Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Štv 02. Sep 2021 20:46:30

@ifco
Ano aj pre mna niesu ciste šprinty az tak dolezite a ovela radsej by som videl Peta drvit konkurenciu na helligenoch ci francúzskych pave a ano je pravda ze uz nejaky cas sa nedokaze Peto v šprintoch presadiť aj ten jeho povestný inštinkt pre pohyb v pelotone akoby trosicku ubral na efektivite ale ja tentoraz hovorim o tomto dnešnom konkrétnom sprinte kde podla mna siel pozicne najlepsie ako sa len dalo presne za tym najrýchlejším kolesom v pelotone ale majstrovstvo merliera v spojení s úzkou cestou a pretlakoch sprinterov dnes prinieslo pre niekoho az 4te miesto…ale podla mna to proste dnes bolo ok
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod adamovotec » Pia 03. Sep 2021 13:09:23

MS je o 3 tyzdne, uz sa raz vysypal na tomto preteku, takze riskovat az tolko na takej uzkej ceste, ked je v stavke nieco vacsie, no neviem. Predpokladam, ze na MS nebude sprint balika, ale skor skupiny. Merlier a jemu podobni jazdci v nom pravdepodobne budu chybat, takze
2x preruseny sprint do 4 miesta je celkom dobrym vysledkom. Nebudme nenazrati :). Na Benelux Tour/BinckBank/Eneco preteku uz v sprinte vyhral, na rade je vitazstvo v klasikarskej etape ;)
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pia 03. Sep 2021 18:53:19

Dnes Peter počas etapy veľmi dobre, kontroloval situáciu a bol na tom pozične veľmi dobre. Len ten šprint bol akýsi neslaný nemastný, ale po trojtýždňovom horskom sústredení sa to dá pochopiť, môže to byť už len lepšie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pia 03. Sep 2021 19:22:52

ifčopifčo píše:Dnes Peter počas etapy veľmi dobre, kontroloval situáciu a bol na tom pozične veľmi dobre. Len ten šprint bol akýsi neslaný nemastný, ale po trojtýždňovom horskom sústredení sa to dá pochopiť, môže to byť už len lepšie.


Suhlas…mal som len ja ten pocit alebo bola paska do kopca…zdalo sa mi ze tam vsetci nejako tazko roztáčajú nohy…vela som toho nevidel ale tie posledne bergy daval peto v pohode spredu a to sa ki pacilo…trosku chyba to potrebne kopnutie pred paskou ale ok
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 04. Sep 2021 1:37:27

Peter s Postlbergerom si to pekne kontrolovali jeden v kopcekoch, druhy na rovine. Skoda ze z toho nebolo podium. Peter mi chvilami propominal rok 2016, v kopcekoch si to pekne s prehladom kontroloval a prislo mi ze na tychto pretekoch nie je jazdec ktoreho by nechytil. Uvidime dnes ci to je aj pravda. Kazdopadne tesim sa ze mame Slovaka vpredu, to sa nemusi stat aj dalsich 20 rokov.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod adamovotec » Sob 04. Sep 2021 9:32:35

ifčopifčo píše:Dnes Peter počas etapy veľmi dobre, kontroloval situáciu a bol na tom pozične veľmi dobre. Len ten šprint bol akýsi neslaný nemastný, ale po trojtýždňovom horskom sústredení sa to dá pochopiť, môže to byť už len lepšie.

Podla vyhlaseni z https://www.bora-hansgrohe.com/en/news/ ... /574154576 vysledok zodpoveda priebehu. Zatial co Mohoric rozbiehal Collbreliho a vyblokoval Sagana, ten zase chytal utoky pre Postmana, a tak energia minuta na kontrolu v zavere chybala. Takze dnes je novy den a uvidime :)
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Sob 04. Sep 2021 14:31:46

adamovotec píše:
ifčopifčo píše:Dnes Peter počas etapy veľmi dobre, kontroloval situáciu a bol na tom pozične veľmi dobre. Len ten šprint bol akýsi neslaný nemastný, ale po trojtýždňovom horskom sústredení sa to dá pochopiť, môže to byť už len lepšie.

Podla vyhlaseni z https://www.bora-hansgrohe.com/en/news/ ... /574154576 vysledok zodpoveda priebehu. Zatial co Mohoric rozbiehal Collbreliho a vyblokoval Sagana, ten zase chytal utoky pre Postmana, a tak energia minuta na kontrolu v zavere chybala. Takze dnes je novy den a uvidime :)

Ten optimizmus je pekný, ale asi treba byť realista, klasikárska etapa a Peter sa veľmi rýchle vyparil z predných pozícií, to som neočakával. Takže ani lezecky a ani rýchlostne to nevyzerá príliš dobre.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 04. Sep 2021 14:32:59

No cakal by som aj ja trosku lepsiu formu. 50 km zacal prenos a ja som Peta veru vyzeral marne :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Sep 2021 14:35:36

Ďalší.......
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Sob 04. Sep 2021 14:41:50

elviska píše:Ďalší.......

a co mame hovorit? ze super? ak je to vykonnostou tak je to zle. ak je to ze setri na zajtra tak ok...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 04. Sep 2021 14:42:48

Normalne hodnotime Petrov vykon Elviska. Nechapem co ti vadi. Su preteky Sagan tam preteka tak hodnotime jeho vykony. Nijak ho nedehonestujeme ani nic.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 04. Sep 2021 14:43:34

Ano elviska a tentoraz sa pridám aj ja…v takychto etapach tam proste chceme Peta vidiet ale bohuzial tam nieje…skoda…ale mal dlhu prestávku po zranení a ja verim ze na MS uz bude vpredu
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Sob 04. Sep 2021 14:45:06

elviska píše:Ďalší.......

Nevidis, ze v skupine su vsetci potencialni Petrovi superi z klasik a MS, ak neratam GvA, ktory vyzera uz za zenitom. Ze dlhsie na konci pelotonu vydrzal Ewan a tusim aj Merlier? ;) Bodaj by sa len Peter setril a neukazuje svoju formu. :shock:
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Sep 2021 14:48:08

simko píše:
elviska píše:Ďalší.......

a co mame hovorit? ze super? ak je to vykonnostou tak je to zle. ak je to ze setri na zajtra tak ok...

Nemáte hovoriť ze super, ale zrazu zle aj pre Vás, neberiem to katastrofálne aj keď nie je v predu. Ide sa ďalej.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Sep 2021 14:48:59

Keram píše:Normalne hodnotime Petrov vykon Elviska. Nechapem co ti vadi. Su preteky Sagan tam preteka tak hodnotime jeho vykony. Nijak ho nedehonestujeme ani nic.

Spekulujte potom ďalej.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod hujhe » Sob 04. Sep 2021 14:50:02

Ja sa pridam ci sa to elviske paci alebo nie, cakal som trocha viac, uvidime zajtra, mozno sa len setri. Fakt ale je, ze MS maju podobny profil, su dlhsie a je tam vacsia konkurencia. Neviem si predstavit co by dnes predviedli WvA, MvdP a Ala na tomto profile.
PS: pride mi uplne v pohode komentovat Petrov vykon, nikto ho tu nekritizuje, nenadava mu, nesirime ziadne bulvarne veci... len komentujeme ze sme cakali ze by mohol dnes trocha hrat dolezitu ulohu
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Sep 2021 14:52:39

majo píše:Ano elviska a tentoraz sa pridám aj ja…v takychto etapach tam proste chceme Peta vidiet ale bohuzial tam nieje…skoda…ale mal dlhu prestávku po zranení a ja verim ze na MS uz bude vpredu

Dobre, áno zvykol byť v takýchto etapách dakedy v predu aj keď etapa skôr prípona LBL dneska. Takže neberiem to až tak tragicky po dlhej prestávke. V prvej etape uz podaktorí asi tiež hneď chceli aby vyhral. Včera to bolo v pohode keď išiel za Mohoricom.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Sep 2021 14:54:49

zakliata.panna píše:
elviska píše:Ďalší.......

Nevidis, ze v skupine su vsetci potencialni Petrovi superi z klasik a MS, ak neratam GvA, ktory vyzera uz za zenitom. Ze dlhsie na konci pelotonu vydrzal Ewan a tusim aj Merlier? ;) Bodaj by sa len Peter setril a neukazuje svoju formu. :shock:

Petra skoro nebolo ani vidieť, takže neviem odkiaľ máš že skor odpadol jak Merlier alebo Ewan.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 04. Sep 2021 14:56:35

hujhe píše:Ja sa pridam ci sa to elviske paci alebo nie, cakal som trocha viac, uvidime zajtra, mozno sa len setri. Fakt ale je, ze MS maju podobny profil, su dlhsie a je tam vacsia konkurencia. Neviem si predstavit co by dnes predviedli WvA, MvdP a Ala na tomto profile.
PS: pride mi uplne v pohode komentovat Petrov vykon, nikto ho tu nekritizuje, nenadava mu, nesirime ziadne bulvarne veci... len komentujeme ze sme cakali ze by mohol dnes trocha hrat dolezitu ulohu

Áno nekritizujete, nenadávate, ale spekulujete počas každej etapy a teraz ešte viacej. Ja som tiež troška čakala viac, ale neberiem to katastrofálne.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 04. Sep 2021 14:58:16

elviska píše:
simko píše:
elviska píše:Ďalší.......

a co mame hovorit? ze super? ak je to vykonnostou tak je to zle. ak je to ze setri na zajtra tak ok...

Nemáte hovoriť ze super, ale zrazu zle aj pre Vás, neberiem to katastrofálne aj keď nie je v predu. Ide sa ďalej.


Ak to nebol plan uz rano tuto etapu vypustiť tak je to zle a to je fakt…pozri sa co tam výstraha collbreli a to je chalan co sa vzdy pozeral Petovy len na chrbat…je tam vpredu kopa pretekarov ktorych by som tam urcite necakal ak tam uz nieje Peto…alefaktom tiez je ze netusim preco tam Peto nieje a predpokladam ze sa to ani nedozvieme…a jasne ze ideme dalej ale ten dnešok fakt nicmoc buhuzial
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 74 hostia

cron