Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Uto 28. Júl 2020 11:47:06

ano a o par dni uz ozaj pomerne prestizne Strade. uvidime ako to cele pojde, o jednodnove preteky, aspon co sa tyka tychto augustovych sa velmi neobavam. kazdopadne je to velmi zvlastne cakat na SB v takomto termine a asi to bude mat o dost inu atmosferu, aj kvoli pocasiu aj kvoli tomu ze to nebude velmi s divakmi. a mozno aj priebeh bude iny. predsa len to typicke jarne pocasie nahrava klasikarom ale mozno v teplom letnom pocasi uvidime zaziarit aj inych borcov
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Uto 28. Júl 2020 13:27:49

Vysiela to aj eurosport, nič sa nebojte chlapci... We're back 8-) .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 28. Júl 2020 13:32:02

pmts píše:Vysiela to aj eurosport, nič sa nebojte chlapci... We're back 8-) .

Ja tam mám v programe ma E1 snooker a na E2 Okolo Andalúzie záznam viacerých etáp.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Phobos » Uto 28. Júl 2020 14:41:33

Čudoval som sa, prečo nie je v Burgose Quintana. Prečo by mali organizátori odmietnuť takú hviezdu a dvojnásobného víťaza a uprednostniť napr. Gazprom. Potom mi došlo, že Arkéa už nepotrebuje naháňať UCI body, aby splnila športové kritérium na postup do World Tour, keďže Quintana ich sám nazbiera toľko (alebo aj viac) ako mali minulý rok dokopy. Ešte keď niečo pridá Bouhanni alebo Barguil, sú za vodou.

Na druhej strane sa im neúčasť môže vypomstiť, ak by sa mal Quintana pred alebo počas Tour zraniť alebo ochorieť. Na inú GT sa nedostane.
Obrázok užívateľa
Phobos
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Uto 04. Aug 2015 14:15:38

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Uto 28. Júl 2020 15:11:28

ifčopifčo píše:Ahoj, dnes začína Burgos a nedáva ho Eurosport, ale je na ČT Sport, tak nezabudnite, už dlho som sa tak netešil na nejakú cyklistiku v TV, dúfam, že po pretekoch nebudú musieť ostať tímy v karanténe.


Velmi si ma potesil Ifco ani nevies ako. :D Prave som rozmyslal kde ten Burgos idem pozerat. Dufam ze este nie je po :D Dnes davaju aj NHL na Nova Sporte o 22:00. Krasny to den. Konecne. Pri vsetkej ucte k futbalovym top ligam az teraz sa vratil sport :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pia 31. Júl 2020 17:23:02

inak za seba musim este povedat ze nevyhodou tychto letnych terminov je to ze clovek to asi nebude moct pozerat v klude v priamom prenose tak ako tomu povacsinou byva na jar. takze asi to budem sledovat iba na mobile ak bude Peto patrit medzi protagonistov v zavere. ak nie, tak textovy prenos mi asi postaci:)
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 01. Aug 2020 6:27:44

Nenomrálne sa teším :) Parádne obsadenie na Strade, nikto nevie kto si priviezol akú formu. Predsa len teplota bude iná ako na jar :) Ak Peter nebude mútiť vodu tak sa teším čo predvedie Alaphilippe, MvDP, WvA. Bude to pecka a Toskánsko je krásny kraj.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 02. Aug 2020 8:01:12

