53:12

berloq - krásny príspevok. A tá fotka - to je proste Flámsko. Bol som na jeseň v Bruseli a chcel som sa tam pozrieť, napokon Oudenaarde nie je až tak ďaleko, ale moji parťáci sa nedokázali dostatočne nadchnúť na prezeranie nejakých starých kockovatých ciest, keď ten čas mohli stráviť chlastaním fajnového Belgického vysokoalkoholického piva. Holt my fanatici to máme ťažké ;) Ale tento rok je to skoro tutovka. Zoberieme aj materiál a vyskúšame si niektoré ikonické stúpania, aj keď taký Paterberg naozaj budí rešpekt.

K Omloopu - táto klasika čiastočne zasahuje do trasy po ktorej sa jazdí aj Ronde, ale Omloop sa jazdí viac na východ od Oudenaarde. Je tiež charakterovo odlišný od Ronde. Nie je tam toľko ťažkých stúpaní (aj keď je tam legendárny Muur, ktorý bol dlhé roky súčasťou Ronde), ale je tam viac rovinatých pavé úsekov čím sa trochu približuje P-R. Tie rovinaté úseky na kockách samozrejme nie sú taká brutalita, ako na Roubaix, ale úsek Haaghoek je naozaj ťažký, možno najťažší vo Flámskych klasikách vôbec a ide sa tu 3x. Čiže je to pretek pre chlapov, ktorým vyhovuje aj Roubaix. Hlavní favoriti sú pre mňa asi Vanmarcke a z Etixxu skôr Terpstra ako Štybar, ale dosť som zvedavý aj na Kristoffa po tom čo vyvádzal v Katare.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Togo » Sob 28. Feb 2015 15:29:46

Zdá sa, že už máme aj živé obrázky - http://cyclinghub.tv/livestream.php

92 km do cieľa, v úniku sú Matthew Brammeier (MTN), Alexis Gougeard (AG2R), Christophe Laborie (Bretagne-Séché Environnement), Michael Reihs (Cult Energy Pro Cycling), Kevin Van Melsen (Wanty - Groupe Gobert), Louis Verhelst (Cofidis), Albert Timmer (Giant-Alpecin), Sean De Bie (Lotto Soudal), Jaroslaw Marycz (CCC) s náskokom takmer 5 minút.
Obrázok užívateľa
Togo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 17:27:55

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Sob 28. Feb 2015 16:09:05

Paráda! Je sa na čo pozerať od začiatku, stále sa niečo deje, treba byť pozorný v každom momente. Wiggo ukazuje od začiatku, že bude na kockách silný. Čo mi trošku vadí je príliš veľa čiernych dresov.
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Sob 28. Feb 2015 16:11:41

Som celkom prekvapený že sa Etixx zatiaľ moc neukazuje vpredu, čakajú že to za nich odtiahne zvyšok? Za to Sky ide príkladne, Stannard sa asi cíti veľmi dobre, keď ešte aj Wiggins ťahá pelotón.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 28. Feb 2015 16:34:37

Škoda že Peter Sagan nemá prilbu v národných farbách ako Zdeňek Štybar, je to veľmi dobré na rozlíšenie pretekárov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Togo » Sob 28. Feb 2015 16:53:18

Ako sa dalo očakávať, Etixx je v každom úniku, aktuálne 3 na jedného :D
Obrázok užívateľa
Togo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 17:27:55

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 28. Feb 2015 17:31:40

No som zvedavý či pošlú niekoho do útoku (najskôr asi Terpstru), to by bolo najlogickejšie, alebo sa spoľahnú na Boonena.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Ďalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia