Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Mar 2023 20:11:26

@zakliata.panna
Však uvidíme, na MSR. Ja dopredu tipovať ako bude, nebudem, že ako bude na Cipresse alebo na Poggiu. Ale určite mu viacej verim na MSR ako na iných klasikach. Aspoň top 10 alebo top 5.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 07. Mar 2023 15:34:11

Keď dnes vidím Mirca Maestriho v úniku, (včera prišli s Petrom v rovnakom čase) tak som si spomenul na rok 2017 , Peter príliš o bodovačku na Tirrene nebojoval a aj tak ju vyhral a jeho najväčším súperom bol vtedy práve Mirco, bol v úniku takmer každú etapu, bojoval na prémiach, ale Peter ho umiestnením v etapách o dva body porazil. Peter to videl a tak mu nakoniec červený dres aj s venovaním dal
https://twitter.com/Bardiani_CSF/status ... 6042070017
aj pre takéto príbehy sledujem šport, nielen pre výkony.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 07. Mar 2023 22:27:37

Pozerali ste niekto dnes T-A? Ako vyzeral ten sprint? Peto sa aj postavil a zatlacil do toho ci ani nie? Ja som si len kukol to videjko v clanku tu na CI a vela sa z toho vycitat neda. Poziciu za jesperom mal dobru nasledne nejake kontakty v tej tlacenici a bolo v podstate po sprinte. Zabery zhora by mozno ukazali viac ci? Ako ste to videli? Kazdopadne je tam riadny pretlak sprinterov na meter stvorcovy :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 07. Mar 2023 22:59:09

majo píše:Pozerali ste niekto dnes T-A? Ako vyzeral ten sprint? Peto sa aj postavil a zatlacil do toho ci ani nie? Ja som si len kukol to videjko v clanku tu na CI a vela sa z toho vycitat neda. Poziciu za jesperom mal dobru nasledne nejake kontakty v tej tlacenici a bolo v podstate po sprinte. Zabery zhora by mozno ukazali viac ci? Ako ste to videli? Kazdopadne je tam riadny pretlak sprinterov na meter stvorcovy :D


Pozeral, pripomínalo to Argentínu, v podstate to bolo bez akejkoľvek šance na stupne, žiaľ. Chýbajú watty na to dostať sa na nejakú výhodnú pozíciu do posledných 200 metrov a potom zrýchliť. Som zvedavý, ako to bude zajtra. Čaká más zaujímavá etapa, je tam dosť stúpaní aj nekvalifikovaných, som zvedavý, či to ustoja všetci šprintéri a som zvedavý ako sa prejaví Peter.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 08. Mar 2023 18:17:05

Tak žiaľ Peter nestíha ani na rovine, akonáhle sa zrýchli začne zaostávať, v etape kde sa dlhý čas išlo tempo ako na výlete :roll:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 08. Mar 2023 18:36:38

ifčopifčo píše:Tak žiaľ Peter nestíha ani na rovine, akonáhle sa zrýchli začne zaostávať, v etape kde sa dlhý čas išlo tempo ako na výlete :roll:

ano v podstate sa ani nezapojil do spurtu lebo to uz jednoducho neslo. ale toto mi nepripada po bezproblemovej priprave v poriadku. obavam sa ci ho nepostihol rovnaky osud ako Erika Basku. samozrejme Erik mal ten limit niekde inde, v podstate unho to sposobilo to ze uz nemal na profi cyklistiku. u Petra to vyzera ze to stale staci na nejake jazdenie vo WT pelotone ale nestaci to na boj o vitazstva.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 08. Mar 2023 18:38:48

dnes ale pekny suboj na P-N. v takomto jarnom pocasi jednoducho Jonas nema sancu na Tadeja.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 08. Mar 2023 18:45:05

simko píše:
ifčopifčo píše:Tak žiaľ Peter nestíha ani na rovine, akonáhle sa zrýchli začne zaostávať, v etape kde sa dlhý čas išlo tempo ako na výlete :roll:

ano v podstate sa ani nezapojil do spurtu lebo to uz jednoducho neslo. ale toto mi nepripada po bezproblemovej priprave v poriadku. obavam sa ci ho nepostihol rovnaky osud ako Erika Basku. samozrejme Erik mal ten limit niekde inde, v podstate unho to sposobilo to ze uz nemal na profi cyklistiku. u Petra to vyzera ze to stale staci na nejake jazdenie vo WT pelotone ale nestaci to na boj o vitazstva.


No, zatiaľ to pri trochu lepšej konkurencii nestačí ani na top 10. a skutočne to vyzerá, že výkonnosť je +- rovnaká ako minulý rok o takomto čase, alebo možno ešte horšia? a to pri bezproblémovej príprave. Hádam sa niekedy dozvieme pravdu, z knihy asi nie, ale z nejakého rozhovoru po ukončení kariéry keď už nebude musieť opakovať PR reči. Alebo to všetko berie len ako prípravu na Primaveru a šetrí silami ako WvA ;) ?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 08. Mar 2023 18:49:51

simko píše:dnes ale pekny suboj na P-N. v takomto jarnom pocasi jednoducho Jonas nema sancu na Tadeja.


Áno, ja som si pustil P-N keď bolo na Tirrene 20 km do cieľa, pretože tam išli ako na výlete a neľutoval som. Vingegaard je typ cyklistu ktorý časuje formu, Pogy ako správny kanibal má formu od januára do decembra :)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Str 08. Mar 2023 18:50:52

Pochybujem ze sa setri. To by sa nesnazil drzat na poprednych prieckach a nepokusal by sa o sprint.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 08. Mar 2023 18:54:16

hujhe píše:Pochybujem ze sa setri. To by sa nesnazil drzat na poprednych prieckach a nepokusal by sa o sprint.


Tak naposledy som videl Petra šprintovať tuto
https://www.facebook.com/photo/?fbid=72 ... 3715202052
keď si to trénoval v Kolumbii. To, že sa šetrí si iba nahováram, prianie je otcom myšlienky :oops:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Str 08. Mar 2023 19:29:15

T-A:
To setrenie nemusi byt az tak nerealne…Peto nieje ziaden zelenac a rec svojho tela urcite ovlada a ak sa rozhodol ze sa zameria len na urcite ciele tak toto vsetko moze byt len priprava…predsalen on uz nepotrebuje sa tlacit medzi 15 nazhavenych sprinterov za kazdu cenu a a riskovat ale kludne to jednoducho nejde a forma je realne daleko za idealom a hlavne za konkurenciou…ako optimista verim(dufam?) v prvu moznost ale realnejsiu bohuzial vidim tu druhu…nic to ale nemeni na tom ze budem celu sezonu stale dufat verit a fandit 8-)
P-N:
Krasny zaver etapy…s tadejom sa clovek jednudocho nemoze nudit(kohoze mi to len pripomina? :?: ) Jonas to je v podstate taky novy Froomy…ten tiez mal viacmenej “len” jeden ciel a celu pripravu smeroval k nemu a fungovalo to…vacsinou…cize ak mam pravdu tak sa necudujem ze dnes nebol tadejovy rovnocennym superom…naopak pogy chce a asi aj potrebuje vyhravat po celu sezonu…a kedze je aj skvely klasikar tak necudo ze ide naplno po vsetkom vsade a vzdy…a ja som za to vdacny :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Str 08. Mar 2023 19:46:46

@majo
ono to nie je uplne len o sprinte na konci. myslim ze to bolo cca 10km do ciela ked Jumbo to na vetre napalilo a vytvorila sa mala skupinka ktora si ziskala na niekolko kilometrov cca 10 sekundovy naskok. bol tam aj Julian, isla sa podlaha. silni borci si to doktukli. Peto sa pohyboval dovtedy vpredu ale ked zacalo ist Jumbo podiadne tempo tak sa tam neudrzal. za starych cias by bol bez absolutnych problemov v tej prvej skupine. teraz nielenze neudrzal to tempo ale aj v tej druhej skupine sa mierne cedil a obzeral sa okolo seba. ak by malo byt zajtra MSR tak poviem ze bez sance. ale absolvovane Tirreno a potom nasledna regeneracia mu mozu pomoct trochu vykonnost pozdvihnut.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 08. Mar 2023 20:00:57

simko píše:@majo
ono to nie je uplne len o sprinte na konci. myslim ze to bolo cca 10km do ciela ked Jumbo to na vetre napalilo a vytvorila sa mala skupinka ktora si ziskala na niekolko kilometrov cca 10 sekundovy naskok. bol tam aj Julian, isla sa podlaha. silni borci si to doktukli. Peto sa pohyboval dovtedy vpredu ale ked zacalo ist Jumbo podiadne tempo tak sa tam neudrzal. za starych cias by bol bez absolutnych problemov v tej prvej skupine. teraz nielenze neudrzal to tempo ale aj v tej druhej skupine sa mierne cedil a obzeral sa okolo seba. ak by malo byt zajtra MSR tak poviem ze bez sance. ale absolvovane Tirreno a potom nasledna regeneracia mu mozu pomoct trochu vykonnost pozdvihnut.


Súhlas a ak som to dobre videl, práve pri Petrovi sa to roztrhlo, či presnejšie pri cyklistovi pred ním, ale keď odstúpil, tak Peter sa vôbec nepokúsil si to doskočiť a potom sa prepadával. Ale pohľad bol z veľkej výšky z vrtuľníka, tak sa môžem mýliť. Forma jednoducho nie je.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Štv 09. Mar 2023 0:02:13

Este k tomu setreniu. Takato taktika sa nejavi ani ako uspesna. Vacsinou vitazi monumentov pred monumentom jazdia preteky a idu ich naplno. Ani argument poslednej sezony podla mna nie je spravny. Taky Nibali, Boonen a Cancellara v poslednej sezone sli naplno aj mimo velkych pretekov. Inak neda mi, elviska, ked pred dvomi rokmi Peter nebol v jeseni kariery, kde je potom teraz?
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 09. Mar 2023 11:28:14

hujhe píše:Este k tomu setreniu. Takato taktika sa nejavi ani ako uspesna. Vacsinou vitazi monumentov pred monumentom jazdia preteky a idu ich naplno. Ani argument poslednej sezony podla mna nie je spravny. Taky Nibali, Boonen a Cancellara v poslednej sezone sli naplno aj mimo velkych pretekov. Inak neda mi, elviska, ked pred dvomi rokmi Peter nebol v jeseni kariery, kde je potom teraz?

Nezdá sa mi že všetky preteky išiel minulý rok Nibali - tiež mal zdravotné problémy , ani Boonen nevyhrával na konci kariery. Možno jedine Cancellara. Posledné 2 roky mal aj zadravotné problémy a možno doteraz má dajaké následky Peter o ktorých nechce hovoriť alebo nevie . Aj tak ludia všetko svoje domyslia po internete v poslednom čase, aj ked MS mu minulý rok celkom vyšiel a tiež si myslím že veril tomu že bude lepšie a ešte môze, ešte nie je koniec sezony. Aj ked ani ja mu neverím na flamských klasikách, tak na MSR mu ešte verím. A fandím aj ked vyhráva aj keď nevyhráva. A nebudem velký pesimista. Stačí čo píšete tu alebo hocikde po internete. Ďalej radšej to rozoberat nebudem. Som vďačná to čo dosiahol, a nech skončí s tým s čím začal.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 09. Mar 2023 13:46:02

elviska píše: A fandím aj ked vyhráva aj keď nevyhráva. A nebudem velký pesimista. Stačí čo píšete tu alebo hocikde po internete. Ďalej radšej to rozoberat nebudem. Som vďačná to čo dosiahol, a nech skončí s tým s čím začal.


Nechcem byť hovorcom ostatných, ale som presvedčený, že všetci alebo skoro všetci ktorí sem prispievajú fandia Petrovi aj keď nevyhráva a sú vďační za tie krásne roky s ním. Pesimizmus či optimizmus? Veď v podstate si napísala to, čo aj ostatní, že Peter má podľa doteraz predvedených výkonov akú-takú šancu na Primavere.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 09. Mar 2023 15:16:17

ifčopifčo píše:
elviska píše: A fandím aj ked vyhráva aj keď nevyhráva. A nebudem velký pesimista. Stačí čo píšete tu alebo hocikde po internete. Ďalej radšej to rozoberat nebudem. Som vďačná to čo dosiahol, a nech skončí s tým s čím začal.


Nechcem byť hovorcom ostatných, ale som presvedčený, že všetci alebo skoro všetci ktorí sem prispievajú fandia Petrovi aj keď nevyhráva a sú vďační za tie krásne roky s ním. Pesimizmus či optimizmus? Veď v podstate si napísala to, čo aj ostatní, že Peter má podľa doteraz predvedených výkonov akú-takú šancu na Primavere.

Ano fandite, ale keď sa nedarí, tak stále si nájdete niečo aj tu. Jeden začne vyjadrenia, druhý PR, ďalší zase dačo iné. Buďte jeho hovorcom, keď dakedy mám taký pocit že na fórume alebo aj hocikde inde na internete to viete lepšie jak sám Peter. Ano, napísala som, že viacej mu verím na MSR jak na flamskych klasikach. Ale ďakujem mu za tých 10-11 rokov co bol na vrchole.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Štv 09. Mar 2023 16:13:13

Chcel som povedat ze Peter vo forme by bol dnes velky favorit ale neviem dnes je to tazke dost aj na stareho Petra. Nanestastie taketo spekulacie dnes nemusime riesit.

P.S. Dnesne cielove mesto uvidelo posledne Saganovo velke predstavenie. Giro 2020.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Štv 09. Mar 2023 16:51:23

Keram píše:Chcel som povedat ze Peter vo forme by bol dnes velky favorit ale neviem dnes je to tazke dost aj na stareho Petra. Nanestastie taketo spekulacie dnes nemusime riesit.

P.S. Dnesne cielove mesto uvidelo posledne Saganovo velke predstavenie. Giro 2020.

No nezdá sa mi, keď v top 4 sú najmä vrchari, poprípade Ardenari.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 83 hostia