priznam sa ze som trosicku sklamany...po tak dlhom cakani som bol nadrzany jak pubertak pred prvym rande a ked som tesne pred zacatim live obrazkou citak co sa na trati deje ako boraci skazu do kazdeho ataku...oss burghart max tak som si uz bol isty ze Peto si ide po vitazstvo...realita vsak bola v tychto krutych pretekoch kruto ina...nepisem ako kritiku ci vycitku ci cokolvek podobne...som si isty ze peto spravil na trati vsetko co mohol presne ako zvysok startoveho pola len vravim ze tak velmi som veril v petov uspech az som bol trosku sklamany...ale muselo to byt na tej trati fakt peklo...ked si pozrieme kolko jazdcov dokoncilo a s akymi zasekmi doslo tych par stastnych co videli cielovu pasku tak musi byt kazdemu jasne ze to musela byt riadna brutalitka na trati...no a doslova som trpel pri tych zjazdoch na sotoline lebo za tymi motorkami bolo vidno fakt h.v.o ... kazdopadne strade ako vzdy velkolepe...no a k vysledkom len tolko ze aj ked viacej fandim maxovy a formolovy a aj ked som tak trosku cakal ci zaverecne stupani do Sieny wouta nezlomy predsalen predchadzajuce rocniky tam mal poriadne problemy tak musim povedat ze to belgicanovy zelam a ze si to asi zasluzil...zaujimave je ze kratko po zacati prenosu v jednom sotolinovom stupani komentatori na anglickom eurosporte z woutovho prejavu citali uz velku unavu a sean kelly ho doslova odpisal tak nakoniec to chalan vyhral...krasa cyklistika v plnej krase ;) :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 02. Aug 2020 11:23:21

@majo
jasne to sklamanie je tam vzdy ked v podstate Peto vobec nemuti vodu na pretekoch na ktorych takmer vzdy byval vpredu. ja chapem ze jednak boli tazke podmienky a SB ako prve preteky po nejakom treningovom bloku nie su prave idealne na rozjadnenie. ale v takejto situacii boli v podstate vsetci. Peto povedal ze ak bude patrit medzi protagonistov tak uz to mu bude stacit k spokojnosti. no to sa ale nestalo. neviem uvidime neda sa z toho nic usudit. navyse Peter ma kombinaciu Tour-Giro takze asi tazko mohol naskocit na Strade v top forme. viem ze sa hovori ze na MSR netreba uplnu top formu ale stastie, ale niekedy aj ta top forma sa vie pretavit. napriklad Alaphilippe minuly rok. takisto Peter v 2017 jeho top forma takmer priniesla ovocie tam ozaj chybalo len nejake stasticko. zato minuly rok vieme ze ta konstalacia zaverecnej skupiny bola celkom dobra mozno aj idealna pre Peta ale kedze po chorobe tu top formu nemal tak vieme ako to dopadlo. tak uvidime v stredu ze ako je natom Peto z hladiska spurtu. inak treba povedat ze tito mladi hladni borci su dost namotivovani a kedze maju este vela rokov pred sebou tak nemaju problem skusat rozne ataky aj z velkej dialky, aj take ktore v konecnom zuctovani mozu znamenat ze ich oberu o dobry vysledok. kdezto mozno Peto je skor uz taky povedzme uzkostlivy co sa tyka vitazstva na MSR ze nechce nejako zbytocne plytvat silami a skor to bere konzervativnejsie. ale vobec by som sa necudoval keby MvdP a WvA skusali nieco na MSR uz na Cipresse. alebo v nejakom inom mieste kde to peloton nebude cakat
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 02. Aug 2020 11:39:19

No asi si musíme zvykať, že Peter už nebude tak zabávať tak ako pred rokmi, aj keď nevieme, ako to presne bolo. Dať Eroicu v TV len nejakých 50-60 km pred cieľom je hriech. Poitschke povedal, že aj Peter mal defekt a ak ho chytil v čase keď sa začalo pretekať, nastupovať, tak to možno Peter vyhodnotil, že už nemá zmysel naháňať sa a zbytočne riskovať na začiatku sezóny zranenie, najmä keď mala Bora vpredu iných cyklistov. Chcel by som tomu veriť ;) Nakoniec Alaphilippe, MvdP... po problémoch síce pokračovali, ale na úspešný výsledok už nemali.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 02. Aug 2020 12:34:17

Ja som až také veľké očakávania zo začiatku nemala, keďže to bol Petrov prvý pretek. A dosť veľa pretekárov odstúpilo. Možno troska súhlasím s ifcom, že Peter od toho pádu co mal na TDF je uzkostlivy, že dáva si pozor, ale na Sanreme verím ze niečo vymysli. Ešte niečo by som napisala, ale radšej si to nechám pre seba a sem to nenapíšem, lebo viem ze viacerí by ste nesúhlasili so mnou . Ani tím Bora.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 02. Aug 2020 12:48:47

elviska píše:Ja som až také veľké očakávania zo začiatku nemala, keďže to bol Petrov prvý pretek. A dosť veľa pretekárov odstúpilo. Možno troska súhlasím s ifcom, že Peter od toho pádu co mal na TDF je uzkostlivy, že dáva si pozor, ale na Sanreme verím ze niečo vymysli. Ešte niečo by som napisala, ale radšej si to nechám pre seba a sem to nenapíšem, lebo viem ze viacerí by ste nesúhlasili so mnou . Ani tím Bora.

Opravujem simkom.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Ned 02. Aug 2020 19:05:14

K tym sklamaniam, ja uz od Petra ani necakam nejake velke vysledky, myslim ze konkurencia je teraz obrovska ( dvaja mladi cykloklosari), Alaphilippe, Bettiol... Podla mna je teraz konkurencia o dost vacsia ako pred 5 rokmi. A Peter uz tiez nie je najmladsi. Jedine sklamanie z pretekov je eurosport player, inak to bol celkom napinak.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod pmts » Ned 02. Aug 2020 19:11:56

Neviete niekto nejaky fajn stream poradit kde sa bude dat zajtra sledovat horsky dojazd na Route du Sud? Bernal vs. Pinot, no a sú tam aj Froome, Bardet alebo Lopez.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 02. Aug 2020 20:26:01

nooo na san reme vidim len jeden scenar a to trhacka na poggio lebo gilbert na sprint urcite mysliet nebude ;)

btw dobre vediet ze ja niesom kritik...nekritizujem petra ani inych cyklistov ci hokejistov vodakov lyziarov biatlonistov ani ostatnych sportovcov(s vynimkou hercov-futbalistov) lebo si myslim ze spoza tv obrazovky a internetu na to nemam najmensie pravo len vravim ze som bol trosku sklamani lebo som cakal(alebo skor dufal ci veril) ze peto tam bude...ale za mna aj keby uz nikdy nic nevyhral tak ja mu to urcite vycitat nebudem ja som uz teraz maximalne spokojny a vdacny za vsetko co som mohol vdaka nemu pred obrazovkou zazit...samozrejme zelam mu este kopu vitazstiev a urcite najviac primaveru ale ked nebudu tak nebudu ja sa z toho nezblaznim...milujem cyklistiku a budem ju milovat aj bez Peta a jeho show
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 02. Aug 2020 20:38:01

majo píše:nooo na san reme vidim len jeden scenar a to trhacka na poggio lebo gilbert na sprint urcite mysliet nebude ;)

btw dobre vediet ze ja niesom kritik...nekritizujem petra ani inych cyklistov ci hokejistov vodakov lyziarov biatlonistov ani ostatnych sportovcov(s vynimkou hercov-futbalistov) lebo si myslim ze spoza tv obrazovky a internetu na to nemam najmensie pravo len vravim ze som bol trosku sklamani lebo som cakal(alebo skor dufal ci veril) ze peto tam bude...ale za mna aj keby uz nikdy nic nevyhral tak ja mu to urcite vycitat nebudem ja som uz teraz maximalne spokojny a vdacny za vsetko co som mohol vdaka nemu pred obrazovkou zazit...samozrejme zelam mu este kopu vitazstiev a urcite najviac primaveru ale ked nebudu tak nebudu ja sa z toho nezblaznim...milujem cyklistiku a budem ju milovat aj bez Peta a jeho show


Presne tak majo, cyklistika bola pred Petrom a bude aj po ňom, pre mňa bol a dúfam, že ešte nejaký čas bude Peter ako nejaký bonus, ktorý mi niekedy až nezdravo dvíhal tepovú frekvenciu a aj tlak :lol:
O zábavu budeme mať postarané o to sa nebojím, to čo predvádzajú Remco, Pogačar, Bernal ... či WVA, MvdP .... sľubuje do budúcnosti skvelé súboje.

