Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 30. Mar 2019 11:01:06

sorry ludia ale zda sa mi ze niektori tu prilis stresujute...ano peto sa precedil na kwaremonte dozadu ale to nemuselo nic znamenat len mozno xcel este posetrit...po kwaremonte sa nesiel paterberg ale bol tam dostatocne dlhy priestor na kontrolu cize aj keby mu tam niekto trosku usiel vedel ze to je schopny dolepit(moj nazor) nasledne bez moznosti menit prevody sa jed oducho neda basledovat taky atak aky predviedol GVA v poslednom kopci...som si isty ale zeby ak by mu nezlyhala technika tak sa grega udrzi a bol by v top5

co sa podlaharov tyka...
hmmm je to tazke...ta ich dominancia zacina byt otravna ale treba uznat ze tie klasiky fakt vedia ale... ako phobos napisal az teraz sa ukaze ze ci ten ich wolfpack je naozaj tak sudrzny...styby konecne vyhrava a urcite nebude xciet prestat...v nedelu bude xciet vyhrat elia hlavne ked prisiel nedavno o 2 vitazstva na ukor lietajuceho francuza...jungels ma ciele v ardenach a tak teraz bezproblemov pomoze ked moze...no yves a phil su ine paky a predpokladam ze obaja sa chystaja na najblizsie 2 monumenty...a ako belgani urcite ocakavaju ze to oni budu tou volbou c. 1 a nie styby...no uvidime ako to daju

a este spat k E3...trosku som nechapal len jednu vec...preco lampert so gilberom nezabrali trosku aby sa dotiahli do gregovej skupiny ked ich mali dlhy cas fakt nadohlad...zmykal sa tam colbreli pomahal dokonca trentin ale oni dvaja sa vzdy viezli(hodnotim to z dostupnych tv zaberov do ich skupiny a tych bolo celkom dost) ok dotiahli by tam sonnyho a mattea ale zato by tam boli oni 3ja plus mali boba na cele...alebo to az tak verili jungelsovy ze to zvladne a ak bie tak stybymu ze nasetril dost aby bol schopny porazit grega ci sagana a ostatnych? nemyslim...skor my to prislo ako znak toho ze aj u lidlakov je ten boj o vodcovstvo predsalen silnejsi ako navonok ukazuju
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 30. Mar 2019 11:20:16

@majo
podla mna s tym Lampaertom a Gilbertom je to tak ze tam nechceli dotiahnut ostatnych. mne to dava logiku. je jasne ze by sa zvysil ich pocet na cele ale zaroven by tam dotiahli aj mnoho potencialnych superov.

k tomu Kwaremontu. podla mna tam uz Peto zacinal citit unavu. on ked sa citi dobre tak vzdy ide Kwaremont z celnych pozicii. naco potom dolepovat ked to moze kontrolovat z nejakej tretej pozicie? kedze uz viem ako to minuly rok pokracovalo po E3 tak som pokojny zatial:) minuly rok som mal vacsieho chrobaka v hlave. aj ked aj tento rok je celkom velky:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 30. Mar 2019 12:20:35

majo- myslim ze pozicia v akej boli QS vyhovovala. Vedeli ze Stybar nemusi tahat, bude pekne oddychnuty a spurt by nevyhral len nejakou chybou. Preto ftam nedotiahli sprinterov. Koniec koncov, dobre ze ich nedobehli. Aj tak vyhrali
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 30. Mar 2019 12:55:17

Scenár DQS ako nejaký ich silný borec ide dopredu a ostatní sa vyvážajú je už ako 100-dielna nudná telenovela a smutné je, že ostatné tímy sú ako pasívni diváci a veselo im to papkajú. V prvom rade nemali takého borca ako je Jungels vôbec pustiť na sólo jazdu a keď už zdrhol, tak mali robiť všetko preto, aby jeho náskok bol minimálny. Išiel ma šľak trafiť, keď Jungels ťahal skupinu denných únikárov a peletón plný domestikov si išiel ako na výlete a náskok veselo narastal. Nechápem, čo robili DS, veď to bola prakticky posledná šanca, kedy mohli svojim lídrom poriadne pomôcť. Takto to tomu silnému tímu veľmi uľahčujú. Všimli ste si, ako sa vytratil Trek? Stuyven, Degenkolb, Pedersen ako keby ani neboli v pretekoch, buď to sú nejaké dokonalé mimikri pred nastávajúcimi monumentami (čomu osobne neverím) alebo to je totálna strata formy, čo by dalo chápať pri jednom cyklistovi, ale všetci spolulídri? Podobne Valgren je zatiaľ iba tieňom Valgrena z minulého roku, EBH ani neviem či jazdí, zaujímavé, špekulujem, žeby zákaz tramadolu?
K Bore sa zatiaľ nevyjadrujem, počkám na monumenty.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 30. Mar 2019 13:25:22

@ifcopifco
ano vsetko je mozne a ten zakaz tramadolu urcite bude mat nejaky vplyv na vykony niektorych...
ale mna napriklad zaraza ako je DQS schopny uz druhy rok po sebe spickovo pripravit vsetkych svojich jazdcov. vsetkych do jedneho. Lampaert a Gilbert sa este velmi neukazali ale tam naozaj nie je borec bez formy. podla mna doktori ktori mali preukazatelne co docinenia s dopingom (Ibarguren, Vanmol) by nemali v cyklistike uz dalej co robit. ved nie je to podozrive ze Gilbert nasiel svoje nohy hned po prichode do QS po obnoveni spoluprace s Ibargurenom z cias Lotta a presne Gilbertova sezona 2011 je spojena s tymto lekarom. cely tim slape ako Mapei... Lefevere pred pretekmi povie ze: dnes to bude Stybar. a ono to tak naozaj dopadne. ano je to nahoda ale aj tak... zacina to byt smiesne... ak Stybar udrzi formu od Omloopu po RvV a Alaphilippe spickovu formu od MSR az po LBL tak neviem co si mysliet.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 30. Mar 2019 13:36:27

@simko - o dopingu nechcem príliš polemizovať a niekoho obviňovať. Tramadol bol povolený a hovorilo sa, že ho bralo veľa cyklistov. Ešte SKY, na papieri silný tím, Rowe, Stannard, Moscon ... a kde nič tu nič, okolo 60km pred cieľom boli vpredu celkom aktívni a potom sa vyparili.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Sob 30. Mar 2019 13:36:47

asi je ťažké proti tomu bojovať. Drucker sa aj snažil dojsť k Jungelsovi ale žiaľ... Ostatné tímy nemajú koho. Kaťuša s Movistarom to síce dali ale neviem koho mali v zálohe. Mám pocit že Bora to tímovo zbabrala. Žiaľ keď odchádzal Bob tak Burghardt bol po defekte ... ALe je pravda že DSQ majú 3-4 karty kým ostatné tímy JEDNU. No napriek tomu neviem či tá ich sila je taká ako minulý rok. Neviem či by Štyby dal sólo 30-40 km. Jungels to nedal čo som trochu prekvapený. Škoda Sagana. On mi pripada že ked nejde o výhru tak to má na saláme. Riešite Kwaremont že nič moc ale načo? Vpredu DQS za ním DQS vedľa neho DQS, podľa mňa tiež čakal na posledný berg ako Greg a ak by neboli problémy tak tam je. Zase keby bol v tej skupine tak asi Jungelsa nedajú pretože by s ním nestriedali... Všetko teorie...

GW pôjdu DQS asi na šprint, pochybujem že sa podarí rozpárať peloton na skupinu bez DQS. To by dopadlo ako 2017, vpredu asi Štyby ktorí by iba čakal na šprintéra. Sagan je v ťažkej pozícii ale v takej bol aj Spartakus. Ten síce nemal až takú konkurenciu a keď bol vpredu s Boonenom ten nemal problém sa s ním striedať. Sagan si bude musieť nájsť spôsob, ideálne by bolo aby jeho kolegovia z tímu boli silnejší. Včera to bola v závere bieda. Myslím že Oss, Burghardt, Drucker majú na to aby boli rozlezený v predu. Daniel v 2017 bol stále s Gregom vpredu.
Uvidíme!
GO BORA

PS: jebte na temy dopingu a spol. To ozaj vo vašom prípade potom nemá význam sledovať sport ked riesite Tramadol a neviem čo
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Sob 30. Mar 2019 13:59:07

Toto mna udivuje. Oss vedel byt s GVA cely cas, Valgren akonahle nieje v time so Saganom tak dokaze byt konkurencieschopny aj na monumentoch. Ale akonahle su v time so Saganom tak 60 km pred cielom ani za boha ze by dakto bol s nim
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 30. Mar 2019 16:56:42

@Roman
Oss v prvom rade nie je najlepsi na bergy. Na Omloope isiel na seba a striasli sa ho na Kapelmure. Na Roubaix to uz bola ina kava tam boli s Marcusom ako pani. Podla mna robi co moze ale silu Stybara, Lampaerta, Gilberta, Jungelsa nema.

Este k vcerajsku. Asi to bolo skor zbozne prianie ze QS nebude dominantny lebo boli ako doteraz. Myslel som si ze ked je tolko favoritov ze ich dokazu zastavit ale nie. Ako spominal Ifco tak tato taktika posledna dva roky je uz obohrana platna. Aj Gilbertovi dali zbytocne vela priestoru na Ronde ked vyhral podobne ako vcera Jungelsovi. Treba na to nieco vymysliet.

K zajtrajsku. Ak nebude nejako vyznamne fukat alebo prsat co asi nema tak v koncovke budu asi aj Gaviria a Viviani a porazit oboch bude pre Peta dost tazke. Takze nejake prehnane ocakavania nemam ale potesilo by rekordne stvrte vitazstvo :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 30. Mar 2019 17:01:08

Roman píše:Toto mna udivuje. Oss vedel byt s GVA cely cas, Valgren akonahle nieje v time so Saganom tak dokaze byt konkurencieschopny aj na monumentoch. Ale akonahle su v time so Saganom tak 60 km pred cielom ani za boha ze by dakto bol s nim


Tie dva roky čo bol Valgren so Saganom u Olega tak kocky vôbec nejazdil, jazdil Ardény a v roku 2016 skončil na AGR 2. Oss tiež nebýval s GVA celý čas, okrem toho mladší cyklisti sa zlepšujú zrejú s starší naopak, to je prirodzený jav.

@mino - tramadol som riešil ale on zakázaný nebol, takže som nikoho z dopingu neobviňoval.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eromedo » Sob 30. Mar 2019 17:22:48

Ono je to ťažké, DQS majú 4-5-tich jazdcov, ktorí by v iných tímoch boli možno lídrami. Včera to bolo pekne vidno, útoky pokrývali aj nastupovali. Bora robila, čo sa dalo, napokon nestačila, ale to asi žiaden z tímov. Dnes sa dočkáme možno iného víťazstva. :D
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 30. Mar 2019 18:02:17

gilbert s lampertom by do skupiny dopomohli colbrelimu a terpstrovy...ano su to silny borci ale boli by to len dalsi dvaja samostatny bojovnici kym podlahari by boli traja neskor dokonca 4ia...a ked by to oni rozpohybovali na konci utokmi tak jednoducho by musel vyhrat lidlak lebo i a moznost nieje...vlastne sorry je ako sme to uz videli raz na omloope :D. kazdom pripade je to uplne jedno...QS vyhral a ostatny su len statisti
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 30. Mar 2019 19:47:14

ifčopifčo píše:Išiel ma šľak trafiť, keď Jungels ťahal skupinu denných únikárov a peletón plný domestikov si išiel ako na výlete a náskok veselo narastal. Nechápem, čo robili DS, veď to bola prakticky posledná šanca, kedy mohli svojim lídrom poriadne pomôcť. Takto to tomu silnému tímu veľmi uľahčujú.

Presne toto vytáčalo aj mňa. Sú to také tie zastaralé psychologické hry, akože trochu počkáme a napokon to nejaký tím nevydrží a pôjde ťahať. Takto QS určite neporazia. A pritom by stačila dohoda 3-4 silných tímov mimo QS, že ak takáto situácia nastane, tak automaticky každý pošle dvoch chlapov na čelo a veci by sa diali inak. Čo sa týka Peťovej formy, tak momentálne IMO vyzerá podobne ako takto pred rokom, čo indikuje že ideálna forma bude asi až na P-R. Ale to by mi vôbec nevadilo, keby sa tam opakoval minulý rok.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 30. Mar 2019 19:51:34

Mňa irituje, že ostatné tímy nenechajú DQS vyžrať si to všetko na 100%. Nechal by som ich každú jednorázovku ťahať pelotón, a nedovolil by som im dostať sa do únikov. Možno to znie jednoducho a naivne ale DQS je tím, ktorý je v každej jednorázovke bezkonkurenčný favorit, oni musia, ostatné tímy môžu. Alebo to chápete tak, že už majú túto jar "nadrobené" a preto ich nebude trápit, keď sa napr. denný únik nechytí? Keď má tím 4 lídrov zo 7 jazdcov tak by to tí ostatní traja jazdci mali echt ťažké s kontrolou pretekov bez prispenia ostatných potenciálnych lídrov. Takto ich len ostatné vláčiky dotiahnu do záverečných 80km a tam DQS rozohrá svoju otrepanú a efektívnu taktiku. Proste, prišli ste na preteky s potenciálnymi 4 lídrami? Tak si to pekne krásne kontrolujte a ťahajte pelotón. Alebo to chápem blbo? To je moj pohľad na vec.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 30. Mar 2019 20:22:10

@West - lenže práve Roubaix je dosť náchylné na defekty, pády a podobné záležitosti a musíš mať kusisko športového šťastia, resp. nemať smolu, Ronde sa mi zdá o niečo prehľadnejšie a dobrú formu tam podľa mňa môžeš skôr pretaviť na výsledok ako na Roubaix.

Včera som si uvedomil jednu vec. Peter Sagan, pokiaľ ma pamäť neklame, vyhral nejakú klasiku prípadne bol na stupňoch len vtedy, keď bol vždy na čelných pozíciách počas celých pretekov, samozrejme denný únik nepočítam. Nepamätám si situáciu, že vyhral keď musel doťahovať nejakú skupinu favoritov alebo nejakého favorita. V tomto prípade to nikdy nedopadlo dobre. To by si mali v Bore uvedomiť a nepodceniť žiadnu situáciu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 30. Mar 2019 20:46:19

suhlasim s ifcom. smerovat vsetko na Roubaix je sice pekne, v podstate su to najprestiznejsie jednodnove preteky v roku spolu s MS ale ak by sme si spocitali kolkokrat tam Peto mal kadejake problemy a kolkorat tam nemal, tak by nam vyslo asi ze minuly rok bol tusim jediny kedy sa mu vyhli defekty a pady pred nim. alebo mozno este rok 2014 bol bez komplikacii? ale tam Peto nenaplnal svoj potencial kvoli zdravotnym problemom. inak roky 2015, 2016, 2017 vzdy mal smolu. kdezto Ronde ked si najsilnejsi alebo jeden z najsilnejsich tak o vitazstvo urcite bojujes. ak nezavadis o bundu prevesenu cez zabrany:) ja by som nedbal keby jednu sezonu Peto vynecha Roubaix. nech to nacasuje na Ronde a potom nech napali AGR a LBL.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Sob 30. Mar 2019 21:12:21

@ifčo
E3 2013 - napr Aj keď skupinu doťahovali 50km pred cieľom a Fabianovi tam "prdol" stroj... 2012 ( nie som istý či to bola E3 alebo GW ) dokonca celý Canondeil dobiehal čelo pretekov pretože PS mal problémy ale to tiež bolo ďaleko pred cieľom..

BORA bola včera slabá. Ostatné tímy nulové. Každý mal 1 borca a niekto ešte 1 štatistu. DQS je proste top aj keď Lampaert s Gilbertom mi neprišli vo forme z minulého roku. Ronde má ešte o 60km viac. Každý pretek je iný nevidím to až tak čierne. No úprimne musím povedať že sa mi veľmi zle pozerá na Sagana keď mu nejde on vyzerá taký "odovzdaný" --mne sa nechce-- napr taký Greg ide do toho a vyzerá že by vyplul aj dušu len aby skončil 4. 5. o každé miesto. Sagan bol asi jediný kto sa v závere absolútne nesnažil.. :lol:

GW je vraj, po Ronde a LBL naj klasikov Belgicka. A tu je Sagan top. Osobne mám pochybnosti či stráviť poobedie sledovaním PP alebo nie. Ale asi sa na to vyprdnem. Sagan mi robí nervy. Viac si vychutnávam preteky kde Sagan nie je.. Podľa komentárov vyššie vidím že to máte viacerí a nie som sám.
Sagan hento Sagan toto a ostatných si nevšímate. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
GO BORA
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 30. Mar 2019 21:22:48

@Mino
mam to presne rovnako. ked sa nedari som napaleny ale samozrejme Petovi fandim ci sa dari alebo nie:) nato aby som pozeral cyklistiku bez nervov a bez tepovej frekvencie okolo 170 bpm bude dost casu ked Peto skonci karieru. teraz si uzivajme ze mozme to sledovat s takymto zainteresovanim. lebo sledovat nejakeho ineho cyklistu z inej krajiny jednoducho nie je ono, nech je akokolvek dobry na bicykli a mimo neho.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod martyn26 » Sob 30. Mar 2019 21:25:42

Ja osobne až tak neverím, že DQS tento rok budú na monumentoch až tak dominantný. Veď odišiel asi ich najlepší jazdec na kocky - Terpstra. Ale inak tam je len Štybar, už trochu starý Gilbert, tempár Jungels, ktorému sa ale nie vždy musí podariť utiecť a podľa mňa dosť preceňovaný Lampaert. Štybar je dobrý klasikár, ale sám nedokáže poriadne zaútočiť a šprint nemá najlepší. Z toho vychádza, že DQS už nemá plnohodnotného lídra. A tak pre ostatné tímy ostáva jedna možnosť - nenechávať jazdcov DQS utiecť alebo nedávať im náskok väčší ako 20-30s. Presne ako to bolo pred rokom na PR. Ale ak sa bude stále opakovať to čo sa stalo teraz na E3, je to pre DQS ľahké. Ich najväčšia výhoda je, keď majú jazdca v každej skupine a prakticky im je jedno ako to dopadne, lebo všetci okrem toho čo útočí sú oddýchnutí. Čo sa týka Petra, myslím si, že všetko je v poriadku a nejaký monument tento rok vyhrá. (dúfam, že to nebude ako v 2017) A presne ako písal ifčo, kde je Trek? Má dosť dobrú zostavu na JK a ostatným tímom môže pomôcť pri sťahovaní pretekárov DQS. Podľa mňa Quickstep vyhrá skôr ardény s Alaphillipom ako Ronde a Roubaix s touto štvorkou. Mimochodom, ak Sagan zajtra vyhrá má rekord v počte výťazstiev na GW.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Sob 30. Mar 2019 21:50:28

@ifčo simko
Len som chcel ukončiť príspevok s trochou optimizmu. Jasne že Ronde je dôležité a Peťo určite smeroval formu už tam, ale veci sa častokrát nedejú tak, ako to človek plánuje. Do toho prišla tá choroba a momentálne ťažko odhadnúť, ako na tom bude o týždeň. Zajtra snáď budeme múdrejší. Čo sa týka GW, tak moc neverím, že to QS bude tlačiť do špurtu na Vivianiho. Skôr to bude plán B. Počítam že priebeh a záver bude podobný, ako v piatok...
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 256 hostia