@pmts - žiaľ nenašiel som nič a aj na yotube je zatiaľ iba záver z 1. etapy a aj to len spoza cieľovej čiary, tak amatérsky. Na ES budú dávať Grand Trittico, tak aspoň niečo, aj keď aj ja by som si rád pozrel zajtrajší súboj vrchárov. Zaujímavosť, Viviani nie a nie vyhrať, včera ho porazil Coquard, dnes bol dokonca až 8. naposledy vyhral ešte ako podlahár v poslednej etape u nás.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 02. Aug 2020 20:40:44

hujhe píše:K tym sklamaniam, ja uz od Petra ani necakam nejake velke vysledky, myslim ze konkurencia je teraz obrovska ( dvaja mladi cykloklosari), Alaphilippe, Bettiol... Podla mna je teraz konkurencia o dost vacsia ako pred 5 rokmi. A Peter uz tiez nie je najmladsi. Jedine sklamanie z pretekov je eurosport player, inak to bol celkom napinak.

Odkiaľ máš takú istotu, že Peter nebude mať velké výsledky? Ked vyhraje dačo významné, tak čo napíšeš. Ja tiež si myslím, že nebude často vyhrávať už, ale prekvapit ešte môže. A aj pre 5 rokmi bola veľká konkurencia, GvA, Kwiatek, Gilbert, ešte aj Cancellara atd. Peter už nie je najmladší, a prichádzajú mladší, ale dajak zabudáme atd. Som smutná ked sa Petrovi nedarí, nevyhraje, ale viacej som smutnejšia, sklamaná z ľudí.......
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 02. Aug 2020 20:52:01

@elviska

ludstvo je zdegenerovane, chlapci su zzenstile babovky a dievcata nastajlovane barbiny, deti su obezne alebo unieraju hladom, upadok ludstva vidiet vsade a tak sa niet co cudovat ze pri moznostiach a anonymite internetu sa z ludi stavaju totalny hoveda...sorry za taky pesimizmus ale tak to vidim...ja to riesim ignoraciou ale viem ze nie kazdy to dokaze...peace
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Ned 02. Aug 2020 21:04:39

Ja som napisal ze ja uz neocakavam od neho velke vysledky. Ak by som to napisal o Kristoffovi (alebo o nasich hokejistov) tak by som bol tiez hovado? Ja vobec nekritizujem... Na Petra a ani nijakeho jazdca som nepovedal ziadnu kritiku. A ani nepisem ze nic velke nevyhra, ja nemam vestecku gulu. Ja som napisal ze JA ( a ako jedinec, ja, sa samozrejme mozem mylit. Rovnako si mozem ocakavat ze vakcina na koronu bude o mesiac. Proste ocakavat mozem co chcem nie? Moje ocakavania by sa vas nemali takto dotykat) uz od neho necakam velke vysledky,co znamena ze ked vyhra napr. P-R tak budem prekvapeny a to prijemne. Samozrejme ze mu fandim. Ani som mu neprial nic zle a ani som ho vobec za nic nekritizoval, takze nerozumiem tieto vasne. To tu je zakazane mat vlastne ocakavania?
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 02. Aug 2020 21:08:40

@hujhe
ja som vobec nereagoval na teba a ospravedlnujem sa ak to tak vyznelo
ja som len zareagoval na elviskinu poslednu vetu ktoru som pochopil tak ze ju nesmerovala konkretne ale vseobecne a aj ta moja reakcia mala byt vseobecna a nie konretna na nikoho z tohto fora...este raz sorry
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 61 hostia